Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Quadral Platinum Plus Seven


Chmarski

Recommended Posts

13 godzin temu, Chmarski napisał:

Brzmienie pod pełną kontrolą od bardzo cicho do bardzo głośno. Nie udało mi się dojść do momentu, a którym zaczęły by się pojawiać jakieś zniekształcenia. już było za głośno po prostu. Ta moc oddawana z taką lekkością i elegancją jak sprinter w czasie truchtu.

Naprawdę fajnie to opisałeś, i przede wszystkim poczułeś tę swobodę grania.

Ja w takim przypadku mówię, iż kolumny oddychają pełną piersią.

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt już w domu. Kolejnego odcinka pod tytułem "na co to wymienić?" nie będzie. 

Jest dobrze. Są oczywiście różnice w stosunku do tego co było w salonie, ale to kwestia akustyki pomieszczenia, nad którą trzeba będzie popracować. Właściwie to kwestia tylko prezentacji sceny jest. Lewa kolumna jednak stoi w miejscu gdzie salon jest otwarty na korytarz i tu się trochę to rozjeżdża. Myślę, że gruba kotara powinna trochę pomóc. Pomyślę jeszcze nad jakimiś panelami akustycznymi za kolumnami, bo tam gołe G-K są.

Bas jest. Nie muszę go szukać. Jest dobrze kontrolowany, szybki i precyzyjny. Oliwskie organy czy kontrabasy brzmią tak jak powinny. Średnie i wysokie bez żadnych problemów. Wydaje mi się, że od strony odtwarzanych dźwięków to jest tak jak było w czasie odsłuchu w salonie, albo bardzo podobnie. 

Na 100% brzmi to przynajmniej o klasę lepiej niż pozostałe wzmacniacze, które próbowaliśmy.

Biorę też pod uwagę, że w salonie słuchałem z Aryliciem S50 Pro+ jako źródłem i przy wykorzystaniu jego DAC, a teraz źródłem jest TV Philipsa z Android TV połączone po optyku, przy wykorzystaniu wbudowanego we wzmiacniacz DAC.   

 

Następne odcinki jakie przewiduję to "jaki transport sieciowy" i z czasem pewnie "jaki transport CD?".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dzisiaj post @Piotr Sonido w innym wątku o tym, że TV nie jest dobrym źródłem dźwięku. 

Poszperałem w szufladach i znalazłem kabel USB-B. Podłączyłem notebooka do wzmacniacza przez USB i porównałem z tym co dostaję z Chrome Casta po optyku z TV. Z telewizora jest głośniej i ostrzej. O ile ta ostrość wcześniej nie była zauważalna (nie gryzła), to odpowiada za tą różnicę w brzmieniu które słyszałem w salonie, a tym które usłyszałem w domu. Myślałem, że to może akustyka tak wpływała na różnicę i próbowałem pozycjonować kolumny w różnych miejscach.

Tymczasem wystarczyło zmienić źródło. Po przełączeniu na port USB we wzmacniaczu dźwięk się wyczyścił i to wydaje mi się być tym dźwiękiem, który słyszałem w salonie. Tam to grało z Arylic'iem bo miałem wziąć wersję Synthesis bez DAC i Arylica do niej. Zdecydowałem się jednak na wersję z DAC i strumieniowanie z TV. Teraz już strumieniowanie będzie leciało z notebooka, a z czasem pewnie dojdzie ten Arylic, bo jednak notebook ma w domu inne zadania.

@Piotr Sonido dziękuję Ci za post, który zdecydowanie wpłynął na moją przyjemność słuchania 😍

 

Na koniec mała prośba.

Nie wiem czy mam omamy słuchowe, czy jednak dobrze słyszę jak Leszek Możdżer pracuje pedałami w "Letter From Home" (płyta "Upojenie" Pat Metheny & Anna Maria Jopek)? Potwierdzi ktoś, że to słychać? Wielokrotnie słuchałem tej płyty, ale nigdy wcześniej tego nie słyszałem.     

 

 

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Detale w średnicy :)

 

To chyba jestem jeszcze bardziej zadowolony. Kurczę, nie wyobrażam sobie co bym kupił gdybym nie odsłuchał trochę sprzętu. Pewnie skończyłoby się na Heco Aurora 1000 z AXR100D lub Cyrusem One Cast, mniej lub bardziej w ciemno.

 

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Możesz jeszcze zadbac o Bit Perfect z PC. Poczytaj o tym.

 

Poczytam!

 

Jeszcze raz dziękuję!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2023 o 09:24, Chmarski napisał:

To chyba jestem jeszcze bardziej zadowolony. Kurczę, nie wyobrażam sobie co bym kupił gdybym nie odsłuchał trochę sprzętu. Pewnie skończyłoby się na Heco Aurora 1000 z AXR100D lub Cyrusem One Cast, mniej lub bardziej w ciemno.

I też mogło by być dobrze.

Wiesz każdy ma swoje oczekiwania zarówno do audio jak i od finansów :)

Dnia 14.04.2023 o 09:24, Chmarski napisał:

Poczytam!

 

Jeszcze raz dziękuję!

Nie ma sprawy. Polecam się na przyszłość.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mijają dwa tygodnie jak sprzęt jest w domu. Była prośba by zdać relację po tygodniu, na spokojnie gdy czar nowości minie. Piszę ten post po raz kolejny, bo za każdym razem wychodzi, że jestem nadal zachwycony.

Obawiam się jednak, że kolejne dni, tygodnie czy najbliższe miesiące niczego tu nie zmienią. Nie wykluczam, że jak się pojawi jakaś większa gotówka to może będę myślał nad jakimiś zmianami, bo podobno tak objawia się to hobby. 

Jest trochę minusów. Niektóre bardziej istotne, inne na razie pomijalne.

Jak kiedyś @lpomisnapisał Roma 54DC+ to świeżutki, żywy i radosny w brzmieniu wzmacniacz. Mogę to tylko potwierdzić. Muszę też potwierdzić to, co napisał w innym miejscu, że trochę szumi. Jednak ten szum w czasie nawet cichego słuchania nie jest już przeze mnie słyszalny.

Wyszedł problem z akustyką mojego pomieszczenia. Miejsce odsłuchowe to salon będący prawą częścią otwartego pomieszczenia. @Kraft w wątku o innych Quadralach, które testował napisał trochę o holografii. Podał przykłady utworów i jak to u niego brzmi. No jest u mnie prawie tak jak u niego. Ten bas, który w 1:08 wchodzi w "Mad About You" u niego z tyłu... u mnie wchodzi owszem z tylu, ale po lewej, od strony kuchni. I to nie jedyny dźwięk który tam się znienacka objawił. Zastanawiam się czy jakaś gruba zasłona obok lewej kolumny to przyblokuje, żeby wypadało centralnie za głową bez tego przesunięcia w lewą stronę pomieszczenia. Nie jest to znowu wielki problem, bo jeśli chodzi o stereofonię, to wszystko wydaje się być na miejscu beż żadnych przesunięć. Scena jest szeroka i głęboka, to co ma być na środku jest na środku, strony lewa i prawa też bez problemów. 

Kolejny minus, chyba największy, to że niektóre płyty czy utwory rozczarowują brzmieniem. Brak im tej pełni. Momentami myślałem, że to wina sprzętu i na przykład gitary elektryczne są słabiej eksponowane. Odpalam inny utwór i nie ma problemów z gitarami. W innym utworze bas jest jakiś tak niepełny, znowu kolejny utwór wskazuje na to, że realizacja jest taka, a nie inna. To chyba boli najbardziej, ale nie obwiniam za to sprzętu.

To na razie tyle z placu boju. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chmarski napisał:

 

Kolejny minus, chyba największy, to że niektóre płyty czy utwory rozczarowują brzmieniem. Brak im tej pełni. Momentami myślałem, że to wina sprzętu i na przykład gitary elektryczne są słabiej eksponowane. Odpalam inny utwór i nie ma problemów z gitarami. W innym utworze bas jest jakiś tak niepełny, znowu kolejny utwór wskazuje na to, że realizacja jest taka, a nie inna. To chyba boli najbardziej, ale nie obwiniam za to sprzętu.

 

 

 

No do tego musisz się przyzwyczaić, u mnie trochę to trwało. Na początku też byłem zdegustowany bo chciałem aby wszystko co zapuszczę grało pełnym dźwiękiem a niestety tak nie będzie. Im wyżej idziesz ze sprzętem tym bardziej różnice w realizacji będą bardziej widoczne. Nie zapomnę jak kumpel zmienił sprzęt (wartość pow 100k), wpadam do niego, wybieram płytę i dramat (ma dużo punku i starego metalu). Nie dało się tego słuchać. Dopiero jak on wybrał odpowiednią to bajka, chciałem tam zamieszkać :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Chmarski napisał:

Kolejny minus, chyba największy, to że niektóre płyty czy utwory rozczarowują brzmieniem. Brak im tej pełni. Momentami myślałem, że to wina sprzętu i na przykład gitary elektryczne są słabiej eksponowane. Odpalam inny utwór i nie ma problemów z gitarami. W innym utworze bas jest jakiś tak niepełny, znowu kolejny utwór wskazuje na to, że realizacja jest taka, a nie inna. To chyba boli najbardziej, ale nie obwiniam za to sprzętu.

A co?

1 godzinę temu, Józef Herczek napisał:

Dopiero jak on wybrał odpowiednią to bajka, chciałem tam zamieszkać :)  

No to slabo wybrał że tak drogi sprzęt grał tylko wybiórcza muzykę.

Jak gust mu się nieco zmieni to co wtedy?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

A co?

No to slabo wybrał że tak drogi sprzęt grał tylko wybiórcza muzykę.

Jak gust mu się nieco zmieni to co wtedy?

 

Gust mu się nie zmieni bo grubo po 50-tce i wieloletni były wokalista zespołu punkowego :) Wybór bardzo świadomy bo przemielił mnóstwo sprzętu, pomieszczenie adoptował akustycznie ze 2 lata (80m2), niestety gatunki które słucha mają często słabą realizację. Dopiero Cabasse Pacific 3 SA z aktywną sekcją niskotonową najbardziej mu się sprawdziły pod względem repertuaru i pomieszczenia. Z tym "nie dało się tego słuchać" to było bardziej na wyrost w sensie moje oczekiwania vs cena.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Józef Herczek napisał:

Gust mu się nie zmieni bo grubo po 50-tce i wieloletni były wokalista zespołu punkowego :) Wybór bardzo świadomy bo przemielił mnóstwo sprzętu, pomieszczenie adoptował akustycznie ze 2 lata (80m2), niestety gatunki które słucha mają często słabą realizację. Dopiero Cabasse Pacific 3 SA z aktywną sekcją niskotonową najbardziej mu się sprawdziły pod względem repertuaru i pomieszczenia. Z tym "nie dało się tego słuchać" to było bardziej na wyrost w sensie moje oczekiwania vs cena.   

Mimo wszystko uważam że sprzęt w tej cenie powinien zagrac poprawnie wszystko. A niektóre rewelacyjnie jęsli już.

Ale to jego system. Wiedział co wybiera i skoro jest z tego zadowolony to olać opinie innych :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, że jest jakaś tragedia. Do tego to bardzo daleki.

Takie "Money for nothing", które kiedyś wydawało mi się genialne gdy jest to przejście perkusyjne i wchodzi gitara. Tylko to kiedyś tak mi się wydawało. Tu już jakiś czas temu zacząłem odczuwać brak pełniejszego dźwięku. I tak, słyszę to u siebie, ale też słyszałem w @Q21 na Jasperach i Ariach podłączonych do Atola in300.

Muszę dać też szansę całej płycie The Wall. Choć to dzięki niej zakochałem się w PF, to jednak z czasem zacząłem bardziej kochać ich inne płyty. Na razie z niej odsłuchałem tylko raz Another Brick in the Wall part 2 i też mi zabrakło większej głębi w tym utworze. Porównałem z tym co jest na Pulse i czuć różnicę. Trochę się zdziwiłem bo takie Sheep z Animals czy Welcome to the Machine z Wish you were here to zupełnie inna bajka.

Metalu nie słucham bo nie lubię... choć to akurat może się zmienić, bo się chyba zakochałem w czarnej płycie Metallici.

Jeśli chodzi o plusy to zdecydowanie jest ich więcej niż minusów. Bas schodzi chyba niżej niż w subie od Polka Magnifi 2. Jest punktowy, szybki i dokładny.

Średnie,  to już wcześniej @Piotr Sonidomi uzmysłowił, że słychać detale, ktorych sie kompletnie nie spodziewalem usłyszeć.

Wokale są fantastyczne. Czyste i naturalne. Sinead w Don't cry for me Argentina śpiewa jakby unosiła się nad sceną. Anna Maria Jopek śpiewając przy akompaniamencie Pata zdecydowanie siedzi na jakimś stołeczku. 

A to co robi Hanna Banaszak w Dzieciach Sancheza to jakiś kosmos jest.

Wysokie tony jak dla mnie też bardzo dobrze. W sumie to nie wiem czy jeszcze słyszę powyżej 12kHz, ale miotełki po talerzach ślicznie szeleszczą. Ich ruch jest praktycznie namacalny.

Bartku z @Na Temat Audio bardzo się cieszę, że spróbowaliśmy tej Rzymianki.

 

P.S. przepraszam za literówki itp, ale piszę na telefonie na parkingu bo jestem w trasie dzisiaj.

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam wierzę, ze Synthesis oczarował. Miałem okazję go słuchać w @Na Temat Audio. Salka odsłuchowa w salonie jest naprawdę bardzo fajna, dobrze wytłumiona. Tam taki lekko rozjaśniony, rześko i żywo grający piecyk wpasował się idealnie i też bardzo mi się spodobał. Roma wysokich tonów nie żałuje, są otwarte i pokazują naprawdę wiele. Wokale faktycznie również zapamiętałem jako mega czyściutkie, ale i namacalne, mimo że całościowo były minimalnie wycofane w stosunku do reszty.

Warto popracować nad akustyką. Odpowiedni dobór kolumn też oczywiście wskazany :)

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Chmarski napisał:

@Na Temat Audiooni mi tu nie wierzą, że Roma tak zdecydowanie wygrała z innymi wzmacniaczami :(

Nie dziwię się, trzeba najpierw posłuchać żeby się przekonać, a Synthesis jest na tyle mało rozpoznawalną marką, że mało kto bierze go pod uwagę przy wyborze sprzętu.

25 minut temu, Chmarski napisał:

@Na Temat Audiooni mi tu nie wierzą, że Roma tak zdecydowanie wygrała z innymi wzmacniaczami :(

 

Testowaliście już Wiim Pro?

Jeszcze nie przyszły niestety, wciąż czekamy ale lada moment będą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Na Temat Audio napisał:

nic się niestety nie zmieniło

Wygląda na to, że to najbardziej ekskluzywna seria PMC w Polsce.

Żaden diler nie chce ich brać na sklep ( obdzwoniłem cały kraj ) "kłamiąc" klienta, że się kompletnie nie sprzedają i odsyła do dystrybutora ( dokładnie Salonu NTA Warszawa) a dystrybutor zadowolony z poziomu sprzedaży "chowa" je przed chętnymi. 

Ależ one muszą być dobre, że są tylko dla wybrańców. 

Ciekawe czy jakbym napisał prośbę/informację bezpośrednio do Producenta, że ich paczki w Polsce są kompletnie niedostępne dla chętnych to sami by ich do mnie nie wysłali. Aż sprawdzę jaka będzie odpowiedź. 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kaczadupa napisał:

Wygląda na to, że to najbardziej ekskluzywna seria PMC w Polsce.

Żaden diler nie chce ich brać na sklep ( obdzwoniłem cały kraj ) "kłamiąc" klienta, że się kompletnie nie sprzedają i odsyła do dystrybutora ( dokładnie Salonu NTA Warszawa) a dystrybutor zadowolony z poziomu sprzedaży "chowa" je przed chętnymi. 

Ależ one muszą być dobre, że są tylko dla wybrańców. 

Ciekawe czy jakbym napisał prośbę/informację bezpośrednio do Producenta, że ich paczki w Polsce są kompletnie niedostępne dla chętnych to sami by ich do mnie nie wysłali. Aż sprawdzę jaka będzie odpowiedź. 

 

Ty tak poważnie 🤨

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...