Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Z racji tego, że (jeszcze jest to mój system 🤣), w najbliższym czasie wystawię swoje kolumny na sprzedaż, powoli zaczynam szukać czegoś w zamian. Nie zakładam na razie nowego wątku, bo chciałem spytać tak bardziej na luzie, jeszcze bez konkretów, czy macie jakieś sugestie/dobre wspomnienia z przeszłości, wokół czego budżetowego, mniej popularnego i oczywistego mógłbym się obrócić i mile zakoczyć? Może trochę dziwnie sformułowałem to pytanie, jednak po prostu od dawna wertuję obecny rynek i mniej wiecej wiem czego mogę sie spodziewać, natomiast ciekaw jestem Waszych osobistych odkryć dźwiękowych (o ile tak można nazwać budżetowe kolumny). Obecne Heybrooki, do pewnego czasu też były mi zupełnie obce, a okazały się prawdopodobnie moimi najlepszymi budżetowymi paczkami. Podobnych historii jest troszkę, znajomy również lubujący się w sprzęcie audio polecił mi nie patrzeć na cenę i przetestować holenderskie BNS, wielu radziło Acoustic Research (tu trochę boję się wiekowości), już nie wspominając nawet o dawnym fenomenie Avance Omega 5xx. Ktoś z Was miał może któreś z nich? Niezmiennie podpiąłbym to pod Creeka A50iR, dalej Topping E30/Xindak C-06, także kolumny raczej nie mogą mieć zbyt kluchowatego charakteru, celowałbym w coś dokładnego i zwinnego.Dodam - podstawkowe, gdyż pokoik tylko 9m^2. Chciałbym zamknąć się w 1500zł - tak, wiem, tragedia 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traktuję to jako sugestię/naprowadzenie na sprzęt, który dobrze wspominacie ze swoich systemów a jednocześnie mało prawdopodobnym jest, że do tej pory miałem z nim styczność i tyle, a akurat z zakładaniem nowych wątków, to do tej pory było u mnie przegięcie raczej w drugą stronę. Jeśli to się tutaj nie nadaje, to przepraszam  i po sprawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Pajto02 napisał:

Traktuję to jako sugestię/naprowadzenie na sprzęt

Nie ten wątek co prawda, ale z moich dawnych kolumn podstawkowych  bardzo dobrze wspominam BW 601 oraz małe Quadrale, chyba z serii Rhodium. Natomiast niedawno miałem Adam audio A7x i grało bardzo przyzwoicie - takie A5x myślę że byłyby idealne do 9m. A że są aktywne to od razu nie potrzebujesz wzmacniacza. 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie. To b dobry dać. Nie brak mu szybkości i dynamiki.

Z nowości. Słuchałem ostatnio monitorów studyjnych, które mogę polecić do domowego odsłuchu. Sà prawie za darmo biorąc pod uwagę, że mają zamontowane dsp.

Wg mnie absolutnie nie nadają się jako pierwsze monitory odsłuchowe studyjne ale jako drugie, trzecie już tak.

Oczywiście monitory bliskiego pola do małych pomieszczeń. Bardzo ładna scena.

Neumann KH80Dsp

20230119_175905.jpg

20230120_165429.jpg

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dedal jestem zwykłym zjadaczem wierz mi. Dwójka dzieci, żona na pół etatu ja nie zarabiam jakoś dużo więcej niż średnia. Używany sprzęt zawsze kupuję. 

@soberowy pre nie używam. Mam zintegrowany DAC starej daty bez opcji końcówki. Prócz DAC mój sprzęt sumując ma więcej lat niż moi rodzice hehehe.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Dedal75 napisał:

Ok , ale nie zapłaciłeś 1tys za to .

Trochę więcej niż średnia 😉 a ile osób ma średnią? Zresztą nie ważne ile kto ma i na co wydaje . Pzdr 

Jasne jasne mi się udało znaleźć pracę gdzie ciut więcej zarabiam ale w przeliczeniu na osobę nie ma szału zadka i też na wiele sprzętu nie mogę sobie pozwolić, a nawet na taki składam bardzo długo, czasem zostaje bez poprzedniego sprzętu by nowy nabyć... No jest jak jest. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...