Skocz do zawartości

Stereo

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.


16 893 tematów w tym forum

    • 0 odpowiedzi
    • 1,4k wyświetleń
  1. SANSUI RZ-1500

    • 2 odpowiedzi
    • 4,2k wyświetleń
  2. Polk Audio TSx550T

    • 7 odpowiedzi
    • 2,5k wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 3,6k wyświetleń
  3. Czy warto???

    • 2 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 2,9k wyświetleń
  4. Onkyo TX8150 KEF R500

    • 16 odpowiedzi
    • 3,4k wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 2,1k wyświetleń
  5. Czy to się nada ???

    • 18 odpowiedzi
    • 3,1k wyświetleń
  6. Lenco L-90

    • 1 odpowiedź
    • 1,3k wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 2,7k wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 2,1k wyświetleń
  7. głośniki kolumnowe

    • 4 odpowiedzi
    • 1,6k wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 9,6k wyświetleń
  8. Tuner w sprzęcie stereo

    • 3 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 27 odpowiedzi
    • 7k wyświetleń
    • 25 odpowiedzi
    • 4,1k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1,7k wyświetleń
  9. Nie odtwarza dźwięku.

    • 15 odpowiedzi
    • 2,4k wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 5,8k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
  10. kolumny B&W 683

    • 7 odpowiedzi
    • 5,2k wyświetleń
  11. sanyo

    • 1 odpowiedź
    • 1,4k wyświetleń
  12. atoll in 80

    • 6 odpowiedzi
    • 7,3k wyświetleń
  13. Czy to ma sens?

    • 6 odpowiedzi
    • 2k wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • Czytając Twoja opinie chyba skusze się i użyje room correction. Do tej pory posiadając go już trochę też sądziłem że jest to niepotrzebny bajer który częściej zawodzi niż daje pozytywne rezultaty. Teraz pytanie bo posiadam taki tani mikrofon pojemnościowy tonor TC30 czy on będzie wiarygodny w pomiarach czy lepiej załatwić sobie coś porządniejszego? 
    • Ok, to moje skromne zdanie po kilku dniach obcowania z wiimem ultra jest takie: Uwazam, ze jest to bardzo fajne urządzenie i zdecydowanie pozytywnie zaskakujące w stosunku do swojej ceny. Mega pozytywnie zaskoczyła mnie funkcja room correction, która uważałem za “niepoważny” bajer niemający się kompletnie do pełnoprawnych korekcji pomieszczeń. A u mnie dźwięk po przeprowadzeniu korekcji brzmi faktycznie lepiej - miłe zaskoczenie. Zrobię niedługo jeszcze jeden test z pełnoprawnym mikrofonem pojemnościowym, a nie tym wbudowanym w telefon. Podobno wtedy rezultaty są wyraźnie lepsze.  Uzywam tidal connect i strasznie wkurzała mnie ta przerwa między ręcznym przełączaniem utworów (zgłosiłem to już do wiima). Na CXN v2, DMP-A6 i Bluesoundzie tego u mnie nie było. Jednak po chwili się do tego przyzwyczaiłem. Mam nadzieję, że to poprawią.  Samo urządzonko jest mega ładne i fajnie wykonane. Jednak jako były posiadasz dmp-a6 czuję jednak, że w tych pieniądzach wszystkiego mieć nie można. Ekranik ma średnie kolory i rozdzielczość. Poruszanie się po nim i częstotliwość odświeżania jak w starych nokiach - no tnie to się niemiłosiernie. Takie dmp-a6 to przy tym najnowszy iPhone jeśli chodzi o płynność, jakość wyświetlacza, szatę graficzną itd. Jednak uważam, że w tych pieniądzach ekran i wyświetlanie okładek albumów jest super elementem. Pokrętło - faktycznie jak w wielu recenzjach mówią, szoruje o obudowe przy obracaniu go. Kolejny wyczuwalny element oszczędności. Nie przeszkadza mi to w tych pieniądzach. Jeśli chodzi o brzmienie to tutaj mam największe zaskoczenie. Naprawdę nieźle to gra! Robiłem porównanie “side by side” z bluesound Nodem N130 (ten sam Interkonekt do wzmacniacza i przerzucałem się w trakcie utworów). Poziom grania obu tych urządzeń jest bardzo zbliżony i bardziej to kwestia gustu co kto woli. Różnice między nimi są naprawdę minimalne. Wiim brzmi trochę lżej, ma więcej detalu, powietrza, jest trochę ostrzejszy, z większym wykopem. Bluesound ma bardziej gęstą barwę, mniej odseparowane dźwięki, wszystko jest bardziej zlane. Jednak nie jest tak technicznie brzmiący jak Ultra. Brzmi w stosunku do niego “analogowo” i to komuś się może bardziej podobać. Jednak są to minimalne różnice, które czasami nawet trudno wychwycić przy wybranych kawałkach. Rożnica się zrobiła w momencie kiedy włączyłem room correction - wtedy wiim zagrał od BS lepiej pod kątem jakości, techniki i kontroli dźwięku. Tak jakby był wyższej klasy daciem.  Wydaje mi się, że obecnie w tym budżecie nie ma sensu kupować nic innego niż ultra. Kolejnym krokiem byłby dla mnie DMP-A6, który oczywiście jest lepiej brzmiącym urządzeniem niż Ultra. Ale czy wyraźnie lepiej? Nie sądzę… To małe pudełeczko od wiima serio zaskakuje brzmieniem. Oczywiście mogę się faktycznie przyczepić do kwestii, które poruszali już moi poprzednicy. Dźwięk z wiima ma w sobie trochę szorstkości, nie buduje on wielu planów w scenie, ale umówmy się, że mówimy tutaj o urządzeniu za 1,5 tys zł. Miałem w życiu z z kilkanascie daców.  Wydaje mi sie, że do wiima ultra jest sens kupować zewnętrzny przetwornik w momencie kiedy chcemy na niego przeznaczyć min 3,5-4 tysiące w górę. Poniżej tego zmiany w brzmieniu będą marginalne i wolałbym już dołożyć do lepszych kolumn czy wzmacniacza. Tak dobry moim zdaniem jest dac w ultra. Oczywiście to moje zdanie na podstawie doświadczenia, więc ktoś może mieć odmienne i uważać, że topping za 1500 zł wyniesie ultra na inny poziom grania i odmieni system - moim zdaniem nie   No to tyle z mojej małej recenzji.  Pamiętam jak zakładałem tu na forum pierwszy wątek o wiim (wtedy jeszcze był to mini). Nikt wtedy o tej marce nie słyszał, a ja już testowałem ten krążek w domu i wymieniałem maile z programistami marki wiim o zmianach, które bym zasugerował  Nigdy jednak jako użytkownik trochę bardziej poważnych streamerow nie brałem ich sprzętów za poważne, pełnoprawne, audio urządzenia, które mogłyby stanąć w moim systemie. Czułem zawsze, że jest to kompromis ceny itd. Pamiętam nawet, że wiim mini w ślepych testach (na kilka osób) przegrał u mnie jako transport z Apple TV!  Dlatego fajnie widzieć jak ta marka się rozwinęła i moc tak miło ocenić ich nowe urządzenie, którego już nie uważam za zabawkę, tylko świetny w swojej cenie streamer. Ultra zostaje na najbliższy czas u mnie  A na jak długo, to zobaczymy      
    • Wiem że wiim amp nie ma wyjścia słuchawkowego,myślę że jest jakiś sposób aby słuchać na słuchawkach .
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...