Skocz do zawartości

Stereo

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.


16 597 tematów w tym forum

  1. Stereo do 5000/6000 k

    • 9 odpowiedzi
    • 2,7k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 808 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 919 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 974 wyświetleń
  2. yamaha 803d yapo

    • 0 odpowiedzi
    • 836 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 2,2k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 868 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 1,5k wyświetleń
  3. Zestaw kolumn stereo

    • 6 odpowiedzi
    • 1,3k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 937 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 2,1k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 3,5k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 1,1k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 1,1k wyświetleń
    • 32 odpowiedzi
    • 7,2k wyświetleń
  4. Kolumny do zabudowy

    • 5 odpowiedzi
    • 942 wyświetleń
  5. Polk audio rti a5

    • 9 odpowiedzi
    • 2,7k wyświetleń
    • 53 odpowiedzi
    • 17,3k wyświetleń
  6. Głośniki do 3 000 zł 1 2

    • 35 odpowiedzi
    • 5,4k wyświetleń
  7. Formaty Audio

    • 7 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 1,6k wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 3k wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • Wygląda jak expres do kawy😉
    • A „Nelson Pass”? Zrobi sobie Chłopina w domku taki wzmacniaczyk i biega po szkole w poszukiwaniu swojej klasy. Pomożemy mu?
    • W różnych dziedzinach życia spotykamy się z podziałem produktów na klasy. Nie wiem czemu zostało to nazwane "klasami". Czy to z porównania do różnych klas/warstw społeczeństwa, czy do zwykłej szkoły, gdzie teoretycznie uczeń w 3 klasie ma większa wiedzę niż uczeń klasy pierwszej czy drugiej. Na wszelki wypadek załóżmy, że to ta sama szkoła, żeby za chwilę ktoś nie porównywał czwartoklasisty z podstawówki z drugoklasistą liceum. Takie klasy mamy w telefonach - flagowce, średnie, oraz tanie telefony różniące się parametrami, funkcjonalnością jakością wykonania i kto wie czym jeszcze. Jednak wszystkie te telefony służą do swojej pierwotnej roli, czyli dzwonienia. Samochody. Tu też mamy klasy. Osobowe w klasach A, B, C, D, E, i cholera jeszcze wie jakich (namnożyło się tego i wypadłem z obiegu). Dorzućmy do tego jeszcze podział na klasy w obrębie klas pod względem prestiżu. Samochody jednak nadal przewożą nas z jednego miejsca do drugiego. Z tego punktu widzenia Dacia Sandero, Volkswagen Golf i Maybach dadzą to samo. Jednak sama przyjemność podróży będzie inna w każdym z tych przypadków. Wyobraźmy sobie, że chcę 1000km na raz przejechać tą Dacią, Golfem czy Maybachem. Czy po tym 1000km będę myślał, że ufff w końcu dotarłem i mogę odpocząć, czy może będę czuł się na tyle komfortowo by pójść jeszcze obejrzeć zachód słońca nad morzem. Nie wykluczam też opcji by w czasie tego zachodu słońca planować już kolejną podróż samochodem, bo przywiózł mnie szofer i wcale nie czuję się zmęczony.   Wróćmy do audio. Może nawet ograniczmy się do samych wzmacniaczy. Najpierw producenci, których sami podświadomie dzielimy na różne klasy podobnie jak producentów samochodów: - ci, którzy swoim logiem oznaczają jakąś chińską produkcję - np. Kruger&Matz czy Voice Kraft. Nie przepadamy za nimi tutaj na forum. - teraz pora na tych, których na naszym forum jest zapewne najwięcej - Arcam, Atoll, Audiolab, Cambridge Audio, Cyrus, Denon, NAD, Marantz, Musical Fidelity, Rega, Roksan, Yamaha... itd. - na koniec mamy tych, których na forum za dużo prawdopodobnie nie ma, ale pewnie większość z nas chciałaby takie w domu mieć. Moon, Esoteric czy McIntosh Teraz popatrzmy na portfolio tych producentów. Tu tez mamy swego rodzaju podział na klasy. Zaczynamy o dmodeli nasłabszych i stopniowo pniemy się w górę. Takie Musical Fidelity ustawia nam to w kolejce - M2si, M3si, M5si, M6si, M8xi. Arcam miał SA10, Sa20, SA30. Każdy kolejny model jest z założenia modelem lepszym, oferującym brzmienie pełniejsze, z lepszą kontrolą i bardziej szczegółowe. Ujmijmy to - "klasę wyższym od poprzednika". Konkretne modele wzmacniaczy mają swoich rywali wyprodukowanych przez innych producentów. Są one zbliżone głównymi parametrami, a także jakościowo i przede wszystkim cenowo. Oczywiście różnią między sobą się pod wieloma względami, jednak gdy rozważamy co kupić poruszamy się w obrębie właśnie tych, dostępnych w określonym budżecie. Wybieramy spośród nich, jak pomiędzy Fordem Focusem, VW Golfem czy Toyotą Corollą.     Mam nadzieję, że do tej pory rozumiecie o co mi chodzi. Ci, którzy czytali mój wątek wiedzą, że trochę wzmacniaczy słuchałem z moimi kolumnami. Cenowo 5-15k PLN. Porównywałem brzmienie. Niektóre dość wyraźnie przegrały z moim Synthesis Roma 54DC+. Inne były na porównywalnym poziomie. Tu jakiś mały plus, w zamian w innym miejscu jakiś mały minus. Jednak był to zbliżony poziom pod względem brzmienia. I tu na scenę wkracza Quadral. Ciekawe ilu z Was wiedziało, że Quadral miał w ofercie wzmacniacze, zanim opisałem u siebie w wątku moje wrażenia? Ja nie miałem pojęcia. Sam początek to mieszane uczucia. Jednak z godziny na godzinę wzmacniacz się otwierał i gdy pokazał już swoje pełne możliwości, nie miałem złudzeń, że to jest to czego szukam. Nie wiem jak gra Arcam SA30 (słuchałem SA20). To już @Tomasz Kluczynski może porównać. Wiem jednak co ma na myśli pisząc o "klasie wyżej" Quadrala Aurum A9. Bardzo mocno próbuję, ale nie przypominam sobie, by któryś ze wzmacniaczy odsłuchiwanych przeze mnie w domu, w jakimkolwiek aspekcie był lepszy od Quadrala.  Stereofonia, przestrzeń, szerokość, głębokość sceny i precyzja ustawienia instrumentów - wyraźnie lepiej od wszystkich. Żaden nie zagrał takich wysokich tonów. Myślałem, że już ich nie słyszę z racji wieku, a tu nagłe ozdrowienie i do tego dużo więcej szczegółów w tych, które wcześniej słyszałem. Tony niskie. Niektóre zbliżały się do tego poziomu kontroli, prędkości i sprężystości basu. Quadral znowu dorzuca więcej detali i lepiej różnicuje dorzucając niemal namacalną fakturę. momentami mam wrażenie, że gdybym fizycznie mógł dotknąć palcem to wyczułbym z jakiego materiału jest ten bas wykonany. Tony średnie. Nudy, ale znowu ilość szczegółów jakie Aurum pokazuje w tym paśmie jest poza zasięgiem pozostałych konkurentów. Wokale i instrumenty jakby zwalniały by pokazać dokładnie wszelkie niuanse w interpretacji. No i przy tym wszystkim, jest to wzmacniacz muzykalny, nie męczący słuchacza. Wady dotyczące brzmienia? Trudno powiedzieć, że to wady, ale jak już szukać na siłę... Źle zrealizowane jakościowo nagrania obnaża natychmiast i robi to beznamiętnie. Do death metalu, zwłaszcza w słabszych realizacjach może trochę brakować ciepła w średnicy (tylko ja tego nie słucham). Dzięki Quadralowi w bardzo wielu znanych mi utworach usłyszałem wiele niuansów, których wcześniej nie słyszałem. Częściej sięgam po muzykę klasyczną, której słuchałem do tej pory głównie w Teatrze Wielkim lub Filharmonii Narodowej. W domu rzadko po nią sięgałem (no może z wyjątkiem Four Seasons w interpretacji Nigela Kennedy'ego). Ba, zacząłem sięgać po Pendereckiego, o co w życiu bym siebie nie podejrzewał.    Dla mnie to wszystko co napisałem oznacza, że Quadral gra przynajmniej o klasę lepiej skoro właściwie w każdym aspekcie brzmienia jest lepszy od tych wzmacniaczy, których słuchałem.  Jestem bardzo wdzięczny @Tomasz Kluczynski za to, że dzięki jego pomocy udało mi się wejść w posiadanie tego wzmacniacza.  Cena? Po prostu śmieszna za to co dostajemy w zamian.    Mam nadzieję, że mi się udało choć trochę wyjaśnić  
    • Zmieniłem tytuł tego wątku -bo same "podstawki..." to jednak było trochę mylące Pozdrawiam 
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...