Skocz do zawartości

Cyrus One : Zmiana kolumn Diamond 25 na monitory / Przeprowadzka do mniejszego pokoju.


sk91

Recommended Posts

14 minut temu, majkel74 napisał:

Są jedne nowe za 2800 drugie za 4000, pytanie kto się w tej sytuacji skusi na wersję specjalną za 3 x tyle.

Mamy u siebie Studio 89, zapraszam na odsłuch :) Możecie przekonać się samemu, czy są warte tej ceny. Moim zdaniem - jak najbardziej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Dobre promocje zawsze mile widziane :D

Było juz o tym mówione. One tylko wyglądają podobnie. Różnice są spore.

 

Poprzednia Vela była kilka lat na rynku, ale trzeba przyznać że dobrze trzymała cenę aż do momentu wyprzedaży. To dobrze świadczyło o tym produkcie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2024 o 09:03, sk91 napisał:

Jedyne co mnie martwi to jeden z użytkowników na tym forum testował Cyrusa 8.2 z APC3 i pisała że dość mocno odczuwała sybilanty. Pytanie czy to winna kolumn czy może własnie 8.2 

Miałem 8,2 i One. 8.2 ma dużo więcej góry od One. Może zakłuć ze zbyt  jasnymi kolumnami.

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2024 o 00:01, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Poprzednia Vela była kilka lat na rynku, ale trzeba przyznać że dobrze trzymała cenę aż do momentu wyprzedaży. To dobrze świadczyło o tym produkcie :)

Vela i gra i wygląda dobrze, po cholerę je sprzedałem?

image.png.68cba321d6d0226ec2225d1c7e8b9f2f.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2024 o 17:03, majkel74 napisał:

Są jedne nowe za 2800 drugie za 4000, pytanie kto się w tej sytuacji skusi na wersję specjalną za 3 x tyle.

Swoją ścieżką bardzo fajny test, szkoda że ten „forumowicz” stracił do tego serce.

Tylko to jest inny produkt :)

Dnia 26.07.2024 o 17:20, Q21 napisał:

Mamy u siebie Studio 89, zapraszam na odsłuch :) Możecie przekonać się samemu, czy są warte tej ceny. Moim zdaniem - jak najbardziej. 

Są inne niż oryginały prawda?

2 godziny temu, tomasz1w napisał:

Vela i gra i wygląda dobrze, po cholerę je sprzedałem?

image.png.68cba321d6d0226ec2225d1c7e8b9f2f.png

Bo goniłeś króliczka. Ale przez las i jak złapałeś to okazało się że to myszka.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2024 o 10:03, majkel74 napisał:

Dasz jakiś namiar na dyskusję o tych różnicach? Chętnie bym się zapoznał. 

Była tu na forum.

https://www.monitoraudio.com/pl/wsparcie/starsze-produkty/studio-1g/studio/

https://www.monitoraudio.com/pl/serie-glosnikow/studio-89/studio-89/

Tam sa inne przetworniki zarówno na góre jak i dół.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

A czy możesz napisać za ile sprzedałeś? No i czy kupił byś jeszcze raz?

4900 zł. Co do drugiego pytania, pewnie tak. Myślałem też o Vela 407, ale po pierwsze tu już trzeba ok.10K wyłożyć na używane a po drugie obawiam się, że może być problem z okiełznaniem basu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomasz1w napisał:

4900 zł. Co do drugiego pytania, pewnie tak. Myślałem też o Vela 407, ale po pierwsze tu już trzeba ok.10K wyłożyć na używane a po drugie obawiam się, że może być problem z okiełznaniem basu.

 

No z tobą ten problem ze tylko białe, widziałem piękne 407 w wersji nugat olejowane za 1700 euro ale są chyba zarezerwowane. Bardzo fajne że stycznia 408 za około 2000-2100 euro. Później sprawdzę, bo teraz piszę z fona. Tylko z tobą ten problem ze jesteś z Białegostoku i to do Niemiec daleko jechać, a podłogowych często nie chcą wysyłać no i przy nich większe ryzyko, że coś się stanie. Podstawkowe to wysyłają przeważnie bez problemu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat 👍

Cyrus One jakie kolumny do niego i nie chodzi o tanie modele. Zaproponowano ciekawe kolumny  od różnych producentów czyli ATC SCM7, Monitor Audio Studio, Elac Vela,  System Audio Legend 5.2, Gato Audio FM-8, Amphion Argon1, Audiovectory QR1 SE, KEF R300 czy R3, Elac Carina, PMC DB1 Gold.

Teraz pytanko do samego zainteresowanego @sk91 jak się sprawy mają????

Edytowano przez RLC2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, tomasz1w napisał:

4900 zł. Co do drugiego pytania, pewnie tak. Myślałem też o Vela 407, ale po pierwsze tu już trzeba ok.10K wyłożyć na używane a po drugie obawiam się, że może być problem z okiełznaniem basu.

 

Oj tak. Tu bas lubi iść w tango.

Ale fajne kolumny.

21 godzin temu, RLC2 napisał:

Teraz pytanko do samego zainteresowanego @sk91 jak się sprawy mają????

Teraz już dyskusja bez autora się toczy :D:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2024 o 04:42, tomasz1w napisał:

Vela i gra i wygląda dobrze, po cholerę je sprzedałem?

image.png.68cba321d6d0226ec2225d1c7e8b9f2f.png

To nie są racjonalne decyzje tylko emocjonalne. Doskonale je rozumiemy. Aczkolwiek nie będę zaskoczony jak wrócisz do tego samego ponownie. Ja tak miałem kiedyś z Bowersami CM1. Trzy razy do nich wracałem:) choroba ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2024 o 04:42, tomasz1w napisał:

Vela i gra i wygląda dobrze, po cholerę je sprzedałem?

Z tego co wcześniej pisałeś zrozumiałem, że grały bardzo dobrze, ale Cię nie zachwyciły, nie wzbudziły głębszych uczuć. Może chciałeś kolumn, które dostarczą Ci więcej emocji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Rafał S napisał:

Może chciałeś kolumn, które dostarczą Ci więcej emocji.

Pewnie tak, jak piszę w wątku poniżej:

"Vele były (prawie) idealne. Gdyby tak miały troszkę bardziej wypchniętą i namiętną średnicę. Stereofonia ciut lepsza też by się przydała..."

Z drugiej strony mam świadomość, że za te pieniądze, to zawsze będzie coś za coś.

 

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Q21 napisał:

Na ten moment nie planujemy, być może pojawią się w "większym" materiale razem z innymi opcjami :) 

Są już prześwietlone na wylot na zachodnich forach i na tubie u blogerów.

Przejrzyste, bardzo rodzielcze ale duuuże ograniczenia w dynamice, ataku dźwięku. Dwa bardzo malutkie wooferki mają swoje wyraźnie słyszalne ograniczenia.  Nawet spokojny Amphion Argon 1 okazał się na ich tle demonem dynamiki. 

I już film niepotrzebny. :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VELA 403 można dostać z niemieckiego salonu za 1099 euro przy przelewie z góry 1077,02 euro plus 35 euro wysyłka do Polski. Wychodzi poniżej 5000zł.

https://www.hifi-schluderbacher.de/product/elac-vela-bs-403-paar-auspackware-34895/?gad_source=5&gclid=EAIaIQobChMIlriptdXMhwMVGwuiAx122g-YEAQYAiABEgKx3fD_BwE

Ja to zaczynam chorować na Elac Concerto s503. Zwróccie uwagę jak tam osadzony jest głośnik wysokotonowy. Na ebayKleizingen są za 3000 euro para, ale czarne, mnie się bardziej podobają te orzechowe, a jeszcze do nich potrzebne są specjalne standy, normalnie 1200euro kosztują.

https://www.fairaudio.de/test/elac-concentro-s-503-lautsprecher/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

VELA 403 można dostać z niemieckiego salonu za 1099 euro przy przelewie z góry 1077,02 euro plus 35 euro wysyłka do Polski. Wychodzi poniżej 5000zł.

https://www.hifi-schluderbacher.de/product/elac-vela-bs-403-paar-auspackware-34895/?gad_source=5&gclid=EAIaIQobChMIlriptdXMhwMVGwuiAx122g-YEAQYAiABEgKx3fD_BwE

Tomek, ale one są chyba bez kartonu, tak?

Na MD Sound jest taka sama cena, też dają 2% rabatu za przedpłatę przelewem bankowym i wysyłają do Polski w rozsądnej cenie. https://www.md-sound.de/Elac-Vela-BS-403-Regallautsprecher-Stueck-Weiss-HG-Neu Kupowałem już od nich różne klamoty, włącznie z podłogowymi Carinami, które niedawno zwróciłem;) Jak dostanę zwrot za Cariny, to chyba kupię te Vele., tak na wszelki wypadek. 4900 za nówki z przesyłką? No raczej nie będę stratny, nawet, gdyby coś mi się odmieniło. 

2 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Ja to zaczynam chorować na Elac Concerto s503.

No na grubo się zaczyna;)

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...