Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

11 godzin temu, tomek4446 napisał:

Chciałem zaprezentować jak wygląda wnętrze 34 letniego pre Luxman C-12. 

od razu powiem , że nie rozkręciłem go , bo mi się nudzi , czy mam takie hobby. Słuchałem sobie po prostu muzyczki jak zaczęły się jakieś trzaski w kolumnach ,a następnie coś zaczęło śmierdzieć spalenizną. Zajrzałem do instrukcji obsługi i w związku z tym , że nie znalazłem informacji , że pre ma funkcję grilla zacząłem się martwić. Po rozebraniu C-12 , a w zasadzie zdjęcia płyty dolnej znalazłem przyczynę. Ktoś skręcając pre , przyciął kabel fazowy zasilania tak że zeszła izolacja i miedź stykała się z obudową / zdjęcie 3 /. Jak zdjąłem pokrywę górną to odkryłem jeszcze jedną usterkę. Pre ma wmontowane gniazdo Schuko , jeden z kabli / czarny/ nie był dokręcony do śrubki gniazda , dyndał sobie obok styku. Był pod napięciem. / zdjęcie 4/.

Wlutowałem kabel zasilania na nowo , dokręciłem wszystko " po Bożemu " i działa.

Wyjątkowo , żadna część mi nie została 😄

Voila' :

20221227_153741.jpg

20221227_154348.jpg

20221227_160821.jpg

20221227_160751.jpg

Trochę dziwne. Pre z pewnego źródła, wygląda na niegrzebane i takie szkolne błędy. To żadne druciarstwo, tylko komuś się śpieszyło? Tomek nie rozkrecaliście go przed kupnem, a później szybko składaliście? Tak na marginesie ten odsłonięty kabelek mógł niezłego larum Ci narobić w elektronice lub zdrowiu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audiowit napisał:

To żadne druciarstwo, tylko komuś się śpieszyło? Tomek nie rozkrecaliście go przed kupnem, a później szybko składaliście?

Nie nie rozkręcałem go wcześniej. Przy skręcaniu komuś się podwinął kabel , docisnął obudową i izolacja na kawałku zeszła. Jak dla mnie po prostu nieuwaga. Nie ma o co kruszyć kopii. Pre grało bez zarzutu. W tej chwili po tej awarii jeden kanał zaczął przerywać , pora na serwis.

Dobrze , że to system letni a mamy jeszcze zimę😀

3 godziny temu, Dedal75 napisał:

A korków Ci nie wywaliło , różnicowka powinna zadziałać .

Chyba że starą instalację Masz ?

Mam S-ki , instalacja nowa , nic nie wywaliło , nawet bezpieczniki w pre nie poszły.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś mnie pytał jak się sprawdza  RME Adi 2 pro FS R BE jako przedwzmacniacz. 

Właśnie tak dzisiaj słucham od samiutkiego ranka. RME podpięte pod Luxmany B-12. 

Odpowiem więc . ZAJEBIŚCIE !!! 

Jest jedno ale , takie niewielkie , wręcz maciupkie , a mianowicie to nie mój dźwięk 😪

Słucham w tej chwili  "Voodoo Child " -  Hendrixa i czuje się jak bym był w studio i za szybą grał Jimy . Jest niesamowita ekspresja gitary , szorstkość przekazu , sterylność , bardzo punktowa lokalizacja źródeł. Kurna , wiem , że to dziwnie zabrzmi, ale jest takie " czarne tło " , że brakuje mi choćby przydźwięku jakie powodują lampy. Wojtek / @lpomis / o ile pamiętam pisał kiedyś opisując brzmienie wzmacniacza , że jest ok. Nie ma się do czego przyczepić , ale brak tego " elementu ludzkiego ". To właśnie tak wygląda , dla osób lubiących precyzję bez dodatków / @MariuszZ / podejrzewam , że jest to zbliżenie do ideału. Bas jest najbardziej punktowy ze wszystkich trzech pre jakie mam. W ogóle , wszystko jest punktowe i precyzyjne , źródła pozorna tkwią w przestrzeni jak by je ktoś gwoździem przybił. 

Napisałem na wstępie , że nie jest to mój dźwięk i zdania nie zmieniam , jednak ...... przez przypadek odkryłem , że tak brzmiący system idealnie odtwarza hard rocka. Posłuchałem kilku kawałków Rammstein , Iron Maiden , Black Sabbath i nie miałem jeszcze w chałupie tak dobrze brzmiącego ciężkiego brzmienia. Nic się nie zlewa , nie ma chaosu , jazgotu , papki. 

Jest więc jakiś plus 😀 

Nabyłem nowe darmowe doświadczenie i utwierdziłem się w zdaniu , że fajnie mieć wybór 😂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 jesteś już doświadczonym miłośnikiem dobrego brzmienia, a teraz kolejne obserwacje i dzielisz się tu na forum. 
Twoje próby motywują i mnie.
Nigdy nie miałem na odsłuchach tego przetwornika/pre o którym piszesz. 

Ale niedługo będę miał dwa customowe źrodła/pre i nie mogę się już doczekać, bo i ja cenię sobie możliwość wyboru.

Jeden klamot będzie miał dwa tory. Krzemowy dla suba, transformatorowy/permaloje jako główne wyjście.

Drugi klamot będzie miał wyjście lampowe.

Zabawy będzie na wiele miesięcy. Mamy podobne lub takie same preampy/lampa. 
Jestem ciekawy swoich obserwacji. Jak zabrzmi bez Blazerbird. Niestety nie mogę na zlot przyjechać autem, bo go nie mam, a do samolotu to chyba nierozsądne zabierać elektronikę. Fajnie byłoby porównać.


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Kiedyś ktoś mnie pytał jak się sprawdza  RME Adi 2 pro FS R BE jako przedwzmacniacz. 

Właśnie tak dzisiaj słucham od samiutkiego ranka. RME podpięte pod Luxmany B-12. 

Odpowiem więc . ZAJEBIŚCIE !!! 

Jest jedno ale , takie niewielkie , wręcz maciupkie , a mianowicie to nie mój dźwięk 😪

Mój Adi był bez Pro tylko wersja DAC, ale nie powinno to robić różnicy, teoretycznie różnią się tylko konwersja AD przy PRO. 

Ale moje obserwacje są zupełnie inne 🤪

Cały czas przez rok brakowało mi coś sw dźwięku, cały czas kombinowałem i zmieniałem. Różne poziomy wyjść, różne uatawienia DSP, raz Cyrus, raz Hypex. 

Zapiąłem przypadkiem kupiony Focusrite Clarett 2 Pre Usb i okazało się że jest czytelny nisko schodzący i sprężysty  bas, jest piękna średnica i wybrzmienia gitar, a góra na smaczki i detale a jednocześnie nic nie kłuję i nie męczy. Jak wróciłem do Adi to sie zrobiło płasko, mdło, bez życia, a bas sie zrobił zlany i jednostajny... Normalnie Clarett przy Adi to jak Adi do Toppinga D90, podobna różnica i podobny kierunek zmian... 

Adi jest ok, ale można duuuuużo lepiej 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, AudioTube napisał:

Witek, mnie o przetworniki chodzi, bo te drabinkowe, luminki i denafripsy takie sobie jak dla mnie. Pre w pakiecie dostanę. Ty Stary Wyjadacz jesteś, jam czapla, łykam zamiast smakować. Oj tam popróbować warto 

Lumin chyba nie jest drabinką, a Denafpris jest po prostu kiepski. Najwyższy model jest podobno ok ale za tą kasę to jest duży wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudioTube W tej grze nie ma lepszych i gorszych. Nie ma dogmatów , jesteś Ty i dźwięk. 

Cieszę się bardzo , że kombinujesz i że nowe klocki pozwolą Ci poznać kolejne odsłony. W tym sporcie trzeba być otwartym na nowe , nie zamykać się w schematach które ktoś określił jako jedynie słuszne. A najbardziej się cieszę , że będzie okazja się spotkać i pogadać. 

46 minut temu, marcinmarcin napisał:

Mój Adi był bez Pro tylko wersja DAC, ale nie powinno to robić różnicy, teoretycznie różnią się tylko konwersja AD przy PRO. 

Zależy jeszcze z którego roku i na jakich kościach. W załączniku tabelka z różnicami .

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Adi jest ok, ale można duuuuużo lepiej

Nie przeczę , w tym jeszcze raczkuję. Miałem do tej pory tylko M-DAC , Arcama irDAC , Topinga D 90, SMSL ,i kilka wbudowanych np. w Pioneera N 70 czy cdeki.

DAC sam w sobie nic nie znaczy , musi wpisać się w system , i ...... u mnie RME zdało egzamin.

rme 1.jpg

37 minut temu, MariuszZ napisał:

Nie szufladkuj mnie proszę. Lubię eksperymentować przede wszystkim i ciągle szukam lepszego

A ja coś innego napisałem ? 😃

To była tylko sugestia , ze jak byś akurat przechodził w pobliżu to zajrzyj do mnie. 😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, tomek4446 napisał:

Zależy jeszcze z którego roku i na jakich kościach. W załączniku tabelka z różnicami .

Miałem 2 wersję na Akm 4493,

25 minut temu, tomek4446 napisał:

DAC sam w sobie nic nie znaczy , musi wpisać się w system , i ...... u mnie RME zdało egzamin.

Też mi się tak wydawało, ale po posłuchaniu czegoś innego nie było powrotu. I to mimo wygody z DSP. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...