Skocz do zawartości

Dlaczego wzmacniacze lampowe wracają do łask?


Recommended Posts

41 minut temu, Gargan napisał:

@elektron6 NOS kiedyś się skończą. Właściwie to już się kończą. Widać to po konstruktorach szukających coraz to nowych modeli lamp .

Ciepło i zużycie prądu też mi przeszkadza. 

A przede wszystkim nie słyszę, żeby to lepiej grało. Wszystko jest wolniejsze, zniekształcone i nadmuchane. W najlepszym razie takie samo jak z LM3886. 

Kiedy już wystarczająco stępi mi się słuch może dojrzeję jako audiofil.

Co mi da odsłuch na AVS lub u jakiegoś lampomaniaka? To nie mój sprzęt, nie moje pomieszczenie. 

Xavian Joy też super zagrały na hybrydzie Jolida u osoby, która je ode mnie kupiła. Co nie zmienia faktu, że uważam je za złom, bo nie mogłem zmusić ich, żeby zagrajmy u mnie dobrze na wzmacniaczu tranzystorowym. Bardzo dziwne paczki.

Mam nadzieję ,że taki odsłuch/AVS , lampiarz/ może dać mi odpowiedż ,czy to jest brzmienie ,które chciałbym przenieść w swoje progi . Jeśli tak ,krokiem nr 2 jest próba w warunkach bojowych ,czyli u siebie , oczywiście tylko setu w moim zasięgu finansowym . Warunek jest prosty, już kiedyś pisałem,muszę być oczarowany tym ,co usłyszę .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rafał S napisał:

Wzmacniacz zmiał gniazda krzywo wlutowane, bo w środku siedziały lampy, tak? A jakby miał tranzystorowe bebechy, to gniazda byłyby proste - dobrze rozumiem? Kwestia tran / lampa determinuje jakość wykonania obudowy? :)

Miałeś w domu konkretną sztukę konkretnego urządzenia konkretnego producenta. Najwyraźniej została źle zrobiona. I nie ma to nic wspólnego z dyskusją lampa vs. tranzystor.

Ma dużo wspólnego z jakością producenta, a że brzmiał byle jak to już kolejny temat.

Albo się produkuje dobrze każdą sztukę i jest się dobrym producentem, albo trzepie się badziew. Najtańsze produkty to sprawdzian producenta. Czemu miałbym zapłacić za droższe, skoro tańszego i prostszego nie potrafią zbudować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gargan napisał:

Gniazda miał krzywo wlutowane, więc raczej się nie przykładają. Po rozgrzaniu śmierdział. Więc wybacz. Za dyszkę to już można czegoś oczekiwać.

Reklamowałeś te gniazda ? Co do zapachu ,to jak odpalam po pół rocznej przerwie monobloki, to też przez chwilę śmierdzi. Po prostu wypala się kurz / 1300 VDC :) /

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nowy75 napisał:

Warunek jest prosty, już kiedyś pisałem,muszę być oczarowany tym ,co usłyszę .

Na początku oczywiście będziesz oczarowany 🙂

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Reklamowałeś te gniazda ? Co do zapachu ,to jak odpalam po pół rocznej przerwie monobloki, to też przez chwilę śmierdzi. Po prostu wypala się kurz / 1300 VDC :) /

Oddałem go i wziąłem kolejną porażkę - Arcam SA30 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rega napisał:

To musisz mieć fenomenalną pamięć słuchową, bo dokładna trwa zaedwie kilka minut. Po dłuższym czasie można co najwyżej z grubsza ocenić różnice. 

Nie mam miejsca na wystawki.

Jeśli kupiłem nowy wzmacniacz, to stary już jest na OLX. Bez porównania jednego do drugiego. 

2 minuty temu, Nowy75 napisał:

Jeśli tak,to wejdę dalej w tamat 😀

No właśnie, u mnie to zauroczenie trwało dość krótko 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Gargan napisał:

Nie zależy mi na unikalności tylko, żeby to po prostu działało. Mała firma nie gwarantuje takiej pewności.

Chodzą słuchy , że Wiim jest bezawaryjny i rozwojowy :) Żadna firma nie gwarantuje bezawaryjności. Po to dają od razu Kartę Gwarancyjną :) Nowiutkie Volvo kumpla / S90/ za ponad 300k zrąbało się po trzech miechach :) W moim dawnym wzmacniaczu Vincencie SA- 31 / SP -331 po tygodniu z pre odpadły gałki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Chodzą słuchy , że Wiim jest bezawaryjny i rozwojowy :) Żadna firma nie gwarantuje bezawaryjności. Po to dają od razu Kartę Gwarancyjną :) Nowiutkie Volvo kumpla / S90/ za ponad 300k zrąbało się po trzech miechach :) W moim dawnym wzmacniaczu Vincencie SA- 31 / SP -331 po tygodniu z pre odpadły gałki :)

Pewnie te gałki były takie same dobre jak w mojej Yamaha 😁

Właśnie mi składają samochód, w którym po 20k km wybuchła głowica 😁

Tylko miej zachowaną proporcję. Inaczej się reperuje coś czego jest miliony sztuk, a inaczej jak moje podstawki pod kolumny wykonane w jednej parze. Śrubek do dzisiaj nie dobrałem po uszkodzeniu oryginalnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

A temu co odpadło ? :)

Firmware i aplikacja na telefon 🙂

Tematu Dirac nawet nie zaczynam...

1 minutę temu, elektron6 napisał:

A ja gram sobie na wzmacniaczach i 70 letnich i nic nie chce odpaść :) 

Może wtedy jeszcze umieli przyczepić gałkę do potencjometru?

Moja Yamaha miała źle wyfrezowany otwór w gałce i znacznik na gałce w złym miejscu. Ktoś nie pomyślał, że potencjometr jest tam pod kątem 45°. Nie dało się dobrze zamocować gałę. Albo spadała, albo kreska była w złym miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gargan jak masz na imię?

Chciałbym, żeby Ci dobrze było. No na tym forum i tak po prostu wszędzie. 
Przeczytałem o awariach, usterkach. O poszukiwaniach elementów, nawet coś nie tak z autem. Pisałeś o hałasie za oknem. O małym pomieszczeniu odsłuchowym.
Czy czujesz smutek, złość, rozczarowanie?

Czy jest coś w audio co Tobie wyszło i zechciałbyś się ze mną/nami podzielić? 
 

Adam

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gargan napisał:

Śrubek do dzisiaj nie dobrałem po uszkodzeniu oryginalnych.

Sorry za OT , /  @Wing0 Michał będzie wiedział o czym mówię/ , nikt wg. mnie nie pobije producentów zawiasów do okien :) Do 4 zawiasów mamy 8 różnych / l,P,góra , dół/ osłonek. Każdy producent okuć ma swoje , ten sam producent ma różne w zależności od modelu okuć , jak wchodzą nowe okucia tego samego producenta, to zmieniają się osłonki i automatycznie stare przestają być produkowane :) Jaja są jak berety , kawałek plastiku staje się nie do zdobycia :)

10 minut temu, Gargan napisał:

Firmware i aplikacja na telefon 🙂

Tematu Dirac nawet nie zaczynam...

Nie polecam gry w pokera na kasę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Sorry za OT , /  @Wing0 Michał będzie wiedział o czym mówię/ , nikt wg. mnie nie pobije producentów zawiasów do okien :) Do 4 zawiasów mamy 8 różnych / l,P,góra , dół/ osłonek. Każdy producent okuć ma swoje , ten sam producent ma różne w zależności od modelu okuć , jak wchodzą nowe okucia tego samego producenta, to zmieniają się osłonki i automatycznie stare przestają być produkowane :) Jaja są jak berety , kawałek plastiku staje się nie do zdobycia :)

No i to jest frustrujące 🙂

A teraz kup jakieś audio-badziewie na unikatowych lampach, unikatowych transformatorach, unikatowym wszystkim, bo akurat ten producent coś sobie wymyślił i wprowadził w całych 5 egzemplarzach... 

Mnie takie podejście nie przekonuje. Przy byle usterce musisz kontaktować się z producentem a on rozłoży ręce, bo nawet on nie ma części 🙂

10 minut temu, AudioTube napisał:

@Gargan jak masz na imię?

Chciałbym, żeby Ci dobrze było. No na tym forum i tak po prostu wszędzie. 
Przeczytałem o awariach, usterkach. O poszukiwaniach elementów, nawet coś nie tak z autem. Pisałeś o hałasie za oknem. O małym pomieszczeniu odsłuchowym.
Czy czujesz smutek, złość, rozczarowanie?

Czy jest coś w audio co Tobie wyszło i zechciałbyś się ze mną/nami podzielić? 
 

Adam

Dziękuję, nie chcę się z Tobą niczym dzielić 🙂

Miło mi, Аняна 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Nowy75 napisał:

Może będę bardziej stały w uczuciach 😀

Już jesteś zepsuty hybrydą, więc jest duże prawdopodobieństwo, że tak będzie 🙂

3 minuty temu, Dedal napisał:

Ciekawe co odstawiłeś w poprzednim zyciu , wszystko się psuje .

Czego byś nie dotknął 🙆 

Najazd na Mezopotamię i spalenie Babilonu to się liczy? 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...