Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Moje wymagania do autka: - nie zejdę wysokością poniżej crossovera z uwagi na wygodę wsiadania / wiek/ . Jeżdżę ostatnio często Volvo C 90 , fajna limuzyna na długie trasy , ale wsiadanie dla mnie to dramat. - musi mieć moc , na autostradzie jeżdżę szybko , tak się przyzwyczaiłem i nie jest to ułańska fantazja , po prostu bezpiecznie się czuje jak mam ok. 170 km/h. - podgrzewana kierownica, fotele, lusterka . - światła przeciwmgielne / może to śmieszne w naszym klimacie , ale już parę razy uratowały mi tyłek/ - ostrzeganie w martwym polu , cóż wiek robi swoje i liczę , że lepiej nie będzie. - kamera cofania. W dzień nie korzystam , preferuje starą szkołę , czyli na lusterka , ale w nocy ustrojstwo się przydaje. - wykrywanie przeszkód , pieszych .... , jeszcze m-c temu napisałbym , że to głównie dla żony. Ale ostatnio jak cofałem wyjeżdżając na parkingu dziecko wybiegło i samochód stanął dęba. Przydaje się. - działająca nawigacja Car Play i to chyba wszystko. -
  3. Dzięki za sugestię, przyjrzę się im )
  4. Cześć Jeśli rozważasz też transporty, to bardzo fajną i ciekawą opcją jest Audiolab 7000CDT Z odtwarzaczy bardzo fajnym, aczkolwiek nietypowym pod kątem formy sprzętem jest Shanling EC3. Toploader w niewielkim rozmiarze Z bardziej klasycznych opcji - Musical M2scd
  5. To jest to?
  6. Palmos

    Magnat mr780

    No właśnie też to odczułem jak je słuchałem (tylko pod innym wzmacniaczem - CA) no i do końca nie wiem czy mi bardziej pasuje to czy ten spokojny miękki bas z bronzów. Może wypożyczę i sam sprawdzę u siebie ze swoim Magnatem.
  7. A ja sobie zaczynam szukać czegoś mniejszego. A1, Polo, Ibiza i może A3, Golf albo jakiś mniejszy SUV. Zobaczę co sie pojawi.
  8. Rozmawiałem wczoraj z posiadaczem Contour 20BE. To co najbardziej wyróżnia te paczki od S40 i Excite X34 to jakość niskich tonów. Potwierdził to też inny audiofil, który był na testach u tego Kolegi. Wygląda na to, że Dynaudio nie kłamie. ps. Dużo pochwał zebrały też S40 ale jakość niskich tonów to jednak Contour 20BE.
  9. Dla mnie bomba, ale Adam (@kaczadupa) może się nudzić.
  10. Zmiana kolumn może być ciekawszym kierunkiem, ale i droższym. Sprawdziłbym na pewno Monitor Audio Silver 300 skoro szukasz lepszego detalu i głębi
  11. Ja ze swojej strony bardzo polecam: zamykanie pokrywy podczas odtwarzania płyty. Wg mnie do takiej ilości nie ma sensu kupować myjki ultradźwiękowej. Jak już coś to wystarczy taka ręczna. Ja myję każdą płytę która zawita do mnie do domu - nawet nowe. Potem jak się dba to w zasadzie one się nie brudzą i wystarczy przetrzeć szczoteczką z kurzu na talerzu przed graniem.
  12. Chciałbym aby amplituner miał wyjście HDMI i/lub optic do TV oraz łączyłą się poprzez Wii-Fii z apkami typu Spotify. Kina domowego nie zamierzam budować, gdyż (wbrew pozorom) nie mam miejsca na więcej niż dwie kolumny.
  13. Ja się przymierzam do zmiany autka za rok , ale już przeglądam co tam nowego wychodzi. Chińczyka odpuszczam , tak jak już ktoś tutaj napisał , jest obecnie wysyp marek chińskich i za jakiś czas drogą ewolucji zostaną może dwie. Jak masz pecha to może się zdarzyć , że akurat nie ta którą jeździsz. Druga sprawa to zmieniam samochód co 5 lat , a spadek cen używanych chińskich samochodów jest gigantyczny. Na razie myślę o nowej Toyocie CHR / teraz jeżdżę 4 letnią poprzednią wersją GR Sport/ , Toyocie RAV 4 lub Maździe CX-5. Żona uwielbia Mazdę / mieliśmy trójkę/ , mnie osiągi tej Mazdy raczej nie przekonują , choć na plus jest silnik wolnossący 2,5 , nie lubię sprężarek. No cóż zobaczymy. W tej chwili w Łodzi są jakieś fale wysypu poszczególnych marek. Tak jak by dawali te wózki w promocji w Biedronce przy kasie do wyczerpania zapasów. Zaczęło się od Tesli , jeździ tego od zarąbania , łącznie z Taxi , potem obrodziło Peugotem 3008 , a teraz co czwarty to Volvo i o dziwo od XC 60 w górę. Pojawiły się też takie małe , brzydkie elektryczne Chińczyki , których jeszcze dwa tygodnie temu w ogóle nie widziałem. Właśnie doczytałem , ze to Leapmotor , składany w Tychach. Czyli świat się zmienił , to nie Chińczycy są podwykonawcą, a my dumni Europejczycy
  14. Za 300€ to się nie ma nad czym zastanawiać. Nie spodziewaj się jednak cudów za taką cenę. Jak powiedziano wyżej: zagra... normalnie. Uczciwie, bez fajerwerków. A po co fajerwerki?
  15. Bo głośniki są praktycznie te same co w Confidence. Czyli technika Confidence w „budzie” Contour
  16. Cześć Przede wszystkim, jeśli rozważasz tylko stereo, to nie ma co iść w amplituner kina domowego Na pewno posłuchałbym na start kilku całkiem różnych opcji, zwłaszcza że nie miałeś jeszcze do czynienia z audio (o ile dobrze rozumiem). Na pewno sprawdziłbym ze wzmacniaczy Audiolaba 6000A MKII, Leak Stereo 130, może Arcama A5 i jako coś cieplejszego Musicala Fidelity M3si. Z kolumn opcji też będzie sporo, więc zawężę to do np. KEF Q7 Meta, Pylonów Sapphire 31, Dali Oberon 7, Opticon 6 MK2 z naszego outletu, Polk R600, czy Monitor Audio Bronze 300 7G. Warto odsłuchać chociaż trzech opcji - da Ci to pogląd na to, czy wolisz granie cieplejsze, jaśniejsze, a może bardziej neutralne W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch
  17. Today
  18. Bardzo fajna krzywa. Mocny bas, w miarę równy środek z lekko podniesionym głównym pasmem wokali, potem klasyczny dołek BBC, żeby nieco odsunąć scenę, dyskretne niższe soprany (obszar sybilantów) i na końcu wzmocnienie samej góry dla dodania blasku i powietrza. Lubię taką charakterystykę ze słabszym przełomem średnicy i wysokich, chociaż np. Adam wolałby pewnie ten fragment podciągnąć o kilka decybeli.
  19. A może warto? Ja też bardzo długo walczyłem z ustawieniem suba , żeby grało to tak, że nie słychać gdzie kończą grać kolumy a zaczyna sub i dopiero dzięki umikowi udało mi się uzyskać zadowalający MNIE efekt. Ta pogrubiona krzywa to moje PMC z subem. Do ideału daleko ale skoro tak dobre monitory jak dali mają w dobrze zaadaptowanym pomieszczeniu dość spore podbicie na basie, to i ja przestałem walczyć z moimi kolumnami 🙂.
  20. Czyli wyższa szkoła jazdy. Tu by się przydało znać charakterystyki przenoszenia głośników i suba. Te ostatnie oczywiście będą inne w różnych pomieszczeniach… powodzenia mimo wszystko 😉
  21. Jeszcze są dwa przebiegi stromości krzywej, czyli symulacja zwrotnicy zszywającej suba z frontami.
  22. Jak basowe, to zdecydowanie HiFiMAN HE-R9 są do sprawdzenia Jedne z bardziej rozbudowanych w tym paśmie, jak nie najbardziej
  23. Ja mam uczulenie na słowo „konfiguracja” szczególnie gdy zgodnie z zapewnieniami ma być „dziecinnie prosta” Pole manewru dotyczy jak rozumiem trzech zmiennych: położenia suba, poziomu i odcięcia. Te dwie ostatnie rzeczy powinien producent rekomendować jeśli chodzi o jego głośniki.
  24. Spoko, dzięki za info.
  25. Jeszcze nie. Zmieniłem laptopa i jak sobie pomyślę o tych wszystkich instalacjach i konfiguracjach... to mi się nie chce;).
  1. Załaduj więcej aktywności


  • Dzisiejsze posty

    • Moje wymagania do autka: - nie zejdę wysokością poniżej crossovera z uwagi na wygodę wsiadania / wiek/ . Jeżdżę ostatnio często Volvo C 90 , fajna limuzyna na długie trasy , ale wsiadanie dla mnie to dramat. - musi mieć moc , na autostradzie jeżdżę szybko , tak się przyzwyczaiłem i nie jest to ułańska fantazja , po prostu bezpiecznie się czuje jak mam ok. 170 km/h. - podgrzewana kierownica, fotele, lusterka . - światła przeciwmgielne / może to śmieszne w naszym klimacie , ale już parę razy uratowały mi tyłek/ - ostrzeganie w martwym polu , cóż wiek robi swoje i liczę , że lepiej nie będzie. - kamera cofania. W dzień nie korzystam , preferuje starą szkołę , czyli na lusterka , ale w nocy ustrojstwo się przydaje. - wykrywanie przeszkód , pieszych .... , jeszcze m-c temu napisałbym , że to głównie dla żony. Ale ostatnio jak cofałem wyjeżdżając na parkingu dziecko wybiegło i samochód stanął dęba. Przydaje się. - działająca nawigacja Car Play i to chyba wszystko. -  
    • Dzięki za sugestię, przyjrzę się im )
    • Cześć   Jeśli rozważasz też transporty, to bardzo fajną i ciekawą opcją jest Audiolab 7000CDT  Z odtwarzaczy bardzo fajnym, aczkolwiek nietypowym pod kątem formy sprzętem jest Shanling EC3. Toploader w niewielkim rozmiarze  Z bardziej klasycznych opcji - Musical M2scd  
    • No właśnie też to odczułem jak je słuchałem (tylko pod innym wzmacniaczem - CA) no i do końca nie wiem czy mi bardziej pasuje to czy ten spokojny miękki bas z bronzów. Może wypożyczę i sam sprawdzę u siebie ze swoim Magnatem.
    • A ja sobie zaczynam szukać czegoś mniejszego. A1, Polo, Ibiza i może A3, Golf albo jakiś mniejszy SUV. Zobaczę co sie pojawi.
    • Rozmawiałem wczoraj z posiadaczem Contour 20BE. To co najbardziej wyróżnia te paczki od S40 i Excite X34 to jakość niskich tonów. Potwierdził to też inny audiofil, który był na testach u tego  Kolegi. Wygląda na to, że Dynaudio nie kłamie.  ps. Dużo pochwał zebrały też S40 ale jakość niskich tonów to jednak Contour 20BE.  
    • Dla mnie bomba, ale Adam (@kaczadupa) może się nudzić.  
    • Zmiana kolumn może być ciekawszym kierunkiem, ale i droższym. Sprawdziłbym na pewno Monitor Audio Silver 300 skoro szukasz lepszego detalu i głębi  
    • Ja ze swojej strony bardzo polecam: zamykanie pokrywy podczas odtwarzania płyty.  Wg mnie do takiej ilości nie ma sensu kupować myjki ultradźwiękowej. Jak już coś to wystarczy taka ręczna. Ja myję każdą płytę która zawita do mnie do domu - nawet nowe. Potem jak się dba to w zasadzie one się nie brudzą i wystarczy przetrzeć szczoteczką z kurzu na talerzu przed graniem.
    • Chciałbym aby amplituner miał wyjście HDMI i/lub optic do TV oraz łączyłą się poprzez Wii-Fii z apkami typu Spotify. Kina domowego nie zamierzam budować, gdyż (wbrew pozorom) nie mam miejsca na więcej niż dwie kolumny.
    • Ja się przymierzam do zmiany autka za rok , ale już przeglądam co tam nowego wychodzi. Chińczyka odpuszczam , tak jak już ktoś tutaj napisał , jest obecnie wysyp marek chińskich i za jakiś czas drogą ewolucji zostaną może dwie. Jak masz pecha to może się zdarzyć , że akurat nie ta którą jeździsz. Druga sprawa to zmieniam samochód co 5 lat , a spadek cen używanych chińskich samochodów jest gigantyczny. Na razie myślę o nowej Toyocie CHR / teraz jeżdżę 4 letnią poprzednią wersją GR Sport/ , Toyocie RAV 4 lub Maździe CX-5. Żona uwielbia Mazdę / mieliśmy trójkę/ , mnie osiągi tej Mazdy raczej nie przekonują , choć na plus jest silnik wolnossący 2,5 , nie lubię sprężarek. No cóż zobaczymy. W tej chwili w Łodzi są jakieś fale wysypu poszczególnych marek. Tak jak by dawali te wózki w promocji w Biedronce przy kasie do wyczerpania zapasów. Zaczęło się od Tesli , jeździ tego od zarąbania , łącznie z Taxi , potem obrodziło  Peugotem 3008 , a teraz co czwarty to Volvo i o dziwo od XC 60 w górę. Pojawiły się też takie małe , brzydkie elektryczne Chińczyki , których jeszcze dwa tygodnie temu w ogóle nie widziałem. Właśnie doczytałem , ze to Leapmotor , składany w Tychach. Czyli świat się zmienił , to nie Chińczycy są podwykonawcą, a my dumni Europejczycy  
    • Za 300€ to się nie ma nad czym zastanawiać. Nie spodziewaj się jednak cudów za taką cenę. Jak powiedziano wyżej: zagra... normalnie. Uczciwie, bez fajerwerków.  A po co fajerwerki?
    • Bo głośniki są praktycznie te same co w Confidence. Czyli technika Confidence w „budzie” Contour
    • Cześć   Przede wszystkim, jeśli rozważasz tylko stereo, to nie ma co iść w amplituner kina domowego   Na pewno posłuchałbym na start kilku całkiem różnych opcji, zwłaszcza że nie miałeś jeszcze do czynienia z audio (o ile dobrze rozumiem). Na pewno sprawdziłbym ze wzmacniaczy Audiolaba 6000A MKII, Leak Stereo 130, może Arcama A5 i jako coś cieplejszego Musicala Fidelity M3si. Z kolumn opcji też będzie sporo, więc zawężę to do np. KEF Q7 Meta, Pylonów Sapphire 31, Dali Oberon 7, Opticon 6 MK2 z naszego outletu, Polk R600, czy Monitor Audio Bronze 300 7G.  Warto odsłuchać chociaż trzech opcji - da Ci to pogląd na to, czy wolisz granie cieplejsze, jaśniejsze, a może bardziej neutralne  W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch  
  • Dzisiejsze tematy

×
×
  • Utwórz nowe...