Skocz do zawartości

Obiecana recenzja KEF R3 (z porównaniem do r300 i Gato fm-8)


mateolo2

Recommended Posts

15 minut temu, Rafał S napisał:

Ale Twoje Bowersy też są niczego sobie na tym zdjęciu wyżej

Dla mnie nawet ładniejsze od R3, które od samego tylko forum mi się opatrzyły.... i teraz wyglądają jak dwa nocniki dla dziecka wciśnięte w skrzynkę. Od facjaty jednak nie są za ładne R3. Ten wyżej zamontowany "nocnik" psuje proporcje. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kaczadupa napisał:

Od facjaty jednak nie są za ładne R3

Czyli jeszcze raz - truizm, którym i tak zakończy się każda dyskusja na temat dźwięku i jak widać wyglądu: wszystko to kwestia gustu 😉. Dodam tylko, że na żywo zyskują wizualnie.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzesiek202 Zastanawiam się, jak to możliwe, że MA 1000 gra Ci dobrze i z B&W i z Kefami. Na chłopski rozum, powinno być albo z tymi pierwszymi trochę za dużo sopranów, albo z drugimi za mało. Albo z Bowersami za rzadko, albo z Kefami za gęsto. Chyba, że Magnat jest tak neutralny i wypośrodkowany, że zagra ze wszystkim, pokazując charakter kolumn i nic więcej. Jeśli tak, to kolejny raz gratuluję wzmacniacza. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, DiBatonio napisał:

Chyba lepiej, żeby zaskakiwał jakościowo 😉

Powiedz to moim domownikom. :) Dla nich tylko duże monitory Elaca u mnie ładnie grały (wręcz nalegali, żebym je zostawił) a ja znowu po 10 minutach miałem przytkane od ciśnienia basiora uszy. Jestem przekonany, że R3 z naimem w 12 m2 zrobiłyby mi to samo co Elac tylko w jakieś 3 a nie 10 minut. Każdy ma inne potrzeby i oczekiwania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafał S napisał:

@Grzesiek202 Zastanawiam się, jak to możliwe, że MA 1000 gra Ci dobrze i z B&W i z Kefami. Na chłopski rozum, powinno być albo z tymi pierwszymi trochę za dużo sopranów, albo z drugimi za mało. Albo z Bowersami za rzadko, albo z Kefami za gęsto. Chyba, że Magnat jest tak neutralny i wypośrodkowany, że zagra ze wszystkim, pokazując charakter kolumn i nic więcej. Jeśli tak, to kolejny raz gratuluję wzmacniacza. :)

Ale Rafał, jak dotąd  nie napisałem że MA 1000 gra tak samo z oboma parami kolumn 😊. Trafiła się okazja, to po prostu musiałem sprawdzić R3, choć to ponoć dźwięk, który nie powinien mi się podobać. Ale ten model zawsze chciałem odsłuchać. A wzmak, wygląda na to, że gra rzeczywiście dość liniowo, no i jest po prostu bardzo dobry w mojej opinii.  Napiszę o  nim coś więcej w inny wątku.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 4.03.2023 o 18:47, kaczadupa napisał:

Dla mnie nawet ładniejsze od R3, które od samego tylko forum mi się opatrzyły.... i teraz wyglądają jak dwa nocniki dla dziecka wciśnięte w skrzynkę. Od facjaty jednak nie są za ładne R3. Ten wyżej zamontowany "nocnik" psuje proporcje. 

 

Żeś pojechał z tym nocnikiem;) Ale zgadzam się z Tobą w 100%, do tego jeszcze ten lakier w czerni i bieli świecący jak psu j...a. Swego czasu zastanawiałam się nad R5, ale właśnie przez ten lakier odpuściłem. Zaraz ktoś napisze, że liczy się tylko dźwięk, to ja mu powiem, wstaw teściową do domu i niech Ci śpiewa, przecież żaden sprzęt nie przebije takiej muzyki na żywo;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomasz1w napisał:

Żeś pojechał z tym nocnikiem;) Ale zgadzam się z Tobą w 100%, do tego jeszcze ten lakier w czerni i bieli świecący jak psu j...a. Swego czasu zastanawiałam się nad R5, ale właśnie przez ten lakier odpuściłem. Zaraz ktoś napisze, że liczy się tylko dźwięk, to ja mu powiem, wstaw teściową do domu i niech Ci śpiewa, przecież żaden sprzęt nie przebije takiej muzyki na żywo;)

 

To ciekawe jak różne ludzie maja gusta :) Dla mnie R3 i Reference 1 to najładniejsze podstawki w ogóle jakie widziałem chyba - w końcu jakiś inaczej wyglądająca kolumna od całej reszty i nowoczesna. I nie mówię dlatego, ze je mam, ale kiedyś jak wyszły to niewiedząc jak grają zakochałem się w tym jak wyglądają :) No dobra może od R3 bardziej podobają mi się brązowe Buchardt s400 (obłędne wzornictwo!), ale nie przebija reference 1 :) ale  Akurat z tą biela na R3 się zgodzę trochę - przesada. Mogli zrobić np grafit. Jednym się np podoba Sonus Faber a mi średnio - przepchany włoski design ze skóra na kolumnie - dla mnie to trochę wieje takim szpanerskim kiczem. A inny będzie uważał to za szczyt wzornictwa :) 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef zawsze słynął ze swoich niesztampowych konstrukcji, chociażby ich konstrukcje sprzed lat seria Q, czy iQ z systemem głośników współosiowych Uni-Q. 

W ostatnich latach producenci kolumn zrobili ukłon w stronę kupujących oczami, jest pewno jeszcze kilka firm włoskich, które tworzyły wręcz z lutnicza precyzją kolumny wygibasy.

Ale trend "ładnych" konstrukcji dla wzrokowców jest jednak ostatnio widoczny, co akurat w obecnych czasach jest zrozumiałe.

Już niewiele producentów twardo stoi przy tradycjonaliźmie konstrukcyjnym, jak ProAc, Harbeth, może jeszcze ATC, reszty nie pamiętam.

😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, J4Z napisał:

@mateolo2 kupuję irdaca 😏, a Ty w końcu porównianie zrobiłeś irdac vs wbudowany w node? 

 

Gratulacje, powinieneś być zadowolony. Bardzo do niego polecam zasilanie liniowe - sporo się zmienia. 
 

Bezposredniego A/B nie robiłem. Natomiast jak kiedyś odpaliłem z bluesounda jeszcze bez modyfikacji na liniowe to nie było czego porównywać z irdaciem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...