Skocz do zawartości

Wiim Pro PLUS vs Wiim pro z DAC vs klasyka


Spider

Recommended Posts

8 minut temu, marcinmarcin napisał:

ambasadorzy" nie przeszkadzają?

Jak będą przeszkadzać w sposób wykraczający poza moje granice rozumienia przyzwoitości będą ograniczenia. Proszę o niewiele chyba. Gadajcie trzymając poziom merytorycznej dyskusji bez uszczypliwosci. Wszyscy skorzystamy wtedy i będzie "normalność" 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ProjectPi napisał:

Sporo osób też to testowalo, już od wersji beta, i jest zadowolonych. I co teraz?

To teraz, że się Ciebie naczytali po forach w wątkach Wiimowych jakie to zajebiste jest, korekcja etc. super, duper i ulegli sugestiom.... zwłaszcza jeśli to jacyś nieosluchani i mało doświadczeni, co poza ramy sprzętu z segmentu "padaka" nigdy nie wyszli.

Kolegom zarzucasz sugestie wzrokowe, które mogą wpływać na odczucia słuchowe etc, , a sam nie widzisz swoich sugestii słownych rozgłaszanych na forum obok i tutaj.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MariuszZ napisał:

jeszcze po jednym poście gdzie będą uszczypliwości czy komentarze personalne i bedzie czasowy ban zgodnie z ustaleniami administracji. Tydzień. Ważcie słowa zatem. 

Czasami zauwazam, jakby pewni uzytkownicy byli pod rodzajem ochronki. Niejednokrotnie osoba skrywajaca sie pod pseudonimem ProjectPi wyrazala sie o nas w sposob kpiacy, nieuprzejmy a czasami wrecz chamski. Bez banow. Bez pouczen. W tym poscie nikt nikomu nie ubliza, a ja z kolega Maciejem za slowo "krasnoludki" mozemy dostac BANA???????? Serio? 

Rownie dobrze mozesz zagrozic banem ProjectowiPi za okreslenie ze mamy omamy, co moze sugerowac ze albo zazywamy niedozwolone srodki  halucynogenne, albo stan naszego umyslu budzi powazne watpliwosci. 

Mariusz nie idzmy ta droga.

Badzmy powazni.

Nie kreuj sytuacji ktore nie maja miejsca.

Nikt nikogo nie obrazil.

 

 

8 godzin temu, Maciek12325 napisał:

A krasnal w trawie rozsiewa wiechlinę u Michała. Znalazł się winowajca

Fakt, w tym roku cholerstwa jest bardzo duzo. Mamy winnego 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarekB napisał:

Ja też ostatnio zauważyłem to urządzenie, ale bardziej to wygląda na odbiornik AirPlay / Roon niż pełnoprawny streamer. A szkoda troche bo może mógł być z tego fajny transport (Coax, Optyk + USB).

KIedy Wiim Pro Plus trafił do mojego biurowo-sypialnianego zestawu zrobiłem trochę testów na kolumnach i słuchawkach porównując Wiim'a jako transport do Audiolaba 6000A oraz Wiim z wyjściem po analaogu do Audiolab'a. Różnice są, ale nie ma jednoznacznego wygranego, bo zależy to też trochę od muzyki które słuchamy. W jednym utworze jest nieco lepsza dynamika, w innym gdzieś nieco więcej detalu, ale finalnie są to niuanse i bardziej różnice w charakterze niż przepaść jakościowa w którąś stronę.

Cytując też autora wątku

Cytat

pójsc/dołożyć do Bluesound Node / CA MXN10 (ew inne propozycje ca 2 tys pln) i miec temat załatwiony na parę lat

Myśle, że tu przepaści jakościowej też tu nie będzie i Wiim Pro Plus tak samo załatwi sprawę na parę lat.

Rzecz której nie można pominąć to też wpływ Wiim'a na branżę. Nagle streamer ze minimum znośną jakościa dźwięku, dobrą aplikację i obsługą dużej ilości serwisów i usług jest dostępny dla niemal każdego. I nagle Marantz ma swojego Wiim Amp'a, Cambridge zrobił mniejszego AXN'a, NAD ma CS1 etc.

I mimo, że Wiimy się dobrze się sprzedają (pewnie najlepiej na Świecie) magazyny branżowe nie spieszą ich recenzować i wychwalać, bo nagle się wszyscy dowiedzą, że urządzenia kosztujące 2 razy więcej nie oferują nic lepszego, a tylko znaczek;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pavello napisał:

Ja też ostatnio zauważyłem to urządzenie, ale bardziej to wygląda na odbiornik AirPlay / Roon niż pełnoprawny streamer. A szkoda troche bo może mógł być z tego fajny transport (Coax, Optyk + USB).

KIedy Wiim Pro Plus trafił do mojego biurowo-sypialnianego zestawu zrobiłem trochę testów na kolumnach i słuchawkach porównując Wiim'a jako transport do Audiolaba 6000A oraz Wiim z wyjściem po analaogu do Audiolab'a. Różnice są, ale nie ma jednoznacznego wygranego, bo zależy to też trochę od muzyki które słuchamy. W jednym utworze jest nieco lepsza dynamika, w innym gdzieś nieco więcej detalu, ale finalnie są to niuanse i bardziej różnice w charakterze niż przepaść jakościowa w którąś stronę.

Cytując też autora wątku

Myśle, że tu przepaści jakościowej też tu nie będzie i Wiim Pro Plus tak samo załatwi sprawę na parę lat.

Rzecz której nie można pominąć to też wpływ Wiim'a na branżę. Nagle streamer ze minimum znośną jakościa dźwięku, dobrą aplikację i obsługą dużej ilości serwisów i usług jest dostępny dla niemal każdego. I nagle Marantz ma swojego Wiim Amp'a, Cambridge zrobił mniejszego AXN'a, NAD ma CS1 etc.

I mimo, że Wiimy się dobrze się sprzedają (pewnie najlepiej na Świecie) magazyny branżowe nie spieszą ich recenzować i wychwalać, bo nagle się wszyscy dowiedzą, że urządzenia kosztujące 2 razy więcej nie oferują nic lepszego, a tylko znaczek;)

Wczoraj mieliśmy porównanie między Silent Angel M1t a Wimm pro. Różnica w cenie x3 i to urządzenie znacząco się różniło brzmieniem na plus. Dźwięk dużo bardziej dojrzalszy, poukładany. Źródła pozorne odpowiedniej wielkości. Sieracka oraz głębia planów. Podłączenie Wimma spowodowało zlanie dźwięków, nienaturalne powiększenie źródeł pozornych oraz wypchnięcie wszystkiego na twarz czemu towarzyszl podbity bas.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pavello napisał:

mimo, że Wiimy się dobrze się sprzedają (pewnie najlepiej na Świecie) magazyny branżowe nie spieszą ich recenzować i wychwalać, bo nagle się wszyscy dowiedzą, że urządzenia kosztujące 2 razy więcej nie oferują nic lepszego, a tylko znaczek;)

Serio ?

Bo większej bzdury już dawno nie czytałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, D-Art napisał:

Masz 3 różne do wyboru. Płaski jest tylko flat. Ja obecnie przeszedłem na B&K 🙂

Rozumiem

15 godzin temu, Maciek12325 napisał:

A dlaczego nie powinien ?

Bo nie słyszysz liniowo.

Są pasma które odbierasz glośniej ,a są takie które ciszej mimo że ich natężenie jest dokładnie takie samo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja również przeszedłem na B&K a automatyczna kalibracja na chwilę obecną bardzo mi się .Kalibracja  uzależniona jest od głośności podczas wykonywania kalibracji. Im jest ciszej tym bardziej podbity jest bass w okolicach 50hz,a obniżony w okolicach 75hz.oprocz tego  wyeksponowane są dźwięki których przy cichym słuchaniu wcześniej nie było słychać .I tak jak dla mnie powinno być, ja tak lubię .Dźwięk stał się gęstrzy ,przestrzenny, ,spójny i aksamitny .Poszczególne  dźwięki które czasem były za suche ,stały się mięsiste ,wokale bardzo szczegółowe bez nawet najmniejszej  odrobiny ostrości  .Bas w jakimś paśmie co mi czasem przeszkadzał stał się o wiele przyjemniejszy do słuchania . Kalibrowalem kilkanaście razy w różnych ustawieniach głośności ,jak i ustawieniach kolumn .Po różnych testach znalazłem to czego szukałem. Wcześniej  słuchałem  w Direct i z wyłączonymi cyfrowymi sekcjami  bez żadnej korekcji dźwięku czy ubarwien..A teraz słucham z korekcją, ponieważ stwierdziłem że gdybym chciał znaleźć idealny dźwięk dla mnie  to by mnie to kosztowało miliony złotych ,tysiące godzinny szukania,testowania, wymian,sparowania sprzętu itp. ,Obecnie dźwięk  mi się  podoba, a chyba o to chodzi ..Kalibracja w B&K dużo jeszcze wyciągnęła z  mojego audio i pewnie jeszcze można dużo wyciągnąć ( denona 1600ne monitor audio silver 500 5g) Dac w  denonie, jest szczegółowy, przestrzenny  ale jak dla mnie za cyfrowy i za ostry 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że nie tylko ja słyszę poprawę dzięki RC. Wydaje mi się, że właśnie ta funkcja dla wielu osób będzie kluczowa i ona sprawia, że Wiim Pro i wyższe modele mogą stać się hitem. 
Zapewne dla tych, którzy już mają dobrze zaadaptowane akustycznie pomieszczenia i dobrane klocki, nie będzie to nic specjalnego. Ale większość osób nie ma takich możliwości i tu Wiim chociaż trochę poprawi jakość odbioru.

Ja jestem bardzo zadowolony. W tej cenie takie możliwości to dla mnie strzał w dziesiątkę 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Target curves, czyli można to przetłumaczyć jako krzywe docelowe. Opracowane dlatego, bo nie słyszymy liniowo. Chodziło chyba głównie o słuchawki, w których liniowe słuchanie niekoniecznie dobrze brzmi. Ale i w pomieszczeniach te krzywe potrafią się sprawdzać. Ja słucham na B&K. 
To takie docelowe wstępne korekcje, do których dąży np. RC w Wiimie. 
W skrócie i pobieżnie. Wiadomo, flat curve to płasko. B&K podbija trochę basy, a Harman to jak kontur, podbija basy i wysokie. Przynajmniej tak wynika z ilustracji, które znalazłem i tak zachowuje się RC podczas korekcji. Wybierz sobie, która krzywa Ci najbardziej odpowiada. Kalibruj RC na każdej, słuchaj, porównuj i sam oceń, co Ci pasuje  

Jakieś przykładowe rysuneczki:

IMG_0150.jpeg

IMG_0151.jpeg

Edytowano przez D-Art
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...