Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Quadral Platinum Plus Seven


Chmarski

Recommended Posts

9 minut temu, kaczadupa napisał:

Wygląda na to, że to najbardziej ekskluzywna seria PMC w Polsce.

Żaden diler nie chce ich brać na sklep ( obdzwoniłem cały kraj ) "kłamiąc" klienta, że się kompletnie nie sprzedają i odsyła do dystrybutora ( dokładnie Salonu NTA Warszawa) a dystrybutor zadowolony z poziomu sprzedaży chowa je przed chętnymi. 

Ależ one muszą być dobre, że są tylko dla wybrańców. 

Ciekawe czy jakbym napisał prośbę bezpośrednio do Producenta, że ich paczki w Polsce są kompletnie niedostępne dla chętnych to sami by ich do mnie nie wysłali. Aż sprawdzę jaka będzie odpowiedź. 

 

Myślę, że powyższa wypowiedź jest dalece OT, więc powinniśmy wrócić do głównego wątku.

Nawiązując króciutko do powyższego, ciekawi mnie fakt, że sprzedawcy nie mają na stanie twierdząc że się nie sprzedaje, jednocześnie oferując na stronach odsyłają klienta do nas na odsłuch lub po wypożyczenie, po czym oferują korzystne warunki zakupu...

....oczywiście u siebie, nie u nas.

Jest na to nawet odpowiednie określenie, ale daruję sobie.

W związku z tym nie dziwię się wcale że została podjęta decyzja taka a nie inna...

Pozdrawiam

Bartek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Z czego to wynika? Polityka więcej niż słaba. Prezes tak wymielił? Olbrzymia szkoda dla marki.

Jeśli to działa tak, jak @Na Temat Audioopisuje, to się takiej decyzji do końca nie dziwię. W mojej firmie (dystrybucja IT) jako pierwsi w kraju zamówiliśmy nowy model macierzy na demo. Jeździła do klientów końcowych na testy czy POC (proof of concept). Wracała w różnym stanie. Czasmi bezproblemowym, czasami z uszkodzonym kontrolerem czy brakiem transceiverów opytcznych, które trzeba było potem uzupełnić. Najgorsze było jednak to, że potem realizacja zamówienia szła przez konkurencję, a nas producent wskazywał jako tych jedynych, którzy jeszcze nowego modelu macierzy nie sprzedali choć demo mieliśmy jako pierwsi.

U nas to można było rozwiązać bo jest możliwość rejestracji projektów ze wskazaniem dystrybutora. Przestalismy wysyłać tam, gdzie takiej rejestracji ze wskazaniem na nas nie było.

W przypadku audio to raczej trudno zrealizować. Rozumiem taką decyzję.

Przed testami zadzwoniłem do @Q21 czy istniałaby szansa by wysłali do @Na Temat Audio Audiolaba 7000 bo chciałem go bardzo sprawdzić w czasie wyboru wzmacniacza. Do salonu nie chcieli tłumacząc, że mają za ich mało na wysyłki i musza o nie dbać, a salon jeśli chce by można było u nich testować to powinni zamówić swoją sztukę.

Do salonu się nie dało, ale mi prywatnie po przedpłacie jak najbardziej mogliby wysłać. Tyle, że mi prywatne wypożyczenie rozwalało całe plany. Musiałbym odsłuch przesunąć o tydzień lub dwa, a już byłem umówiony na konkretny termin i nie chciałem kręcić bo poza @Na Temat Audio miałem umówione wzmacniacze z drugiego salonu. Gdybym się na nic nie zdecydował może bym podjął próbę z tym Audiolabem, ale wyszło tak, że szansy nie dostał.

Rozumiem, że decyzja o blokadzie wysyłek na testy była trudna, ale z punktu widzenia sprzedawcy uzasadniona i ją rozumiem.

Będę wdzięczny jeśli to jest ostatni wpis na temat wysyłek sprzętu na testy w tym wątku.

 

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ciepły. Atoll, Musical, Roksan, Mon, Roma :)

 

Tutaj to przede wszystkim spojrzałbym na sugestie producenta kolumn odnośnie mocy. Quadral podaje 160/240W. Myślę, że żeby te kolumny zaczęły grać tak jak potrafią to te 160W przy 4 Ohm wzmacniacz powinien mieć. Z testowanych przeze mnie wzmacniaczy najmocniejszy poza Romą były Advance Paris A7 i Trigon Audio Exxact (po 130W). Myślę, że tu rpzede wszystkim należy szukać tej lekkości z jaką Roma zagrała w stosunku do innych.

Kwestia samego brzmienia to chyba kolejny krok po mocy w tym momencie powinien być. Z podobnych mocowo wzmacniaczy nie było innego w zbliżonym budżecie więc nie testowaliśmy. Samą Romę potem przez kilka godzin odsłuchiwałem by znaleźć coś co mi się nie podoba w brzmieniu, może jakiś słabszy punkt w czasie odsłuchu trafię. Nic takiego się nie przydarzyło. Po dłuższym już słuchaniu w domu tylko się utwierdziłem, ze to bardzo dobrze jak dla mnie grający zestaw, więc zmian nie przewiduję. 

Jeśli Atoll to raczej nie niżej in200, Musical Fidelity zapewne minimum M5SI (M3si nie dał rady). 

Jeśli kogoś te Quadrale zainteresują i będzie próbował ze słabszymi wzmacniaczami, niech koniecznie sprawdzi jak zachowają się kolumny z mocniejszymi wzmacniaczami. Nawet jeżeli w danym momencie będzie mógł wybrać wzmacniacz słabszy tylko, to przynajmniej będzie wiedział, co te kolumny potrafią właściwie napędzone. 

Jak czytam, to podobnie może być na przykład z Heco Aurorami. Te jako tanie są często łączone z tanimi wzmacniaczami. Podobno przy mocniejszych rozwijają skrzydła. Tyle, że kupujący ewentualne braki dźwięku czasami przypisują kolumnom i chcą je wymieniać, a wzmacniacz zostawić. Może jednak warto by było spróbować i dać im szansę z mocniejszym wzmacniaczem.

Ale to moja teoria tylko wysnuta z przeczytania wielu wątków dotyczących tych kolumn. Z racji ich ceny brałem je bardzo pod uwagę, ale realnie nie sprawdziłem powyższego. To tylko moje domysły, że to niekoniecznie kolumny sa ograniczeniem w tej konfiguracji.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2023 o 10:55, Na Temat Audio napisał:

Serdecznie zapraszamy, to niewątpliwie ciekawa propozycja na rynku.

Tego się trzymajmy - odsłuchy, dobra atmosfera i konkretne opinie, czyli miłe i konstruktywne działania 🙂

A trochę za dużo było w tym temacie wojen i złośliwości prowadzonych na naszym Forum. Wystarczy, że wojnę mamy blisko naszej wschodniej granicy!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chmarski napisał:

Jeśli kogoś te Quadrale zainteresują i będzie próbował ze słabszymi wzmacniaczami, niech koniecznie sprawdzi jak zachowają się kolumny z mocniejszymi wzmacniaczami. Nawet jeżeli w danym momencie będzie mógł wybrać wzmacniacz słabszy tylko, to przynajmniej będzie wiedział, co te kolumny potrafią właściwie napędzone. 

2 godziny temu, Chmarski napisał:

Jak czytam, to podobnie może być na przykład z Heco Aurorami. Te jako tanie są często łączone z tanimi wzmacniaczami. Podobno przy mocniejszych rozwijają skrzydła. Tyle, że kupujący ewentualne braki dźwięku czasami przypisują kolumnom i chcą je wymieniać, a wzmacniacz zostawić. Może jednak warto by było spróbować i dać im szansę z mocniejszym wzmacniaczem.

Trudno się z tym nie zgodzić, a wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak mogą zabrzmieć ich kolumny.

Logistycznie również łatwiejsze do realizacji: w sklepie na odsłuchu lub wypożyczając do domu wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Chmarski napisał:

Jeśli to działa tak, jak @Na Temat Audioopisuje, to się takiej decyzji do końca nie dziwię. W mojej firmie (dystrybucja IT) jako pierwsi w kraju zamówiliśmy nowy model macierzy na demo. Jeździła do klientów końcowych na testy czy POC (proof of concept). Wracała w różnym stanie.

Na tym polega bycie dystrybutorem. No wybacz ale pewne koszty się ponosi. I przenzaczenie jednego produktu do tyrania, no jest bardziej niż wskazane.

Ale dobra nie chca to nie.

18 godzin temu, Chmarski napisał:

Tutaj to przede wszystkim spojrzałbym na sugestie producenta kolumn odnośnie mocy. Quadral podaje 160/240W. Myślę, że żeby te kolumny zaczęły grać tak jak potrafią to te 160W przy 4 Ohm wzmacniacz powinien mieć.

To jest sugnestia mocy wzmacniacza czy moc kolumn ? :)

18 godzin temu, Chmarski napisał:

Jak czytam, to podobnie może być na przykład z Heco Aurorami. Te jako tanie są często łączone z tanimi wzmacniaczami. Podobno przy mocniejszych rozwijają skrzydła. Tyle, że kupujący ewentualne braki dźwięku czasami przypisują kolumnom i chcą je wymieniać, a wzmacniacz zostawić. Może jednak warto by było spróbować i dać im szansę z mocniejszym wzmacniaczem.

Zdecydowanie tak. A tak się nie dzieję bo niestety krążą różne fake informację. Także na tym forum i wiele osób ignoruje kwestie wzmacniacza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

To jest sugnestia mocy wzmacniacza czy moc kolumn ? :)

A kolumny mają moc? :)

To moce nominalna i muzyczna jaką te kolumny mogą przyjąć. Wygląda na to, że ta nominalna to prawdopodobnie taka, która pozwala te kolumny ruszyć na tyle by zacząć wykorzystywać ich pełny potencjał. 

Faktycznie błędnie nadinterpretowałem ten zapis o mocy nominalnej, że jest wskazaniem mocy wzmacniacza. Nie znalazłem nigdzie informacji o sugerowanych mocach wzmacniaczy do tego modelu i tak sobie w głowie ułożyłem, że taka powinna być..., i chyba dobrze uznałem 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Chmarski napisał:

Tutaj to przede wszystkim spojrzałbym na sugestie producenta kolumn odnośnie mocy. Quadral podaje 160/240W. Myślę, że żeby te kolumny zaczęły grać tak jak potrafią to te 160W przy 4 Ohm wzmacniacz powinien mieć. Z testowanych przeze mnie wzmacniaczy najmocniejszy poza Romą były Advance Paris A7 i Trigon Audio Exxact (po 130W). Myślę, że tu rpzede wszystkim należy szukać tej lekkości z jaką Roma zagrała w stosunku do innych.

Moc, moc, moc! Ciągle ta moc. Bez min. 100W nawet nie podchodź. 

A potrzebna jest tylko chwila refleksji. Już nie namawiam do dokonywania przeliczeń dostarczonej mocy na oddane przez kolumny dB. Wystarczy rzut oka na VU metery jakiegoś wzmacniacza, by mit mocarnej mocy prysł jak bańka mydlana;).

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kraft napisał:

Moc, moc, moc! Ciągle ta moc. Bez min. 100W nawet nie podchodź. 

 

Ja podszedłem nawet z 15W do tych kolumn 😎 

Podszedłem też z 50W. I tu już był wyraźna różnica. Przy 80-130W było jeszcze lepiej.

Tyle, że przy 170W wszystko się zmieniło kolosalnie.

Ale faktycznie mogę się znowu mylić uznając, że to moc swoje robi. Może po prostu ten wzmacniacz jako jedyny odczarował te kolumny, i pozwolił im rozwinąć skrzydła. Może kiedyś wypożyczę jakiś z podobną albo większą mocą i zobaczę czy to tylko czary tej Romy, czy jednak w przypadku tych kolumn moc ma znaczenie.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Chmarski napisał:

Ja podszedłem nawet z 15W do tych kolumn 😎 

Podszedłem też z 50W. I tu już był wyraźna różnica. Przy 80-130W było jeszcze lepiej.

Tyle, że przy 170W wszystko się zmieniło kolosalnie.

Ale faktycznie mogę się znowu mylić uznając, że to moc swoje robi. Może po prostu ten wzmacniacz jako jedyny odczarował te kolumny, i pozwolił im rozwinąć skrzydła. Może kiedyś wypożyczę jakiś z podobną albo większą mocą i zobaczę czy to tylko czary tej Romy, czy jednak w przypadku tych kolumn moc ma znaczenie.  

W sensie ze dostarczales tym kolumnom faktycznie 15W mocy, pozniej 50W i skonczyles przy 170W?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mariusz Kopacki napisał:

W sensie ze dostarczales tym kolumnom faktycznie 15W mocy, pozniej 50W i skonczyles przy 170W?

Ile dokładnie tam tej mocy szło to nie wiem. Dobierałem wzmacniacz do kolumn. W sumie chyba koło 10 różnych zostało sprawdzonych. Moce w poprzednim poście to moce tych wzmacniaczy według ich producentów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Poddaję się.

Nie zamierzam w to brnąć bo nie mam doświadczenia, a wzory przeliczania tych wartości ostatnio używałem ponad 30 lat temu w liceum.  

Najwyraźniej to po prostu Synthesis Roma 54DC+ jest taka magiczna, że jedyna z 10 wzmacniaczy uwolniła prawdziwy potencjał tych kolumn. Czyli miałem mega farta,

To super bo szanse na znalezienie czegoś zdecydowanie od niej lepszego są chyba iluzoryczne. Nie będzie mnie kręciło w przyszłości na zmiany!

@Kraft, @Mariusz Kopacki, na serio - bardzo dziękuję 😍 

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam również te kolumny, które zakupiłem już ponad rok temu.

Podłączyłem je do CXA81 i z rezultatów jestem bardzo zadowolony. Dynamika na bardzo fajnym poziomie. Nawet przy dużym poziomie głośności mocy nie brakuje, choć trochę się tego obawiałem. Basu jest pod dostatkiem. Scena super, i separacja instrumentów bardzo poprawna. W cenie około 4tys zł nie widzę konkurencji biorąc pod uwagę jeszcze mnogość złącz i możliwości podpięcia wzmacniacza.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chmarski napisał:

Najwyraźniej to po prostu Synthesis Roma 54DC+ jest taka magiczna, że jedyna z 10 wzmacniaczy uwolniła prawdziwy potencjał tych kolumn. Czyli miałem mega farta,

Żaden fart, a rzetelny wybór po odsłuchu w porównaniu z innymi wzmacniaczami.

O farcie można byłoby mówić, gdyby zakup był w ciemno.

P.S. Rzadko ludzie umieją się cieszyć czyimś szczęściem i tj. smutne. Jest tylko zazdrość, zawiść i tak się dzieje coraz częściej niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, lysy napisał:

Żaden fart, a rzetelny wybór po odsłuchu w porównaniu z innymi wzmacniaczami.

O farcie można byłoby mówić, gdyby zakup był w ciemno.

Nie brałem go pod uwagę. Był poza ustalonym budżetem. Gdybym o niego jednak w przypływie jakiegoś nagłego przeczucia nie poprosił, to pewnie jeszcze kilka innych by szansę dostało. Tyle, że nie ma żadnej gwarancji, że któryś z tych, które miały być jeszcze testowane "otworzyłby" te kolumny. Wybierałbym najlepszy ze "średniaków" (ujmijmy to w ten sposób) myśląc, że lepiej być nie może i to maksimum co te kolumny zagrają. W sumie nieźle to z niektórymi grało, ale nie aż TAK. 

Odsłuch może i faktycznie rzetelnie był zaplanowany, ale jednak fart, że mnie podkusiło. Budżet na wzmacniacz miał być na poziomie 5k PLN a ja nagle nierozsądnie sięgam po sprzęt z ceną wyprzedażową 8K PLN.

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mariusz Kopacki napisał:

Jakie ma tu znaczenie maksymalna moc deklarowana przez producenta, czymkolwiek ona bedzie, a na przyklad dyktowana ograniczeniami termicznymi, jesli na wyjsciu glosnikowym bedzie np. 2V, co dla impedancji 6 Ohm da upraszczajac mniej niz 0,7W?

Możesz wyjaśnić jak to wyliczyłeś, tylko na podstawie wartości napięcia i impedancji ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...