Skocz do zawartości

Kino Domowe

Obraz i dźwięk (telewizory, projektory, amplitunery i wzmacniacze wielokanałowe, odtwarzacze DVD i BR, wielokanałowe zestawy kolumn, soundbary i projektory dźwięku, "naleśniki" - zestawy zintegrowane wszystko w jednym).


9 589 tematów w tym forum

    • 0 odpowiedzi
    • 623 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,6k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 4,1k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,7k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 332 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2,2k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,1k wyświetleń
  1. kolumny Heco Victa 601 lub 701

    • 0 odpowiedzi
    • 2,6k wyświetleń
  2. audigy2 + spdif = szumy

    • 0 odpowiedzi
    • 1,6k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 582 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 381 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 329 wyświetleń
  3. and present day north face jackets

    • 0 odpowiedzi
    • 2,6k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2,1k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 327 wyświetleń
  4. TV-PC-amplituner

    • 0 odpowiedzi
    • 787 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
  5. z dekodera C+ do kompa ??

    • 0 odpowiedzi
    • 1,3k wyświetleń
  6. Podłączenie kolumny do komputera

    • 0 odpowiedzi
    • 1,3k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,7k wyświetleń
  7. Arcam AVR550 a AVR20

    • 0 odpowiedzi
    • 1k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2,9k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2,4k wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • Witam, Mam nadzieję, że forumowicze mnie wspomogą w kolejnym wyborze. Otóż, po ponad 20 latach grania w moim wzmacniaczu Cambridge Audio A500 przepaliły się końcówki mocy   Teraz stoję przed dylematem wyboru następnego wzmacniacza stereo. CA A500 grał z CA D500SE (odtwarzacza CD) oraz kolumnami JM Lab Chorus 715. Jak dla mnie super zestaw budżetowy pod względem dźwięku, stereofonii, przestrzeni. Nawet grający cicho budował dobre barwy i była tam dokładność, naturalność i przestronność. Powiem szczerze, że przez te wszystkie lata nie czytałem żadnych testów ani porównań, więc nie wiem na co teraz zwrócić uwagę. Rozglądam się za używanym wzmacniaczem tak do 2.000zł. Zastanawiałem się czy wzmacniacze CA nadal warte są rozważenia, ale czytałem opinie o 640A, 740A i wychodzi, że grają precyzyjnie, ale brakuje właśnie tej "muzykalności". Trochę słuchałem 640A i niby wszystko ładnie rozłożone i precyzyjne, ale takie bez wyrazu, każdy instrument oddzielnie i tak bardziej sterylnie, bez "średnicy". Perkusja brzmiała na różnych nagraniach "kartonowo". Widziałem recenzje nowszego CA CXA60, że niby taki żywy i z ładną sceną stereo. A może jednak coś innego? Rotel? NAD? Z góry dziękuję za Wasze podpowiedzi. Pozdrawiam, Lechu
    • zawsze to mam gdzies z tylu glowy gdy was czytam 😂
    • I teraz pytanie do was Panowie i do Q21 co lepiej dla mnie będzie obecnie żebym uzyskał efekt woow. A nie tak jak przy wymianie amplitunera ,że ledwo słyszę różnicę. Oczywiście muszę wgłębić temat Dirac i mam nadzieję ,że jeszcze coś poprawię. a) Wymienić moje 2szt subwoofery JBL E150 na "Klipsch RP-1200SW"-1szt b) Kupić zestaw proponowany : Fyne F500, Polk R100, KEF Q350. , lub klipsch  Czyli monitory 2szt. + centralny z tej samej serii. A z czasem dokupić kolumny 2szt ,a monitory już kupione przenieść na tył. (kupione monitory wylądują na razie na przód zamiast kolumn Missiom m34 + centralny)
    • Niestety ta seria tak gra. Yamaha tylko potęguje to wrażenie. Mam kolumny podłogowe z tej serii które na początku grały z tą samą Yamaha. Mialem dokładnie taki problem jak twój. Kupiłem suba ASW608 ale to nie pomogło. Ja skończyłem ze zmienionym wzmacniaczem, dokładnie Magnat MA900. Teraz zestaw gra cieplej i mocniej dołem. Gram już tak z 2 lata i jestem zadowolony. Suba sprzedałem bo przestało brakować dołu. Pamiętaj jeszcze o akustyce, te kolumny potrafią fatalnie grać przy kiepskiej akustyce. Ja bym ci polecał zmienić kolumny, będzie taniej i może lepiej - mówię to z perspektywy osoby która zrobiła inaczej  i wydałem sporo na elektronikę. To fajne głośniki ale wymagają solidnej mocnej elektroniki.
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...