Skocz do zawartości

Dobór głośników


jabar

Recommended Posts

20 godzin temu, Luk Pl napisał:

Nie wiem, chwilowe zaćmienie umysłu. Piłem wczoraj bronxy do UFC300, ale nie pamiętam żebym się aż tak porobił.

Zdarza się.

19 godzin temu, jabar napisał:

Dzięki za propozycje ;) A coś w niższym budżecie? (Nie ukrywam, że preferuję podłogówki, ale jeżeli nie ma żadnych o takiej charakterystyce, to wypróbuję monitory.)

KEFy seria Q

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2024 o 11:25, jabar napisał:

Dół nie może schodzić poniżej 40hz. Ma być po prostu poprawny. Coś pomiędzy punktowym a rozlanym. Kick ma być mięsisty, nie płytki. 

Wzmacniacz to Wiim amp. Metraż: 4,5x4,5m, 20m2.

Mam podobny metraż w pokoju muzycznym, ale za to nie mam problemu z akustyką.

W Twoim przypadku na pierwszy odsłuch zaproponował bym kolumny z większymi przetwornikami ( bass12") itd. wtedy dźwięk będziesz miał mniej kierunkowy i problem z akustyką powinien ustąpić, oczywiście jak nie przesadzisz z nagłośnieniem😉.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Propozycja z naszej strony, do sprawdzenia to Indiana Line Diva 5 :)

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-diva-5.html

Do 20 metrach jak ulał. W dodatku nie są trudne do wysterowania :)

 

Indiany akurat słuchałem w salonie i nie podeszły mi. Diva była ciut lepsza od reszty, ale zbyt ostra na górze jak dla mnie. Mimo wszystko, dzięki za propozycje ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jak byś w skrócie zapodał roznice w "średnicy" pomiedzy nimi bylbym wdzięczny

To właśnie ekspozycja średnicy jest numerem jeden. Tym pasmem urzekły mnie ProAci . Wokale brzmią pięknie. Tak w skrócie , najbardziej naturalnie grają Response One S , czyli najstarsze. Model SC gra już bardziej " do przodu" , jest większa rozdzielczość kosztem muzykalności / mowa nadal o średnicy/ . Ushery grają czymś pomiędzy. Nie jest tak , że te kolumny nie wygenerują basu. Wszystko zależy od gabarytów pomieszczenia. Czasem podpinam ProAci i porównuje brzmienie z moimi większymi paczkami. I zawsze mam wrażenie o wiele większej sceny , przestrzeni dźwięku jaki generują w stosunku do podłogówek.

14 minut temu, jabar napisał:

Diva była ciut lepsza od reszty,

A propos Divy. Dobra stara szkoła

https://www.olx.pl/d/oferta/dali-grand-diva-kolumny-podlogowe-CID99-IDNkNzR.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Karol64208 napisał:

W Twoim przypadku na pierwszy odsłuch zaproponował bym kolumny z większymi przetwornikami ( bass12")

Jakieś konkretne?

16 godzin temu, tomek4446 napisał:

No to jest jednak inna Diva :D

Jak Polsko/Chińcki Wilson i oryginalny Wilson.

 

A stare wyższe Heco? Fajnie bo do dostania w niższych cenach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

Tak się niestety porobiło , że 90% ludzi pójdzie w to pierwsze. Siła marketingu robi swoje.

A to nie marketing chyba tylko cena. Jednego Wilsona kupisz za 2000 zł drugiego za 100 000 zł.

Myslę że w tym konkretnym przypadku Ci co znają oryginalnego Wilsona nie znają "naszego" i odwrotnie :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

a z jaką elektroniką słuchałeś DIVA 5?

Proszę :)

 

Bluesound Powernode

Dnia 15.04.2024 o 21:47, tomek4446 napisał:

ProAc Response One / zdjęcie 1/

Te kable to ci powiem konkret :) Skojarzyły mi się z filmem Matrix :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jabar napisał:

Te kable to ci powiem konkret :) Skojarzyły mi się z filmem Matrix :) 

Rzadko ich używam. 5 cm. średnicy i mnóstwo miedzi :) Mogą ściągnąć z szafeczki niejeden współczesny wzmacniacz  :) Na stałe mam taśmę Alpha Core Goertz MI3..

K1.jpg

K2.jpg

IMG_2213.thumb.JPG.c3bbed29cc576dd6ae81a5e4c60a845e.JPG

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Jakieś konkretne?

raczej w chodzą w grę starsze produkcje, ale na pewno można wyszukać 10" z nowych.

Różnica pomiędzy 6.5" a 10" jest korzystniejsza dla akustyki przy większych przetwornikach, dźwięk jest bardzie rozproszony co w znacznym stopniu zmniejsza problem odbić i lepiej nagłaśnia pomieszczenie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Jakieś konkretne?

Pylon Sapphire 31 ma dość spory niskotonowy, chyba 20cm. Prawdopodobnie największy z tej półki cenowej. Z tym, że w jednym sklepie odradzano mi go na ten metraż. No i on schodzi dość nisko 32hz, a największe rezonanse mam w pokoju przy 36hz (tak było w przypadku Heco 700), więc nie wiem jak to by było. Musiałbym go przetestować w siebie. 

Edytowano przez jabar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jabar napisał:

No i on schodzi dość nisko 32hz

Nie wchodź proszę w takie właśnie kolumny. Na rynku wystarczająco dużo monitorów, które od 55-60Hz startują. 
 

Po pewnym czasie Twój „słuch” się zaadaptuje i „usłyszysz” dobry bas. Ale wtedy już nie chodź po salonach czy kolegach na odsłuchy. Punkt odniesienia w audio i nie tylko, to często początek „problemów”. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karol64208 napisał:

Różnica pomiędzy 6.5" a 10" jest korzystniejsza dla akustyki przy większych przetwornikach, dźwięk jest bardzie rozproszony co w znacznym stopniu zmniejsza problem odbić i lepiej nagłaśnia pomieszczenie.

Jest dokładnie odwrotnie i wcale nie zależy to od samego przetwornika tylko wypadkowej charakterystyki "out of axis" zestawu głośnikowego. Im szybciej charakterystyka się "roluje" poza osią odsłuchu tym lepiej dla walczących z akustyką bo mniej energii idzie na ściany, sufit czy podłogę. Kompromis jest niestety taki, że "sweet spot" może być nieco węższy ale to pewnie żadna reguła. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ, @Kraft, tkwicie świecie reklam.

Pozdr.

23 minuty temu, AudioTube napisał:

Nie wchodź proszę w takie właśnie kolumny.

3 godziny temu, jabar napisał:

No i on schodzi dość nisko 32hz, a największe rezonans

też odradzam, @jaba666,ale to Twój wybór, zawsze testuj zanim podejmiesz decyzję.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, AudioTube napisał:

dużo monitorów

Kurcze, monitory to dodatkowy, niepotrzebny koszt stojaków i gorszy wygląd. Póki co będę testować podłogówki. 

12 minut temu, AudioTube napisał:

Ale wtedy już nie chodź po salonach czy kolegach na odsłuchy.

 Jak na razie chciałbym znaleźć coś co gra dla mnie dobrze. Wtedy na dłuższy czas mi to wystarczy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jabar nie patrz na specyfikację zwłaszcza obecnie produkowanych kolumn z małymi przetwornikami basowymi i raczej skuteczność 90dB lub wyżej.

@Kraft sorrki,  ale się rozpędziłem już poprawiłem😉,miałem dopisać ale mi uciekło🙃.

Właśnie, to są niuanse i różnice, większy przetwornik lepsze rozchodzenie się dźwięku i lepsze nagłośnienie pomieszczenia, mniejsze przetworniki są to kolumny kierunkowe, które dobrze spisują się przy kinie w systemach więcej niż dwie.

Mam do dyspozycji dwie pary kolumn z 8" i 15" w pokoju przygotowanym do odsłuchu przy remoncie i u mnie też widać różnicę w nagłośnieniu i rozchodzeniu dźwięku na 15" mogę dać spoko 55W, ale już przy 8" to jest około 35W.

To chyba najlepszy przykład dlaczego większe przetworniki spisują się lepiej i nie powodują ubocznych skutków odbiorze dźwięku itd.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...