Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

1 minutę temu, Artur Brol napisał:

9 lat to duzo czasu, ale z opisu widze ze bylo warto 🙂

Pozatym te poszukiwania, wizyty w salonach, odsluchy, porownania to tez nic straconego. Sama przyjemnosc .🙂

 

Najdłużej trwało zrozumienie i określenie moich preferencji brzmieniowych, potem było już z górki. Teraz nie czuję już potrzeby zmian, chyba że chodzi o lampy we wzmacniaczu :⁠-⁠) Poza tym spokój i koncentracja na muzyce, bo to ona jest najważniejsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, michaudio napisał:

set na triodzie 845

Custom czy może np Line Magnetic na sterujących 300B?

U mnie serce zaczęło walić w Premium Sound przy 805/300B i Xavian Orfeo. Z perspektywy czasu myślę, że siedziałem w odpowiednim miejscu i …puścili mi odpowiednie dla mnie realizacje. Aż niewiarygodny splot wydarzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiotube, nie, mam zwykłego LM518, nie budź moich demonów :⁠-⁠) Ostatnio byłem ze znajomym po wzmacniacz dla niego, i była możliwość posłuchania wersji 845 ze sterującymi 300b, ale odmówiłem, bo musiałbym go kupić od razu.  To wariactwo musi mieć jakieś granice, więc może za jakiś czas, nie wykluczam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Też dojrzałem do tego , że mniej znaczy lepiej :) 

Michał , są. Owszem . Lepsze dla mnie jest pojęciem względnym. Nie wiem, czy się zgodzisz ale to LEPSZE musi być w zakresie NASZEGO BRZMIENIA. Zawsze będą skrajności, od systemów bardzo stonowanych po analityczne. Gdzieś tam musimy znaleźć coś ,co nam najbardziej odpowiada i wpisuje się w jak najwierniejszym stopniu w muzę którą słuchamy. Miałem ostatnio zaszczyt odwiedzić kolegów @lpomis, @Rega, @MariuszZ. Wizyty te potwierdziły , że jak chcemy się na poważnie bawić w audio, to dopasowujemy system do własnych preferencji , a nie opinii internetowych , że coś gra tak lub inaczej. Świetnie spasowane , dopracowane brzmieniowo klocki do kolumn, a całość do prezentowanej muzyki.  Naprawdę wysoka półka . A ....... piszę o trzech różnych brzmieniach :) 

Sam miałem okazję posłuchać systemów różnych i to tak solidniej nie 2 min jak na AVS. Systemy analityczne, systemy do słuchania codziennego przez wiele godzin (za taki uznaje mój) czy systemy ciepłe, czarujące. Każdy system o ile stworzony z pasją z zamysłem, mający w sobie to magiczne "coś" dla mnie gra super. Lubię i analityczne systemy ostrzejsze z twardym któryim basem, a uwielbiam też rozdzielcze ale ciepłe systemy (ostatnio słuchałem znanego mi już od dawna systemu SFEA1 z Lebenem). Ja zawsze szukałem czegoś ciekawego w brzmieniu, nie interesuje mnie przeciętność(nie wiąże się to z ceną )zarówno w brzmieniu ale i wyglądzie. Nie jestem typowym audiofilem czy tam innym wynalazkiem ;) lubię posłuchać muzyki, ale uwielbiam też sprzęt popatrzeć na coś nietuzinkowego, podotykać jak to facet ;) i nie mam jakiś kompleksów że sprzęt się nie liczy ważna tylko muzyka, dla mnie całą otoczka jest super ciekawa, a że przy tym ucho się cieszy to same plusy. 

A jaki system docelowy bym chciał heheh zapewne dwa. Jeden zbliżony do tego na Sonusach, a drugi do elektro najlepiej kolumny zamknięte z mocnym tranzystorem. Jeśli jakiś debil ze wschodu nas nie zamiecie to z czasem się skompletuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, michaudio napisał:

Audiotube, nie, mam zwykłego LM518, nie budź moich demonów :⁠-⁠) Ostatnio byłem ze znajomym po wzmacniacz dla niego, i była możliwość posłuchania wersji 845 ze sterującymi 300b, ale odmówiłem, bo musiałbym go kupić od razu.  

Superman 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze kilka w świetle dnia, dziś z Sansui deko porównania. Deko info jak ktoś ciekawy. Kolumny AMT ESS 10b, wzmacniacz głównie Dynaco SCA 35 po bardzo dużej modyfikacji i Sansui au999. Źródło odbiega od reszty wiekiem IO Data (czasem wkurza ale gra dobrze), Exogal Comete Plus. Kable jak kable mam deko ciekawych, ale zapewne mało to interesujące. Akustyka nie woła o pomstę, ale jest trudna w przyszłość planuje DSP ale koniecznie pod IO nie przez laptop. W sumie obecnie 6 ustrojów różnego typu coś tam pewnie prócz wizualnego aspektu wnoszą. Pokój tragiczny heheh 4.3/4.2 m największą bolączką to niskie w miarę opanowany temat pochłaniaczami i ustawieniem ale DSP z laptopa że można deko poprawić. 

Messenger_creation_cdacc4e2-f5b3-4b25-9d13-3f2bd202e012.jpeg

Messenger_creation_b31fe5cf-3b75-4895-bf5d-d25ea6915da3.jpeg

Messenger_creation_2cee1892-8a82-4f59-b536-bc207931e072.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos doradzania, to zrobiłem to tylko raz, z zastrzeżeniem że doradzałem, a ostateczną decyzję podjął sam zainteresowany. Tyle że znam, jego system, jego akustykę, i pomogłem mu określić jasno jego preferencje. Z pośród wszystkich dostępnych opcji wybrał sobie lampę. Finalnie pojechaliśmy, by wybrał sobie pomiędzy fezzem Titanią i Silver Luną. Po odsłuchach wybrał do swoich Pylonów Opali 30 Lunę i jest bardzo zadowolony. Nawet się nie dziwię, gdybym sam miał wybierać z tej konkretnej dwójki, wybrałbym tak samo. Ale to powiedziałem mu dopiero po odpaleniu Luny w jego domu. Dlaczego nie wybrał, choć mógł Titanii? Bo jak sam stwierdził, Titania zabrzmiała mu jak tranzystor na sterydach, ale brakowało tego lampowego czaru, a on miał już tranzystor, i szukał odmiany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2024 o 10:57, tomek4446 napisał:

Też dojrzałem do tego , że mniej znaczy lepiej :) 

Michał , są. Owszem . Lepsze dla mnie jest pojęciem względnym. Nie wiem, czy się zgodzisz ale to LEPSZE musi być w zakresie NASZEGO BRZMIENIA. Zawsze będą skrajności, od systemów bardzo stonowanych po analityczne. Gdzieś tam musimy znaleźć coś ,co nam najbardziej odpowiada i wpisuje się w jak najwierniejszym stopniu w muzę którą słuchamy. Miałem ostatnio zaszczyt odwiedzić kolegów @lpomis, @Rega, @MariuszZ. Wizyty te potwierdziły , że jak chcemy się na poważnie bawić w audio, to dopasowujemy system do własnych preferencji , a nie opinii internetowych , że coś gra tak lub inaczej. Świetnie spasowane , dopracowane brzmieniowo klocki do kolumn, a całość do prezentowanej muzyki.  Naprawdę wysoka półka . A ....... piszę o trzech różnych brzmieniach :) 

Było kiedyś takie fajne, wiejskie przysłowie, które często cytował mój ojczulek. "Mamo, chwalą nas. Kto? Wy mnie, a ja was". 

Spokojnych świąt 🙂

Edytowano przez KrólKiczu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, KrólKiczu napisał:

Było kiedyś takie fajne, wiejskie przysłowie, które często cytował mój ojczulek. "Mamo, chwalą nas. Kto? Wy mnie, a ja was". 

Spokojnych świąt 🙂

Trochę takie podszyte kpiną te życzenia....

Jak to piszesz ojczulek musi być dumny z syna :). 

Wesołych :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ten sprzęt na Olx widziałem...

Dnia 24.03.2024 o 13:12, Wing0 napisał:

A jeszcze kilka w świetle dnia, dziś z Sansui deko porównania. Deko info jak ktoś ciekawy. Kolumny AMT ESS 10b, wzmacniacz głównie Dynaco SCA 35 po bardzo dużej modyfikacji i Sansui au999. Źródło odbiega od reszty wiekiem IO Data (czasem wkurza ale gra dobrze), Exogal Comete Plus. Kable jak kable mam deko ciekawych, ale zapewne mało to interesujące. Akustyka nie woła o pomstę, ale jest trudna w przyszłość planuje DSP ale koniecznie pod IO nie przez laptop. W sumie obecnie 6 ustrojów różnego typu coś tam pewnie prócz wizualnego aspektu wnoszą. Pokój tragiczny heheh 4.3/4.2 m największą bolączką to niskie w miarę opanowany temat pochłaniaczami i ustawieniem ale DSP z laptopa że można deko poprawić. 

 

Messenger_creation_b31fe5cf-3b75-4895-bf5d-d25ea6915da3.jpeg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KrólKiczu napisał:

A to kpina i ironia jest zarezerwowana tylko dla Twojego mentora audiowita 🤪?

Jedni mają Audiowita (mentorów mam kilku;) inni ojczulka chwalącego samego siebie 😜

Przed chwilą, gienas napisał:

Chyba ten sprzęt na Olx widziałem...

 

Si jest wystawiony. Raz wystawiam, raz cofam zależy od nastroju :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...