Skocz do zawartości

Kolumny do pokoju 15m2


.a.b.c.d.e.

Recommended Posts

  • .a.b.c.d.e. changed the title to Kolumny do pokoju 15m2

Nie bardzo rozumiem, dlaczego ludzie w większości piszą, że zależy im głównie na niskich tonach?

Przecież to nie jest najważniejsze. Byłem raz na odsłuchu i pod koniec włączono mi Fyne Audio F500, i dla mnie to była tragedia, słyszałem sam bas a nic innego, może takie wrażenie było bo wcześniej grały A P Classic 35.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Byłem raz na odsłuchu i pod koniec włączono mi Fyne Audio F500, i dla mnie to była tragedia, słyszałem sam bas a nic innego, może takie wrażenie było bo wcześniej grały A P Classic 35.

Ja słuchałem Fyne F500 po odsłuchu Opera Prima. To była różnica przynajmniej klasy. Nawet ten bas w Fyne był do bani w porównaniu do tego z Oper.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Chmarski napisał:

Ja słuchałem Fyne F500 po odsłuchu Opera Prima. To była różnica przynajmniej klasy.

Zauważ jednak, że ta różnica dotyczy również ceny. W tej chwili Prima są w promocji, ale to wciąż wyższa półka. Nie oczekujmy, że te F500 zagrają jak 2 razy droższe paczki. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Nie bardzo rozumiem, dlaczego ludzie w większości piszą, że zależy im głównie na niskich tonach?

Przecież to nie jest najważniejsze. Byłem raz na odsłuchu i pod koniec włączono mi Fyne Audio F500, i dla mnie to była tragedia, słyszałem sam bas a nic innego, może takie wrażenie było bo wcześniej grały A P Classic 35.

Może są bassofilami jak np ja 😂😂😂(to odłam Audiofila który słyszy różnice w kablach i sieci elektrycznej) i jednak procentowo musi być 70%dobry mięsisty 🥩 bas 🎸 niezbyt bułowaty, w miare szybko i mocny reszta 30%srednie  tony i wysokie 👢 PS jak by nie ten bas to bym słuchał ba glosniku mobilnym a nie na stereo 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Nie bardzo rozumiem, dlaczego ludzie w większości piszą, że zależy im głównie na niskich tonach?

Przecież to nie jest najważniejsze. Byłem raz na odsłuchu i pod koniec włączono mi Fyne Audio F500, i dla mnie to była tragedia, słyszałem sam bas a nic innego, może takie wrażenie było bo wcześniej grały A P Classic 35.

Bo każdy z Nas jest inny - jeden woli to, drugi woli co innego :)

A jeśli chodzi o bas to może Heco Aurora - mają solidny przetwornik średnio-niskotonowy - https://www.q21.pl/heco-aurora-300.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, .a.b.c.d.e. napisał:

Witam forum, przychodzę z zapytaniem jakie kolumny kupić do pokoju 15m2. Budżet dość niski, 2tys. Zależy mi na niskich tonach, dziękuję za odpowiedzi 

...

Za dwa tysiące kupisz przyzwoite głośniki...ale jeśli to miałby być zakup na dłużej...to może pomyśl o systemie ratalnym ,(lub dozbieraj) i faktycznie zakup sobie coś troszkę droższego;)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Nie bardzo rozumiem, dlaczego ludzie w większości piszą, że zależy im głównie na niskich tonach?

Tutaj chodzi o potoczne jakościowe "pierdyknięcie" górne i wibracyjno-masujące dolne z pomrukiem pozbawione buczenia - bez porządnej podstawy basowej nadającej rytm to numer brzmi tak jakby nie miał jąder, oczywiście jeśli jest zbudowany na basie, Na jakim koncercie bym nie był to bas jest tam dla mnie priorytetem :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Nie bardzo rozumiem, dlaczego ludzie w większości piszą, że zależy im głównie na niskich tonach?

Myślę że to kwestia wieku, im człowiek starszy tym mniej słyszy górnych rejestrów a jeszcze gdy dół jest wyeksponowany robi nam się klucha. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kw202 napisał:

Myślę że to kwestia wieku, im człowiek starszy tym mniej słyszy górnych rejestrów a jeszcze gdy dół jest wyeksponowany robi nam się klucha. 

Pewnie masz rację, ja już swoje lata mam i podczas testów słuchu powyżej 12kHz moje uszka już wysiadają, choć na moim sprzęcie słyszę bardzo dużo szczegółów i dźwięków z wysokiego zakresu. Dla mnie najważniejsza w muzyce jest średnica i góra, wiadomo bas też musi być, ale w żadnym wypadku nie powinien być dominujący.

Rozumiem, że ktoś lubi łupnięcie, ale też i bez przesady, ostatnio co kto napisze z nowych osób, to najważniejsze żeby dobrze basem pieściło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Pewnie masz rację, ja już swoje lata mam i podczas testów słuchu powyżej 12kHz moje uszka już wysiadają, choć na moim sprzęcie słyszę bardzo dużo szczegółów i dźwięków z wysokiego zakresu. Dla mnie najważniejsza w muzyce jest średnica i góra, wiadomo bas też musi być, ale w żadnym wypadku nie powinien być dominujący.

Rozumiem, że ktoś lubi łupnięcie, ale też i bez przesady, ostatnio co kto napisze z nowych osób, to najważniejsze żeby dobrze basem pieściło.

A po co Tobie więcej niż 12kHz ?

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Skale_instrumentów_muzycznych

😉

Poza tym z wiekiem tracimy słuch zwłaszcza w górnych rejestrach, ale audiogram jest raz, że do 8kHz, a dwa na innym poziomie głośności niż jak sluchamy muzykę w swoim pokoju odsłuchowym. 

Do tego wyćwiczona po latach wrażliwość słuchowa i nie ma co się martwić. 

Muzycy, dyrygenci też się starzeją i jakoś im nie przeszkadza tworzyć muzyki, patrz zakres częst. instrumentów muzycznych.

😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

Bas przeciez to nie wszystko. Co to za dzwiek bez dobrej jakosci wysokich i srednich.🤔

Tak tylko właśnie w tych wysokich i średnich, żeby nie było przesady, a ostatnio co sprawdzam to jakoś gra to wszystko za jasno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Nie bardzo rozumiem, dlaczego ludzie w większości piszą, że zależy im głównie na niskich tonach?

A to akurat normalne. Obsługiwałem klientów 1:1 i tak jest. Ludzie lubia basy. Ale co w tym złego. Ja tez wole delikatnie jak to pasmo jst podbite.

10 godzin temu, Kw202 napisał:

Myślę że to kwestia wieku, im człowiek starszy tym mniej słyszy górnych rejestrów a jeszcze gdy dół jest wyeksponowany robi nam się klucha. 

nie. Słucham tak odkąd miałem 13-14 lat :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.02.2024 o 13:05, Tomasz Kluczynski napisał:

Nie bardzo rozumiem, dlaczego ludzie w większości piszą, że zależy im głównie na niskich tonach?

Bo dobre niskie tony niosą miłe wibracje 😚

Gorzej, gdy pokój płynie basem przy czymś takim:

😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mają być nowe i jest 15m2, to biorąc pod uwagę Twoje wymagania, spróbowałbym Elac dbr62. Bardzo udane paczki i mają już konkretne przyłożenie a jednocześnie średnica i góra nie odstają. Aktualnie za 1900 zł i jest to dobra cena.

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...