Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

16 minut temu, Fafniak napisał:

i to jest chyba najfajniejsza  opcja w tego typu maszynkach

Ale przecietny dac z automatu dopasowuje wiec jesli  ktos nie lubi niepotrzebnych regulacji a efekt i tak ten sam to po co sobie utrudniać. Chyba ze cos zle rozumiem.

Podam przykład. U mnie mie wazne czy mp3 nawet słabej jakosci czy też bardzo gęsty plik z strony 2L... za każdym razem dac dopasowuje się do danej rozdzielczości i odtwarza bez przycinania! No chyba ze tylko moj dac robi takie cuda... to przepraszam za wpis. Ale wydaje mi sie ze każdy tak pracuje.

Ps: faktycznie chyba warto założyć jakiś temat bo informacje różne a każdy "to" widzi inaczej...

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wczytywałem się w opisy tego typu sprzętów nie zauważyłem aby pioneer miał takie możliwości, ale jak ma i komplet ustawień mozna przypisać do źródła- świetnie

23 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ale przecietny dac z automatu dopasowuje wiec jesli  ktos nie lubi niepotrzebnych regulacji a efekt i tak ten sam to po co sobie utrudniać

Myślę że to nie jest tak ze sterujesz dokładnie ustawieniem - ograniczasz tylko pole manewru automatowi który i tak działa

Zakres mu wyznaczasz w którym ma sie poruszać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Myślę że to nie jest tak ze sterujesz dokładnie ustawieniem - ograniczasz tylko pole manewru automatowi który i tak działa

Zakres mu wyznaczasz w którym ma sie poruszać

Hmmm

Z tego co wyczytałem to obecnie w dac-ach kluczowe jest by przesył danych odbywał sie asynchronicznie. 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to zdanie z instrukcji

 ""In regard to the audio interruption or generation of noise when the lock range setting is too narrow (aside from normal setting), this is not covered by the unit's guarantee of operation.""

Czyli...

""W odniesieniu do przerw w dźwięku lub generowania szumów, gdy ustawienie zakresu blokady jest zbyt wąskie (poza ustawieniem normalnym), nie jest to objęte gwarancją działania urządzenia.""

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak odróżniłbym transmisję sieciową (internet) gdzie opóźnienia są dużo większe od wewnętrznej transmisji w urządzeniu

Asynchroniczna transmisja i dobrze zrealizowany bufor rozwiązuje problemy

Jak to jest w tym pioneerze zrobione, nie wiem.

Znamy opis z instrukcji i wrażenia słuchającego. 

 

Natomiast polecam ten wątek i wczytanie się :)

https://forum.rme-audio.de/viewtopic.php?id=30614

 

A co audiofilskie urządzenia mają wbudowane to jeden inżynier wie ;) 

tutaj stare bo stare ale opisujące transmisję isochroniczną (stała)

https://www.edn.com/fundamentals-of-usb-audio/

i trochę też jest o urządzeniach które są zaprojektowane do zewnętrznego zegara taktującego resztę urządzeń

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak, wklejasz link z forum RME - wiesz, że to troszkę nieładnie, w końcu tu jest  forum audiofilskie. 

Bardzo się cieszę, ze problem jitter'a mnie nie dotyczy i wiem już o tym jakiś czas, odkąd kupiłem RME i poczytałem. Jednak ścieżki audiofila są pokrętne i woli on inne, bardziej skomplikowane rozwiązania. 

 

@tomek4446  czy to nie jest czasem tak, że masz u siebie teraz  nowy DAC i zwyczajnie słyszysz nowe brzmienie w związku z tym? To zrozumiałe. Nie wiem z jakiego DAC się teraz przesiadłeś.  

Co do Twoich zabiegów z ustawianiem "clock range" - szczerze to wątpię abyś słyszał różnice w związku z tym. No ale mogę się mylić oczywiście. Nie znam tego DAC i nie wiem jak gra. 

 

Ps, dla mnie Bit-Perfect jest Bit-Perfect i nie można w tym nic poprawić!  Nie da się poprawić Bit-Prefect. Koniec kropka.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dobry pomysł Fafniak. RME - to tak jak byś wziął sobie do domu dCS Debussy za grubą cebulę. Różnicy nie ma podobno.

Jest mały problem, RME nie został namaszczony przez guru i nie ma brania wśród audiofilów 😉

 

Ja nie lubię RME i nie sprawdzę go bo mi się nie podoba. Nigdy go nie dotknę nawet jeśli super gra. Nie bo nie.... bo nie jest audiofilski...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Panowie, ponawiam prośbę. Zmiencie wątek. To nie miejsce na rozważania teoretyczne tylko na zdjęcia i wrażenia.

Na prośbę audiowita nie będę już pisać w tym wątku o jitter i zegarach. Założyłem nowy wątek, proszę się tam wypowiadać kogo interesuje.

Sam jestem ciekawy jakie macie/proponujecie rozwiązania w temacie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy porządny system audio:

Lyngdorf TDAI1120

Bowers&Wilkins 606 Anniversary

 

Wszystko kupione w ciemno, żadnego porównywania ani testowania wysyłkowego przez pół roku aby w końcu coś wybrać. Uznałem, że pójdę w drugą stronę i kupię w ciemno, odsłucham i za pół roku/rok z ciekawości wypożyczę coś innego. Zaczynałem od wyboru DRA-800H, później Yamaha 803D, oczywiście przeczytałem już chyba cały internet i obejrzałem wszystkie filmy i już byłem zmęczonym tym czytaniem i szukaniem (chciałem słuchać a nie testować), zdecydowałem się na zakup Yamahy 803D aż ktoś na forum w wątku zbiorczym dot. różnych mniejszych gabarytowo urządzeń nie pokazał tego urządzenia i okazało się, że na papierze to jest to: są funkcje sieciowe, jest phono pod przyszły gramofon, jest producent słynący raczej z tworzenia lepszych niż gorszych rzeczy, jest mądry room perfect, jest EQ, jest całkiem przyzwoita apka i ktoś się nawet postarał o schludny panel webowy, bardzo dokładne sterowanie volume. Niby szczegóły ale doceniam to.

Niektórzy straszyli, że B&W za jasne na górze, że potrafią syczeć - posłuchałem trochę flaców przez USB: Mike Oldfield, Two steps from hell, John Denver, Starsailor.

Jest naprawdę ładnie. Bardzo ładnie. Podoba mi się. Trudno aby nie miało mi się podobać skoro wcześniej głównie tylko streaming flaców po BT w samochodzie podczas podróży po kraju, albo Shure SE315 albo Jabra Elite 75T podczas jazdy na rowerze. Dzisiaj nie chciało mi się bawić ze statywem i mikrofonem więc chyba najlepsze jeszcze przede mną jeśli chodzi o wrażenia odsłuchowe.

Najlepszy system audio to ten, który masz lub możesz mieć i cieszyć się muzyką. Ja w końcu mam. W tle leci Take me home, country roads i czuje się świetnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą fotki, wstawie jutro bo przy tym świetle to raczej nic prócz szumu na fotkach ciekawego nie wyjdzie.

Znalazłem też tani, bardzo przyzwoicie wykonany pilot (One for All Streamer Remote), który jest flashowalny - dokupiłem interfejs FTDI i z pomocą mądrych ludzie zaprogramowałem go pod obsługę Lyngdorfa.

Apka jest fajna, jak na "niszowego" producenta nawet całkiem dobra chociaż nie idealna i jednak za każdym razem trzeba sięgać do telefonu i go odblokowywać. 

 

Lyngdorf ma dla mnie oczywiście wady, które jednak jakoś przełknę:

- jest czarny i nie ma srebrnej lub białej wersji (front MusicalFidelity to byłoby coś fajnego, może jakiś wyświetlacz e-ink w miejsce fabrycznego etc.)

- wyświetlacz to raczej tylko i wyłącznie dekor, bo generalnie to jest strasznie zmarnowany potencjał w postaci tylko ikonek

 

 

Żeby nie było, że w gości z pustymi rękami to foto pilota z podświetleniem:

1538397992_IMG_20201230_2024102.thumb.jpg.69f75411ad2cb1f7a7bc140ca87938ca.jpg

Fajny jest.

 

Edytowano przez Jack Frost
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...