Skocz do zawartości

Jamy Jaskinie czy po prostu pokoje Audiofila


MarcKrawczyk

Recommended Posts

Dnia 13.05.2024 o 21:43, Artur Brol napisał:

Rozmawiamy o tym co lepiej w pokoju miec by nic niepozadanego sie nie wzbudzalo, a tutaj ktos takie zdjecie gdzies zamieszcza, z duzymi kolumnami i jeszcze wiekszymi oknami. Czy oni wiedza o czyms, o czym my nie wiemy?🤔

Akurat duże okna mogą być zbawienne w zakresie pogłosu dla niskich i najniższych częstotliwości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MarcKrawczyk napisał:

Ciekawe ustawienie…

IMG_1314.jpeg

Kiedyś miałem tymczasowo podobne ustawienie, z tym ze bardziej węższe ustawienie, i było to najlepsze ustawienie w historii moich testów. Cuda sie działy w pokoju. Jesli ktoś ma pokoje łączone jak powyżej, proponuje chociaż spróbować takiego ustawienia 👍 - byłem w szoku, jak swietnie prezentuje sie dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2023 o 18:08, MarcKrawczyk napisał:

Nie, pełnoprawny kominek…

IMG_0912.jpeg

Jasne, pełnoprawny kominek;) Moc Photoshopa i tyle. 

Poza tym w ostatnich wpisach pojawiają się częściej w miarę normalne pokoje i to jest ok. Bo te "jaskinie" pokazane na początku wątku to dla mnie jakieś zboczenie i przerost formy nad treścią. Tam chyba nikt nie ma wstępu oprócz bogatego właściciela takich zabawek. Bez zazdrości i złych emocji, ale dla mnie jest to już lekko chore. Nawet miejsca odsłuchowe są jednoosobowe. Tron dla króla, który pewnie jest sam, bo w życiu nie zauważa innych przyjemności. I często nawet nie ma stolika, na którym można byłoby postawić jakąś szklaneczkę. I co z tego, że butelki 30 albo i 50 latków single malt albo i single barell stoją na tym kredensie, jeśli pewnie też tylko na pokaz. Chyba, że są puste, ale to znowuż można odczytać jako objaw manii grandiosa. Za dużo blichtru, za mało życia. Czym tu się podniecać?

image.png.dab90bd80ac090ac15ce34cc89a75ced.png

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2024 o 18:27, tomasz1w napisał:

Poza tym w ostatnich wpisach pojawiają się częściej w miarę normalne pokoje i to jest ok. Bo te "jaskinie" pokazane na początku wątku to dla mnie jakieś zboczenie i przerost formy nad treścią. Tam chyba nikt nie ma wstępu oprócz bogatego właściciela takich zabawek. Bez zazdrości i złych emocji, ale dla mnie jest to już lekko chore. Nawet miejsca odsłuchowe są jednoosobowe. Tron dla króla, który pewnie jest sam, bo w życiu nie zauważa innych przyjemności. I często nawet nie ma stolika, na którym można byłoby postawić jakąś szklaneczkę.

Nie od dziś wiadomo ze akustyka to podstawa dobrego brzmienia 😎

Czasami oglądając w necie, różne takie jaskinie, gdzie ewidentnie widać ze koszty sie nie liczą, jestem wręcz zdumiony ze nieraz tam jest "tak ubogo". 😇

Widocznie jest to "wystarczajace" albo "lepiej sie nie da" ;)

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...