Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Szanowni Koledzy!

Zakończmy już tę do nieczego nie prowadzącą dyskusję.  Tytułem wyjaśnienia Kolego @Kubakk nie obrażam się o nic z tego o czym pisze Pan Marcysko. Nie lubię tylko jeśli ktoś, z kim nigdy nie rozmawiałem, w sposób chamski określa moją wypowiedź pisząc ,,..... Pierd.... ,, Mógł zwyczajnie napisać np jestem innego zdania lub zwyczajnie nie wiesz o czym piszesz. Wolał skorzystać z wulgaryzmu, na co jestem uczulony i uważam, że forum to nie podrzędna knajpa, gdzie takie wyrażenia uchodzą. Od kiedy zwróciłem na to uwagę, każdy mój wpis jest ,, komplementowany,, przez w/w Pana. To tyle. Mam nadzieję, że wyjaśni to sprawę raz na zawsze. i jeszcze raz proszę nie wracajmy już do tego bo naprawdę nie warto. 

PS Nooo, Panie Marcysko , gdzie jest ten cytat, w którym w/g Pana krytykuję Pański sprzęt, poza tym ze napisłąem że jednemu się podoba a innemu niekoniecznie??? Nawiasem mówiąc sam przed kilkunastoma miesiącamui byłem bliski kupna Ayon Crossfire. Niektórzy Koledzy o tym wiedzą.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, gienas napisał:

mały między sześciokątnymi absorberami?

To jest system obserwacji bezpośredniej (części mojego podwórka, chodnika  oraz ulicy). W pokoju odsłuchowym mam jedynie stary projektor i ekran pod sufitem. Nawiasem mówiąc używany sporadycznie 3-4 razy w roku. 

 

IMG_20211105_155719.jpg

IMG_20211105_155113.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojedynek w kategorii ciężkiej:) monobloki na triodzie GM70. Zestaw srebrny zestaw sterowany z preampa aktywnego z driverem 300b taki full wypas dla gm70 v zestaw czarny sterowany z pasywki i z driverem w układzie równoległym srpp 5963. Co lepsze ? Szczerze nie wiem jakby remis z lekką może przewagą zestawu z 300b. Dźwięk naprawdę ciekawy, jest dobrze.

IMG_6561.jpeg

IMG_6560.jpeg

IMG_6559.jpeg

IMG_6558.jpeg

IMG_6549.jpeg

IMG_6503.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@terracan1929 dobrze, ze przynajmniej kabelki powymieniasz. Niektórzy twierdzą, że to nic nie daje , bo wszystkie brzmią jednakowo i wymiana jest bez sensu. No, ale skoro wymieniasz to widocznie widzisz potrzebę i tego się trzymaj.

14 minut temu, terracan1929 napisał:

Szczęśliwi są ci, którym do szczęścia nie potrzeba wiele (np. Ukrainy, albo stanowiska jakiegoś ministra).

👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2024 o 19:44, elektron6 napisał:

Dzisiaj pojedynek w kategorii ciężkiej:) monobloki na triodzie GM70. Zestaw srebrny zestaw sterowany z preampa aktywnego z driverem 300b taki full wypas dla gm70 v zestaw czarny sterowany z pasywki i z driverem w układzie równoległym srpp 5963. Co lepsze ? Szczerze nie wiem jakby remis z lekką może przewagą zestawu z 300b. Dźwięk naprawdę ciekawy, jest dobrze.

IMG_6561.jpeg

IMG_6560.jpeg

IMG_6559.jpeg

IMG_6558.jpeg

IMG_6549.jpeg

IMG_6503.jpeg

Powiedz ze ty je sam skladales, te klocki to klekam i bije poklony, tak jak pewna grupa w Niemczech przed Brama Branderburska.

Zreszta, nawet jak nie to i tak bede sie klanial.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka jest prawda że jesteśmy obserwowani :) ia zagraniczni audiofile doceniają naszą wiedzę i wkład pracy . W zeszłym roku zaczepił mnie jegomość z Holandii w temacie odkupienia systemu KH OX.  Poszło szybko - dzień dyskusji, konkretna kasa na stół, przelew i za 2 dni system był już w Holandii. Gość się nawet nie targował:)

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Rega napisał:

Dziś dostałem  całkiem przyzwoitą propozycję odkupienia Altec 816.

Roman nie dziw się. Altec to już ponad 57 -letnie kolumny. W dobrym stanie lub odrestaurowanych jest coraz mniej. Jak patrzę za jaką kasę i w jakim fatalnym stanie są oferowane Valencie to nie mogę uwierzyć. Jak dorabiałem gąbki do Hornów to miałem pytanie z Luksemburga o firmę która mi to zrobiła. Ponoć próbował u siebie i nikt z nim o dwóch sztukach nie chciał gadać :)

Dałem namiar , zrobili , dostałem podziękowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myśl, że chętny zaproponował zaraz jakąś niebotyczną sumę. Myślę, że przynajmniej połowa forumowiczów ma kolumny o większej wartości. A facet z GB.

A z tym spadkiem to moze warto byłoby dopytać😉. Dowiedziałbyś się np ze faktycznie jest spadek do wzięcia ale najpierw trzeba zapłacić podatek oraz odbyć kilka rozmów telefonicznych poprzez wyspy Jakieśtam. 😋.

PS A Rotela do Dubaju wysyłałem naprawdę. I to w czasie kiedy zaczynała się pandemia koronawirusa i znaleźć jakąś firmę wysyłającą do Dubaju było bardzo cięzko. Znalazłem jedną.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek. A miałem ostatnio chęci na zmiany, po przerwie w słuchaniu (sprzęt był w rozjazdach) wyjątkowo miło wrócić do tego grania. Są lepsze systemy i to zdecydowanie, ale w tych pieniądzach pokusze się i stwierdzenie że ciężko znaleźć dużo lepiej. 

A co do klimatu, zmieniłem wielki narożnik na fotel i sprytną sofę, dało to lekkości i w wystroju a i bas lepiej pulsuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wing0 napisał:

A co do klimatu, zmieniłem wielki narożnik na fotel i sprytną sofę, dało to lekkości i w wystroju

Też dojrzałem do tego , że mniej znaczy lepiej :) 

1 godzinę temu, Wing0 napisał:

Są lepsze systemy i to zdecydowanie, ale w tych pieniądzach

Michał , są. Owszem . Lepsze dla mnie jest pojęciem względnym. Nie wiem, czy się zgodzisz ale to LEPSZE musi być w zakresie NASZEGO BRZMIENIA. Zawsze będą skrajności, od systemów bardzo stonowanych po analityczne. Gdzieś tam musimy znaleźć coś ,co nam najbardziej odpowiada i wpisuje się w jak najwierniejszym stopniu w muzę którą słuchamy. Miałem ostatnio zaszczyt odwiedzić kolegów @lpomis, @Rega, @MariuszZ. Wizyty te potwierdziły , że jak chcemy się na poważnie bawić w audio, to dopasowujemy system do własnych preferencji , a nie opinii internetowych , że coś gra tak lub inaczej. Świetnie spasowane , dopracowane brzmieniowo klocki do kolumn, a całość do prezentowanej muzyki.  Naprawdę wysoka półka . A ....... piszę o trzech różnych brzmieniach :) 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, misiekx napisał:

I na tym możemy zakończyć 😉. Ale na poważne, to jest sedno, cała prawda.

W tym niestety jest pewien kruczek :) 

Zobacz jak mało na forum jest osób , które wybierają brzmienie na bazie porównań sprzętu . A niestety nie da się inaczej. Są różne wątki z pytaniami o dobór kolumn , wzmacniaczy itp. A jak mało jest tych ,gdzie mamy porównanie u użytkownika. A to właśnie te ostatnie dają najwięcej. Jak mamy podaną wielkość pomieszczenia , graną muzykę , opis brzmienia to już daje jakiś trop. Bo pytanie o kolumny z DUŻYM BASEM , lub wzmacniacz do Pylonów jest np. wg. mnie nie do rozstrzygnięcia :) 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, złożenie systemu w którym nie czuję potrzeby zmian zajęło mi ponad 9 lat. Przeszedłem fazę fascynacji analitycznością, na szczęście skosztowałem lamp i z nimi pozostanę. Zdecydowanie wolę dźwięk spójny, a więc syntezę zamiast analizy. Na koniec zbudowałem system rozgałęziony, wspólne źródła, do plumkania set na triodzie 845 i wysoko tonowym amt,  do rocka tranzystor vintage plus proste ale potrafiące kopnąć basem kolumny. I mam teraz dwa brzmienia zależnie od nastroju. Gęsia skórka, dreszcze, i czasem łezka wzruszenia gratis :⁠,⁠-⁠) niczego więcej mi nie trzeba. Po prostu chłonę piękno muzyki, w najlepszym wydaniu, wyłącznie dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...