Skocz do zawartości

Wokół nieznanego źródła...


Chyba Miro 84

Recommended Posts

20-80Hz zachęcam do zastosowania dsp. „Tradycyjne” metody - strojone pułapki na pewno są pożytecznym rozwiązaniem. Czy mają wady tego nie wiem.
Dsp  zastosowane  po inżyniersku/profesjonalnie daje mi dużo radości, ponieważ lubię „czyste”, klarowne, zróżnicowane i barwne brzmienie. Tylko w tym paśmie dsp.

Daję łeb uciąć, że Jarek o tym wie i stosuje. 

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, audiowit napisał:

A co Adam się na coś obraził? Nie w temacie jestem.

Tak. Zdaje się, że zdenerwowało go to, że zapytaliśmy (ja, DiBatonio i Dedal) o to, co robi u niego za źródło. A być może dokonał jakiejś nadinterpretacji i potraktował to jako atak na Jego czcigodną osobę. 

@lysy Rafał, co do samego Jarkowego marantza. Uważasz, że kolumny, które grają u Krafta, potrzebują jakiegoś wybitniejszego pieca? Zresztą z tego co się orientuję, Jarosław posiada też kilka innych wzmacniaczy. 

Wracając do tematu wątku, czyli źródła. Niejednokrotnie w wątkach o streamingu powtarzane były teorie, że TV, blu ray itp nie są źródłami, które sprawdzą się w audiofilskich systemach. Ja sam mam problem w odróżnieniu czy gra u mnie CD (raczej słabiutkie 🙂) czy bluesound, podłączane do tego samego Daca, ale pewnie wynika to z tego, że mam system niezbyt wysokich lotów. Natomiast tak doświadczony audiofil jak Kaczadupa, który z pamieci potrafi opisać najdrobniejsze różnice między wzmacniaczami, wg mnie, powinien i takie rzeczy słyszeć. Dziwnym jest dla mnie generalnie fakt, że różni audiofile słyszą jedne rzeczy a na inne są zupełnie głusi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KrólKiczu napisał:

 

@lysy Rafał, co do samego Jarkowego marantza. Uważasz, że kolumny, które grają u Krafta, potrzebują jakiegoś wybitniejszego pieca? Zresztą z tego co się orientuję, Jarosław posiada też kilka innych wzmacniaczy. 

🙂

Były testy kolumn i teraz pora na testy wzmacniaczy, aby uzyskać dobrą synergię z wybranymi kolumnami.

Ja też jestem uparty, aczkolwiek do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lysy napisał:

Były testy kolumn i teraz pora na testy wzmacniaczy, aby uzyskać dobrą synergię z wybranymi kolumnami.

Ja też jestem uparty, aczkolwiek do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć.

Skoro jedna osoba szuka synergii dobierając wzmacniacz do kolumn to czemu ktoś inny nie może dobrać kolumn do wzmacniacza? 🙂

Rozumiem, że po zmianie kolumn teraz będziesz szukał nowego wzmacniacza do nich? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, Jarek ma kilka par kolumn i chyba podłącza je w zależności od nastroju do jednego wzmacniacza. Zawsze może stworzyć dwa lub trzy systemy i problem synergii rozwiązany.

 

Odnośnie mojej sytuacji, wyjaśniłem w innym temacie w czym problem. Weź pod uwagę również, że preferencje brzmieniowe z wiekiem mogą się zmieniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, KrólKiczu napisał:

Z tego co mi wiadomo, Jarosław ma co najmniej 3 wzmacniacze. Marantza, starego Nada i jakiegoś denona. Ale o szczegóły trzeba by pytać Krafta. 

I chyba ma także trzy pary kolumn, w tym jego i moje ulubione B&W. 

Przy okazji powiem nieskromnie, że doliczyłem się u siebie 5 systemów. Jeśli będą ciekawscy, mogę zamieścić fotki.

PS. Siedzę w domu, bo kręgosłup boli jak cholera :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, KrólKiczu napisał:

Z tego co mi wiadomo, Jarosław ma co najmniej 3 wzmacniacze. Marantza, starego Nada i jakiegoś denona. Ale o szczegóły trzeba by pytać Krafta. 

A dwie Yamahy i Sansui to gips?

53 minuty temu, MMarek napisał:

I chyba ma także trzy pary kolumn, 

Dokładnie to osiem. Plus sub.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Asia napisał:

A co się Pan tak krygujesz? Dawaj!

Odrobinę cierpliwości,  muszę je tylko sfocić.  Na razie  tylko🌷

13 minut temu, Kraft napisał:

A dwie Yamahy i Sansui to gips?

Dokładnie to osiem. Plus sub.

Jareczku, tymi swoimi zasobami audio, mógłbyś wyposażyć prawie połowę mieszkańców pierwszej stolicy Polski :) 

Edytowano przez MMarek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 31.08.2023 o 09:48, Rafał S napisał:

Znam ten problem i szczerze współczuję. U mnie rehabilitacja dużo pomogła, ale wymagało to blisko roku ćwiczeń i zabiegów. :)

Sądziłem, że będzie znacznie gorzej. Najbardziej obawiałem się, że nie bedę mogł jeździć na rowerze. Po kilkunastu zabiegach, bóle ustały i trasę ze Słupska do Ustki (20 km) pokonuję bez problemu. Rower przerobiony przeze mnie na wspomagany elektrycznie. Niestety pedałować trzeba, aczkolwiek jest lżej 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...