Skocz do zawartości

Stereo

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.


16 881 tematów w tym forum

    • 11 odpowiedzi
    • 3k wyświetleń
  1. Zestaw stereo do 10000zl 1 2 3 4

    • 98 odpowiedzi
    • 24,8k wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 4,2k wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 3,4k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 1k wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 4,1k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1,6k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1,3k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
  2. Bas w 2.0 vs w 2.1.

    • 9 odpowiedzi
    • 6,3k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1,6k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 998 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 760 wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 6,9k wyświetleń
  3. Wzmacniacz do Dali Zensor 3

    • 8 odpowiedzi
    • 2,3k wyświetleń
  4. Naprawa QUANTUM 673

    • 3 odpowiedzi
    • 1,3k wyświetleń
  5. Mini wieża do 15000

    • 9 odpowiedzi
    • 1,7k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
  6. Stereo do 3000

    • 16 odpowiedzi
    • 2,5k wyświetleń
    • 856 odpowiedzi
    • 120,9k wyświetleń
  7. Update R-N402D

    • 11 odpowiedzi
    • 2,8k wyświetleń
  8. Dobre głośniki 1000zł

    • 3 odpowiedzi
    • 1,4k wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 4,2k wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 2k wyświetleń
  9. iFi SPDIF iPurifier

    • 3 odpowiedzi
    • 2,8k wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • @michaudioWkleiłem, żebyś potwierdził lub zdementował opis, a przede wszystkim to co wypunktowałem, przecież nie słuchałem wzmaka i opieram się na Twoich słowach oraz jednej recenzji. Z Toscą mam styczność tylko u mojej kobiety i gra przyjemniej, niż nawet ten denon, bas tam to potęga czego brakuje tym suchotnikom w sklepach. Pamiętam jak jeden użytkownik szukał kolumn do metalu to bodajże kupił diamondy 25 bo był najciemniejsze z tego co słuchał , ale i tak finalnie to nie było to, najlepiej brzmiało na jakiś starociach i oczywiście w aucie, gdzie można słuchać każdą słabą realizację bez zmęczenia z rapem jest tak samo i to nawet przy dobrych jakościowo produkcjach, sam bym poszedł w jakiś vintage i nie przejmował się kabelkami oraz całą resztą tylko problemem jest dostępność,, odsłuch, czas, który nie był łaskawy dla sprzętu oraz brak totalnie wiedzy w co uderzyć.
    • Sin! pisałem o Sabie w kontekście Toski, i wspomnień dźwięku z młodości. A Ty wyjeżdżasz z Denonem 2500 i że Saba Cię nie przekonuje... Rozwaliłeś system.  To oczywiste, że Saba nie jest piecem audiofilskim. Chodziło mi o to, że daje radość że słuchania.Tęskniłem za nią długie lata  Nawet w  przytoczonym przez Ciebie "protokole audiofilskiej sekcji zwłok" autor napisał: "angażuje, aż nie chce się wyłączać". To rzadko spotykana cecha, bardzo ją sobie w graniu tego pieca cenię. Bo angażuje stale, niezależnie od poziomu głośności. Dodatkowym atutem jest dla mnie owo gubienie szczegółów. Są płyty-nagrania które uwielbiam, ale ich jakość techniczna jest podła. Tu Saba jest wybawieniem, z nią brzmią po prostu przyjemnie. Dzięki niej nie muszę się ograniczać repertuarowo. Na drugim biegunie mam A-klasowego lampowego seta, z bardzo przejrzystymi kolumnami. Dla mnie gra to pięknie, dość uniwersalnie. Dynamiki, basu nie brakuje, da się podsłuchać metalu. Ale nie każdego, bo Metalliki wolę słuchać na Sabie. Mam rozdwojony system nie tyle z powodu podziału na gatunki muzyczne, podział wyznacza w większym stopniu jakość nagrań. Na lampie słychać zbyt wiele niedoróbek nagrań. Dlatego bardzo cenię sobie ten podwójny dźwięk, daje mi wolność słuchania każdej muzyki. Wreszcie cała moja płytoteka brzmi tak jak lubię. Czego wszystkim życzę.
    • Reguły maja to do siebie, że są od nich wyjątki. Rozmiar sceny w istocie traktowany jest raczej in plus. Swoją drogą, jak wyrównałes poziomy głośności?
    • Pytanie, czy głosniki sufitowe oddalone od odsłuchu o 4m, ale skierowane pod kątem w dół nie będą emitować dzwięku właśnie w kierunku uszu osoby siędzącej. Pewnie można byłoby to policzyć, ale nie chodzi o dokładne wyliczenie. Po to chciałbym kierunkowe głosniki sufitowe, żeby dźwiek nie był kierowany w dół, tylko w kierunku kanapy. 
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...