Skocz do zawartości

Roksan Caspian M2 czy Rega Elicit MK5


Recommended Posts

@Sławomir Unknown Kolego jeśli granie z 356 Ci się podoba to nie szukaj miodu w ... wiesz? 😁 Jako dawny posiadacz Nadow 326 i 356 powiem Ci ze wymiana zworek też dużo daje. Ja miałem Nakamichi zamiast tych ori drutów i dźwięk był bardziej rozdzielczy i szczegółowy nie tracac przy tym dociazenia. Warto sprawdzic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, majkel74 napisał:

Pianino / fortepian, trąbka czy saksofon, perkusja, ludzki głos - serio tak trudno ocenić czy dźwięk który mamy w domu jest blisko tego co słychać na żywo? 

A co słychać na żywo? Sprawdźmy:

Fortepian… ale jaki? Współczesny czy zabytkowy? Steinway, Yamaha, Kawai, Bösendorfer, Petrof, a może Fazioli? Salonowy, półkoncertowy, czy koncertowy? A może jedyny w swoim rodzaju Fazioli o długości 308cm? Klapa otwarta czy zamknięta? Preparowany czy nie? Gdzie gra? W klubie, filharmonii, na dziedzińcu zamku, w kościele? Siedzimy blisko czy daleko? Publika gęsto wypełnia widownię czy co co drugie miejsce wolne?

To ile mamy kombinacji?

Czy faktycznie jest jedno brzmienie fortepianu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kaczadupa napisał:

Tak, Nait XS3 mocno uderzy ale nie trzyma kontroli, nie różnicuje też za dobrze. W podobnej cenie całkiem dobrze radzi sobie Expo 3510 ale też nie trzyma idealnie dołu i można pokazać dużo więcej różnicowania. Tucana 2 potrafi bardzo, bardzo  mocno kopnąć. A najlepiej różnicuje i trzyma kontrolę na basie  dzielonka Cyrusa Pre XR i Power XR - jeżeli oczywiście  ktoś lubi aż tak trzymany w ryzach i tak zróżnicowany dół pasma. Ależ to pokazuje bogactwo niskich tonów chociaż nie przyłoży aż tak potężnie jak Tucana 2 Anniversary.

Ponawiam pytanie.

Na jakim zestawie głośnikowym ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ci nie odpowiedziałem to znaczy, że z oczywistych powodów nie chcę Ci odpowiadać. Każdy na tym forum wie czemu... Od teraz nie dostaniesz już żadnej odpowiedzi z mojej strony a wszystkie zaczepki będę zgłaszał do usunięcia aby uniknąć sytuacji jaka miała miejsce ponad rok temu. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sonique napisał:

A co słychać na żywo? Sprawdźmy:

Fortepian… ale jaki? Współczesny czy zabytkowy? Steinway, Yamaha, Kawai, Bösendorfer, Petrof, a może Fazioli? Salonowy, półkoncertowy, czy koncertowy? A może jedyny w swoim rodzaju Fazioli o długości 308cm? Klapa otwarta czy zamknięta? Preparowany czy nie? Gdzie gra? W klubie, filharmonii, na dziedzińcu zamku, w kościele? Siedzimy blisko czy daleko? Publika gęsto wypełnia widownię czy co co drugie miejsce wolne?

To ile mamy kombinacji?

Czy faktycznie jest jedno brzmienie fortepianu?

No to jeszcze spytaj którego człowieka głos miałem na myśli, bo to robi zasadniczą różnicę 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sonique chciałbym tak umieć w kilku zdaniach, jak to ująłeś. Stary, w punkt jak dla mnie. 

Żartem trochę a’propos opisów brzmienia, ale trzeba krakać jak reszta wron. Się nie podoba, lub nie umie to zmień stado😃

Na forum foto koledzy widzą i opisują przejścia tonalne. To co u nas to pikuś.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odpowiedź jest banalna. Barwa, naturalność, neutralność, są jak przysłowiowa dupa... Każdy ma swoją. Nie da się ustalić żadnej skali, czy hierarchii jakości brzmienia. Więc wszelkie próby oceniania, stopniowania są skazane na porażkę. Za bardzo się indywidualnie różnimy, lubimy inne brzmienia, mamy inne ubytki słuchu, inne graty, każdorazowo unikalną akustykę. Przy takiej ilości zmiennych ustalenie jednego uznanego  przez wszystkich wzorca dźwięku jest zwyczajnie niemożliwe. Po prostu, bawmy się swoim, nie martwiąc się opinią innych. Różnijmy się pięknie jak mawiał klasyk, szkoda życia na tak abstrakcyjne spory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kaczadupa napisał:

Wiedziałeś o tym defekcie przy zakupie czy niespodzianka ? 

no było na aukcji stąd fajna cena dużo poniżej 7 tys w dzwieku to raczej nie bedzie przeszkadzało rozbiore obudowe i na prostuje

Ciekawe jak z Diamondami 28 wersja stara sie zgra bo z wersją MK2 pewnie bedzie za ciepło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
6 minut temu, tomasz1w napisał:

To ja ponowię pytanie. Wiedziałeś o tej wadzie czy nie?

No tak nawet zdjęcie było na aukcji może da sie wyprostować jak ściągnę górną obudowę .Jak co to 14 dni na zwrot. Zresztą Q21 jest tu na forum. 

Za taką cenę to nic lepszego nie kupiłbym

Widzę ze spokojnie można zdjąć górną pokrywę i naprostować te otwory wentylacyjne i blachę

Edytowano przez Sławomir Unknown
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Sławomir Unknown napisał:

No kupiłem Caspiana 2 outlet od Q21 obudowa  z boku trochę bachnięta ale może dam rade naprawić ,cena zacna za taka kwotę nic lepszego nie kupie.

Nad 356 idzie do sprzedania.

Gratuluje ! Świetny wzmacniacz, prawie go kupiłem naprawdę,  jak go słuchałem też w Q21, wraz z takimi samymi kolumnami jak moje czyli Diamondy 28 MK1.

Najlepszy był ze wszystkich tranzystorów, pod względem basu , średnicy, wysokich.

   Tylko w sali również stała lampa w postaci mojego obecnego Simply Italy.

Poprosiłem o podłączenie i dostałem jeszcze więcej ciepła, delikatności wysokich i ogólnej muzykalności ,przyjemności lampowej. Nie każdemu pewnie  by podpasowało.

Świetnie że wyrwałeś w dobrej cenie :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sławomir Unknown napisał:

no było na aukcji stąd fajna cena dużo poniżej 7 tys w dzwieku to raczej nie bedzie przeszkadzało rozbiore obudowe i na prostuje

Ciekawe jak z Diamondami 28 wersja stara sie zgra bo z wersją MK2 pewnie bedzie za ciepło

A niby MKII miała byc pod tym kontem poprawiona właśnie.

Moim zdaniem swietny wzmacniacz. Daj znać jak wypadł.

A jesli proiducent pisze ze jego kolejny model jest blizszy naturalnosci i neutralnsci i inne tego typu syninimy to już to powtarzałem kilka razy. Tak jest łatwiej. Nie beda pisali

" zrobilismy masywny bas, nie jest naturalny ale ma mase to co lubicie"

" nasz nowy wzmacniacz gra niezwykle detalicznie, nad to co uslyszycie w prawidziwej orkiestrze, tu poczujecie jak kropla deszczu spada na skrzydelko biedronki"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sławomir Unknown napisał:

No tak nawet zdjęcie było na aukcji może da sie wyprostować jak ściągnę górną obudowę .Jak co to 14 dni na zwrot. Zresztą Q21 jest tu na forum. 

Za taką cenę to nic lepszego nie kupiłbym

Widzę ze spokojnie można zdjąć górną pokrywę i naprostować te otwory wentylacyjne i blachę

Masz już go w domu? Jak pierwsze wrażenia vs NAD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

 

" nasz nowy wzmacniacz gra niezwykle detalicznie, nad to co uslyszycie w prawidziwej orkiestrze, tu poczujecie jak kropla deszczu spada na skrzydelko biedronki"

I potem ludzie, którzy wpadli w tę  pułapkę nadmiernej detaliczności sprzętu narzekają, że słuchanie gorszych nagrań męczy. I ograniczają się do słuchania tylko tych lepiej zrealizowanych, co pozostawia niedosyt. I za jakiś czas szukają następnych sprzętów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Q21 napisał:

Z naprostowaniem obudowy nie powinno być większych problemów ale będzie trzeba użyć trochę siły, bo blacha jest gruba i będzie trzeba ją odkręcić.  Samemu bym sobie z tym poradził :)
 

Kurier ze wschodu zatrudniony na 3 miesiące okresu próbnego czy sami majstry załatwiliście obudowę? :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, michaudio napisał:

I potem ludzie, którzy wpadli w tę  pułapkę nadmiernej detaliczności sprzętu narzekają, że słuchanie gorszych nagrań męczy. I ograniczają się do słuchania tylko tych lepiej zrealizowanych, co pozostawia niedosyt. I za jakiś czas szukają następnych sprzętów.

Gorsze nagrania meczą już na sprzętach niekoniecznie nadmiernie detalicznych.

Tym, że ktoś ograniczy słuchanie do dobrze zrealizowanych nagrań też bym nie obarczał sprzętu. To w końcu nagranie ma taką jakość a nie inną. 

Jeśli ktoś nie może żyć bez słuchania tych słabo zrealizowanych nagrań to powinien sobie sprzęt dobrać taki by mu te nagrania brzmiały tak jak lubi. A jeśli do tego potrzebuje detalicznego sprzętu do nagrań dobrze zrealizowanych, to faktycznie potrzebuje mieć dwie konfiguracje audio. Wersja pośrednia będzie tylko kompromisem.

Można w trasy jeździć Mercedesem klasy S, a w teren mieć odpowiednio przygotowanego Land Cruisera. Można też kupić coś pomiędzy - np. Dacia Duster.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
50 minut temu, kaczadupa napisał:

Kurier ze wschodu zatrudniony na 3 miesiące okresu próbnego czy sami majstry załatwiliście obudowę? :)

 

Jutro zobaczę jak to wygląda na żywo oby w środku transformator był cały bo to uderzenie to  po stronie gdzie trafo jest . Młotek gumowy juz mam przygotowany i chyba plomby gwarancyjnej nie ma na obudowie😊. Ale pierwsze co zrobię to porównam z Nad 356 choć mega różnicy sie nie spodziewam. Trzeba będzie jakieś kolumny lepsze kupić myślę o MA 300 Gold. No na zdjeciach tragedii nie ma no faktycznie  może to być kuriera sprawka oby w srodku było ok . Obudowe sie wyklepie jak nie ja to jakiś blacharz samochodowy.

Edytowano przez Sławomir Unknown
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem C356 :) i dobrze wspominam, poza potencjometrem oczywiście...

Dla mnie Caspian ma o wiele  bardziej kolorową, nasyconą i obecną górą pasma. Basik mocny  tu i tu. Oba gęściaki ale C356 z bardziej ofensywną górną średnicą i nie tak barwny na średni na Caspian. Oba fajne ale dla siebie wybrałbym Caspiana. 

6 minut temu, Sławomir Unknown napisał:

Jutro zobaczę jak to wygląda na żywo oby w środku transformator był cały bo to uderzenie to chyba po stronie gdzie trafo jest .

A trafo nie brumi za mocno ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...