Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Holo słucha się w trybie nos. 

Kabel z tyłu wtyka się w wejście hdmi. Na pytanie jak odpowiem od razu www.google.pl

sprzedaj Holo i daj się cieszyć komuś, kto umie go obslugiwać. Kup sobie Denafprisa najlepiej Ariesa.

 

20211208_185343.jpg

Zapytałbym Cię, jaki masz kabel zasilający ale chyba to nie ma sensu.

A co do tego wpisu i dyscyplinowaniu przedmówcy. Artur, nie jesteś jeszcze na etapie tego dać i nie chodzi o to, że jesteś "prostakiem". Poziom twojej wiedzy o audio, sprzęt, którym dysponujesz, prawdopodobnie akustyka ( ze zdjęć) nie uwalnia potencjału tego dać. 

Myślę, że Baton dobrze Ci podpowiada tylko Ty masz blokadę bo wiesz i czujesz, że tak jest.

Tak, tak, skoro go nie umiem obsługiwać to jakim cudem wogole test przeprowadziłem. Niesamowite.

Co tzn na poziomie tego DAC?

Włączyłem, porównałem na kilku płytach i nawet mi się podobało co słyszałem, jednak ta różnica to za mało by go sobie zostawić.

On jest w trybie NOS.

Kabel wziąłem od Singxera mojego.

Jaka to trzeba mieć wiedzę o Audio, by dobrze jakiś test zrobić?

Przecież to co wychodzi z kolumn to jest już gotowy produkt, że tak powiem, całego systemu. W tym momencie żadna akustyka nie ma na to wplywu. Na co ma, to jak ja to będę słyszał.

Jeśli jednak słucham sobie mojej muzyki i wszystko dobrze brzmi ( wiem że dla  niektorych to niemożliwe ) to dlaczego miałoby nagle zniekształcić to co wychodzi od Holo?

Werdykt wydałem na podstawie odsłuchu. Nie na podstawie odczuć.

Teoretycznie patrzac na wszystko, moge tez powiedziec ze to kolega @DiBatonio się myli i źle przeprowadza testy. Teoretycznie, bo nie bylem u niego i tak naprawde nie wiem jak to u niego wyglada itp.

Wiec sie zastanawiam jakim cudem on na odległość jest w stanie powiedziec czy cos robie źle. Lub ty , patrząc na zdjecie że akustykę mam złą. Trochę to naciągane, szczególnie jeśli mówię ze żadnych zakłóceń,  nawet przy głośniejszym słuchaniu nie ma. Tak jak byście mi nie wierzyli 🤔

Co by było gdybym Bartoka albo Aqua Acoustics testował i z tym samym wynikiem skończył.

To byscie chyba na mnie juz kogos naslali😁

Kabli nie uslyszalem, źle,  Holo uslyszalem, też źle.  Ciężko wam koledzy dogodzić. 

Jak dla mnie to przeceniacie te wszystkie zabawki. Moje zdanie.

Więc może na tym skończymy?

O kablach to się też ciągłość długo.

Powiedzieliście swoje, ja swoje i już.

Nowy tydzień się rozpoczął.

 

1 godzinę temu, Kraft napisał:

A wystarczyło usłyszeć, pocmokać, pokiwać z uznaniem głową. Wtedy byłbyś swój chłop, wyrobiony, obeznany, ze starannie dobranym zestawem. Nauczka na przyszłość. Dla wszystkich. Pewnych spraw nie możemy przeginać - nie wolno walić w niektóre czułe punkty. To się mści. 

A wystarczyło 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kraft napisał:

Podłączyli złym kablem zasilającym. 

No tak. Musi coś napisać, bo by pękł.

 

33 minuty temu, misiekx napisał:

To taki wredny żarcik miał być, taka szpileczka. 

 

Ten drugi już zarezerwowany 😉

Jeśli go kupiłeś to gratulacje. Drmoon z sansui też ma Holo. Pogadaj z nim.

Osobiście polecam grać Holo po lvds.

16 minut temu, Artur Brol napisał:

Tak, tak, skoro go nie umiem obsługiwać to jakim cudem wogole test przeprowadziłem. Niesamowite.

Co tzn na poziomie tego DAC?

Włączyłem, porównałem na kilku płytach i nawet mi się podobało co słyszałem, jednak ta różnica to za mało by go sobie zostawić.

On jest w trybie NOS.

Kabel wziąłem od Singxera mojego.

Jaka to trzeba mieć wiedzę o Audio, by dobrze jakiś test zrobić?

Przecież to co wychodzi z kolumn to jest już gotowy produkt, że tak powiem, całego systemu. W tym momencie żadna akustyka nie ma na to wplywu. Na co ma, to jak ja to będę słyszał.

Jeśli jednak słucham sobie mojej muzyki i wszystko dobrze brzmi ( wiem że dla  niektorych to niemożliwe ) to dlaczego miałoby nagle zniekształcić to co wychodzi od Holo?

Werdykt wydałem na podstawie odsłuchu. Nie na podstawie odczuć.

Teoretycznie patrzac na wszystko, moge tez powiedziec ze to kolega @DiBatonio się myli i źle przeprowadza testy. Teoretycznie, bo nie bylem u niego i tak naprawde nie wiem jak to u niego wyglada itp.

Wiec sie zastanawiam jakim cudem on na odległość jest w stanie powiedziec czy cos robie źle. Lub ty , patrząc na zdjecie że akustykę mam złą. Trochę to naciągane, szczególnie jeśli mówię ze żadnych zakłóceń,  nawet przy głośniejszym słuchaniu nie ma. Tak jak byście mi nie wierzyli 🤔

Co by było gdybym Bartoka albo Aqua Acoustics testował i z tym samym wynikiem skończył.

To byscie chyba na mnie juz kogos naslali😁

Kabli nie uslyszalem, źle,  Holo uslyszalem, też źle.  Ciężko wam koledzy dogodzić. 

Jak dla mnie to przeceniacie te wszystkie zabawki. Moje zdanie.

Więc może na tym skończymy?

O kablach to się też ciągłość długo.

Powiedzieliście swoje, ja swoje i już.

Nowy tydzień się rozpoczął.

 

A wystarczyło 🙂

 

Artur, masz rację... sprzedaj to Holo. Nie ma sensu, żeby tyle pieniędzy wyrzucać w błoto. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Artur Brol napisał:

nie, nie przeprowdzam porownan blednie. Robie je tak by ewentualne roznice uslyszec. Bledne, to jest twoje przekonanie o mojej osobie, podyktowane uwielbieniem do znaczkow na sprzecie, I do tego co niby ze soba niosa. W/g audiofili.

Mylisz się.

Nie mam uwielbienia do znaczków, mój system nie jest jakiś mega wyszukany, ale dobrze zestawiony tak, że jakaś synergia jest. Mam ogarnięta akustykę i inne takie  np. zasilanie.

Przeprowadzasz testy źle i błędnie, co za tym idzie wyniki również wychodzą jak wychodzą, nie tylko ja Ci mówię, że audio nie ogarniasz do końca, co widać po tym co piszesz.

Koniec kropka.

 

3 godziny temu, Artur Brol napisał:

Teoretycznie patrzac na wszystko, moge tez powiedziec ze to kolega @DiBatonio się myli i źle przeprowadza testy. Teoretycznie, bo nie bylem u niego i tak naprawde nie wiem jak to u niego wyglada itp.

Teoretyzować zawsze możesz 😁

 

3 godziny temu, Artur Brol napisał:

Wiec sie zastanawiam jakim cudem on na odległość jest w stanie powiedziec czy cos robie źle

Wystarczy przeczytać co piszesz, nie trzeba u Ciebie być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byles kiedykolwiek u mnie w pokoju?

Tylko powiedz ze nie musisz to bede wiedział wszystko.

Z prostych rzeczy robisz wręcz naukowe doswiadczenia. 

Daj spokój ok, ze zdjecia niczego nie wyciagniesz. 

Zeby takie cos pisac, ze mam pokój do niczego, ze nie wiem co i jak sie robi to musisz przy tym byc, wejsc do pokoju ze mną i zobaczyć co robię i jak i na końcu samemu posłuchać.

Nie zrobiłeś nic z tych rzeczy.

Skoro to co pisze dla ciebie to bujdy to po co wciąż piszesz, ja napisałem ze może skończymy to i już. To jak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur Brol napisał:

Co by było gdybym Bartoka albo Aqua Acoustics testował i z tym samym wynikiem skończył.

W to akurat uwierzę, wynik byłby podobny. 

Zgadza się, pisałem już o tym.

To była rada, cenna rada, sprzedaj Holo i zostaw to co masz, nie potrzebujesz niczego lepszego, chyba, że ładniejszego, to O.K.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artur Brol napisał:

Skoro to co pisze dla ciebie to bujdy to po co wciąż piszesz, ja napisałem ze może skończymy to i już. To jak?

Artur to co piszesz to nie bujdy, ja Ci wierzę.

Po prostu wybierasz złą metodologię już kilka osób Tobie o tym pisało. @audiowitrównież pisał, chyba nawet potwierdza moje spostrzeżenia. 

Twoja kasa, twoj czas, ale wyrzucanie pieniedzy dla chęci samego posiadania, to mi trochę snobizmem trąca.

To, że ktoś inny mógłby to lepiej wykorzystać, może i zabrzmiało jak przytyk, ale nie miało być krytyka, to najzwyczajniej prawda.

Tak jak @audiowitnapisał, Ty jeszcze raczkujesz  w audio, jesteś na etapie niemowlęctwa, to że Ci przyklaśnie kolejny teoretyk kraft, nie oznacza, że Twoje podejście do takich tekstowi ocenyjest właściwe. 

 

 

4 minuty temu, Artur Brol napisał:

Już możemy skończyć?

Tak, możemy,  bo nie mam siły. 

Ale nie cytuj mnie już, bo na cytaowanie moich wypowiedzi i tak będę musiał odpisać i się odnieść. 

Zatem powodzenia w odsprzedaży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku, to był snobizm. Szukanie źródła na r2r, kiedy gra się na pylonach. Accuphase do Gato i Pylonow...Od razu rzucanie się na głęboką wodę, kiedy nie da się wykorzystać potencjału. 

Kasa to nie wszystko. Troszkę takiego... rozsądku. Nie dziw się, że zostałeś tak potraktowany. Każdy, kto coś tam już w życiu słyszałem za głowę się łapie. I do tego jeszcze melodika. Do Accu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, audiowit napisał:

Szukanie źródła na r2r, kiedy gra się na pylonach. Accuphase do Gato i Pylonow...

No i co w związku z tym że na Pylonach?

35 minut temu, audiowit napisał:

Szukanie źródła na r2r, kiedy gra się na pylonach. Accuphase do Gato i Pylonow...

No i co w związku z tym że na Pylonach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur Brol a może sproboj tak ze dwa tydnie Holo potrzymać/posłuchać a potem znowu na Gato i jeszcze raz dwa na Holo.

Dlaczego sugeruję. 
Nie śmiać się😃 Ja już 8 tydzień wełnę za kolumnami testuję. Z przerwą na tydzień bez wełny i tak w kółko. W pomiarach mała różnica. Na ucho duża. Kijowo z tą wełną wygląda, ale bez tej cholery no mniej na dole pasma detalu, głosy męskie mniej barwne i kontrabas mniej fajniej. Jakby😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, audiowit napisał:

A czy ja tak napisałem? Stwierdziłem, że na pylonach nic nie słychać, mają mocno zaburzoną równowagę tonalną i są mułami. I przez kilka lat przekonywano mnie, że jest inaczej. I gdzie są? 

Ktoś z lepszym sprzetem może zarzucić to samo Twojemu. A mimo to nie przeszkadza Ci to w wskazywaniu, kto bardziej jest godzień pisać na temat w/w DAC-a w danym zestawieniu. Pozatym Artur chyba napisał ze zauważa roznice, ale nie są warte wydania takiej kwoty. 

Skoro zauważa roznice, to jednak te Pylon nie takie złe🤔

5 minut temu, audiowit napisał:

Stwierdziłem, że na pylonach nic nie słychać, mają mocno zaburzoną równowagę tonalną i są mułami.

Napiszę "waszym" stylem.... a może nie sprawdziłeś wszystkich opcji połączeń (brak synergii) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro, tylko, że mój zestaw, zestawem, a ja na codzień slucham na czymś innym. I prawie codziennie slucham na nowym, nieznanym.

Dziś

20231113_144545.jpg

20231113_144510.jpg

20231113_144431.jpg

I kolumny typu pylon, są dla mnie nie do przyjęcia. Wiem co mówię. Nie rób że mnie ignoranta.

I nie ma czegoś takiego jak "lepszy sprzet". Jest szereg warunków jego lepszości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, audiowit napisał:

I prawie codziennie slucham na nowym, nieznanym.

To tym bardziej nie powinieneś tak pisać jak kilka postów wczesniej. Bo przeciez wszystko nie brzmi tak samo, a Plonów z Gato czy Holo czy Accu... na pewno nie słyszałeś! Wnioskuje po wpisach😎

Wrócę jeszcze do metodologi porównań. Porownanie Artura z zmiana w czasie rzeczywistym jest najszybszą możliwą oceną różnic w audio czy sie to komuś podoba czy nie.

Natomiast bardzo dlugie sesje bez zmian obarczone mogą być/są, Błędem Akomodacji Słuchu! Także tez trzeba mieć to na uwadze.

Pozdr.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...