Skocz do zawartości

Jamy Jaskinie czy po prostu pokoje Audiofila


MarcKrawczyk

Recommended Posts

4 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Odpowiesz czy nie? 

Ja mam swoje zdanie, pytanie jednak jak Ty to widzisz?

To raczej pytanie z tych podchwytliwych, wiec się dobrze zastanów.

Rowniez pozdrawiam

Masz prawo do swojego zdania, ale skoro wyjeżdżasz z takimi oczywistościami, to znaczy jedno.

Nie sprawdziłeś tego o czym wcześniej pisałem, zatem o czym chcesz dyskutować? 

Zastanów się....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DiBatonio napisał:

Nie sprawdziłeś tego o czym wcześniej pisałem, zatem o czym chcesz dyskutować? 

Nie tylko takie rzeczy sprawdzałem (temat wibracje i drgania) ;)

Zatem nadal twierdzę ze sprzety moga stać nawet na podłodze, bo są fabrycznie wyposażone przez producenta w odpowiednie "nóżki". 

 

Ps: co z tym gramofonem? Widze ze coś nie chcesz odpowiedzieć. 

Dnia 3.03.2024 o 23:42, DiBatonio napisał:

Kolega spod Chodzieży ma troszkę ładniejszy.

To ta Chodzież,  która rzekomo mieści się w Rosji 🤭

 

image_42639 (1).jpg

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czy u kolegi (bo tak nazwałeś w tym wpisie) gramofon stoi na stoliku a "lampa" na platformie? Bo słabo widzę w tym oswietleniu🤔

Ps: pomijam juz te sprzety stojace na podłodze pod stolikiem.

Naprawdę myślisz, że te sprzęty stoją bezpośrednio na podłodze bez elementów pośrednich. 

Chcesz listę na czym Mariusz stawia swoje sprzęty? 

A może inne zdjęcie, jak niedowiddzisz? 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DiBatonio napisał:

Telewizory podobnie 😆

Tv powinien być "wyżej" nie z powodów ktore zaznaczyłeś w wpisie.

14 godzin temu, DiBatonio napisał:

Chyba z Twojej strony.

Już dawno wspominałem o wibroakustyce, warto poczytać o niej w kontekście audio.

A w Twoim przypadku może być łatwe do sprecyzowania, bo jak nam wiadomo, nie masz żadnej adaptacji akustycznej.

Zatem włącz sobie ze swojego Spotify utwór z dobrą podstawą basową i połóż się na tym dywaniku, co tam masz u siebie.

Zobaczysz jak wybrzmiewa bas przy podłodze,  a bas jak każdy dźwięk to fala akustyczna, a fala akustyczna to ciśnienie i drgania powietrza, a drgania te przenoszą się na obudowę i później elektronikę,  a tranzystory tego nie lubią, również te mocy.

Jak poczytasz o tranzystorach i ich optymalnych warunkach pracy i na co są wrażliwe, to się może wyjaśni co nie co.

Możesz do tego użyć aplikacji w telefonie i taki smartfon położyć w tym czasie na te monobloki o których mówisz lub na jakiekolwiek urządzenie audio.

Na tę chwile zaczynasz jątrzyć, bo znów trafiłeś na mnie, prawda?

 

16 godzin temu, DiBatonio napisał:

Pustawo pustawo...

Podłoga, to nie jest dobre miejsce na urządzenia audio. 😉

Kończąc juz ta przepychanke, na zdjeciu

17 godzin temu, MarcKrawczyk napisał:

nieco pustawo, ale za to jaki widoczek…

IMG_1179.jpeg

IMG_1180.jpeg

Moim zdaniem na sprzet ustawiony w ten sposób, moga działać mniejsze wibracje niz u większości na zwyklych stolikach z sprzetem ustawionymi pod tylna sciana (wzbudzenia plaszczyzn stolika plus dwie powierzchnie sciana/podloga pomagajace tworzyc zwiekszone cisnienia) jesli juz mamy wchodzić dogłębnie. Dlatego też napisałem to co napisalem w tym wypadku Tobie (zacytuje raz jeszcze):

15 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Tv to nie monoblok, a tenże z powodzeniem może stać " na glebie".

Ps: Widze że tworzenie nowych absurdów ma sie "w najlepsze". 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

jesli juz mamy wchodzić dogłębnie.

To podłoga nie jest miejscem na sprzęt, inna sprawa kiedy ten sprzęt stoi na platformach.

Podłoga przenosi mnóstwo drgań, powinieneś to wiedzieć.

P.S.

Mariusz wyraził zgodę na podanie jego listy akcesoriów,  również okablowania, ale od tego drugiego by Tobie głowę rozsadziło,  większości nawet nie znasz, podobnie jak akcesoriów pod sprzęt. 

Pzdr.

P.S.

Tym sposobem Miro zapaskudzilismy wątek, a trzeba było się nie czepiać 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DiBatonio napisał:

To podłoga nie jest miejscem na sprzęt, inna sprawa kiedy ten sprzęt stoi na platformach.

Podłoga przenosi mnóstwo drgań, powinieneś to wiedzieć.

A Ty powinieneś wiedzieć ze byle jaka półka pod sprzętem te drgania może nawet zwielokrotnić. Jesli powędruje pod ścianę, to masz juz "dwie takie podłogi", a gdy w narożnik to juz wogóle ( największe cisnienie najsilniejszych drgań). Ciekawe ze nie reagowałes na zdjęcia z takimi wlasnie półeczkami pod ścianą, a przeszkadza ci sprzet na podłodze, do tego w pewnej odleglosci. 

Tak jak pisałem, tamten Twój wpis nieco przesadny był z tym sprzetem na glebie.

2 godziny temu, DiBatonio napisał:

Tym sposobem Miro zapaskudzilismy wątek, a trzeba było się nie czepiać 😉

Myślę ze sie uzytkownicy nie obraża na kulturalna wymianę roznych punktów widzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkając w normalnym miejscu, z dala od ruchliwej drogi, torów kolejowych czy czegokolwiek co może wywołać drgania, nie martwił bym się nimi wcale.

W innym przypadku, gdybym miał drapaka pewnie bym go odizolował od ewentualnych drgania. I to wszystko.

Reszta sprzętu? Stopki z gumą by sobie pewnie z tym poradziły.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

A Ty powinieneś wiedzieć ze byle jaka półka pod sprzętem

Zgadzam się, byle półka się nie nada.

Poza tym, mówisz cały czas o warunkach jakie sam masz, jak ktoś w miarę ogarną akustykę, to nic w tym miejscu się szczególnego nie dzieje.

 

Czasy czas dyskusja, ale nikt nawet nie sprawdzi sobie smartfonem to o czym pisałem Tobie Miro.

 

20 minut temu, Artur Brol napisał:

W innym przypadku, gdybym miał drapaka pewnie bym go odizolował od ewentualnych drgania. I to wszystko.

Mowa o dosć dużych drganiach i sprowadzanie tego zagadnienia tylko do drapaków, jest trochę chybione.

Jest wiele drgań z zakresu mikro poza takimi, które powodują skakanie ramienia z wkładką po płycie.

 

31 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Myślę ze sie uzytkownicy nie obraża na kulturalna wymianę roznych punktów widzenia.

Ale nie zmienia to faktu, że tworzymy offtop.

 

31 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Myślę ze sie uzytkownicy nie obraża na kulturalna wymianę roznych punktów widzenia.

Ale nie zmienia to faktu, że tworzymy offtop.

Na koniec już wrzucę tylko link do aplikacji o które pisałem, jest więcej takich, ale ta jest bardzo ok, bo mierzy w 3 płaszczyznach XYZ.

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.bauing.sdt.idynamics

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupa ta AI. Otwory BR koło tweetera? W podłogówce? I niechlujna. Tekstury z płytami na niektórych półkach nie pasują.

Trochę tylko straszne, że bezsensownie duża ilość klocków, wcale nie musi być głupotą algorytmu - to się faktycznie zdarza! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...