Skocz do zawartości

R2R DAC VS DELTA SIGMA


Recommended Posts

Tez czytalem o nim a raczej jego produktach ale to sa 3 firmy. To wszystko co Europa ma do zaoferowania?

Jesli tak to rzeczywiscie pozostaje nam na chinskie produkty czekac a niektore maja - przynajmniej z wygladu - bardzo kuszace. Tylko to daleko jest i nie wiadomo jak z serwisem czy gwarancja. Nie wiadomo tez czy nie jest to urzadzenie szpiegowskie.

Nigdy nie wiadomo ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artur Brol napisał:

Tez czytalem o nim a raczej jego produktach ale to sa 3 firmy. To wszystko co Europa ma do zaoferowania?

Jesli tak to rzeczywiscie pozostaje nam na chinskie produkty czekac a niektore maja - przynajmniej z wygladu - bardzo kuszace. Tylko to daleko jest i nie wiadomo jak z serwisem czy gwarancja. Nie wiadomo tez czy nie jest to urzadzenie szpiegowskie.

Nigdy nie wiadomo ...

Coś się jeszcze na pewno znajdzie. Warto poszukać bo R2R odwdzięcza się. 

2 minuty temu, Artur Brol napisał:

Tez czytalem o nim a raczej jego produktach ale to sa 3 firmy. To wszystko co Europa ma do zaoferowania?

Jesli tak to rzeczywiscie pozostaje nam na chinskie produkty czekac a niektore maja - przynajmniej z wygladu - bardzo kuszace. Tylko to daleko jest i nie wiadomo jak z serwisem czy gwarancja. Nie wiadomo tez czy nie jest to urzadzenie szpiegowskie.

Nigdy nie wiadomo ...

https://najlepszeodtwarzacze.pl/DAC_CD.php

 

Tu jest fajny opis kilku ciekawych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Rega napisał:

@Wing0 - No, też żałuję, że tak daleko i nie mogę nowości posłuchać . Ale Ty nie żałuj. Wielu twierdzi, ze nie znam się na niczym, a i sprzęt stary i niewiele wart. Zupełnie mozliwe , że mają rację. Tylko byśmy siedzieli i milczeli.  Przepraszam za OT.

Roman czasem dobrze i pomilczeć w dobrym towarzystwie :). 

A co do staroci, nie bądź taki hop do przodu bo mój system mógłby spokojnie być dziadkiem po zsumowaniu, a i nawet pojedyncze elmenty na takie miano mogą zasłużyć ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, dziękuję @Nie wszystko wiedzący

Czytam tu i ówdzie, że zewnętrzny zegar w delta sigma znacznie poprawia brzmienie. Nie bardzo rozumiem tej zagadki ponieważ dzisiejsze DAC'ki / femtozegary i inne rzeczy niwelują kompletnie wpływ jittera. 

 

Natomiast bardzo chętnie posłuchałbym jakiś przyzwoity DAC R2R który nie kosztuje tyle co Holo. Macie jakieś propozycje? 

Przy okazji, czy ktoś zna tego dziwoląga? 

https://www.ebay.co.uk/itm/165298700474?hash=item267c9200ba:g:SRAAAOSwOKJhkU6Y&amdata=enc%3AAQAIAAAA4JUfo2ErRsv8O80PhgvvgswRNcjkVN9Qlb1lHi%2B4UPlXql%2FlDwg8QplFwtMbobCksqEvJosRBZqSsxA9qtbs9qzh%2B9VsckL4fnT3Vg9U9qeyMgoyZ2fU4%2BiO2bSsyt6437Vy0KGGcWwHWkuaEGNhk27JkuuKwORDzyOuDAJ5N6pxDGk3W1QPmBSX4tZploTRctXcM4hr3m89eso9e%2BFpwBzjvdta26pa55rf%2BO4yFvwDmpn%2BLT2eRVC%2FL3lddYILetIcUoaIOCxaJdhbpSU4JvjbJGQ%2F2TR6%2BkEIHGHTq6q2|tkp%3ABk9SR76NhcalYg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś jest w brzmieniu R2R, bez dwóch zdań. W planach mam zbudowanie DACa na Ad1865 z analogiem na lampach, ale to oczywiście z pomocą pewnej osoby z innego forum - sporo gawędzimy od jakiegoś czasu i zobaczymy jak temat się wyklaruje. 

A póki co - pisałem w innym wątku - trafił mi się sztuka nówka, leżak magazynowy Philips na TDA1543, żal było nie wziąć. W oryginale grał już fajnie, namacalnie, tak organicznie lecz trochę miałem uwagi do klarowności. Leciutka miegłka/kocyk niestety trochę mi przeszkadzał. Generalnie taki sprzęt dający argumenty wrogom R2R, że "muzykalnie ale nie tak detalicznie jak w delta-sigma". Wiadomo TDA1543 to nie top, młodszy, uboższy kuzyn kultowego 1541, montowany najczęściej w ekonomicznej półce odtwarzaczy CD. Ale od czerwca słucham go po zrobionym takim bazowym upgrade. Wymienione elektrolity główne w zasilaczu na nowe/lepsze, elektrolity przy TDA1543, przy opampach i na wyjściu na Jupiter Cosmos, podstawki precyzyjne pod opampy, stablilizator niskoszumny dla TDA. Zmieniłem też fabryczne Opa LM833 na OPA 627 (mam też Opa 1612 na podmianę, ale one są mega detaliczne ale jakby analityczne, mniej magii) no i podoba mi się to co słyszę. Założenie było, by "odmulić" sprzęt i myślę że udało się. Sprzęt zyskał w każdym aspekcie, w każdym paśmie , głęboki sprężysty bas, klarowna średnica, zniknęła ziarnistość góry i w porównaniu z jakimiś Onkyo, Sony na DS które słuchałem to jest rzekłbym przepaść. Jest namacalność, jest relaks, klarowność, i ch mnie obchodzi jak mierzyłby się u świrów. 

Wiadomo, można lepiej, lepsze kondy, analog na lampach, oddzielne zasilania itd ale to co słyszę podoba mi się i dziadek Philips zostaje ze mną.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Na czym ma polegac ten pozytywny wplyw zewnetrznego zegara na brzmienie?

No właśnie nie wiem i pytam. W jaki sposób zewnętrzny zegar poprawia brzmienie? Proszę o wytłumaczenie od technicznej strony jaki to może mieć wpływ. 

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Bebop napisał:

Ciekawy temat, dziękuję @Nie wszystko wiedzący

Czytam tu i ówdzie, że zewnętrzny zegar w delta sigma znacznie poprawia brzmienie. Nie bardzo rozumiem tej zagadki ponieważ dzisiejsze DAC'ki / femtozegary i inne rzeczy niwelują kompletnie wpływ jittera. 

 

Natomiast bardzo chętnie posłuchałbym jakiś przyzwoity DAC R2R który nie kosztuje tyle co Holo. Macie jakieś propozycje? 

Przy okazji, czy ktoś zna tego dziwoląga? 

https://www.ebay.co.uk/itm/165298700474?hash=item267c9200ba:g:SRAAAOSwOKJhkU6Y&amdata=enc%3AAQAIAAAA4JUfo2ErRsv8O80PhgvvgswRNcjkVN9Qlb1lHi%2B4UPlXql%2FlDwg8QplFwtMbobCksqEvJosRBZqSsxA9qtbs9qzh%2B9VsckL4fnT3Vg9U9qeyMgoyZ2fU4%2BiO2bSsyt6437Vy0KGGcWwHWkuaEGNhk27JkuuKwORDzyOuDAJ5N6pxDGk3W1QPmBSX4tZploTRctXcM4hr3m89eso9e%2BFpwBzjvdta26pa55rf%2BO4yFvwDmpn%2BLT2eRVC%2FL3lddYILetIcUoaIOCxaJdhbpSU4JvjbJGQ%2F2TR6%2BkEIHGHTq6q2|tkp%3ABk9SR76NhcalYg

Są strony internetowe gdzie są opisy DAC ków w starszych odtwarzaczach cd. Można tanio wyrwać takie urządzenie i posłuchać implementacji.

W wolnej chwili poszukam zestawienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bebop napisał:

No właśnie nie wiem i pytam. W jaki sposób zewnętrzny zegar poprawia brzmienie? Proszę o wytłumaczenie od technicznej strony jaki to może mieć wpływ. 

Jesli DAC ma fatalny zegar to dobry zegar z zewnatrz pomoze, jesli bedzie uzyty przez DAC np. z asynchronicznym feedbackiem dla usb audio. Roznica musi przy tym skompensowac jitter interfejsu, ktory ten zegar dostarczy. Przy spdif zegar i tak przyjdzie z zewnatrz do wyciagniecia ze streama.

Mam tani konwerter usb <> spdif ktory ma fatalny zegar i roznica w pomiarach miedzy trybem usb>spdif a spdif>usb jest wyrazna. Ale i tak RME jest w stanie to ogarnac ze swoja redukcja jittera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Ale i tak RME jest w stanie to ogarnac ze swoja redukcja jittera.

Tak, bardzo ładnie wszystko uśredni, do średniego grania ✌️

Co do R2R i DS, pamiętam jak kiedyś mój ówczesny Topping D90 dostał bęcki w porównaniu z Pontusem (R2R) kolegi... naprawdę nie było co zbierać.

Ale kolega zamienił Pontusa na Qutesta (programowalne FPGA), a u mnie Qutest zagrał świetnie, ale finalnie została DS na starym 4 kanałowym chipsecie AKM w dziwacznym interfejsie muzycznym. Mimo że to DS to gra w kierunku Qutesta, a pewnie i trochę Pontusa - nasycone granie średnicą, bardziej wyraziste, mniej zmulone i wysuszone niż moje wcześniejsze DS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

Coś się jeszcze na pewno znajdzie. Warto poszukać bo R2R odwdzięcza się. 

https://najlepszeodtwarzacze.pl/DAC_CD.php

 

Tu jest fajny opis kilku ciekawych.

Ok kilka ciekawych pozycje tam mozna znalezsc choc w iekszosci to starsze modele lub drogie klocki.

Co jednak ciekawe znalazlem tam Singxer SDA 2 wzmacniacz sluchawkowy i DAC - niestety nie R2R - a na AKM 4497 i ten wlasnie uzywam. Zgadzam sie z tym panem ze jest to rzeczywiscie udany produkt. Vs PCM1794 wbudowany w moim Gato DIA 250s Singxer ma tylko delikatnie cichsze granie - wyraznie po przelaczeniu glosnosc jakby troche sie zmniejszala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Artur Brol napisał:

Ok kilka ciekawych pozycje tam mozna znalezsc choc w iekszosci to starsze modele lub drogie klocki.

Co jednak ciekawe znalazlem tam Singxer SDA 2 wzmacniacz sluchawkowy i DAC - niestety nie R2R - a na AKM 4497 i ten wlasnie uzywam. Zgadzam sie z tym panem ze jest to rzeczywiscie udany produkt. Vs PCM1794 wbudowany w moim Gato DIA 250s Singxer ma tylko delikatnie cichsze granie - wyraznie po przelaczeniu glosnosc jakby troche sie zmniejszala.

Temat ruszył do przodu. Może trafi się ktoś na forum co sprzeda Panu jakiegoś R2R w rozsądnych pieniądzach. A może i wypożyczy na odsłuch. Tylko jak wypożyczy to już na wieczne nie oddanie 😀

9 godzin temu, Wito76 napisał:

No coś jest w brzmieniu R2R, bez dwóch zdań. W planach mam zbudowanie DACa na Ad1865 z analogiem na lampach, ale to oczywiście z pomocą pewnej osoby z innego forum - sporo gawędzimy od jakiegoś czasu i zobaczymy jak temat się wyklaruje. 

A póki co - pisałem w innym wątku - trafił mi się sztuka nówka, leżak magazynowy Philips na TDA1543, żal było nie wziąć. W oryginale grał już fajnie, namacalnie, tak organicznie lecz trochę miałem uwagi do klarowności. Leciutka miegłka/kocyk niestety trochę mi przeszkadzał. Generalnie taki sprzęt dający argumenty wrogom R2R, że "muzykalnie ale nie tak detalicznie jak w delta-sigma". Wiadomo TDA1543 to nie top, młodszy, uboższy kuzyn kultowego 1541, montowany najczęściej w ekonomicznej półce odtwarzaczy CD. Ale od czerwca słucham go po zrobionym takim bazowym upgrade. Wymienione elektrolity główne w zasilaczu na nowe/lepsze, elektrolity przy TDA1543, przy opampach i na wyjściu na Jupiter Cosmos, podstawki precyzyjne pod opampy, stablilizator niskoszumny dla TDA. Zmieniłem też fabryczne Opa LM833 na OPA 627 (mam też Opa 1612 na podmianę, ale one są mega detaliczne ale jakby analityczne, mniej magii) no i podoba mi się to co słyszę. Założenie było, by "odmulić" sprzęt i myślę że udało się. Sprzęt zyskał w każdym aspekcie, w każdym paśmie , głęboki sprężysty bas, klarowna średnica, zniknęła ziarnistość góry i w porównaniu z jakimiś Onkyo, Sony na DS które słuchałem to jest rzekłbym przepaść. Jest namacalność, jest relaks, klarowność, i ch mnie obchodzi jak mierzyłby się u świrów. 

Wiadomo, można lepiej, lepsze kondy, analog na lampach, oddzielne zasilania itd ale to co słyszę podoba mi się i dziadek Philips zostaje ze mną.

Zawsze można lepiej tylko nie zawsze stosunek włożonych wysiłków idzie w parze z jakością.

Samo przejście na poprawne urządzenie z R2R już powoduje świetna poprawę dźwięku. Aż człowiek dostaje refleksji i się zastanawia. 

 

Są to fajne zaskoczenia. Np moja lampa se zyskuje mnóstwo szczegółowości, otwartości,  muzyka brzmi w sposób taki że np. Wokale przekazują emocje. Na delta sigma tego nie ma. Jest po prostu ładnie i gładko.

Edytowano przez Nie wszystko wiedzący
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało jest tego typu ofert ale zdarzają się;

https://www.ebay.pl/itm/275836064129?hash=item40391c5181:g:qFkAAOSwLSpkVQ4G&amdata=enc%3AAQAIAAAA4NQKP63uOLJ3opdgM%2B9Sa%2F8dlsc%2Bvgstgwjlui4E%2FIe5QTqxe972o5gs%2FE0C1xr4wQLel5mDgeVVB2yobaOHTe%2B4h5ajPpTkYTfUwjpIrKEwOn99gmQkUVy0APk9HcTkdxfIwOg0vj3zsivfx4hD%2FteBcqP0tqWvWhvfFyuADR0UuLTMW7Vjgh0Q%2FzgzAUZnUmWghStpzpK8NplZtLehtFQ%2B%2FJ5TVQmCwsfF%2Fm8q0aksEEcbZCXathhx5S7UjfCgqhUJy2NZ%2FtVJHe7RH1Wy7zJ7qOdxjftRCXBIxBgIIlaK|tkp%3ABk9SR8jkyemlYg
 

2xPCM63k plus brak półprzewodników w stopniu analogowym - wyjście mamy lampowe 2x6922 (E88cc), top elementy typu kondy Jensen. Czy coś można chcieć więcej? Tylko grać i pożegnać technologie delta sigma.

Aha można za pare złoty zrobić upgrade do wersji 24 bit zmieniając  filtr cyfrowy i   
odbiornik -choć moim zdaniem w oryginale ten Dac gra najlepiej.

https://www.ebay.pl/itm/373464564728?hash=item56f43903f8:g:F1AAAOxy2O1SaU5y&amdata=enc%3AAQAIAAAA4HpAr7RS2fNnE6zvCnSQZCDGyFvqhvP6Y5KAUOmmbgjDmYnEzG84SioDhWRy1m5WLKVHjonuthuZdyUQyL9QBLVxuFslzJMCWZfNNQxb9ebkxb26xxZyAd8kReP6Tyju65ocKIAfJ902Te8Q838C%2FPSzla%2BfCwpfxtH9aWGJjkEGDf05Y6VqEUryBz6vfTRymND%2Bah2%2FiYiCH3%2FWcEIxqdWMDPfiTl8lgMvdv6KLjs62sI%2BfUYmUgYzwBIvENL5sC9m1dVL2Lx30HSaso8xKCKJMUYQ6dBon80XRfS%2B11spY|tkp%3ABk9SR8jkyemlYg

I kolejny plus - w razie „w” ten sprzęt można odsprzedać bez straty a nawet z małym zyskiem. To są modele bardzo poszukiwane. 
Minus tej oferty to cena - na tej aukcji jest w górnych widełkach bo ten model można trafić scenie ok 2 tys euro.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sie troche uspokoic . Chce sprzedac AMP150 i jednoczesnie mysle o kolumnach a teraz jeszcze zaczalem ten temat sledzic   zamiast sie muzyka delektowac..

Ja tu raczej nowy jestem i nikt mnie nie zna wiec o pozyczeniu czego kolwiek nawet nie mysle juz nie wspominajac ze nie mieszkam w Polsce.

Kilka lat temu mialem na oku Holo Cyan amp/dac ale ze wzgledow finansowych nie kupilem a jak chcialem to juz nie bylo w sprzedazy. Ich ceny teraz sa astronomiczne. Wczoraj widzialem ze Denafrips ma Ares 12th nowa edycje a HIFIman tez ciekawa pozycje w ofercie - Serenade R2R dac i wzmacniacz sluchawkowy zbalansowany. Ciekawe i ladne.

_-4_3.jpg

Headphone-Zone-Denafrips-Ares-12th-01.webp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Artur Brol napisał:

Musze sie troche uspokoic . Chce sprzedac AMP150 i jednoczesnie mysle o kolumnach a teraz jeszcze zaczalem ten temat sledzic   zamiast sie muzyka delektowac..

Ja tu raczej nowy jestem i nikt mnie nie zna wiec o pozyczeniu czego kolwiek nawet nie mysle juz nie wspominajac ze nie mieszkam w Polsce.

Kilka lat temu mialem na oku Holo Cyan amp/dac ale ze wzgledow finansowych nie kupilem a jak chcialem to juz nie bylo w sprzedazy. Ich ceny teraz sa astronomiczne. Wczoraj widzialem ze Denafrips ma Ares 12th nowa edycje a HIFIman tez ciekawa pozycje w ofercie - Serenade R2R dac i wzmacniacz sluchawkowy zbalansowany. Ciekawe i ladne.

_-4_3.jpg

Headphone-Zone-Denafrips-Ares-12th-01.webp

W moim przypadku cały czas mi coś nie pasowało w dźwięku. Nie mogłem do końca zdjagnozować co jest nie tak niby gładko ładnie a jednak nie tak jak koncert, instrumenty na żywo.  Jak się przesiadłem na R2R nagle muzyka zaczęła mnie bardziej wciągać.

Zabawne jest to, że przełączając z jednego daca na drugiego różnica jest tak duża że aż ciężko przez pierwsze 5 minut odsłuchu uwieżyć a im dłużej się słucha tym człowiek dostaje olśnienia ,,że w dupie do tej pory był i gówno słyszał,,

Aż poszedłem dobrze uszy umyć z niedowierzaniem  😉

Doszedłem do wniosku że cały tor audio jest ważny i nie można pomacoszemu traktować źródła. 

 

Nie znam tego urządzenia że zdjęć ale dziękuję sprawdzę poczytam 

 

Edytowano przez Nie wszystko wiedzący
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Wito76 napisał:

No coś jest w brzmieniu R2R, bez dwóch zdań. W planach mam zbudowanie DACa na Ad1865 z analogiem na lampach, ale to oczywiście z pomocą pewnej osoby z innego forum - sporo gawędzimy od jakiegoś czasu i zobaczymy jak temat się wyklaruje. 

A póki co - pisałem w innym wątku - trafił mi się sztuka nówka, leżak magazynowy Philips na TDA1543, żal było nie wziąć. W oryginale grał już fajnie, namacalnie, tak organicznie lecz trochę miałem uwagi do klarowności. Leciutka miegłka/kocyk niestety trochę mi przeszkadzał. Generalnie taki sprzęt dający argumenty wrogom R2R, że "muzykalnie ale nie tak detalicznie jak w delta-sigma". Wiadomo TDA1543 to nie top, młodszy, uboższy kuzyn kultowego 1541, montowany najczęściej w ekonomicznej półce odtwarzaczy CD. Ale od czerwca słucham go po zrobionym takim bazowym upgrade. Wymienione elektrolity główne w zasilaczu na nowe/lepsze, elektrolity przy TDA1543, przy opampach i na wyjściu na Jupiter Cosmos, podstawki precyzyjne pod opampy, stablilizator niskoszumny dla TDA. Zmieniłem też fabryczne Opa LM833 na OPA 627 (mam też Opa 1612 na podmianę, ale one są mega detaliczne ale jakby analityczne, mniej magii) no i podoba mi się to co słyszę. Założenie było, by "odmulić" sprzęt i myślę że udało się. Sprzęt zyskał w każdym aspekcie, w każdym paśmie , głęboki sprężysty bas, klarowna średnica, zniknęła ziarnistość góry i w porównaniu z jakimiś Onkyo, Sony na DS które słuchałem to jest rzekłbym przepaść. Jest namacalność, jest relaks, klarowność, i ch mnie obchodzi jak mierzyłby się u świrów. 

Wiadomo, można lepiej, lepsze kondy, analog na lampach, oddzielne zasilania itd ale to co słyszę podoba mi się i dziadek Philips zostaje ze mną.

Co do ziarnistość wysokich tonów to tak grają DS, które słabo próbują naśladować R2R. Takich przetworników jest mnóstwo zaczynając od zintegrowanych kart muzycznych w komputerach kończąc nawet na urządzeniach audio wcale nie najtańszych.

To jest taka plaga sterylnego dźwięku. 

Sam znam osobę, która słuchała na całkiem rozsądnych sprzęcie kolumny + wzmacniacz ale z komputera plików na zintegrowanej karcie muzycznej realtec. Po podłączeniu mojego cd ciężko było mi go odebrac 😉 

Edytowano przez Nie wszystko wiedzący
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Artur Brol napisał:

Wczoraj widzialem ze Denafrips ma Ares 12th nowa edycje

Kilka osób z forum ( @Arko55, @lpomis i ja) słuchało u siebie Aresa II i nikt się nie zachwycił. Każdy wybrał dla siebie coś innego. Moim zdaniem - jeśli Denafrips, to dopiero Pontus. Ale może w tym nowym Aresie coś znacząco poprawili. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

W moim przypadku cały czas mi coś nie pasowało w dźwięku. Nie mogłem do końca zdjagnozować co jest nie tak niby gładko ładnie a jednak nie tak jak koncert, instrumenty na żywo.  Jak się przesiadłem na R2R nagle muzyka zaczęła mnie bardziej wciągać.

Zabawne jest to, że przełączając z jednego daca na drugiego różnica jest tak duża że aż ciężko przez pierwsze 5 minut odsłuchu uwieżyć a im dłużej się słucha tym człowiek dostaje olśnienia ,,że w dupie do tej pory był i gówno słyszał,,

Aż poszedłem dobrze uszy umyć z niedowierzaniem  😉

Doszedłem do wniosku że cały tor audio jest ważny i nie można pomacoszemu traktować źródła. 

 

Nie znam tego urządzenia że zdjęć ale dziękuję sprawdzę poczytam 

 

To chyba nowe jest - tak mysle.

Tez tak mysle ze caly tor jest wazny i dopiero gdy sprzet powyzej pewnej sumy sie plasuje to wtedy juz - jak ktos juz napisal - poprawa tylko kolumnami.

Duzo tych dacow jest a czym ladniejsze tym kosztuja wiecej - byloby latwiej wszystkie w jednym miejscu zebrac i tam sprawdzic no ale to sie nigdy nie zdarzy.

Moze do tego dojde ze sprawdze kilka dacow no ale jak narazie - sprzedac wzmak i kupic kolumny.

1 minutę temu, Rafał S napisał:

Kilka osób z forum ( @Arko55, @lpomis i ja) słuchało u siebie Aresa II i nikt się nie zachwycił. Każdy wybrał dla siebie coś innego. Moim zdaniem - jeśli Denafrips, to dopiero Pontus. Ale może w tym nowym Aresie coś znacząco poprawili. :)

A testowaliscie moze cos z Musician audio albo Qutest od Chord czy moze wlasnie ten Holo audio Cyan ?

Jesli mam isc w r2r to raczej w cenie Aresa bo 2000 i wyzej to duzo juz jest - nie ma gdzie przesluchac a kupic tylko od Chinczykow - zadnego sklepu tu w Europie .

Ciekaw jestem wlasnie jak siee ten Serenade od HIIFIman sprawuje jako DAC.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Artur Brol napisał:

Chce sprzedac AMP150

Skoro już go masz, to odradzam pochopne pozbywanie się go. Pamiętam - pisałeś, że w obecnym torze nie przebił znacząco swojego odpowiednika Gato w klasie D (DIA250s?). Ale jeśli planujesz wymienić kolumny, czy daka, to aż się prosi, żeby trochę potrzymać drugi piec i mieć większe zaplecze do testowania nowości. Może z innymi kolumnami czy przetwornikiem różnica na korzyść systemu z AMP 150 stanie się znacząca i AMP jednak wyprze DIA. Pamiętam, że on miał fajną barwę. Tylko brakowało mit trochę otwarcia w górze pasma - nie zgrał się z moimi ówczesnymi kolumnami. Niemniej - świetny wzmacniacz. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...