Skocz do zawartości

Tidal rezygnuje z MQA


norbertss

Recommended Posts

15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ta informacja jest juz sprzed ponad pół roku. Albo i wiecej. Będzie FLAC hi RES.

MQA nie będzie i dobrze, skonczy się ta bez sensowna selekcja że coś nie ma MQA tylko po to by mieć.

 

To prawda, wnosiło to spore zamieszanie również wśród klientów. Uporządkują sobie do Flac i zapanuje bilans.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komu to przeszkadzało :/ na dekoderze MQA brzmiały doskonale. Jak ktoś nie słuchał dekodowanych w ten sposób plików to nie wie. Szkoda bo ja trzymałem się tego serwisu ze w zględu na takie pliki w MQA zwłaszcza Jazz. 

Jestem rozczarowany takimi krokami. Widać było już podczas łączenia i obnizania cen abonamentu ze są to ruchy w kierunku obnizania kosztów teraz tną to czym zachęcili wielu klientów i posiadaczy oraz sprzedawców sprzętu. I można marudzić ze po co te MQA itd. Ale dlaczego nie mamy wyboru w tym co chcemy słuchać?  Technika się rozwijała a tu ciach i do widzenia. Równamy wszystkie pliki srał pies tych co płacili za MQA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danirlo napisał:

Komu to przeszkadzało :/ na dekoderze MQA brzmiały doskonale. Jak ktoś nie słuchał dekodowanych w ten sposób plików to nie wie. Szkoda bo ja trzymałem się tego serwisu ze w zględu na takie pliki w MQA zwłaszcza Jazz. 

Jestem rozczarowany takimi krokami. Widać było już podczas łączenia i obnizania cen abonamentu ze są to ruchy w kierunku obnizania kosztów teraz tną to czym zachęcili wielu klientów i posiadaczy oraz sprzedawców sprzętu. I można marudzić ze po co te MQA itd. Ale dlaczego nie mamy wyboru w tym co chcemy słuchać?  Technika się rozwijała a tu ciach i do widzenia. Równamy wszystkie pliki srał pies tych co płacili za MQA.

Ja byłem fanem MQA i nadal uważam, że zupełnie bez sensu, by globalny serwis streamingowy przesyłał wszystkim użytkownikom dużo większe pliki, jak 90% z nich nigdy z tego wzrostu jakości nie skorzysta, ale nie do końca rozumiem ten post. Teraz dostajesz za darmo pliki z jeszcze wyższego pakietu. A oszczędności dla Tidala tu raczej żadnej nie ma, bo przestanie płacić za licencję MQA, ale będzie płacił dużo więcej za transfer.

Po prostu był płacz to się ugiął i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bogusław 66 napisał:

Pomysł MQA chyba umrze ale co ludzie zapłacili za dodatkowy chip (dekodowanie drugiej warstwy) to zapłacili. 

A mówili im żeby nie płacili.

7 godzin temu, Tadeus72 napisał:

Ja byłem fanem MQA i nadal uważam, że zupełnie bez sensu, by globalny serwis streamingowy przesyłał wszystkim użytkownikom dużo większe pliki, jak 90% z nich nigdy z tego wzrostu jakości nie skorzysta, ale nie do końca rozumiem ten post. Teraz dostajesz za darmo pliki z jeszcze wyższego pakietu. A oszczędności dla Tidala tu raczej żadnej nie ma, bo przestanie płacić za licencję MQA, ale będzie płacił dużo więcej za transfer.

Po prostu był płacz to się ugiął i tyle.

W domu nie ma już limitów na transfer danych. Chyba że masz? Wiec jeśli te wieksze pliki będa Prawdziwe to chyba dobrze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

A mówili im żeby nie płacili.

W domu nie ma już limitów na transfer danych. Chyba że masz? Wiec jeśli te wieksze pliki będa Prawdziwe to chyba dobrze?

Noooo.

---

Taki przyświecał zamysł Tidala, redukować transfer danych .. zachowując 16-44,1

"nawet jak jesteś w rammingu to nadal możesz słuchać swojej ulubionej muzyki w najwyższej jakości (nawet do 352kHz) przez Tidal"

Osobiście byłem lekko zły ze pchali MQA do płyt CD. Wiadomo ze płyta ma ograniczenie pojemności, dodanie kolejnych danych mogło się skończyć większa kompresja materiału źródłowego. Też mam takie CD i gdy w domu był EverSolo DMP-A6 to pokazał 352 na displayu przy CD - MQA "Avalon"

Edytowano przez Bogusław 66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

W domu nie ma już limitów na transfer danych. Chyba że masz? Wiec jeśli te wieksze pliki będa Prawdziwe to chyba dobrze?

Ale wiesz, że nie o transfer w domu chodzi tylko w obrębie infrastruktury za którą Tidal musi płacić i transfer jest jednym ze składników kosztowych? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2024 o 09:16, PanKlor napisał:

Ale wiesz, że nie o transfer w domu chodzi tylko w obrębie infrastruktury za którą Tidal musi płacić i transfer jest jednym ze składników kosztowych? 

XDD

przecież komentarz na który odpowiadasz mówi o potencjalnych zyskach z perspektywy słuchacza a więc teoretycznie gęstszy plik (przynajmniej w założeniu - zobaczymy co z tego wyjdzie) przy jedynym minusie jakim jest większa waga pliku a więc wyższe zużycie transferu danych Internetu (tak, większość osób słucha swojego stereo w swoim domu 🫠 więc de facto ten minus znika - i tak, wciąż chodzi o minus z perspektywy słuchacza, kupującego pakiet w TIDAL 🙌)

 

sorry za ten męczący komentarz ale czytając to forum jestem coraz bardziej zażenowany bezsensownymi, nic nie wnoszącymi wstawkami, kiepskim poziomem wątków i po prostu dziwną manierą osób piszących wielkimi ogólnikami, z reguły nie na temat i próbującymi komuś dopiec XDD (w zasadzie ten etap chyba przechodzi każde forum nawet to słynne „forum o kupowaniu bułek w sklepie”)

 

ehh, szkoda 🫠

Edytowano przez mar77a
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mar77a napisał:

XDD

przecież komentarz na który odpowiadasz mówi o potencjalnych zyskach z perspektywy słuchacza a więc teoretycznie gęstszy plik (przynajmniej w założeniu - zobaczymy co z tego wyjdzie) przy jedynym minusie jakim jest większa waga pliku a więc wyższe zużycie transferu danych Internetu (tak, większość osób słucha swojego stereo w swoim domu 🫠 więc de facto ten minus znika - i tak, wciąż chodzi o minus z perspektywy słuchacza, kupującego pakiet w TIDAL 🙌)

Nawet jeżeli słuchacz nie płaci jednostkowo za transfer lub też nie ma limitów transferu to za ten transfer po swojej stronie płaci Tidal. 

Cytowałem ostatni post w watku o transferze. Jeżeli kogoś to przerasta i zmusza do mało składnej krytyki to już nie mój problem. A w dziale obok z Piotrkiem piszemy dużo i jakoś się na siebie nie obrażamy mimo częstono odmiennego zdania lub też preferencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei piszę to z perspektywy ludzi czytających komentarze w większości nie na temat itd. Zwyczajnie męczy czytanie tony komentarzy bezcelowych w gruncie rzeczy.

 

I właśnie tak jak twój kolejny XD

A więc odpowiadam: nie, nie przerasta mnie ogarnięcie tego, że cytując „ostatni post w wątku o transferze” cytujesz coś co traktuje o niewielkich wyrzeczeniach po stronie konsumentów (dokładnie opisałem to wyżej).

I szczerze to nie interesuje mnie jak piszesz z Piotrem w innych wątkach XD

Odstręcza za to ten styl wiele osób a świadczy jedynie o chęci dowartościowania się (co z kolei może świadczyć o dość niskiej samoocenie).
 

O proszę, właśnie wyszedł mi dokładnie taki sam offtopowy/niewiele wnoszący do głównej myśli prowadzonego wątku i tak samo dziwny komentarz.

Przyjrzyj się kilka razy i wyciągnij wnioski.

 

Pozdrawiam ♥️

Edytowano przez mar77a
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2024 o 09:03, Bogusław 66 napisał:

Noooo.

---

Taki przyświecał zamysł Tidala, redukować transfer danych .. zachowując 16-44,1

"nawet jak jesteś w rammingu to nadal możesz słuchać swojej ulubionej muzyki w najwyższej jakości (nawet do 352kHz) przez Tidal"

Osobiście byłem lekko zły ze pchali MQA do płyt CD. Wiadomo ze płyta ma ograniczenie pojemności, dodanie kolejnych danych mogło się skończyć większa kompresja materiału źródłowego. Też mam takie CD i gdy w domu był EverSolo DMP-A6 to pokazał 352 na displayu przy CD - MQA "Avalon"

Nie mam z tym problemów bo na trasie słucham ze Spotify :)

Dnia 21.06.2024 o 09:16, PanKlor napisał:

Ale wiesz, że nie o transfer w domu chodzi tylko w obrębie infrastruktury za którą Tidal musi płacić i transfer jest jednym ze składników kosztowych? 

Nie wiem. Znaczy teraz już wiem.

Dnia 22.06.2024 o 22:31, Sławomir Unknown napisał:

Będzie nowy serwis streamingowy z formatem MQA potwierdziła firma twórca ,wiec sie przejdzie z Tidala na tą nowość.

Ja i tak  jak mam odpalonego kompa to słucham plików DSD czy Flac 192 z dysku komputera , nie używam wtedy streamera i serwisów jak Tidal

 

Kto za tym stoi? Czekałem na to. Wszystkie streamery do wymiany :D

 

7 godzin temu, mar77a napisał:

próbującymi komuś dopiec

Nie widze tutaj takowych postów.

Jak poczytasz nieco więcej forum to zobaczysz że ttuaj jest na temat i łagodnie. Albo jak pójdziesz na sąsiednie audiostereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , napiszcie proszę , czy otrzymujecie " podpowiedzi " od Tidala spójne z muzyką którą na co dzień słuchacie. Przez lata miałem Spotify , raz w tygodniu dostawałem listę i zawsze dwie , trzy perełki , których nie znałem wyłowiłem. Albo mam pecha , albo ktoś mnie " tam" nie lubi , bo przysyłają mi taki szajs , że głowa boli. 80 % muzyki którą słucham to blues , 20 % rock. A dostaje wciąż taki badziew 

https://www.youtube.com/watch?v=evJ6gX1lp2o

Jak to u Was wygląda ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaje codziennie w ramach my Daily przynajmniej kilka kawałków które trafiają do ulubionych.

Nigdy w życiu nie usłyszałem nic lepszego z MQA nawet mając specjalnie daca pod to i nastawiając się pozytywnie na to coś...

Daily mix dzisiejszy

https://tidal.com/mix/016f1c2ef44075ba86b0934eec821a

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...