Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

10 godzin temu, Adi777 napisał:

Zazdroszczą. To przecież typowa cecha Polaków 😄

 Myślisz, że wszyscy tu piszący zazdroszczą? 

Zdaje się, że to tylko takie myślenie życzeniowe, że w końcu ktoś Ci zazdrości. 

🙂

3 godziny temu, Adi777 napisał:

Czysta ciekawość, również chęć posiadania czegoś unikatowego, nieseryjnego. 

Co sprawia, że czujesz się "wyjątkowy" na tle innych.

Dla mnie, to nawet mogłyby być w bardziej wymyślnych kształtach, ale jak nie zagra jak należy, to może być nawet ze złota i nie pomoże. 

Zatem faktycznie odważne posunięcie, kupowanie w ciemno, obojętnie jak zagra, byle było wyjątkowe z wyglądu. 

 

Z drugiej strony wierzę, że te głośniki zagrają świetnie w określonych warunkach.

Chociaż znam podobne konstrukcje, tyle że z tweeterem na górnej ściance, zamiast średnioskotonowca, co ma lepsze uzasadnienie.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokotonowce na gornej sciance znów nie są tak nowatorskie konstrukcje. Mają swoje lata. Zresztą nie tylko na gornej.

Sredniotonowce umieszczane pod katem na przedniej ok. Ale na gornej? Obawiam się, ze chodzi o zwiekszenie efektu wow i bardziej efekt "dookulnosci dźwieku". Moze byc problem z focusowaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak i to jest tylko moje prywatne zdanie. Przykładowowo: jeżeli bym zarabiał 1000 euro i miał wydać na głośniki 5000 euro też mógłbym zaryzykować i tak zamówić i kupić. Jeżeli jednak zarabiałbym 1000 euro a miał wydać na głośniki 5000 euro, 10 razy bym je obejrzał i posłuchał zanim podjął taką decyzję. 

To według mnie nierozważne, niedojrzałe a nawet wręcz...Taki kaprys. Ale to moje osobiste zdanie 

Pozdrawiam. 

W pierwszym przykładzie miało być 5000v 1000 sorry 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, audiowit napisał:

Wysokotonowce na gornej sciance znów nie są tak nowatorskie konstrukcje. Mają swoje lata. Zresztą nie tylko na gornej.

Sredniotonowce umieszczane pod katem na przedniej ok. Ale na gornej? Obawiam się, ze chodzi o zwiekszenie efektu wow i bardziej efekt "dookulnosci dźwieku". Moze byc problem z focusowaniem.

No właśnie, dodatkowy tweeter na górnej ściance, albo nawet na tylnej mają swoje uzasadnienie.

Też nie rozumiem, po co w tym miejscu średnioniskotonowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adi777 ich jeszcze nikt nie widział, nie słyszał, recenzji w Audio nie przeczytamy.

Znamy ich cenę, było parę nieśmiałych zachwytów oraz kąśliwych zaczepek. 
Czy Ty sobie zdajesz sprawę co będzie się działo, gdy nam je przedstawisz, sesję foto wkleisz i opiszesz wrażenia?

Kiedy, kiedy przyjadą😊?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam zaczepki. To bardziej ciekawość i trochę retrospekcja :). Każdy czasem coś dziwnego popełni nie patrząc na innych doświadczenia. Mam nadzieję faktycznie że kolumny się wpiszą brzmieniowo idealnie bo niestety z 5 tys dolców zrobi się przy ewentualnej odprzedaży 2 tyś zł . No jasne Adi ma kasę może sobie pozwolić na 2-3 systemy i nawet mogą być wszystkie jako podstawki pod kwiatki, ale chyba deko szkoda. Już deczko siedzi na tych forach i mnie to wszystko leciutko dziwi. 

Ale ale życzę by jak najlepiej grały i się podobały 👊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy. Aktywne!! 

Jeśli do tego będzie miał możliwość zmian presetów/ustawień i się „naumnie” tego, oraz daj Boże dsp, by obniżyć upierdliwość rezonansów pomieszczenia, to ja tam pierwszy się w pół zegnę z gratulacjami.

Ok, może i lata po forach w tam i z powrotem😊😉, ale jest w tym co i jak pisze wiarygodność, konsekwencja i co mnie już dawno ujęło - brak zaciekliwości zarozumiałości. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra szczerość nie szczerość nie ma co dyskutować tylko prezentować Panie/Panowie sprzęt.

Wprawdzie nie przepadam za konstrukcjami na EL34 ale szkoda było nie kupić tak fajnej włoszki Unison Research Triode 20. Wzmacniacz kultowy bo od tego modelu włoska firma zaczęła podbijać rynek wzmacniaczy lampowych . Na bogato mamy w gratisie sekcje phono na trzech lampach - 2x ecc82,ecc83. Sekcja phono tu się naprawdę udała. Bardzo solidnie wykonany wzmacniacz i świetnie brzmiący. Montaż wzorowy i jak to w Unison zero brumów , przydźwięków. Design również może się podobać . Kupiony w cenie jak za darmo z solidnymi lampami el34 RFT o emisji 80% - tylko grać choć na razie bardziej cieszy oko. Wszystkiego nie idzie osłuchać:)

N/B to chyba jednak lepszy wybór niż Yagin:)
 

IMG_5928.jpeg

IMG_5929.jpeg

IMG_5930.jpeg

IMG_5931.jpeg

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AudioTube napisał:

@Adi777 ich jeszcze nikt nie widział, nie słyszał, recenzji w Audio nie przeczytamy.

Znamy ich cenę, było parę nieśmiałych zachwytów oraz kąśliwych zaczepek. 
Czy Ty sobie zdajesz sprawę co będzie się działo, gdy nam je przedstawisz, sesję foto wkleisz i opiszesz wrażenia?

Kiedy, kiedy przyjadą😊?

A co ma się dziać? 

Jprdl 🤦

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DiBatonio napisał:

Zatem faktycznie odważne posunięcie, kupowanie w ciemno, obojętnie jak zagra, byle było wyjątkowe z wyglądu. 

Jasne, bo brałem pod uwagę tylko wygląd 🤣

Wygląd miał najmniejsze znaczenie.

8 godzin temu, DiBatonio napisał:

No właśnie, dodatkowy tweeter na górnej ściance, albo nawet na tylnej mają swoje uzasadnienie.

Też nie rozumiem, po co w tym miejscu średnioniskotonowy.

Że jak? Tweeter jest na tylnej ściance. Na górze jest subwoofer, a nie midwoofer.

10 godzin temu, DiBatonio napisał:

Co sprawia, że czujesz się "wyjątkowy" na tle innych.

Tak, wyjątkowy i lepszy. Patrzę na was - celewo z małej litery, z góry 🤣🤣🤣

Dobry jesteś, naprawdę.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, elektron6 napisał:

Dobra szczerość nie szczerość nie ma co dyskutować tylko prezentować Panie/Panowie sprzęt.

Wprawdzie nie przepadam za konstrukcjami na EL34 ale szkoda było nie kupić tak fajnej włoszki Unison Research Triode 20. Wzmacniacz kultowy bo od tego modelu włoska firma zaczęła podbijać rynek wzmacniaczy lampowych . Na bogato mamy w gratisie sekcje phono na trzech lampach - 2x ecc82,ecc83. Sekcja phono tu się naprawdę udała. Bardzo solidnie wykonany wzmacniacz i świetnie brzmiący. Montaż wzorowy i jak to w Unison zero brumów , przydźwięków. Design również może się podobać . Kupiony w cenie jak za darmo z solidnymi lampami el34 RFT o emisji 80% - tylko grać choć na razie bardziej cieszy oko. Wszystkiego nie idzie osłuchać:)

N/B to chyba jednak lepszy wybór niż Yagin:)
 

IMG_5928.jpeg

IMG_5929.jpeg

IMG_5930.jpeg

IMG_5931.jpeg

Stal sporo na olx, dziś jakoś tak jest że dobre sprzęty stoją i stoją. Ludzie wolą nowe i kolorowe ;). Posłuchał bym z chęcią :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wing0 Tak, jak się nie spodobają, to będą podstawkami pod kwiatki 🤣

Mam wrażenie, że jakbym zamówił jakieś metkowce, szczególnie coś typowo audiofilskiego, mniej technicznego, to by było cmokanie, a że to DIY, czyli niewiadomo co, to już jest inaczej. W ciemno? Tak, ale jednak nie całkiem. To nie było na zasadzie - Panie, zrób mi Pan kolumny do x kwoty, i tyle. AJ dostał konkretne wytyczne, że tak to ujmę, i działał.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wing0 napisał:

Stal sporo na olx, dziś jakoś tak jest że dobre sprzęty stoją i stoją. Ludzie wolą nowe i kolorowe ;). Posłuchał bym z chęcią :)

Proste - ludzie się nie znają i nie znają historii audio. Łatwiej jest kupić nowego chinę niż przejrzeć oferty, poczytać, wywnioskować etc. Tak jak wcześniej pisałem nawet dzisiaj jest w ofercie n lepszych, używanych wzmacniaczy lampowych aniżeli niejeden nowy. Dodatkowo jest szansa zakupu za normalne pieniądze- może nie wszystkie oferty bo część jest drogo wystawiona ale rynek i Klient zawsze cenę weryfikuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adi777 napisał:

@Wing0 Tak, jak się nie spodobają, to będą podstawkami pod kwiatki 🤣

Mam wrażenie, że jakbym zamówił jakieś metkowce, szczególnie coś typowo audiofilskiego, mniej technicznego, to by było cmokanie, a że to DIY, czyli niewiadomo co, to już jest inaczej. W ciemno? Tak, ale jednak nie całkiem. To nie było na zasadzie - Panie, zrób mi Pan kolumny do x kwoty, i tyle. AJ dostał konkretne wytyczne, że tak to ujmę, i działał.

 

Adi wytyczne a brzmienie finalne to dwie różne kwestie. DIY to nic złego, ale kupowane że tak powiem na miejscu po odsłuchach z możliwością modyfikacji oki. A tak niestety te cmokanie rzeczy możesz łatwo upłynnić, a z takim DIY to już ślub do końca życia ewentualnie separacja ;). 

Jak jednak pisałem może będzie to strzał złoty kto wie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniejszą formą jest wybór „diy custom”. Zlecamy wykonanie x projektu jednej z znanych manufaktur. Wykonawca mając pewien bagaż doświadczeń wykona projekt zgodnie ze sztuką, zaproponuje właściwe zmiany i ulepszenia. Dodatkowo dostajemy logo także nie jest źle…minus - takie zabawki, projekty często kosztują więcej niż to co dostajemy w typowym salonie audio. Diy od Pana Cześka z garażu to wiadomo może być wtopa, ryzyko jest spore.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...