Skocz do zawartości

Poszukuję wzmacniacza do kolumn ATC SCM 7 - prośba o pomoc


palecki

Recommended Posts

Poszedłbym w hybrydę i z akustyka popracował, albo zmienił głośniki faktycznie na klasę wyżej aby odczuć różnice. Na dźwięk naprawdę dużo rzeczy ma wpływ, u mnie zdecydowanie lepiej się słucha zima bo dom pozamykany zasłony itp latem połowa mięsa dźwięku mi ucieka, brzmi prawie jak zepsuty wzmacniać 😅 ostatnio ze znajomym testowaliśmy pułapki basowe dywany itp i efekt niesamowity, sam będę czekać aż chłopacy przyjadą i przygotują rozpiskę zmian w akustyce u mnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DiBatonio napisał:

Po co wyprzedzasz fakty, czy twoje domysły mają podstawy? 

Nie sądzę. Następnym razem będę zgłaszać Twoje insynuacje, może się nauczysz ...

Naprawdę uważasz połączenie  ATC 7 do  Gryphona Diablo i MBL CDP2 za sensowny wybór?

W kablach i ich cenach do tanich systemów dostrzegasz mezalians i bezsens, a tutaj nie?

No to gratuluję, naprawdę brawo!!!

Po co te nerwy? @kaczadupa podał przykład, że tak również można. Rozumiem, że słuchałeś kolumn ATC i znasz ich brzmienie? 

 

11 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć, pod ATC znajdzie się kilka fajnych klocków :)

W tym budżecie (idąc od najdroższych), sprawdziłbym Rega Aethos, Vincent SV700, SV237 MKII. Każdy z nich przyjemnie dociąży dźwięk, będzie nienachalnie muzykalny i moim zdaniem to może być odpowiedni kierunek, by ulepszyć granie SCM7. Te paczki jak napisałeś, mają nieograniczony potencjał. 

W razie czego, zapraszamy do nas. 

Dziękuję za propozycję. Trochę poczytałem i wzmacniacz Rega na pewno jest warty rozważenia. 

4 godziny temu, AudioTube napisał:

Gospodarzu wątku @palecki

Zachęcam Ciebie do propozycji kolegi @muzofan

@palecki
Wybacz, że nie na temat 

I …jeszcze małe cosik. Czy posiadasz jakąś wiedzę/doświadczenie z obszaru - wpływ pomieszczenia na brzmienie zestawu audio. 

Hej. Na razie skupiam się na wyborze odpowiedniego wzmacniacza do kolumn. Tu upatruje największy progres.

4 godziny temu, muzofan napisał:

Ja osobiście wolałbym, pozostając w klimacie ATC, przetestować ATC SCM 20. Autor ma spory budżet więc możliwe że lepiej można byłoby osiągnąć to czego obecnie brakuje. Seria klasyczna ma lepsze przetworniki. Myślę że podłączając dużo droższą i mocniejszą elektronikę można uzyskać przyrost jakości ale prędzej się to osiągnie zmieniając kolumny, w pierwszej kolejności. Jeśli ATC urzekają, to można pozostać w temacie marki i mieć progres 😊

Najpierw chciałbym możliwe najbardziej wykorzystać potencjał moim kolumn. Pokój mam nieduży i zmiana na większe kolumny to raczej zły trop.

12 godzin temu, kaczadupa napisał:

To nie kierunek na Expo 3510. Zostaw to co masz. 

Dziękuję za opinię. Postaram się odsłuchać naszych kolumn na Marantz 40n. Myślisz, że to dobry pomysł? 

 

2 godziny temu, Alden1224 napisał:

Poszedłbym w hybrydę i z akustyka popracował, albo zmienił głośniki faktycznie na klasę wyżej aby odczuć różnice. Na dźwięk naprawdę dużo rzeczy ma wpływ, u mnie zdecydowanie lepiej się słucha zima bo dom pozamykany zasłony itp latem połowa mięsa dźwięku mi ucieka, brzmi prawie jak zepsuty wzmacniać 😅 ostatnio ze znajomym testowaliśmy pułapki basowe dywany itp i efekt niesamowity, sam będę czekać aż chłopacy przyjadą i przygotują rozpiskę zmian w akustyce u mnie. 

Czy wzmacniacze hybrydowe mają tak zwanego kopa ? Wprawdzie nie słuchałem nigdy hybrydowego wzmacniacza, ale z tego co czytałem w testach to spokojne, wyrafinowane brzmienie. Do ATC nie pasuje według mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, palecki napisał:

Marantz 40n.

Nie miałem przyjemności poznać tego piecyka. Jedna sprawa,  Cyrusy może lichej postury i dyskusyjnej urody ale sam słyszysz, że grają ciekawie, żywo. To taki fajny mix bo z jednej strony świeżość, otwarcie, wyjątkowa zwinność/szybkość a z drugiej ciepło. Fajnie podkreślony wyższy bas podkreślający rytm ale nie kosztem jego zejścia. W połączeniu z SCM7 dla mnie trochę przeszkadzało za mocne rozemocjonowanie na wyższym środku, trochę "krzyczenia" tam słyszałem ale z drugiej strony dodawało to wokalom kobitek jakiegoś fajnego uroku, lekkości, nie było efektu, że każda wokalistka miała głos jak po kuracji testosteronem albo założoną na nos klamerkę. Można oczywiście dodać jeszcze większego nasycenia na wysokich względem tego co masz teraz z Cyrusami ale z tego co piszesz to nie Twój kierunek poszukiwań. Można też uzyskać wyraźnie bardziej zróżnicowane i czytelne niskie tony z ATC scm7 jak to masz obecnie  z Cyrusami ale często jest tak, że poprawiasz coś w jednym miejscu a tracisz w drugim... No i ta zwinność, szybkość Cyrusów, po nich wszystko gra wooolnooo. Jak ta szybkość wejdzie w krew to potem jest pozamiatane i ciężko wyjść z Cyrusa. Powodzenia w znalezieniu swojego  upragnionego brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Atc lubią przejrzystą elektronikę, pewnie wszystkie kolumny lubią :), ale wg mnie przy ATC to jest jednak krytyczny wymóg. To nie są wybitnie rozdzielcze kolumny. Jak im zaczniesz serwować hybrydy i wynalazki to się zaczną dusić. 
Ja bym zapodał D klasę, ale top, czyli końcówkę mocy na NC400, NC500. Do tego Topping D90se plus koniecznie Pre90, ale możesz spróbować najpierw z samym dac. Zamiast daca Toppinga może być Chord Qutest. 
Mozesz spróbować też firmowe zestawienie z ATC SIA150.

Za brak basu odpowiada właśnie cherlawy wzmacniacz, Scm7 maja fajny bas, potrafi być go dużo i dobrej jakości, ale wymogi są dwa, wzmacniacz i pomieszczenie odpowiedniej wielkości, czyli nie za duże. 

Edytowano przez essewissa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim bardzo dziękuję za sugestię odnośnie wzmacniacza. Za mną weekend mam nadzieję, że owocny. Czytałem bardzo dużo prasy polskiej i zagranicznej, okropny mętlik w głowie. Dziś zamówiłem Marantz model 30, niestety nie ma on wbudowanego dac więc na początku będę korzystał z wbudowanego w Bluesound Node. Po cichu liczę, że dostanę to czego oczekuję. Klasa D to przyszłość, zobaczymy :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak pisałem wcześniej, uderzyłem w Marantza. Mam u siebie aktualnie Cyrusa 8.2 z zasilaczem oraz Marantza model 30 i PM8006. Ten drugi trafił do mnie przez przypadek, z pomocą bliskiego znajomego. I troszkę mi to namieszało nie ukrywam bo to właśnie ten model podoba mi się bardziej z moimi ATC. Odbieram go jako postęp w stosunku do Cyrusa. Jest też zdecydowanie tańszy co bardzo mnie cieszy. Model PM8006 gra bardziej hmm, rozrywkowo? Bardzo dobrze słucha mi się na nim każdego rodzaju muzyki od wokali aż po starsze rockowe nagrania. Jestem zaskoczony wysokimi tonami i tym, że odsłuch nie męczy po dłuższym słuchaniu. Bas jest bardzo dobrze kontrolowany i nie rozlewa się tak jak w Cyrusie. Prawdopodobnie będę go zamawiał dla siebie, aczkolwiek potrzebuję jeszcze kilku dni na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie Marantz 8006 jest lepszy niż 30n. Nie słuchałem n30, ale wg pomiarów on jest gorszy niż 8006, n30 może przymulać. Vide to co pisałem wcześniej żeby nie kaleczyć ATC muląca elektroniką, dlatego Ci się bardziej podoba 8006 z ATC.

Pm8006 to świetny wzmacniacza, cena obecnie jest okazyjna, made in Japan,  5 lat gwaranacji. W 8006 jest ten sam przedwzmacniacz gramofony co w N30, tylko lepszy :) , lepszy w tym sensie, że lepiej izolowany. 
Obecne serie Marantza to regres wobec poprzedniej generacji, słabsze dac (spalona fabryka AKM). Takie pocovidove audio, słaba dostępność, duża marża, klient łyka co jest na rynku. 
Ja bym wziął do SCM7 Pm8006 i zaoszczędzoną kasę dołożył do daca, spróbuj Chord Qutest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, essewissa napisał:

Pm8006 to świetny wzmacniacza

Dorzucę swój kamyczek. Miałem 3 lata temu przez pół roku poprzednika czyli PM8005. Obecnie u kolegi za płotem. Siadamy sobie 2 metry od monitorów/LS3/5a od Chartwell i nie mogę się nadziwić, nacmokać jak pięknie muzyka brzmi.
Jako źródło Qutest/Quobuz przez Node2i. 

Ten 8006 to zapewne kropka w kropkę 8005. Nie wiem, jest @Kraft na forum, zapewne wie co tam w Japoni do nowszego modelu dołożyli. 
 

Piękne terminale głośnikowe mają te modele i jako używki można dorwać w NL po 450€. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, AudioTube napisał:

Ten 8006 to zapewne kropka w kropkę 8005. Nie wiem, jest @Kraft na forum, zapewne wie co tam w Japoni do nowszego modelu dołożyli. 

Zmienili regulację głośności. W 8006 odpowiada za nią układ scalony, a nie analogowy potencjometr jak w 8005. Inny jest też przedwzmacniacz gramofonowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, essewissa napisał:

klient łyka co jest na rynku. 

Gdyby spojrzeć przez pryzmat łykania sprzętu wystawionego na OLX to tak kiepskiego popytu chyba już dawno nie było na rynku audio.

 

1 godzinę temu, essewissa napisał:

Vide to co pisałem wcześniej żeby nie kaleczyć ATC muląca elektroniką, dlatego Ci się bardziej podoba 8006 z ATC.

No dobrze ale Cyrusy też nie są "mulącą" elektroniką.  Druga sprawa, że można przesadzić z elektroniką do ATC idąc w drugą stronę i zabraknie płynności , spójności, długości wybrzmień ( zwłaszcza na górze pasma). Będzie grało ale czy się podobało? Oczywiście kwestia gustu. 

Trzecia sprawa , jako posiadacz Qutesta uważam jego kupno za zmarnowane pieniądze. Nie że jest kiepski ale za 1/3 jego ceny kupi się dokładnie to samo tylko chińskie. 

I jeszcze jedna sprawa. Cyrus 8.2 DAC z zasilaczem  jest trochę podkręcony/podrasowany  na basie i efektownie otwarty na wysokich. Do tego ma lekko utwardzony atak na basie. Te niby wady - odejście on neutralności - jaką ma oferować Marantz mogą dawać większe poczucie dynamiki, szybkości narastania dźwięku i zwyczajnie życia w muzyce akurat w połączeniu z ATC scm7. To wszytko oczywiście znowu kwestia gustu ale warto o tym wiedzieć i porównać jak jest taka możliwość.

I najlepsze na koniec - najbardziej poruszające i dla mnie piękne głosy kobitek  na ATC scm 7 miałem z gęstym Naimem Nait xs3... Żaden Trigon Exxceed czy NAD m10 v2 ale ich przeciwieństwo czyli "gęsty zamulas" nait xs3....

Jak widać, w zależności od oczekiwań i gustu można być też zadowolonym z połączenia gęstego i ciepłego pieca z ATC scm7.  Dlatego ATC są takie zajefajne :)

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przed chwilą, muzofan napisał:

Uwielbiam czytać te kwieciste opisy brzmienia, z których nic nie wynika 😉

Zawsze możesz zrobić to lepiej a nawet to zrobiłeś...

Tylko, że jako osoba bardzo skromna wolisz popełniać takie wpisy jak ten. ;)

Luzik. 

3 minuty temu, DiBatonio napisał:

Jak to skąd? Ze słyszenia 😁

Dodałbym - swoimi uszami. I teraz jest OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kaczadupa napisał:

Trzecia sprawa , jako posiadacz Qutesta uważam jego kupno za zmarnowane pieniądze. Nie że jest kiepski ale za 1/3 jego ceny kupi się dokładnie to samo tylko chińskie. 

Przerobiłem kilka chińczyków w tym Toppinga D90. Żaden sie nie zbliżył jakością dźwięku do Qutesta... 😉 Może Denafrips/Gustard, ale to już modele w cenie zbliżonej do Qutest... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kaczadupa napisał:

Gdyby spojrzeć przez pryzmat łykania sprzętu wystawionego na OLX to tak kiepskiego popytu chyba już dawno nie było na rynku audio.

Sprzęt używany sprzedaje się obecnie fatalnie, nie chodzi tylko o audio. Wg mnie ludzie po prostu nie maja pieniędzy, chyba najbardziej dostaje po d… klasa średnia, sprzęty ze średniej półki słabo się sprzedają. Sprzedawałem niedawno Oppo 203, stan idealny, nowka sztuka normalnie, cena najniższa w EU jak patrzyłem na hifishark. Ludzie pisali, że kupią 1tyś taniej, 500zl taniej. masakra normalnie. ATC7 wiszą mi na giełdzie chyba drugi miesiąc, praktycznie nowe, 1,5tyś taniej niż nowe, a ludzie jeszcze chcą się targować, aż przykro się czyta te wiadomości.

5 godzin temu, kaczadupa napisał:

Te niby wady - odejście on neutralności - jaką ma oferować Marantz mogą dawać większe poczucie dynamiki,

Wg mnie Marantz gra bardzo liniowo, to jest rzetelne granie. Dynamika wynika właśnie z „czystości” konstrukcyjnej. Dlatego tak się spodobał „palecki”,  Atc lubią taką elektronikę.

SCM7 to są genialne kolumny wg. mnie , niesprawiedliwe jest zarzucanie im , ze nie maja dynamiki, czy zejścia na basie jak duże kolumny, to jest bez sensu, przecie to są relatywnie niewielkie kolumny. Średnica w ATC jest świetna, słuchanie głosów, czy to damskich, czy męskich Cohena to czysta przyjemność. Dźwięk jest niesamowicie komunikatywny, dźwięk Atc uzależnia bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, J4Z napisał:

Według mnie często ludzie na olx wystawiają sprzęty za drogo, dużo za drogo. @Wingo chodzi Ci o atc 7 za 3800zł? 5500 kosztują bez targowania nowe. 3600 to jest maaaax za stan idealny, używany moim zdaniem. Jakby się okazało że w sklepach można utargować do 5000, nie daj Boże do 4500, to gość z olx nie powiem co może sobie zrobić z tą ofertą. 

Od tego olyksa ludziom w głowach się miesza. 

Zadzwoń do sklepu i sprawdź ile co dadzą rabatu na ATC :) Może teraz sprzedadzą za 4500, może nawet za te 3600. Masz zerowe pojęcie o tym jak jest obecnie wyceniany sprzęt audio, zerknij sobie na oferty na hifishark i wróć z wiedzą.

10 minut temu, kaczadupa napisał:

Q21 chyba przez ostatni weekend sprzedawało nowe siódemki za właśnie 4,5kzł. 

Wrzuć jakaś ofertę, link, bo tak to wiesz, chyba 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...