Skocz do zawartości

Stereo

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.


16 585 tematów w tym forum

    • 9 odpowiedzi
    • 2,4k wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 3,1k wyświetleń
    • 15 odpowiedzi
    • 2,1k wyświetleń
  1. Pierwszy zestaw

    • 11 odpowiedzi
    • 2k wyświetleń
  2. Zestaw stereo do pc 1 2

    • 36 odpowiedzi
    • 6k wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 1,7k wyświetleń
  3. Stereo do 5000

    • 5 odpowiedzi
    • 1,7k wyświetleń
  4. Laptop + dobre stereo

    • 16 odpowiedzi
    • 2,8k wyświetleń
    • 20 odpowiedzi
    • 3,3k wyświetleń
  5. Yamaha rn500- bluetooth

    • 1 odpowiedź
    • 1,8k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2,1k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 1,4k wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 3,8k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1,1k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2,4k wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 2,6k wyświetleń
  6. Serwer sieciowy

    • 6 odpowiedzi
    • 1,7k wyświetleń
  7. Nowy wzmacniacz

    • 8 odpowiedzi
    • 1,6k wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 2,6k wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 1,7k wyświetleń
  8. Kolumny do 1500 zł

    • 18 odpowiedzi
    • 8,6k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1,3k wyświetleń
  9. Yamaha AX570 + Gale 3030

    • 1 odpowiedź
    • 1,5k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 900 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1,9k wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • Nie Wingo, nie odpowiedziałeś na proste pytanie. Wisi mi ilość postów. Jesteś kolejną osobą której wydaje się, że wie co zadowoli innych, tyle że nie potrafisz tego nijak uzasadnić. 
    • A dlaczego nie? Ja 2 lata temu, gdy sprzedałem Magnata przesiadłem się właśnie na Yaqina. Pisałem to już kilka razy, dla mnie świeżak z salonu, na fabrycznych lampach zagrał lepiej. Lepiej czyli większą skalą dźwięku, barwniej, tak szlachetniej w każdym aspekcie. Dźwięk stał się taki bogatszy, barwniejszy, kolorowy. Potem przyszła pora na realizację wszystkich podpowiedzi z forum czy grupy FB Yaqina. Wymiana lamp sterujących (grosze) i zestawu lamp mocy (wtedy 360zł za kwadrę TungSol). Potem kolejny etap to modyfikacja bebechów czyli wymiana podstawowych kondensatorków MKP na miedziowane Miflexy (miedź daje piękną barwę), Audyny oraz niskoszumowe rezystory. Nie ruszałem (dzisiaj żałuję) kondensatorów anodowych oraz w głównym zasilaniu. I nie jest to tylko moje zdanie, ale po tym upgrade wzmacniacz gra dobrą półkę wyżej. Poprawa w każdym aspekcie. Zależy jak tam kogoś fantazja poniesie, ale chłopaki piszą, że wtedy śmiało wygryza, kopie po kostkach wzmacniacze do 10k. Nie chcę się bawić w taką dziecinadę, ale po prostu uczciwie potwierdzam, jest wyraźny, słyszalny progres. P.S. Taki offtop dla kolegi @klavikort - Takmany z konwersji zostały wygryzione ostatnio przez AudioNote Tantal Non Magnetic. A Twoje czerwone katodowe PRP wymieniłem na AudioNote Niobium. Jest słyszalny progres, oczywiście nieadekwatny do wydanej kwoty (2 stówki za 4 rezystory z przesyłką), ale jestem bardzo zadowolony i już nie dokładam ani złotówki do tego projektu. Żadnych nowych lamp (wpadły mi zimą Voskhod 1975r i już amen) czy innych pomysłów. Królik dogoniony.
    • Haiku Selene 6550 to bardzo fajny wzmacniacz, który dodatkowo pozwala na użycie także lamp KT120 i KT150.  
    • Eeeeee no odpowiedziałem wyżej... Masakra czytasz w ogóle co się pisze? Czy serio posty sobie nabijasz? Masz bo widzę że ci się nie chce przeczytać nawet postu...  Cytat z pierwszego postu: 3. Brzmienie lubimy raczej cieplejsze z delikatną lecz szczegółową górą pasma ale nie krzykliwą na dobrej podstawie basowej. Fajnie jak słychać ten riff gitarowy. Ogólnie raczej spokojny charakter.Obecny sprzęt to Pylon pearl27 i creek evo 1. Bardzo fajnie to gra ale przyszedł właśnie czas na lampę i level wyżej. Miałem okazję usłyszeć wzmacniacz lampowy i tak mnie urzekł że postanowiłem się zainteresować tematem. Zwłaszcza że żonie też się spodobało to granie.  
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...