Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

1 minutę temu, MarcKrawczyk napisał:

to dobrze, że nie czekałeś na A8, bo byłoby jeszcze drożej…

Miałem taki moment wahania , ale doszedłem do wniosku , że to tylko streamer. To urządzenie gra u mnie w większości w tle i szkoda kasy. 

Dzisiaj gram z tranzystora . Odkryłem , że po pewnym czasie wyświetlacz sam się wygasza i to duży plus. Plusem jest też sam wyświetlacz oraz podświetlenie gałki. Ja nie lubię światełek , a Eversolo pod tym względem jest subtelnie stonowany i jest ok. Nie przeszkadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2023 o 21:47, tomek4446 napisał:

Chciałem się zameldować ze streamerem , który zaczyna ponoć każdemu już wyglądać nawet z lodówki :) 

Tak , to Eversolo !

P.S.

Nie dali baterii do pilota 😥

IMG_1422.JPG

Piękny audio-ołtarzyk. Czy masz Tomku do tego instrukcję drukowaną,  jak to wszystko odpalić? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audiowit napisał:

Ani drogo, no i źródło ma tak samo ważny wpływ jak kazdy element toru. Gratulacje.

A , dziękuję. Nie mogę przekonać się do streamu . ani plików. Może to tkwi w psychice , ale nawet dzisiaj , po dwóch godzinach słuchania Tidala , wrzuciłem płytkę CD i od razu uśmiech na twarzy . Większe zaangażowanie , skupienie , no po prostu większa przyjemność. 

Żałuję , że w tym roku większość wystawców na AVS odeszła od lampy , czy drapaków. Królował stream , rzadko można było spotkać nawet CD. 

4 godziny temu, MMarek napisał:

Czy masz Tomku do tego instrukcję drukowaną,  jak to wszystko odpalić? 

Nieeee , działam na czuja . Oglądałeś Gwiezdne Wojny ? Tam był taki mały z dużymi uszami , Joda ? Czy jakoś tak ? Robię tak samo , zamykam oczy i dalej to już moc ... :) Po za tym instrukcje są dla mięczaków :) 

2 godziny temu, Rega napisał:

Z jednym klockiem i jedną parą kolumn to każdy potrafi.

Zgadzam się z Tobą Roman. A niech odpalą 9 klocków w odpowiedniej kolejności , ustawionych na odpowiednie wejście i wyjście , żeby popłynął dźwięk i nic nie wybuchło ? :) 

2 godziny temu, Rega napisał:

Nie mysl, że w jakiś sposób umniejszam brzmienie systemu z minimalną ilością klocków.

Mając więcej niż jeden system narażamy się na porównania. Nie ma tak , że dwa będą równoważne , idealnie nam podpasują. Trzeba przyjąć jakieś kryteria , który do jakiej muzyki , okoliczności będziemy odpalać. Ja mam sprawę prostą. Za kryterium przyjąłem pory roku. Latem tranzystor , zimą lampa :) 

A , to co na wierzchu to u mnie nie koniec. W tej zabawie bierze udział jeszcze parę elementów ukrytych :

IMG_1440.JPG

IMG_1441.JPG

IMG_1442.JPG

IMG_1443.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446

Liczy się jakość, a tu jesteś o kilkanaście klas wyżej. Moze i mam duzo, ale to wszystko niewiele warte. Zacząłem się już pozbywać. Na pierwszy ogień idzie Abrahamsen V3.

55 minut temu, tomek4446 napisał:

Zaraz , a to nie forum " Młody Zbieracz " ? :) 

Zbieracz na pewno, ale czy młody😉. Może przed półwieczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

A , dziękuję. Nie mogę przekonać się do streamu . ani plików. Może to tkwi w psychice , ale nawet dzisiaj , po dwóch godzinach słuchania Tidala , wrzuciłem płytkę CD i od razu uśmiech na twarzy . Większe zaangażowanie , skupienie , no po prostu większa przyjemność. 

Żałuję , że w tym roku większość wystawców na AVS odeszła od lampy , czy drapaków. Królował stream , rzadko można było spotkać nawet CD. 

Nieeee , działam na czuja . Oglądałeś Gwiezdne Wojny ? Tam był taki mały z dużymi uszami , Joda ? Czy jakoś tak ? Robię tak samo , zamykam oczy i dalej to już moc ... :) Po za tym instrukcje są dla mięczaków :) 

Zgadzam się z Tobą Roman. A niech odpalą 9 klocków w odpowiedniej kolejności , ustawionych na odpowiednie wejście i wyjście , żeby popłynął dźwięk i nic nie wybuchło ? :) 

Mając więcej niż jeden system narażamy się na porównania. Nie ma tak , że dwa będą równoważne , idealnie nam podpasują. Trzeba przyjąć jakieś kryteria , który do jakiej muzyki , okoliczności będziemy odpalać. Ja mam sprawę prostą. Za kryterium przyjąłem pory roku. Latem tranzystor , zimą lampa :) 

A , to co na wierzchu to u mnie nie koniec. W tej zabawie bierze udział jeszcze parę elementów ukrytych :

IMG_1440.JPG

IMG_1441.JPG

IMG_1442.JPG

IMG_1443.JPG

Ja już przekonałem się do plików. Jeśli plikograj jest dobrze skonfigurowany, to zadko który cd jest w stanie mu dorównać. Mówię o plikach, nie streamie.

Jeszcze kusi mnie cały czas gramofon, ale nie stać mnie. Natomiast kompletnie mnie nie interesuje szpulowiec. Taśm nie ma, a te które są niestety ulegają degradacji. Wielokrotnie słuchałem szpulowcow tych z najwyższej ligi i niestety upływ czasu daje o sobie znać. Nie przekonuje mnie analogowosć przekazu. To mocno naciągane. Słyszę brak rozdzielczości i czasem nawet przesłuchy przy "nieprofesjonalnych" szpulach. Najlepsze oczywiście są te prosto że studia, zaraz po montażu. Za dużo zależy tu od czynników na które nie mamy wpływu. Łatwiej z gramofonem ale tu... kolej kolejne kilka lat strojenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy kopie, ale z masterów studyjnych wysokiej rozdzielczości. 

Zatem szansa, że pierwsze kopie. 

Taśmy matki, osiągalne tylko z dziwnych źródeł,  bo nie były nagrywane w celach dystrybucyjnych do rozpowszechniania.

Owszem, jest rynek, gdzie można je kupić, ale to nie ta cena niestety.

Opus 3 to bdb wytwórnia  ich płyty np. CD brzmią bardzo namacalnie, analogowo wręcz.

Mam kilka CD tej wytwórni. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpulowiec to super sprawa ale w obecnych czasach należy traktować taki sprzęt jako ciekawostka i źródło do grania od święta. Przy oryginalnie nagranych szpulach  jest to droga zabawa. Mimo wszystko zachęcam aby taki sprzęt posiadać - średniej klasy szpulowiec jest w zasięgu finansowym większości osób. 
Ilosc sprzętu, zestawów? Oj przy jednym to jest nuda - jestem zwolennikiem posiadania tylu segmentów, zestawów na ile pozwolą warunki mieszkaniowe. Jest wesoło.

18 minut temu, DiBatonio napisał:

Nie wiem, czy kopie, ale z masterów studyjnych wysokiej rozdzielczości. 

Zatem szansa, że pierwsze kopie. 

Taśmy matki, osiągalne tylko z dziwnych źródeł,  bo nie były nagrywane w celach dystrybucyjnych do rozpowszechniania.

Owszem, jest rynek, gdzie można je kupić, ale to nie ta cena niestety.

Opus 3 to bdb wytwórnia  ich płyty np. CD brzmią bardzo namacalnie, analogowo wręcz.

Mam kilka CD tej wytwórni. 

Pierwsze kopie to nie wszystko. Kto słuchał z szpulowca wie o co chodzi co do kompresji, dynamiki i charakterystycznego - przyjemnego dźwięku. Dla bajeru można na początek z cd przegrać sobie kilka utworów na szpulę i posłuchać. Niby to samo a jest różnica na plus.

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...