Skocz do zawartości

A jak namiesza nastepca WiiM Pro pod nazwa Pro Plus?


ProjectPi

Recommended Posts

14 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

"W watku poswieconym urzadzeniu, ktorego nawet z dala nie widzieli, ale za to z "zadna argumentacja" jak zwykle."

 

image.png.ccc00a49dca47e3ebaf1bec478fd26ad.png

Powtarzasz się, to niedobre objawy.

Załóż kolejny 3ci, czy może juz 4ty wątek o Wiimie, bo już można się pogubić w tych wątkach o mieszaniu przez Wiima.

Mówiłem, nie podniecaj się....

A tak, to już z bliska, czy jeszcze z daleka? 🤭

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2023 o 20:40, Wito76 napisał:

Ja też porównywałem (Wiim Mini) do DigiOne SIgnature. Dzień do nocy. Oczywiście Wiim jako transport. Różnica w każdym aspekcie. I nie daj się wkręcić w dyskusję, że bit perfect, że zera i jedynki i te wszystkie pisane przez botów argumenty. Zaufaj praktyce, ludzkim uszom, a nie Amirowcom. Dwóch ludzi, którzy robili bezpośrednie porównanie mówi że jest wyraźna, słyszalna różnica. Trzeci jest przypominam sobie Tomek4446, też porównywał malinkę do Wiima, dokładnie te same wnioski co ja i Piotr.   Zeby była jasność, bo trochę chaotycznie napisałem, to Malinka wygrywa brzmieniowo oczywiście.

Nie zapominaj tez o mnie :) Co jak co ale autorze wątku głównego o wiim i pierwszym testerów tutaj na forum. Nigdy Mini nie używałem po wyjściu analogowym, ale po cyfrze brzmieniowo grał gorzej niż moja przystawka do telewizora Apple TV. Wiec ja się na nim zawiodłem. Potem w porownaniu do bluesound node po prostu była to różnica dzień i noc. Tyle. Zrobione ślepe testy na rodzinie „nie-audiofilach” i zero pomyłki. Zawsze trafiali w to samo urządzenie.  Dlatego stwierdzenie, ze bit perfect to bit perfect to bzdura. Jestem KOLEJNĄ osoba, która ma to sprawdzone. 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, widze. Swoja droga to to z twojego linku nie przedstawia nawet Pro.

8 minut temu, mateolo2 napisał:

Nie zapominaj tez o mnie :) Co jak co ale autorze wątku głównego o wiim i pierwszym testerów tutaj na forum. Nigdy Mini nie używałem po wyjściu analogowym, ale po cyfrze brzmieniowo grał gorzej niż moja przystawka do telewizora Apple TV. Wiec ja się na nim zawiodłem. Potem w porownaniu do bluesound node po prostu była to różnica dzień i noc. Tyle. Zrobione ślepe testy na rodzinie „nie-audiofilach” i zero pomyłki. Zawsze trafiali w to samo urządzenie.  Dlatego stwierdzenie, ze bit perfect to bit perfect to bzdura. Jestem KOLEJNĄ osoba, która ma to sprawdzone. 

Dowody anegdotyczne cos w sobie maja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o trzymanie się tematu i kulturalne zwracanie do siebie. Strasznie rozmywacie temat nowego wiima. Przepychanki słowne uprawiajcie w wątku wskazanym przez Olę.

 https://forum.audio.com.pl/topic/93841-ring-czyli-tu-się-spieramy-a-potem-sypiemy-głowy-popiołem/?do=findComment&comment=594821

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mateolo2 napisał:

Nie zapominaj tez o mnie :) Co jak co ale autorze wątku głównego o wiim i pierwszym testerów tutaj na forum.

Przypomniałem sobie później, ale nie chciałem dopisywać, dolewać benzyny do ognia w tym gorącym już wątku :). Fakt, tamten założony przez Ciebie wątek fajny był, miał klimacik, wszyscy byliśmy ciekawi co to za nowy sprzęt i czy namiesza. No ale potem zjawił się wirus i zawłaszczył Ci wątek niestety, a w zasadzie to zniszczył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Wito76 napisał:

Przypomniałem sobie później, ale nie chciałem dopisywać, dolewać benzyny do ognia w tym gorącym już wątku :). Fakt, tamten założony przez Ciebie wątek fajny był, miał klimacik, wszyscy byliśmy ciekawi co to za nowy sprzęt i czy namiesza. No ale potem zjawił się wirus i zawłaszczył Ci wątek niestety, a w zasadzie to zniszczył.

Dzięki :) No niestety, na początku chciałem tego wirusa opanować, ale ostatecznie się poddałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu @Mariusz Kopacki możesz już odpuścić? Pozwólmy każdemu mieć swoje zdanie. No jezu kochany też zachowujesz się jakby ktoś Ci bliskich obraził. @DiBatonio zmienił już narrację za co dziękuję ale Ty dalej idziesz w zaparte co działa tylko i wyłącznie na niekorzyść założonego przez Ciebie wątku. Osoba spoza tego forum trafi w wyszukiwarce na link do tego wątku i naiwnie będzie liczyła, że coś się dowie, póki co mamy pięć stron kłócenia się dwóch grup a o wiim pro plus nie wiadomo absolutnie nic poza tym co można znaleźć na każdej stronie ze specyfikacją.

Zluzuj trochę, masz już tego wiima więc może wróćmy wszyscy do tematu jak będzie można się odezwać w tym konkretnym temacie a nie tak jak do tej pory , czyli która racja jest mojsza bo mam wrażenie, że czytam dialogi z naszego sejmu🤦‍♂️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie myślę,że temat jest atakowany z zewnątrz :)

Mariusz ma urządzenie na miejscu, ma inne do porównanie i sprzęt do mierzenia. Nie zauważyłem, żeby odniósł się niemiło na ,którekolwiek z zapytać o funkcjonalność czy działanie.

Na zewnętrznej stronie wstawił dokładny opis i pomiary i dostał odpowiedź od producenta. Wstawił tutaj Output z kilku urządzeń, tak aby każdy mógł sobie porównać różnice u siebie i zrobić testy np przed zakupem.  W odpowiedzi ( tak jak zresztą zawsze ) zebrała się grupa praktyków wiedząca z góry wszystko. Nikt o nic nie pyta , każdy pewny swego i wie wszystko.

Rozumiem,że przed premierą  Eversolo też tak było. Czy jeżeli droższy to zawsze gra lepiej ? Ja bym serio chciał w temacie o tym urządzeniu pogadać i dowiedzieć się więcej o tym konkretnym urządzeniu

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tomasz S. napisał:

Ja właśnie myślę,że temat jest atakowany z zewnątrz :)

Mariusz ma urządzenie na miejscu, ma inne do porównanie i sprzęt do mierzenia. Nie zauważyłem, żeby odniósł się niemiło na ,którekolwiek z zapytać o funkcjonalność czy działanie.

Na zewnętrznej stronie wstawił dokładny opis i pomiary i dostał odpowiedź od producenta. Wstawił tutaj Output z kilku urządzeń, tak aby każdy mógł sobie porównać różnice u siebie i zrobić testy np przed zakupem.  W odpowiedzi ( tak jak zresztą zawsze ) zebrała się grupa praktyków wiedząca z góry wszystko. Nikt o nic nie pyta , każdy pewny swego i wie wszystko.

Rozumiem,że przed premierą  Eversolo też tak było. Czy jeżeli droższy to zawsze gra lepiej ? Ja bym serio chciał w temacie o tym urządzeniu pogadać i dowiedzieć się więcej o tym konkretnym urządzeniu

Ok rozumiem, tylko nie rozumiem po co zamiast skupiać się tu dalej na sprzęcie ludzie wciąż się kłócą( mówię tu o obu stronach) nic do tematu nie wnosi a tylko powoduje odbieganie od tematu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Michał Gałązka napisał:

Jezu @Mariusz Kopacki możesz już odpuścić? Pozwólmy każdemu mieć swoje zdanie. No jezu kochany też zachowujesz się jakby ktoś Ci bliskich obraził. @DiBatonio zmienił już narrację za co dziękuję ale Ty dalej idziesz w zaparte co działa tylko i wyłącznie na niekorzyść założonego przez Ciebie wątku. Osoba spoza tego forum trafi w wyszukiwarce na link do tego wątku i naiwnie będzie liczyła, że coś się dowie, póki co mamy pięć stron kłócenia się dwóch grup a o wiim pro plus nie wiadomo absolutnie nic poza tym co można znaleźć na każdej stronie ze specyfikacją.

Zluzuj trochę, masz już tego wiima więc może wróćmy wszyscy do tematu jak będzie można się odezwać w tym konkretnym temacie a nie tak jak do tej pory , czyli która racja jest mojsza bo mam wrażenie, że czytam dialogi z naszego sejmu🤦‍♂️

Szczerze mowiac nie wiem do czego sie powyzej odnosisz. To, ze wiem jak oba fizycznie wygladaja, i ze wiem na czym polega roznica, to fakt, nie kwestia "mania zdania".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to miej swoje fakty, tylko po co na siłę swoje fakty wciskasz osobom z którymi rozmawiać na ten temat nie ma sensu:) Bo jedynym faktem jest to, że na siłę próbujesz swoje zdanie wcisnąć innym, bo zapominasz, że poza pomiarami jest jeszcze wiele innych czynników wpływających na odbiór dźwięku i to dopiero jest fakt :) 

Miłego weekendu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie tematem przewodnim tego wątku jest ..."Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza! ...". Lecę szybko po popcorn 🍿 by czegoś nie stracić 😁🤘

Edytowano przez MacieQ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz S.

Kilka spostrzezen na temat pilota:

Komunikacja to BT Low Energy, brak podczerwieni. Pilot wymaga parowania z konkretnym urzadzeniem, wiec uzywanie go z kilkoma WiiMami byloby skrajnie niewygodne. Powinien dzialac z kazdym modelem WiiMa.

Z budowy to jakistam plastik z gumowanymi przyciskami, ani ladny ani brzydki, ale czesc audio miewa obskurne piloty, wiec z tym dramatu nie ma. Troche podobny do tego od miniDSP, IMO nieco ladniejszy w porownaniu. Nie ma podswietlania. Zasilany dwiema bateriami AAA.

Poza dostepem do podstawowego sterowania odtwarzaniem - play, pauza, nastepny, poprzedni - daje sterowanie glosnoscia (bezuzyteczne przy fixed volume), wyciszanie, wybor zrodla dzwieku, przycisk usypiania, 4 przyciski do przywolywania presetow i mozliwosc zapisywania aktualnej playlisty jako preset, oraz sterowanie glosowe. 

To ostatnie jest wiazane z ekosystemem Amazona, wiec Alexa. Nie widzialem mozliwosci przepiecia sie na Google Assistant. Dziala typowo, wydajemy polecenie, Alexa informuje przez WiiMa o przebiegu. W teorii daloby sie tak sterowac innym WiiMem, ale te nie sa widoczne jako smart urzadzenia, i Alexa ich nie rozpoznaje. Przyjajmniej u mnie taki myk nie zadzialal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki piękne!

26 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

4 przyciski do przywolywania presetow i mozliwosc zapisywania aktualnej playlisty jako preset

Czyli mogę ustawić np playlistę że Spotify pod 1 i kiedy włączę urządzenie i kliknę na 1 to będzie grać ta playlista a playlistę z Tidala pod 2 i analogicznie to będzie działać ? Brzmi to fajnie. 

Ciekaw jestem jak sprawdziłby się Pro+ jako preamp. Kupiłbym z audiophonics końcówkę z hypexem ncore i triggerem i połączył z tym wiimem ale trochę się obawiam czy kiedyś po prostu nie będzie sytuacji,że nie zapamięta ustawień i przy tej mocy wysadzę głośniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomasz S. napisał:

Czyli mogę ustawić np playlistę że Spotify pod 1 i kiedy włączę urządzenie i kliknę na 1 to będzie grać ta playlista a playlistę z Tidala pod 2 i analogicznie to będzie działać ? Brzmi to fajnie. 

 

Dokladnie tak. Z tego co wiem jest w planach obsluuga rowniez wyzszych presetow, przez kombinacje przyciskow.

 

5 minut temu, Tomasz S. napisał:

Ciekaw jestem jak sprawdziłby się Pro+ jako preamp. Kupiłbym z audiophonics końcówkę z hypexem ncore i triggerem i połączył z tym wiimem ale trochę się obawiam czy kiedyś po prostu nie będzie sytuacji,że nie zapamięta ustawień i przy tej mocy wysadzę głośniki.

Tez mam ncore i podobne obawy we wlasnym systemie, bo moc nieadekwatna do kolumn, ktore uzywam. Mam dodatkowo ograniczniki liniowe na gniazdach wzmacniacza, ktore sprowadzaja napiecie na max glosnosci do akceptowalnej przez kolumny, dla bezpieczenstwa. 

Takie cosie na przyklad:

 

https://www.monacor.com/products/components/cables-and-plug-in-connectors/adapters/ila-1020/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mariusz Kopacki napisał:

Po obydwoma linkami jest ten sam render. Nie przedstawia on ani Pro, ani Pro Plus. Acz zeby to wiedziec, trzeba miec fizyczny kontakt z urzadzeniami.

Czyli można powiedziec, że @Q21 na swojej stronie ma zdjęcia Wiima, ale nie Pro, znaczy towar niezgodny z opisem skoro te w linku to nie Pro?

Zatem oświeć nas i pokaż zdjęcia w realu tego Wiima Pro, czy Pro plus.

Wykaż te różnice,  bo rozumiem, że jesteś w posiadaniu obu.

P.S.

Moje wcześniejsze wpisy (co do brzmienia) odnosiły się do krążka żeby była jasność, tych pro nie macałem. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...