Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

39 minut temu, Kraft napisał:

Według magazynu "Stereophile" kolumną o najlepszym stosunku ceny do jakości jest GENELEC G THREE. Jest to najtańsza kolumna, którą redaktorzy zaliczyli do najwyższej kategorii "A (RESTRICTED EXTREME LF)". W sumie tyle samo kosztują LS50 Meta, które też zasłużyły według nich na tę kategorię, ale Genelec mają w cenie wbudowany wzmacniacz, więc palma pierwszeństwa niewątpliwie im się należy. Wychodzi, że KEF są drugie. 

Genelec-G-Three.jpg.9c75e8bbbf98b2d1ecc911218c15030b.jpg

@KrólKiczu, Seba, wszystko prawda co napisałeś.

@kaczadupa

A wedlug Stacha i jego bandy te Geneleci sa do duszy. 

Aaaaa, zeby nie bylo, Stach i jego banda slyszeli te pierdziawki na AVS. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczesnego sprzętu jest od groma i można dyskutować co gra a co nie- niekończąca się opowieść. 
Cofnijmy się o ponad 40 lat wstecz co wtedy grało i co nadal dorównuje współczesnym konstrukcjom. Pioneer Spec 1 i Spec 4 to klasyka tranzystora z lat 70 tych. Jedna z bardziej rozpoznawalnych serii i serii cenionych w świecie audio.

78B3893D-DA13-4984-8592-2DB0878ACB1F.jpeg

9298E5D0-D9F6-4428-8583-34C45083303C.jpeg

7A603BCA-5153-470A-BFC7-5DA85D48D723.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Seb napisał:

Tak się zastanawiam, czy jakość  materiałów (cena), użytych do budowy skrzyni kolumny ma znaczenie? Pomijam tu aspekt wizualny w postaci drogich fornirów i innych pięknych wynalazków. Teoretyzując, czy odpowiedniej grubości paździerz i sklejka  też spełni doskonale swoją rolę? Może mdf i inne cudaki to tylko marketing albo obowiązująca moda, a w rzeczywistości dobrze grające kolumny można sprzedać za ułamek tego, co jest w obiegu? No i oczywiście jeszcze na tym zarobić? Mam wrażenie, patrząc w przeszłość, że z kolumnani dzieje się to samo, co z samochodami. Doklejanie dodatkowych warstw wizualnych, wzbogacanie palety kolorów i gadżetów. Najdziwniejszym trendem dla mnie jest zmniejszanie powierzchni okien w imię agersywnego ,,designu", a potem dodawanie kamer 360 st. Itd

Dobre pytanie i mozna je postawic odnosnie wszystkiego co firmy produkują i liczą sobie horendalne ceny.

Ale skupmy sie na hifi.

Jak niedawno bylem w jednym z salonow w Belgii prztestowac sonusy , sprzedawca wspominal cos o materiałach użytych do budowy olympica nova 1 i Minima Amator 2.

Minima podobno z drewna jest a olympica juz nie. I rzeczywiscie roznice w dzwieku jaki sie wydobywa po obstukaniu obu są. I tez w dzwieku jaki sie z nich wydobywa - dla mnie Olympica Nova 1 miala nieznacznie hm cienki ten dzwiek a Minima taki dociążony.

Tak ze pewnie materialy i konstrukca znaczenie pewnie ma. Ceny juz ktore sobie licza to nie tylko za jakosc dzwieku ale za firme .

W przypadku Sonusa jesli popatrzymy jak oni te obudowy produkuja i z czego to skad te ceny sie biora od razu widac. Po prostu placimy za godziny pracy załogi i czas jaki te materiały na półkach dojzewaja do produkcji.

Plus podstawki za 1500 euro z marmurem - czy to musi byc marmur , nie sadze. Ale oni wiedza ze fani marki zapłacą. Zreszta nie tylko w tej firmie przrginaja z cenami za podstawki. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kraft napisał:

Moment. Tyle gałek i ceniony? Przecież gałki to zło i w dobrym sprzęcie są zbędne. Przynajmniej tak słyszałem od forumowych specjalistów. 

Forumowi specjaliście zapewne wiedzą, iż klasa  sprzętu jest wypadkową dużo większej zmiennych i nie jest to tylko zmienna im mniej przełączników tym lepiej;

- trafo zasilania

- tranzystory mocy 

- zasilanie ; kondensatory filtrujące

- topologia układu

- jakość elektrolitów

- prowadzenie mas , konstrukcja chassis

- i szereg innych min jakość potencjometru volume.

Jak to wyglada w serii Spec a wspomnę tylko iż mamy poczwórny potencjometr Alps ( dwu sekcyjna regulacja wzmocnienia) z dokładnością 0,2db. Elektrolity wielkości puszek do piwa i 4 tranzystory kapeluszowe Toshiba na kanał. Dalej nie ma co wymieniać bo to nie o to chodzi…tego się nie znajdzie w obecnych konstrukcjach..

 

 

 

4A4D0CA1-D44B-4C5B-9B6C-246C1D2D6855.jpeg

239BAE4A-1C75-4BEF-AF58-4E1FAA670AE8.jpeg

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że są nie znaczy, że trzeba ich używać ;). Ja mam odcięte wszystkie u siebie prócz Volume i selektora choć tym też nie ma po co kręcić 😆

Kraft jak zwykle nadinterpretujesz tylko po co? Błyszczysz i tak wystarczająco na forum :). 

Wiesz doskonale, że przy dobrze dobranym zestawie kolumny, wzmacniacz i źródło nie trzeba niczym kręcić, stąd pokrętła są zbędne, ale jeśli ktoś lubi kręcić gałką jego prawo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wing0 napisał:

To że są nie znaczy, że trzeba ich używać ;). Ja mam odcięte wszystkie u siebie prócz Volume i selektora choć tym też nie ma po co kręcić 😆

Kraft jak zwykle nadinterpretujesz tylko po co? Błyszczysz i tak wystarczająco na forum :). 

Wiesz doskonale, że przy dobrze dobranym zestawie kolumny, wzmacniacz i źródło nie trzeba niczym kręcić, stąd pokrętła są zbędne, ale jeśli ktoś lubi kręcić gałką jego prawo. 

Zgadzam sie totalnie.

Jesli sprzet jest dobry nie potrzebuje zadnych regulacji.👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z regulacją w sprzęcie jest jak z ABS i ESP w samochodzie. Pojedziesz bez nich ale jak wsiądzie zona (bez obrazy pięknych Pań) to czasem mogą się przydać. Z preferencjami dźwiękowymi, jak już wczoraj pisałem, też bywa różnie. A co szkodzi mieć i nieuzywać? Lepiej niech będą i nieużywać niż w razie potrzeby nie byłoby czym lekko poprawic. Jednego nie rozumiem - DSP i inne tym podobne są ok, ale wbudowana regulacja już nie? Nikt nikogo nie zmusza do uzywania. 

Miałem korekcje barwy w moim wzmacniaczu lampowym, a obecnie jest usunięta. Nie zauważam ŻADNYCH zmian w brzmieniu. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza  tym  dochodzą względy estetyczne. Minimalistyczno-skandynawski design nie musi każdemu odpowiadać. Przykład z mojego skromnego podwórka. Co jest ładniejsze? Oczywiście, na pewno znajdą się zwolennicy zarówno jednego, jak i drugiego rozwiązania. Ja, jednak wolę jak mam mozliwość czymś tam pokręcieć😉

 

20210528_195742.jpg

IMG_20220416_193519.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wing0 - czasem sytuacja wręcz do tego zmusza. Np kiedy mam nieaudiofilskich gości  i co dziwne w tym gronie jest też zawodowy muzyk lubiący V-kę. Co mam Mu powiedzieć, że się nie zna???😄. Lubi dźwięk Sansui, a tu, niestety pilota nie ma. Mam co prawda mozliwośc regulacji pilotem w pre, ale On lubi sam sobie ustawić bezpośrednio na wzmacniaczu. Co będę chłopu odmawiał. Tym bardziej, że za każdą bytnością przynosi coś zacnego do degustacji. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu poruszyłeś ważną kwestię - zależy od dnia. Dziś , np nawet niczego nie pójdę słuchać bo ,,przedwiośnie,, mnie dopadło i nie dość że katar to jeszcze słuch przytępiony, a głowa jak balon i co ja mógłbym dziś usłyszec??? Zaledwie wycinek średniej części pasma😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, elektron6 napisał:

Forumowi specjaliście zapewne wiedzą, iż klasa  sprzętu jest wypadkową dużo większej zmiennych i nie jest to tylko zmienna im mniej przełączników tym lepiej;

- trafo zasilania

- tranzystory mocy 

- zasilanie ; kondensatory filtrujące

- topologia układu

- jakość elektrolitów

- prowadzenie mas , konstrukcja chassis

- i szereg innych min jakość potencjometru volume.

A teraz zamiast tych super ciężkich i pięknie wyglądających w środku klamotów masz pod każdym pomiarowym względem o niebo lepszego NADa M33, który do grania wymaga już tylko dowolnie pod swój gust wybranych głośników. Ale tak, szkoda że czasy tych pięknie zbudowanych klasyków już nie wrócą.

Przyszłość a raczej już teraźniejszość to kierunek jaki obrał np. NAD a te piękne, stare maszyny odejdą w zapomnienie już niedługo, razem z nami...

Taka smutna prawda. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...