Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

 Słuchałem ostatnio tych Usherów w salonie i stereofonia jest naprawdę dobra. Dźwięki "łapią” się między głośnikami, pozostając całkowicie oderwane od skrzynek.

Ja słucham w weekend na zmianę Harbeth P3 ESR XD i Dynaudio Special 25 SE i tez ciekawe wrażenia przy każdej zmianie. Oba świetne głośniki a zupełnie inne…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tomek4446 napisał:

Głębia sceny jakiej nie mam przy podłogówkach. Bas naprawdę do przyjęcia

czytając niektóre posty zastanawia mnie czy niektórzy naprawdę wiedzą jak brzmi naturalny dźwięk i stereo, a może sprzęt jest ...🤣

Pozdr.

Tomasz sorry że akurat trafiło na Ciebie🙃

 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Karol64208 napisał:

czytając niektóre posty zastanawia mnie czy niektórzy naprawdę wiedzą jak brzmi naturalny dźwięk i stereo

Ale wiesz że to tylko słowa któych użył interlokutor?

 To jak jeden dźwięk dla Ciebie "błyszczy" dla kogoś innego "dzwoni" a jeszcze ktoś inny słyszy go jako "sybilant".

 A przecież to ten sam dźwięk tylko inaczej nazwany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, majkel74 napisał:

Najlepiej opowiedz o swoim systemie,

IMG_20230816_213333_047.jpg.b9c112a8fd6865d77c9b482674bc82d2.jpg

IMG_20231008_072300_0402.jpg.9de844216ea22a3e00b4dc4e231d28ba.jpg

9 minut temu, majkel74 napisał:

Ci tę niedostępną innym wiedzę czym jest naturalny dźwięk

będę nieskromny, ale wiedza to teoria + praktyka i na tej podstawie zbudowałem system przed 30 laty, poza nowym preampem lampowym z HD phono.

Pozdr.

2 minuty temu, gienas napisał:

To jak jeden dźwięk dla Ciebie "błyszczy" dla kogoś innego "dzwoni" a jeszcze ktoś inny słyszy go jako "sybilant".

jak wiesz piszę o naturalnym brzmieniu przynajmniej najbliżej tego co słyszymy w naturze, dlatego nie wnikam kto jak słyszy ale jak sugeruje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Karol64208 napisał:

 

będę nieskromny, ale wiedza to teoria + praktyka i na tej podstawie zbudowałem system przed 30 laty, poza nowym preampem lampowym z HD phono.

I nieskromnie uważasz ze Twój Vintage’owy system sprzed 30 lat jest tym jedynym, który pozwala cieszyć się naturalnym dźwiękiem? Chciałbym zrozumieć Twój wcześniejszy wpis i niezwykłe rozbawienie wpisem o Usherach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tomek4446 napisał:

Dawno nie słuchałem monitorów. Mają swoją magię. Głębia sceny jakiej nie mam przy podłogówkach. Bas naprawdę do przyjęcia. Fajne doświadczenie. Kurczę , dało mi to do myślenia.

Usher S 520 II

IMG_2346.JPG

Mają te monitory coś co potrafi oczarować, czy zwyczajnie grają równo w każdym paśmie i mają dobry stosunek cena/jakość?. Tak pytam, bo nawet miałem je kupić dla porówmania z kefami ktore posiadam(na olx czasem można wyrwać za 1.3 -1.4k zł).

Ps.Czytałem Kraftest jak coś. I Kefów póki co nie sprzedaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, majkel74 napisał:

I nieskromnie uważasz ze Twój Vintage’owy system sprzed 30 lat jest tym jedynym

nie, na pewno coś się trafi lepszego a raczej ładniejszego😉, jak pisałem praktyka to nie znaczy że zaprzestałem 30 lat temu i siedzę i słucham.

Często ktoś przyniesie jakieś cudo z niesamowitej reklamy i wtedy mam też okazję posłuchać i ocenić a i czasami robię pomiary i testy. Poza tym ma dostęp do nowości które są na rynku w U.K.

Na razie nic mi nie przypadło do gustu moich uszów.

22 minuty temu, Pitt39 napisał:

potrafi oczarować, czy zwyczajnie grają równo w każdym paśmie i mają dobry stosunek cena/jakość?. Tak pytam, bo nawet miałem je kupić dla porówmania z kefami

jako monitory to może, zależy jakie źródło wykorzystujesz, co do pasma to mam inne zdanie:

skuteczność: 86 dB/1W/1m impedancja nominalna: 8 ohm pasmo przenoszenia: 52 Hz - 20 kHz 

Brakuje im podstawowego pasma które buduje klimat nagrań poniżej tych 52Hz😌

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Karol64208 napisał:

jako monitory to może, zależy jakie źródło wykorzystujesz, co do pasma to mam inne zdanie:

skuteczność: 86 dB/1W/1m impedancja nominalna: 8 ohm pasmo przenoszenia: 52 Hz - 20 kHz 

Brakuje im podstawowego pasma które buduje klimat nagrań poniżej tych 52Hz😌

Nie jestem fanem bardzo nisko schodzącego basu, a nawet jakbym był to mam świadomość ograniczeń wynikających z akustyki pomieszczenia, wiec to nawet i plus(jak się nie ma co się lubi,  to się lubi co się ma ;-)).

ps. super zestawik z epoki jak i cały pokoik(przytulnie).

ps2. przez 2 dni przetrząsnąłem cały temat. Dużo pięknych gratów(gównoburze też ostre miejscami😉). Z kolumien duże wrażenie zrobiły na mnie te poniżej(super się prezentują). 

image.png.62da369428878c15dd551fd75579ed73.png

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pitt39 napisał:

Z kolumien duże wrażenie zrobiły na mnie te poniżej(super się prezentują). 

jak jesteś na etapie kupna to warto ich posłuchać😀

12 minut temu, Pitt39 napisał:

Nie jestem fanem bardzo nisko schodzącego basu, a nawet jakbym był to mam świadomość ograniczeń wynikających z akustyki pomieszczenia

Wiem, panuje taka mania pomiarów i opinia że każdy pokój to problem z modami, ale głównie wynika ze złych pomiarów i wykonane na słabych kolumnach.

 Problem z niskimi pojawia się przy słabych kolumnach z małymi przetwornikami niskich tonów i przy systemach dwudrożnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Karol64208 napisał:

jak jesteś na etapie kupna to warto ich posłuchać😀

.

Przyszłościowo planuje do drugiego zestawu, do salonu(póki co  patrze sobie i "zazdraszczam"). Generalnie jednak wiem co chce stylistycznie, jaka konstrukcja, pod jaką muzykę... tylko jeszcze nie uzbierałem na ten cel pieniędzy, czyli problem się rozwiązuję 😉. Na razie jestem na etapie pierwszego pomieszczenia.

6 minut temu, Karol64208 napisał:

jak jesteś na etapie kupna to warto ich posłuchać😀

Wiem, panuje taka mania pomiarów i opinia że każdy pokój to problem z modami, ale głównie wynika ze złych pomiarów i wykonane na słabych kolumnach.

 Problem z niskimi pojawia się przy słabych kolumnach z małymi przetwornikami niskich tonów i przy systemach dwudrożnych.

Mój pokoj ma 10m2, wiec za wiele to się nie powojuję, choć broni nie złożyłem.

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Pitt39 napisał:

Nie jestem fanem bardzo nisko schodzącego basu, a nawet jakbym był to mam świadomość ograniczeń wynikających z akustyki pomieszczenia, wiec to nawet i plus(jak się nie ma co się lubi,  to się lubi co się ma ;-)).

ps. super zestawik z epoki jak i cały pokoik(przytulnie).

ps2. przez 2 dni przetrząsnąłem cały temat. Dużo pięknych gratów(gównoburze też ostre miejscami😉). Z kolumien duże wrażenie zrobiły na mnie te poniżej(super się prezentują). 

image.png.62da369428878c15dd551fd75579ed73.png

Dobre monitory. Zaletą jest konstrukcja zamknieta. Minusem jest (w stosunku do nowoczesnych konstrukcji) stosunkowo niska rozdzielczość w wysokich tonach.

 

7 minut temu, Karol64208 napisał:

 

 Problem z niskimi pojawia się przy słabych kolumnach z małymi przetwornikami niskich tonów i przy systemach dwudrożnych.

 

Tskowe posiadam. Nie stwierdziłem problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, majkel74 napisał:

Dźwięki "łapią” się między głośnikami, pozostając całkowicie oderwane od skrzynek.

Święta prawda. Nie ma szans jak stoją te 1,7m od miejsca odsłuchu, patrząc na nie stwierdzić , że grają. Dźwięk jest po prostu w przestrzeni.

1 godzinę temu, Karol64208 napisał:

czytając niektóre posty zastanawia mnie czy niektórzy naprawdę wiedzą jak brzmi naturalny dźwięk

 

1 godzinę temu, Karol64208 napisał:

Tomasz sorry że akurat trafiło na Ciebie

Karol , wiesz , że ja się nie obrażam. Każda krytyka powinna skłaniać do refleksji , nie zaś do chwytania za miecz lub wpinania magazynka :) 

@majkel74 już napisał , że wierność dźwięku z " naturą " głównie zależy od tego jak tą " naturę " słyszymy i postrzegamy. Czyli jakie dźwięki sprawiają nam frajdę, a jakie ból. :) 

36 minut temu, Karol64208 napisał:

skuteczność: 86 dB/1W/1m impedancja nominalna: 8 ohm pasmo przenoszenia: 52 Hz - 20 kHz 

Wczoraj słuchałem z lampą i wiesz co ? Mimo 86 dB skuteczności naprawdę nie odczułem , że jest jakiś spadek jakości , że nie dostają wystarczającej mocy. Monobloki mają po 40 W , a więc sporo jak na lampę , ale słuchałem też kolumn o podobnej skuteczności z kilkuwatową lampą i też było super. Co do pasma ? Co kto lubi. Moje poprzednie paczki zaczynały się od 27 Hz i było to proszenie się o kłopoty ,co organoleptycznie doświadczyłem :) Zresztą @Pitt39 już to wyjaśnił.

Dzisiaj druga część odsłuchu , tym razem z tranzystorem Luxmana.

A wcześniej godzinka pomiarów w różnych konfiguracjach. Nie ma to jak rodzinny niedzielny poranek :) 

IMG_2355.JPG

IMG_2356.JPG

IMG_2358.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tomek4446 napisał:

A wcześniej godzinka pomiarów w różnych konfiguracjach.

I do ilu Hz schodzą Ushery realnie w pomieszczeniu? Zakładam, że niżej niż te 52 Hz. 

(-6 dB względem 200 Hz lub poziomu średniego).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Kraft napisał:

I do ilu Hz schodzą Ushery realnie w pomieszczeniu? Zakładam, że niżej niż te 52 Hz. 

Ty masz Kraft jedne i drugie(lub też miałeś, nie wiem na czym tam obecnie stoisz).

Mają w czymś przewagę Ushery nad Kefami w tym mniejszym pomieszczeniu odsłuchowym które posiadasz?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Pitt39 napisał:

Mają w czymś przewagę Ushery nad Kefami w tym mniejszym pomieszczeniu odsłuchowym które posiadasz?.

Z tego co pamiętam, to LS-y w małym pomieszczeniu lepiej się sprawują. Ushery bardziej potrzebują odstawienia od ścian (o co w małym pomieszczeniu trudniej). Bez tego tracą sporo uroku, przejrzystości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kraft napisał:

Z tego co pamiętam, to LS-y w małym pomieszczeniu lepiej się sprawują. Ushery bardziej potrzebują odstawienia od ścian (o co w małym pomieszczeniu trudniej). Bez tego tracą sporo uroku, przejrzystości. 

A to pamiętam że coś o tym pisałeś w swoim teście.

U mnie skośne ustawienie, wiec po bokach trochę powietrza mają, za plecami po 40cm od BR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

Gratuluje.

Dobrej zabawy życzę. 

Piękne kolumny.

Grają przepięknie i to najlepsze kolumny jakie miałem. Kontrola niskich tonów oraz ich jakość na bardzo wysokim poziomie. Gęstość oraz zejście potężne jak na ich rozmiar. Brzmienie instrumentów bardzo przypomina jak w filharmonii. 😉 A wokale to prawdziwa uczta dla ucha. A najlepsze jest to że nic mi w kuchni nie rezonuje. Wąskim gardłem dla nich jest sa30 i mają duży potencjał. 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...