Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Przymierzam się do zakupu subwoofera REL Classic 98 do mojego systemu stereo. W zasadzie decyzja o zakupie już podjęta, ale chciałbym się upewnić jak to podłączyć do wzmacniacza. Instrukcja ze strony REL pisze o tym że ten sub ma wejście high level typu Neutrik Speakon, i podaje schemat połączenia jak poniżej: Niby wszystko jasne, ale... żaden z moich wzmacniaczy nie ma "ground lug" z tyłu obudowy ani z resztą nigdzie. Poszperałem w sieci gdzie można wyczytać że w takim razie należy wykręcić dowolną śrubę z obudowy wzmacniacza i tam przykręcić czarny kabel z masą - ale trochę wzbraniam się przed takim rozwiązaniem bez uprzedniego upewnienia się czy faktycznie tak należy zrobić.
  3. Na podstawie tego utworu/odsłuch oceniam jak „twardy” i „dynamiczny” jest bas/jego określony zakres. U mnie brzmi to konturowo, mega dynamicznie i twardo. Podoba mi się, ponieważ jest barwny aż do granic barwności. Wqrwia mnie jak w ujednolicony sposób gra to na 702 S3.
  4. BoSZe, niebo zamarzło, czy jakoś tak, Adam zainteresował się Bowersami Idzie chłop w moje ślady, najpierw Naim, a teraz to
  5. Dedal, to jak gra Yamaha zależy także od źródła, ale jako były posiadacz po kolei modeli 1. RX-385rds zamienionej szybko na 2. AX-490 Po przerwie 3. A-S 300 4. A-S 2100 I w międzyczasie kinowej DSP-AX2 mogę zapewnić, że firmowe brzmienie jest bardzo powtarzalne, po użyciu w/w modeli z kilkunastoma parami kolumn różnych producentów od Tonsila Cheopsa, Space86, przez trzy modele IQ, dwóch Pilot, dwóch Kendo, jednych Jamo, jednych Acoustic Quality, dwóch Audiovector, mogę stwierdzić, że brzmienie Yamahy ma tle kolumn o różnej "ciepłocie" jednoznacznie to brzmienie zawsze schładzała. To taka ogólna tendencja brzmienia Yamahy, która dla mnie jest całkowitym zaprzeczeniem ciepła lampowców. Acha miałem jeszcze CD-S 2100, Mam nadal DVD S1700, DVD S2700, stuningowany streamer NP-S 303. Więc co ja tam wiem o brzmieniu Yamahy, niech każdy dobiera sprzęt pod siebie, taki jak mu pasuje. 😉
  6. Adam, proponuję abyś założył osobny wątek, jeżeli jesteś zainteresowany (i nie wiesz, jasne... ) jak masz poznać, kiedy bas jest konturowy, twardy, miękki, swobodny, podgrzany, przeciągnięty w czasie, zróżnicowany, ujednolicony itd., itd. Można też ten temat omówić posiłkując się studyjnym torem słuchawkowym, żeby było jak najbardziej pro. Oczywiście na końcu i tak wyjdzie z tego ku..pa bo posiadacz lampy czy miłośnik wszechobecnej miękkości stwierdzi tak jak ostatnio redaktor W.P., że aż "wqurwia" go, gdy usłyszy z systemu X wyraźne kontury i twardość. Myślę, że zaliczasz się do tych osób. Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że wracamy do rozmowy o monitorach Bowers & Audiovector . Dwóch ww producentów, których celowo przywołałem w temacie, również a może głównie? pod kątem precyzji niskich rejestrów oraz ich zróżnicowania.
  7. U mnie się udało znaleźć serwisanta w miejscu zamieszkania. Na codzień naprawia sprzęt pro. Nie naciąga na kasę i problemy, ktore są na forach podciagane do kalibru bedzie trudno i drogo on je załatwia od reki. Problem lezy gdzie indziej. Oryginalne części. Dla niego znalezienie kond, rezystorow czy czegokolwiek żaden problem. Dla niego licza się parametry. Dla nas, wiadomo, musi być oryginał Nie jest dobry tak jak producenci piszą, a audiofile fajnie go dobierają do koloru dywanu, bo najdrozszy, bo dobre recenzje, bo na forum jest moda itd
  8. Znam takich co uważają że Yamaha nie jest jasna więc plan się rypie 😉
  9. Do Yamahy zawsze proponował bym dowolne, byle ciepło grające kolumny, i barwne źródło. Jedna z kilku modeli Yamahy, którą miałem najlepiej grała z subwooferem. O ile dobrze pamiętam to Heco zalicza się do tych ciepło grających marek, więc powinno być dobrze.
  10. Pewnie masz rację . Ale chciałbym Ci uzmysłowić jedna rzecz. Przewiozłem sprzęt do znajomych nie raz i pomieszczenie robi różnicę . Tak że wydać kasę jest łatwo , ale być z tego zadowolonym już nie . Pzdr
  11. Nie, nie kombinuj za bardzo, bo troszkę,e na oślep to robisz. Z XLRami jest inaczej niż z RCA i trzeba uważnie w takim kablu łączyć odpowiednie piny wtyczki męskie i wtyczki żeńskiej. Wtyk XLR 4 pinowy ma inne przeznaczenie i służy do wpięcia się w wyjście słuchawkowe zbalansowane, są jeszcze wyjścia słuchawkowe 2 x 3pin tzw zbalansowane dual mono. Nie mieszam Ci w głowie, bo to nie ten temat. XLR4 pin to inny schemat i inne przeznaczenie.
  12. Tego sie trzymaj, roznice odczujesz sluchajac roznych kolumn, zmieniajac elektronike, w podobnym przedziale cenowym, roznice beda subtelne
  13. Today
  14. To prawda. Co do dalszego ciągu wątku: zastanawiam się też dalej nad tymi XTZ Spirit 4 , niby mniejsze, ale po jakimś dziwnym internecie jak szukałem info na ich temat to wszyscy chwalą dynamikę zarówno w dole jak i na górze, 30dni na zwrot, tylko wtedy robi mi się kolejny problem - wzmacniacz, bo jak kupię wzmaka do nich, a potem stwierdzę że to nie to Czy ktoś z forum w ogóle je słyszał? I druga kwestia, pomoże ktoś czy np. taki wiim amp do nich by styknął? To są dane ze strony na temat spirit 4: Frequency Response (+/- 3dB) - 42 - 22.000 Hz Nominal impedance - 4 - 8 Ohm Sensitivity (2,83 V/1 m) - 86 dB Power Handling (IEC 268-5) - 200 W Short term, 100 W Long term I teraz dalej nie rozumiem, jak to głośnik ma 4 - 8 omów? albo 4 albo 8, czy się to ustawia jakoś? tak samo wzmacniacz, 4 - 8? czy jak głośniki mają 4, i wzmacniacz 4, to pracują na 4 i wtedy mogę patrzeć na wartości które są przy 4? Oraz chyba jednak wiim amp będzie za słaby jednak.
  15. Jak masz gdzieś blisko @Q21 to umów się z nimi. To aktywne kolumny, łatwe podłączenie i szybka akcja z odsłuchem.
  16. W tamtym przypadku raczej nie, gdyby to było u mnie to już pewno tak 😆😆😆
  17. Najlepiej sobie posłuchać. Te z q21 może uda Ci się od chłopaków wypożyczyć na odsłuch. Pewnie po weekendzie ktoś się odezwie.
  18. Kabel symetryczny ma 2 żyły i ekran (oplot) jak to mówisz. Poszukaj schematów na XLR 3 pinowy, bo tylko takie stosuje się w połączeniach między urządzeniami, 4 pinowy jest do słuchawek. Ostatnio zaplotlem XLR w warkocz 3 żyłowy z jedną żyłą srebrną (GND) bez żadnych ekranów i na wtykach srebrzonych WW i też jest całkiem spoko brzmieniowo.
  19. Adam cześć. Zechciałbyś wkleić kilka numerów, może być jeden, taki w którym możesz ocenić czy basik konturowy i dynamiczny czy taki po drugiej stronie. Dziś to burze u mnie, ale jutro chętnie bym posłuchał. pzdr
  20. Uparłem się na Yamahę ale myślę że nie jest to najgorszy sprzęt.
  21. Tak🤗 I pewnie przewody które były wpięte warte więcej niż set z tematu 🤷‍♂️
  22. A ja słuchałem Yamahy A-S2100 z YB i było bardzo spoko 😉
  23. Odległość do pracy do 17km mi wzrosła. Niestety rankiem w lini prostej na zachód mam a zimą wiatry zachodnie to ciepło, ale i często 50-70km/h w twarz. Do domku bez pedałowania😃 51 lat za niedługo i postanowiłem sobie poprawić życie. W tym tygodniu dwa rowery testowałem. Ten na zdjęciu wybrałem. Od tutejszej Gazelli/Ultimate C380 na pasku i bezstopniową „skrzynią biegów” 75Nm, bateria nie pamiętam, ale w eco na ponad 100km wystarczy, w turbo pewno codziennie „tankowanie” Testowałem pod kilkoma „górkami” i ciągnie aż niewiarygodnie. Mam nadzieję na kilka lat lekkiej jazdy i siły na pracę będę miał więcej. Dzisiaj Giro, pierwszy etap. Pogiemu troszkę eksplozywności chyba zabrakło. Jechał po różową, jestem pewien. Kolarz z Ekwadoru i świeży tatuś dziś najlepszy.
  24. 4 - ro pinowe wtyczki XLR to raczej do słuchawek, do połączeń zbalansowanych. Nie widzę sensu kombinowania z czterema pinami przy zwykłym interkonekcie. Pozdrawiam. M
  25. Ja nic nie krytykuje , to co komuś się podoba nie znaczy że mi podejdzie Sprawdzam czy ludzie wróżą z fusów czy faktycznie na czymś opierają swoje propozycje Miałem Victa , Music Style , i Celan a Yamaha 803 D mi nie siadła 🤷🏿‍♂️ I tyle , nie ma co się tu doszukiwać drugiego dnia 🖐️
  26. Pojawiają się silvery na olx i jak na gwarancji jeszcze i widać ze zadbane to wszystko powinno być ok. Nie wiem jak się one mają do Bronze, ale jednak wyższa seria, wiec się pewnie producent musiał postarać, żeby była jakaś różnica na plus
  27. Ojej! Temat o fajnych kablach a Wy musicie sobie udowadniać kto ma większego albo większe ego, kto jest mądrzejszy i bardziej błyskotliwy... Jeśli musicie... No cóż... Kabelek Diamond XLR-XLR 1m wystawiony na OLX... Zapraszam! Niestety, jak ktoś trafnie zauważył powyżej niestety nie jest z diamentów... Za jakiś czas będę miał również do zaoferowania coaxiala Diamond 1m... ale to za chwilkę... Pozdrawiam
  1. Załaduj więcej aktywności


  • Dzisiejsze posty

    • Przymierzam się do zakupu subwoofera REL Classic 98 do mojego systemu stereo. W zasadzie decyzja o zakupie już podjęta, ale chciałbym się upewnić jak to podłączyć do wzmacniacza. Instrukcja ze strony REL pisze o tym że ten sub ma wejście high level typu Neutrik Speakon, i podaje schemat połączenia jak poniżej: Niby wszystko jasne, ale... żaden z moich wzmacniaczy nie ma "ground lug" z tyłu obudowy ani z resztą nigdzie. Poszperałem w sieci gdzie można wyczytać że w takim razie należy wykręcić dowolną śrubę z obudowy wzmacniacza i tam przykręcić czarny kabel z masą - ale trochę wzbraniam się przed takim rozwiązaniem bez uprzedniego upewnienia się czy faktycznie tak należy zrobić.      
    • Na podstawie tego utworu/odsłuch oceniam jak „twardy” i „dynamiczny” jest bas/jego określony zakres. U mnie brzmi to konturowo, mega dynamicznie i twardo. Podoba mi się, ponieważ jest barwny aż do granic barwności. Wqrwia mnie jak w ujednolicony sposób gra to na 702 S3.       
    • BoSZe, niebo zamarzło, czy jakoś tak, Adam zainteresował się Bowersami  Idzie chłop w moje ślady, najpierw Naim, a teraz to  
    • Dedal, to jak gra Yamaha zależy także od źródła, ale jako były posiadacz po kolei modeli 1. RX-385rds zamienionej szybko na 2. AX-490  Po przerwie 3. A-S 300 4. A-S 2100  I w międzyczasie kinowej DSP-AX2 mogę zapewnić, że firmowe brzmienie jest bardzo powtarzalne, po użyciu w/w modeli z kilkunastoma parami kolumn różnych producentów od Tonsila Cheopsa, Space86, przez trzy modele IQ,  dwóch Pilot, dwóch Kendo, jednych Jamo,  jednych Acoustic Quality, dwóch Audiovector, mogę stwierdzić, że brzmienie Yamahy ma tle kolumn o różnej "ciepłocie" jednoznacznie to brzmienie zawsze schładzała. To taka ogólna tendencja brzmienia Yamahy, która dla mnie jest całkowitym zaprzeczeniem ciepła lampowców. Acha miałem jeszcze CD-S 2100, Mam nadal DVD S1700, DVD S2700, stuningowany streamer NP-S 303. Więc co ja tam wiem o brzmieniu Yamahy, niech każdy dobiera sprzęt pod siebie, taki jak mu pasuje. 😉
    • Adam, proponuję abyś założył osobny wątek, jeżeli jesteś zainteresowany (i nie wiesz, jasne...  )  jak masz poznać, kiedy bas jest konturowy, twardy, miękki, swobodny, podgrzany, przeciągnięty w czasie, zróżnicowany, ujednolicony itd., itd. Można też ten temat omówić posiłkując się studyjnym torem słuchawkowym, żeby było jak najbardziej pro.  Oczywiście na końcu i tak wyjdzie z tego ku..pa bo posiadacz lampy czy miłośnik wszechobecnej miękkości stwierdzi tak jak ostatnio redaktor W.P., że aż "wqurwia" go, gdy usłyszy z systemu X wyraźne  kontury i twardość. Myślę, że zaliczasz się do tych osób.  Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że wracamy do rozmowy o monitorach Bowers & Audiovector . Dwóch ww producentów, których celowo  przywołałem w temacie, również a może głównie? pod kątem precyzji niskich rejestrów oraz ich zróżnicowania.   
    • U mnie się udało znaleźć serwisanta w miejscu zamieszkania. Na codzień naprawia sprzęt pro. Nie naciąga na kasę i problemy, ktore są na forach podciagane do kalibru bedzie trudno i drogo on je załatwia od reki. Problem lezy gdzie indziej. Oryginalne części. Dla niego znalezienie kond, rezystorow czy czegokolwiek żaden problem. Dla niego licza się parametry. Dla nas, wiadomo, musi być oryginał Nie jest dobry tak jak producenci piszą, a audiofile fajnie go dobierają do koloru dywanu, bo najdrozszy, bo dobre recenzje, bo na forum jest moda itd
    • Znam takich co uważają że Yamaha nie jest jasna więc plan się rypie 😉
    • Do Yamahy zawsze proponował bym dowolne, byle ciepło grające kolumny, i barwne źródło. Jedna z kilku modeli Yamahy, którą miałem najlepiej grała z subwooferem. O ile dobrze pamiętam to Heco zalicza się do tych ciepło grających marek, więc powinno być dobrze.
    • Pewnie masz rację . Ale chciałbym Ci uzmysłowić jedna rzecz.  Przewiozłem sprzęt do znajomych nie raz  i pomieszczenie robi różnicę .  Tak że wydać kasę jest łatwo , ale być z tego zadowolonym już nie . Pzdr 
    • Nie, nie kombinuj za bardzo, bo troszkę,e na oślep to robisz. Z XLRami jest inaczej niż z RCA i trzeba uważnie w takim kablu łączyć odpowiednie piny wtyczki męskie i wtyczki żeńskiej. Wtyk XLR 4 pinowy ma inne przeznaczenie i służy do wpięcia się w wyjście słuchawkowe zbalansowane, są jeszcze wyjścia słuchawkowe 2 x 3pin tzw zbalansowane dual mono.  Nie mieszam Ci w głowie, bo to nie ten temat. XLR4 pin to inny schemat i inne przeznaczenie.    
    • Tego sie trzymaj, roznice odczujesz sluchajac roznych kolumn, zmieniajac elektronike, w podobnym przedziale cenowym, roznice beda subtelne
    • To prawda. Co do dalszego ciągu wątku: zastanawiam się też dalej nad tymi XTZ Spirit 4 , niby mniejsze, ale po jakimś dziwnym internecie jak szukałem info na ich temat to wszyscy chwalą dynamikę zarówno w dole jak i na górze, 30dni na zwrot, tylko wtedy robi mi się kolejny problem - wzmacniacz, bo jak kupię wzmaka do nich, a potem stwierdzę że to nie to   Czy ktoś z forum w ogóle je słyszał? I druga kwestia, pomoże ktoś czy np. taki wiim amp do nich by styknął? To są dane ze strony na temat spirit 4: Frequency Response (+/- 3dB) - 42 - 22.000 Hz Nominal impedance - 4 - 8 Ohm Sensitivity (2,83 V/1 m) - 86 dB Power Handling (IEC 268-5) - 200 W Short term, 100 W Long term   I teraz dalej nie rozumiem, jak to głośnik ma 4 - 8 omów? albo 4 albo 8, czy się to ustawia jakoś? tak samo wzmacniacz, 4 - 8? czy jak głośniki mają 4, i wzmacniacz 4, to pracują na 4 i wtedy mogę patrzeć na wartości które są przy 4? Oraz chyba jednak wiim amp będzie za słaby jednak.
    • Jak masz gdzieś blisko @Q21 to umów się z nimi. To aktywne kolumny, łatwe podłączenie i szybka akcja z odsłuchem.
    • W tamtym przypadku raczej nie, gdyby to było u mnie to już pewno tak 😆😆😆
    • Najlepiej sobie posłuchać. Te z q21 może uda Ci się od chłopaków wypożyczyć na odsłuch. Pewnie po weekendzie ktoś się odezwie.
  • Dzisiejsze tematy

×
×
  • Utwórz nowe...