Skocz do zawartości

Streamer DAC EverSolo DMP A6


MarcKrawczyk

Recommended Posts

21 godzin temu, tomek4446 napisał:

wytłumacz mi taką rzecz. Eversolo ma jedną parę wyjść XLR. W przełączniku wyjść są dwie opcje. Te same wyjścia XLR mogą być zbalansowane ...... albo nie

Wybacz ale umknęło mi wczoraj wywołanie do tablicy. Rozwiązanie jednoczesnego podłączenia XLR I RCA wynika prawdopodobnie z oczekiwań niektórych użytkowników. Zrobili żeby zadowolić bo z punktu widzenia poprawności technicznej takie rozwiązanie niesie potencjalne problemy. 

W instrukcji zachęcają do korzystania z osobnych wyjść czyli nie jednocześnie i sugerują, że będzie lepiej. Wypada wierzyć.

Ja korzystałem z obu i różnic w jakości nie wyłapałem ale wiadomo u mnie nie ma zakłóceń hehe 😉

Pozdrawiam.

Screenshot_20231117_194643_Drive.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Artur Brol napisał:

Czy to jest jakaś opcja w tej zabawce?

Cześć. Zgrałem ok 100 płyt CD do .wav

Trwa zgranie jednej plyty ok 3 minut. Najdłużej trwa tworzenie ścieżki  dostępu na SSD żeby utrzymać jakiś porządek. Z automatu zapisuje w jednym folderze nie tworząc podfolderów co prowadzi do bałaganu z okładkami itd.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MariuszZ napisał:

Cześć. Zgrałem ok 100 płyt CD do .wav

Trwa zgranie jednej plyty ok 3 minut. Najdłużej trwa tworzenie ścieżki  dostępu na SSD żeby utrzymać jakiś porządek. Z automatu zapisuje w jednym folderze nie tworząc podfolderów co prowadzi do bałaganu z okładkami itd.

Pozdrawiam.

Może zrobią poprawkę oprogramowania i zapanuje porządek w katalogowaniu płyt na dysku.

Jak dla mnie taki bajzel dyskwalifikuje tę funkcje w tym urządzeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

jak to zrobili

Nie wiem ale na pewno jest to możliwe. Podczas przełączania słychać charakterystyczny klik przekaźników więc sygnały idą różnymi ścieżkami. Wariant, że idą dwoma jednocześnie jest możliwy. Schemat ideowy by wiele wytłumaczył ślę nie widziałem jeszcze w obiegu 😉

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

zrobią poprawkę oprogramowania

Może trochę pojechałem. Ever tworzy foldery w tym głównym ale po swojemu. Nie pamiętam dokładnie ale chyba od tytułu płyty. Mi potrzebne były podfoldery od artysty bo po kilka płyt mam. Lepiej po swojemu układać niż liczyć na AI andka 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MariuszZ napisał:

Cześć. Zgrałem ok 100 płyt CD do .wav

Trwa zgranie jednej plyty ok 3 minut. Najdłużej trwa tworzenie ścieżki  dostępu na SSD żeby utrzymać jakiś porządek. Z automatu zapisuje w jednym folderze nie tworząc podfolderów co prowadzi do bałaganu z okładkami itd.

Pozdrawiam.

Dzięki za info.

3 minuty to nie aż tak długo.👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MariuszZ napisał:

Może trochę pojechałem. Ever tworzy foldery w tym głównym ale po swojemu. Nie pamiętam dokładnie ale chyba od tytułu płyty. Mi potrzebne były podfoldery od artysty bo po kilka płyt mam. Lepiej po swojemu układać niż liczyć na AI andka

A nie ma możliwości otagowania i ręcznie wpisania ścieżki do katalogu/folderu itd.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MacieQ napisał:

W "tej klasie cenowej" tzn jakiej ??? Bo wg mnie "klasa cenowa" pomiędzy WiiM a Everem to zupełnie inna półka

A jest cos ponizej ceny A6 oprocz WiiMow, co dostaje z Amazon Music manifesty z zawartoscia az do UHD,  i radzi sobie z jej odtwarzaniem?

 

Dla żądnych wiedzy:

https://developer.amazon.com/docs/music/playback_overview.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ProjectPi napisał:

A jest cos ponizej ceny A6 oprocz WiiMow, co dostaje z Amazon Music manifesty z zawartoscia az do UHD,  i radzi sobie z jej odtwarzaniem?

 

Dla żądnych wiedzy:

https://developer.amazon.com/docs/music/playback_overview.html

Denon DNP-800Ne i jego daleki do ideału Heos nie ma z tym problemu. I jak dobrze dobrze pamiętam chyba Taga tez dawała radę - ale że moja pamięć lubi sobie zapomnieć to w przypadku Tagi nie dam 100%

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2023 o 18:52, tomek4446 napisał:

Dzisiaj cały dzień A6 i tranzystor. Teraz mogę już autorytatywnie stwierdzić , że u mnie Eversolo najlepiej się sprawdza po RCA z tranzystorem. Jest wszystko co trzeba , krótki , nisko schodzący bas . Piękna wyraźna średnica , nie przeszkadzające wysokie. Pełne wybrzmiewanie dźwięku , szybkość i oddanie atmosfery utworu.

Z lampą zobaczę jak będzie ,gdy podepnę bezpośrednio pod monobloki z pominięciem pre.

 

A próbowałeś podłączenie poprzez usb ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2023 o 20:30, MariuszZ napisał:

Cześć. Zgrałem ok 100 płyt CD do .wav

Trwa zgranie jednej plyty ok 3 minut. Najdłużej trwa tworzenie ścieżki  dostępu na SSD żeby utrzymać jakiś porządek. Z automatu zapisuje w jednym folderze nie tworząc podfolderów co prowadzi do bałaganu z okładkami itd.

Pozdrawiam.

Czym czytasz CD?

Dnia 17.11.2023 o 20:50, gienas napisał:

A może zgrywać CD spróbuj do innego formatu ( FLAC ) ? Bo sam wav nie ma możliwości zapisu tag-ów.

Wav możesz opisać tylko w nazwie pliku lub nazwą folderu z plikami wav.

Wav możesz opisać w mp3tag.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2023 o 07:41, MacieQ napisał:

Denon DNP-800Ne i jego daleki do ideału Heos nie ma z tym problemu. I jak dobrze dobrze pamiętam chyba Taga tez dawała radę - ale że moja pamięć lubi sobie zapomnieć to w przypadku Tagi nie dam 100%

Taga TWA-10B nie pozwala na używanie Amazona w najwyższej jakości :( 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MuadDib napisał:

Pytam bo miałem podłączony A6 rca i dźwięk wydaje mi się lepszy z usb głębszy bas i scena szersza. 

U mnie po USB bardziej klinicznie niż po coaxialu. Dźwięk wydaje mi się bardziej studyjny. Co do sceny identyczna , bas też podobny. 

A , taka ciekawostka. Nie wiem jak to się dzieje ale przerzucając wyjścia na A6 / odtwarzanie Tidal Connect / mam inny utwór na coaxialu i inny na USB / następny /.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...