Skocz do zawartości

Kultura Dźwięku Scratch - Kraftest (mini)


Kraft

Recommended Posts

Cóż, wzbudziły mój entuzjazm. 

Balans tonalny - 10/10 - a co mam napisać, jak mnie w nim nic nie drażni i niczego mi w nim nie brakuje. Akurat dobry balans tonalny to mogą mieć nawet najtańsze kolumny. Tym bardziej, że nasz słuch potrafi w tym aspekcie sporo wybaczyć.

Może jakbym zmienił skalę, to byłoby mniej kontrowersyjnie, np. 3/3. 

3/3 - bez zastrzeżeń

2/3 - można się czepiać

1/3 - niezbyt udany

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kraft napisał:

Może jakbym zmienił skalę, to byłoby mniej kontrowersyjnie, np. 3/3.

w przypadku kolumn wyższej klasy technicznej, to jaką przyjmiesz skale 100/100 😉

Pozdr.

28 minut temu, lysy napisał:

Jarek większość kolumn ocenia dosyć wysoko.

to wprowadza w błąd tych którzy dopiero wchodzą w świat audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Karol64208 napisał:

to wprowadza w błąd tych którzy dopiero wchodzą w świat audio.

A może to Ty tkwisz w błędzie...

Od niedawna jest taki wątek na forum Audio, może nie zauważyłeś, można tam trollować do woli i bez konsekwencji. 

Nie wiedzieć czemu wszystkie trolle boją się go jak diabeł święconej wody.

Tutaj mamy NASZE TESTY, nasze wrażenia.

Wiesz jak nie wprowadzać innych w błąd to napisz swoją recenzję przedmiotowych monitorów, bądź wzorem do naśladowania dla innych piszących w tej zakładce. 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft, dopiero dojechały, napisze po dokładnym sprawdzeniu parametrów technicznych, jakości głośników w poszczególnym torze i dopiero testy słuchowe. Głównie sprowadziłem je dla jazz i klasyki. Co do klasyki opinie z tamtego czasu nie są zbyt zachwycające, podbarwienia. Ocenię po kilku dnia i wielu godzinach słuchania. Mam umówione też inne z podobnego okresu czasu, zobaczymy😏.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KraftUPS dostarczył jedną 😂jutro drugą, nie zmieściły się obie. Dodam tylko że testy techniczne to: pasmo poszczególnych torów i czy są w fazie zgodne, wyjdą ewentualne usterki zwrotnicy. Testy na tranzystorze JA-S77 i lampowym mocy na 6L6.

Ocenę napiszę w Wasze System.

Pozdr.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2023 o 14:24, Karol64208 napisał:

@Kraft, dopiero dojechały, napisze po dokładnym sprawdzeniu parametrów technicznych, jakości głośników w poszczególnym torze i dopiero testy słuchowe. Głównie sprowadziłem je dla jazz i klasyki. Co do klasyki opinie z tamtego czasu nie są zbyt zachwycające, podbarwienia. Ocenię po kilku dnia i wielu godzinach słuchania. Mam umówione też inne z podobnego okresu czasu, zobaczymy😏.

Pozdr.

Znam je. Pudlowaty bas i niezbyt dobre zgranie przetworników. Za podobne pieniądze można kupić Wigo wb70 i wejść na zupełnie inny wymiar technologiczno soniczny. 

Atutem Keenwooda może być skuteczność ale naprawdę można lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...