Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

4 minuty temu, Kraft napisał:

Widzę, że zatoczyliśmy w rozumowaniu koło. Mało kto ma zrobioną akustykę (a jeszcze rozdzielczy sprzęt), więc wychodzi na to, że mało kto musi się tym TV przejmować;). 

To forum audio a nie gospodyń wiejskich, więc nie wiem w kogo imieniu się wypowiadasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kraft napisał:

Moje pytanie było inne. Nie, czy jest różnica między TV a kocem, tylko czy jest (słyszalna) różnica między TV a gołą ścianą. 

Jak zwykle lawirujesz i odwracasz uwagę, chodzi o sam fakt, że TV i miejsce w którym stoi może wpływać na brzmienie.

Stąd moja uwaga, że czasem wystarczy zarzucić koc, żeby się przekonać, że akurat w tym miejscu ma znaczenie , czy coś stoi, czy nie.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Butler napisał:

To forum audio a nie gospodyń wiejskich, więc nie wiem w kogo imieniu się wypowiadasz.

Wypowiadam się w imieniu osób, które mogą się nabawić problemów ortopedycznych i okulistycznych, bo, bazując na audiofilskich przekonaniach, być może bez sensu, powieszą sobie TV ponad kolumnami zamiast na komfortowej wysokości. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Bardzo źle się ogląda, szwagier tak miał - godzina i szyja mnie bolała. Nie dałbym się zwariować, jeżeli jest to główny TV w domu. 

Świetnie! Gdy zaczyna boleć szyja to sygnał że na dzisiaj basta… Czasem trzeba sobie pomóc;)

Znajomy Niemiec ma salon bez sofy. Twierdzi, że tak walczy ze swoim i rodziny lenistwem. Można? Można!;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, muzofan napisał:

Ja uważam że czasem za dużo tu filozofowania a za mało własnych doświadczeń 😉

Tak, jest duża różnica w odbiorze brzmienia, między tv umieszczonym między kolumnami a gołą ścianą. 

Już wolałbym przysłowiowy koc wieszać niż tak oglądać TV 😉

Na szczęście mam TV we wnęce szafkowej i słyszą go tylko koledzy audiofile 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kraft napisał:

Wypowiadam się w imieniu osób, które mogą się nabawić problemów ortopedycznych, bo bazując na audiofilskich przekonaniach - być może bez sensu - powieszą sobie TV ponad kolumnami zamiast na komfortowej  wysokości. 

Zadartej głowy to bym nie zaakceptował w żadnym wypadku. Wygląda to jak w poczekalni w jakimś urzędzie. Projektor albo nic jeśli audio to priorytet. Absolutnie.

Nic mi jednak do tego jak mają inni, mają swoje priorytety i oczekiwania. Dobrze że audiofilskich kolorów ścian jeszcze nie mamy.

2 minuty temu, muzofan napisał:

Dlatego niech każdy robi jak uważa.

Dokładnie

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adi777 napisał:

Jakieś grube zasłony?

Mam roletę w oknie, ciężka cholera bo gumowana i jestem bardzo zadowolony z jej właściwości. Muszę poszukać różnice w pomiarach ale były dość istotne. Wychodzi mniej więcej na pierwszy odbiciu a wykonana jest z tego samego materiału co ekran do projektora. Zresztą ma te same sterowanie.

137136390_20221205_222039(Kopiowanie).thumb.jpg.fc09e01b3806ef45be93b2129659bb65.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Butler napisał:

Mam roletę w oknie, ciężka cholera bo gumowana i jestem bardzo zadowolony z jej właściwości. Muszę poszukać różnice w pomiarach ale były dość istotne. Wychodzi mniej więcej na pierwszy odbiciu a wykonana jest z tego samego materiału co ekran do projektora. Zresztą ma te same sterowanie.

 

Podobno żaluzje czy rolety średnio się sprawdzają. "Ciekawy akustyk" nie poleca.

@soberowy Z czego ta radość?

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Adi777 napisał:

Podobno żaluzje czy rolety średnio się sprawdzają. "Ciekawy akustyk" nie poleca.

@soberowy Z czego ta radość?

Od dłuższego czasu pytasz o hi endy, o pro akustykę, często wspominasz o domu jakby był on trochę z myślą o audio a nie pod kątem radosnej żony i dzieci po nim biegających. I nagle wypaliłeś z oknem tarasowym.... no to się zaśmiałem, ot taka sytuacja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soberowy 

35 minut temu, soberowy napisał:

często wspominasz o domu jakby był on trochę z myślą o audio

No, bo tak trochę będzie. Mam nie robić okna tarasowego na taras, bo audio będzie między innymi w salonie? Chciałbym mieć dostęp do muzyki w wielu miejscach w domu, ale w dobrej jakości, więc przez to zapytałem o "coś" na okno.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adi777 napisał:

Mam nie robić okna tarasowego na taras, bo audio będzie między innymi w salonie? 

A my Ci nie będziemy pisać co masz robić, a co nie. Okno tarasowe w projekcie salonu z jednoczesnym parciem na budowanie w nim audio z prawdziwego zdarzenia? Z punktu widzenia akustyki brzmi to jak schizofrenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...