Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Jako, że został tutaj poruszony temat Roona a ja niedawno zacząłem go używać to się wypowiem.

Niektórzy tutaj pisali, że trzeba ich przekonywać i opisać co on daje i dlaczego mają zacząć go używać. Ale to nie w tym rzecz. Najważniejsze to jaki problem Roon rozwiązuje z którym może potencjalny użytkownik się borykać. Jeżeli ktoś słucha muzyki z CD albo z Tidala po Connecie to Roon do niczego nie jest mu potrzebny i do niczego nie trzeba go przekonywać.

U mnie Roon rozwiązał największy problem. Ja słucham muzyki z plików na dysku, mam około 2000 albumów, wzmacniacz to Lyngdorf TDAI-1120, na początku miałem dysk podłączony do wzmacniacza bezpośrednio. Aplikacja do kontroli Lyngdorf Remote pozwala przeglądać pliki z dysku. Ale nie ma możliwości wyszukiwania, trzeba scrollować listę, gdy dobiorę się do albumu zaczynającego się na literę W i do niego wejdę ale uznam że to inny album na literę W, to po cofnięciu lista wraca na sam początek i w tym momencie ciśnienie podskakuje :)

Aplikacja nadaje się wyłącznie do kontroli głośności, trybu RoomPerfect i Voicingów. Reszta jest fatalna jakby napisał ją student pierwszego roku informatyki.

Na początku zainstalowałem aplikację na Windowsie który robił za Roon Core, potestowałem i przekonałem się. Wtedy kupiłem kilkuletniego NUCa za parę stówek (który swoją drogą ma lepszą specyfikację niż Roon Nucleus który kosztuje prawie 8 tauzenów za "gorszą" wersję), na nim zainstalowałem Roon ROCK, podłączyłem w szafie obok routera, podłączyłem dysk i nie wyłączam go, zużycie prądu bardzo małe a dostęp do muzyki mam w każdej chwili.

Roon to cywilizowana aplikacja, z mojej prywatnej biblioteki robi serwis streamingowy. Sugeruje, tworzę playlisty, kolejki. Poza tym ma DSP (z którego na razie nie korzystam), sam rozpoznaje albumy, podrzuca ciekawostki, teksty. Użytkowanie jest bezproblemowe, intuicyjne. Niby to pierdoły ale powodują, że słuchanie muzyki jest o wiele przyjemniejsze, a o to chyba w tym chodzi.

Dodam, że próbowałem podłączać dysk do routera i korzystać z UPnP. Niestety wszystkie aplikacje to wiekowe trupy, kompletnie nie zachęcają do korzystania. Większość nie wyświetlała okładek ani innych szczegółów. A nie po to spędziłem dziesiątki godzin na tagowaniu, dodawaniu okładek :)

Czy zamierzam kupić licencję dożywotnią za $800? Na razie nie, potestuję rok i zobaczymy. Niestety zgadzam się, że cena jest spora, ale można powiedzieć, że nic w audio nie jest tanie a dla Roona jak na razie nie ma sensownej alternatywy.

Czy kogoś do czegoś przekonałem? Nie o to chodziło, ale może ktoś miał podobny problem który uda mu się rozwiązać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem do tej pory Roon'a, ale jest dosyć dobra darmowa alternatywa w postaci Daphile. Znam kilka osób, które z niego na co dzień korzystają. Jest aplikacja na telefon, która pozwala przeszukiwać lokalne zbiory, czy podpięte konta streamingowe. Swego czasu działał nawet Qobuz, ale coś chyba popsuli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, apodemus napisał:

Czy zamierzam kupić licencję dożywotnią za $800?

Śmiało kupuj, zawsze potem możesz sprzedać.

Mnie osobiście śmieszą teksty typu, że Roon jest drogi. 

Na kabelek za tysiaka kasa się znajdzie ale by zapłacić 120 dolarów za rok, to już płacz i lament. 

No ale ci na bakier z komputerem mają chociaż wymówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kiki2010 napisał:

Śmiało kupuj, zawsze potem możesz sprzedać.

Mnie osobiście śmieszą teksty typu, że Roon jest drogi. 

Na kabelek za tysiaka kasa się znajdzie ale by zapłacić 120 dolarów za rok, to już płacz i lament. 

No ale ci na bakier z komputerem mają chociaż wymówkę.

Mam możliwość potestować przez rok żeby potem podjąć świadomą decyzję związania się na dłużej to tak zrobię. Może obecna ekscytacja za jakiś czas opadnie, albo pojawi się sensowna alternatywa. A może znajdę wady na które na razie nie trafiłem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kiki2010 napisał:

Śmiało kupuj, zawsze potem możesz sprzedać.

Mnie osobiście śmieszą teksty typu, że Roon jest drogi. 

Na kabelek za tysiaka kasa się znajdzie ale by zapłacić 120 dolarów za rok, to już płacz i lament. 

No ale ci na bakier z komputerem mają chociaż wymówkę.

To jest z kolei argumentacja tych, ktorzy sa na bakier chocby z kalkulatorem? 12,49 x 12 nie jest rowne 120.

3 minuty temu, apodemus napisał:

Mam możliwość potestować przez rok żeby potem podjąć świadomą decyzję związania się na dłużej to tak zrobię. Może obecna ekscytacja za jakiś czas opadnie, albo pojawi się sensowna alternatywa. A może znajdę wady na które na razie nie trafiłem :)

Rozumiem, ze LMS i bazujace na nim rozwiazania / dystrybucje juz przetestowales, z wynikiem negatywnym, skoro piszesz o braku alternatyw?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kiki2010 napisał:

Śmiało kupuj, zawsze potem możesz sprzedać.

Nie zapominaj że to licencja na wsparcie internetem ;) 

W razie plajty producenta = zostajesz z reką w nocniku...

Vide wzmacanicze z wbudowanym streamerem :)  - jak zmusić użytkownika do zakupu nowego wzmaka? Zakończyć wsparcie :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariusz Kopacki napisał:

jesli urzadzenie koncowe nie jest Roon Ready

Co jest/będzie urządzeniem końcowym u mnie?

Wyrzuciłem wszystkie streamery, transporty plików. 

Mam tylko dac/nie Roon ready i MacBook Pro.

 

i kabel usb😃

Plus abonament Quobuza

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AudioTube napisał:

Co jest/będzie urządzeniem końcowym u mnie?

Wyrzuciłem wszystkie streamery, transporty plików. 

Mam tylko dac/nie Roon ready i MacBook Pro.

Roon Ready dotyczy urzadzen komunikujacych sie sieciowo poprzez protokol RAAT. W twoim przypadku urzadzenie koncowe to kombinacja Maca z DACem, skomunikowanych jak zakladam przez USB. Wtedy mowa o ewentualnej certyfikacji Roon Tested, Roonie zainstalowanym na Macu i transferze USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, apodemus napisał:

Mam możliwość potestować przez rok żeby potem podjąć świadomą decyzję związania się na dłużej to tak zrobię. Może obecna ekscytacja za jakiś czas opadnie, albo pojawi się sensowna alternatywa. A może znajdę wady na które na razie nie trafiłem :)

Ja również się wahałem i płaciłem przez prawie trzy lata. To była najgłupsza rzecz i strata pieniędzy. Tuż przed ostatnią podwyżką ceny pomyślałem - dość tego -  i wykupiłem lifetime. Większy wydatek zabolał na chwilę ale teraz mam spokój. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się ostatnio EQ w odtwarzaczach cyfrowych i stwierdziłem , że za głupi na to jestem. Wracam do DL. Na drodze stanął mi jeden problem. NUC nie posiada wyjścia optycznego ani coaxialnego , a tylko takimi mogę podłączyć NUC-a do DDRC 22D . Nabyłem więc przejściówkę . Z recenzji które czytałem wynika , że spokojnie mogę opylić wszystkie klocki. Normalnie sama gra :) 

20230426_210821.jpg

20230426_210836.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lpomis napisał:

Gadżeciarz! ;)

Dawaj znać jak się spisuje.

Dobrze się spisuje 😉

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

NUC nie posiada wyjścia optycznego ani coaxialnego , a tylko takimi mogę podłączyć NUC-a do DDRC 22D . Nabyłem więc przejściówkę .

Ale masz USB B PC Control USB2 i NUCa nie moża tędy podłączyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lpomis napisał:

wspominał w innym wątku, że to złącze w DSP jest tylko do wykorzystania pod mikrofon.

Racja wspomniał, i niestety tak jest. Stąd ta przejściówka. A przy okazji rozmowy telefonicznej ze sprzedawcą w Salonie dowiedziałem się , że to taki podstawowy model , w sumie jak na początek ..... :) 

To uświadomiło mi , że po za kablami , zatyczkami , magicznymi krążkami na kolumny , podstawkami jest jeszcze kategoria dotychczas mi obca " przejściówek " :) 

Cóż , człowiek uczy się przez całe życie :) 

A jak " gra " nie wiem , jeszcze nie wpiąłem , na razie robię konspekt czynności , by czegoś nie zepsuć.

A poważnie to na razie nie mam kiedy , audio musi trochę poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...