Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

23 minuty temu, MarcKrawczyk napisał:

Majówkowy system już się wygrzewa…

IMG_5736.jpeg

Fajne all-in-one, ale nie kusi Cię, żeby wymienić to na set złożony z dobrego źródła, porządnego DAC-a (oba oczywiście z dedykowanym zasilaniem), lampowego pre i jakiejś mocnej końcówki napędzającej coś 3-drożnego?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kraft napisał:

Fajne all-in-one, ale nie kusi Cię, żeby wymienić to na set złożony z dobrego źródła, porządnego DAC-a (oba oczywiście z dedykowanym zasilaniem), lampowego pre i jakiejś mocnej końcówki napędzającej coś 3-drożnego?

Jak się dorzucisz do budżetu, to czemu nie?

14 minut temu, tomek4446 napisał:

Olać system. Będziesz robił grilla z browarem ? :) 

Wpadasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot2024-04-28at14_08_10.png.b1b3f9f27a6ae401a2bbace11676e940.png

Dziś ja się podłączę do tego wątku :) Po różnych kombinacjach z systemem postanowiłem sprzedać moje graty i wrócić trochę do "deski kreślarskiej". Mój pokój jest wredny akustycznie (stara kamienica), a sam sprzęt stoi na połówce dłuższej ze ścian. Z typowymi kolumnami o szerokiej dyspersji zawsze było ciężko, I w ten sposób skierowałem się w stronę kolumn "kierunkowych" i tych które można ustawiać relatywnie blisko ścian (bliżej 30cm zamiast np 90ciu). No i tak dotałem do Amphiona, który nawet się chwali, że produkuje kolumny, które mają dobrze grać w normalnych pomieszczeniach.

Udało mi się salonowo posłuchać Argon'ów 3S'ów i bardzo mi się spodobały. Super detale, przyjemna średnica i szybki, dokładny bas oraz neutralność, którą lubię. Może niskim brakowało nieco wagi, ale to wciąż podstawki :) i do moich 30m2 byłyby za małe.

Ale ktoś sprzedawał używane 3LS'y czyli wersję stojącą i od 3 dni stoją u mnie i jest ❤️ Mój sypialniany Audiolab musi dość mocno się wysilić, aby je napędzić i się gubi miejscami, ale czuć że potencjał jest i zostaną, czekając na lepszą elektrownię.

Tak czy tak polecam każdemu przynajmniej posłuchanie Amphion'ów, kiedy będziecie szukać następnych kolumn :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2024 o 21:28, tomek4446 napisał:

IMG_2380.JPG

Mnie od razu wpadły w oko estetyczne stojaki marki Altec,  wiem, że to wyrób małoseryjny i nie tani :) 

Tomku, proponuję wypróbować te czarne głośniki z wielką dziurą z przodu (na zdjęciu poniżej). Wydaje się, że mogą brzmieć całkiem zarąbiście :)

Może kolega @Pitt39 powie coś więcej o tych wyglądających zjawiskowo paczkach.

Dnia 25.04.2024 o 15:15, Pitt39 napisał:

 

IMG_20240423_120937.jpg

 

Edytowano przez MMarek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MarcKrawczyk napisał:

Majówkowy system już się wygrzewa…

IMG_5736.jpeg

Bardzo fajny systemik:) Nigdy go co prawda nie słyszałem, ale kiedyś interesowałem się tym produktem. Sam mam podobnej klasy Bose Wave Soundtouch i to jest świetna sprawa do biura czy kuchni :)
PS: Przecież nie wszystko co gra musi być od razu audiofilskim zestawem - co Wy tacy niepraktyczni...?
Przecież na grilla to sprzęt jak znalazł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2024 o 10:34, DiBatonio napisał:

Czarne z "dziurą" z przodu to B&W 805

Niefortunnie zacytowałem Marka, choć chodziło mi o post Adama. Oczywiście, ten ProaAc nie jest przecież nawet czarny. B&W 805 Marka rozpoznałem bez problemu. Również po cenie, którą da się odczytać ze zdjęcia. Ale zgadzam się z Adamem, że to "kosmiczne" paczki. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MMarek napisał:

stojaki marki Altec,  wiem, że to wyrób małoseryjny i nie tani

Marek , nawet mi nie przypominaj :) 

4 godziny temu, MMarek napisał:

Wydaje się, że mogą brzmieć całkiem zarąbiście 

Lubię ProAci , lubię ten dźwięk , choć wielu może uznać , że z naturalnością ma niewiele wspólnego. Może i brzmią zarąbiście , ale póki co to mnie nie stać nawet na terminale do nich :) 

Choć cały czas się zastanawiam nad 

https://audio-connect.pl/qln/prestige-one/

:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MMarek napisał:

Może kolega @Pitt39 powie coś więcej o tych wyglądających zjawiskowo paczkach.

Ja niestety nie potrafię kwieciście opowiadać o muzyce, bo na dobrą sprawę  nawet nie znam tych wszystkich ustandaryzowanych pojęć, dzięki którym, os. po drugiej stronie ekranu może wiedzieć o czym jest mowa(lub chociaż mieć jakieś  blade pojęcie).

Wiem co czuje, wiem jak mi to robi w głowie i na duchu, gdy w  momencie muzycznej ekstazy włos na ciele staje na baczność... i to jest dla  mnie muzyczny drogowskaz co do jakości sprzętu. Tylko, że to jednak za słabo by być dobrym recenzentem, by w ogóle jakimkolwiek być ;-).

Na  pierwszym planie ProAcD20R. 

Pierwsze co mi się rzuciło w tym jak zagrał, to potężne zejście na basie(nawet jeden z pracowników stwierdził, że dawno tam takich kolumienek nie mieli co by potrafiły tak potrząść nogawką). Według specyfikacji pasmo przenoszenia: 28 - 33 000. 

Co poleciało i zagrało bardzo przyjemnie dla ucha:

B.B king - The Thrill is Gone

Mark Knopfler - Redbud Tree

Blues Delight - Slightly Hung Over

Leonard Cohen Famous Blue Raincoat

Diana Krall - Temptation

... i do czegoś takiego są stworzone moim zdaniem. Było miło, ciepło i przyjemnie, czekałem tylko aż ktoś przyniesie lampkę whisky do pełni muzycznego szczęścia(niestety nic takiego nie nastąpiło, niemniej i tak było dobrze ;-). Dlatego jak  ktoś obraca się głównie w takich klimatach,  to wierze że  mogą podejść i mając wolne 20k(bo chyba po tyle chodzą w top), można rozważać ich zakup (- rabat).

W muzyce elektronicznej te z wielką dziurą z przodu, które wyglądają  jakby miały za chwile zostać wystrzelone w przestrzeń kosmiczną sprawdził sie lepiej, dużo lepiej(ogólnie z wyglądu, do nowoczesnych wnętrz mogą sie wpasować idealnie... piękny lakier i ta skórka na górnej części obudowy jako wisienka na torcie).

Bowersy potrafiły wystrzelić dźwięk pod sam sufit, a salon miał więcej niż 2.65 wysokości... nie pamiętam co konkretnie poleciało, chyb cos z repertuaru Bliss, Searching o ile pamięć mnie nie myli.

Gdyby nie cena, gdyby nie brak miejsca, to mógłbym je z miła chęcią przytulić 😉

 

2 godziny temu, DiBatonio napisał:

😆😆😆

A ja znowuż nie widziałem ceny, nie zwróciłem uwagi, że to w Topach.  Myślałem, że kogoś w domu 🤭

Chciałbym... mój zestaw to jest w cenie okablowania jakie tam zagrało, a może brakło by 😅

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pitt39 napisał:

ProAcD20R. (...)

B.B king - The Thrill is Gone

Mark Knopfler - Redbud Tree

Blues Delight - Slightly Hung Over

Leonard Cohen Famous Blue Raincoat

Diana Krall - Temptation

... i do czegoś takiego są stworzone moim zdaniem. Było miło, ciepło i przyjemnie, czekałem tylko aż ktoś przyniesie lampkę whisky do pełni muzycznego szczęścia(niestety nic takiego nie nastąpiło, niemniej i tak było dobrze ;-). Dlatego jak  ktoś obraca się głównie w takich klimatach,  to wierze że  mogą podejść

Podobnie odebrałem model podstawkowy Response D2R. Oczywiście basu nie miały tak imponującego, jak w opisywanych przez Ciebie podłogówkach, ale reszta się zgadza, może nawet było lepiej (bardziej monitorowo i "referencyjnie") w zakresie sopranów i średnicy. Scena, barwa, namacalność wokali - od jazzu, przez bluesa do spokojniejszego rocka - bajka. Gabaryty ograniczały zejście i ilość basu, ale poza tym: jego jakość, sprężystość - bez zarzutu. Gdyby tylko miały woofer 18cm, to bym je zabrał do domu. Podłogówek nawet nie rozważałem (z różnych powodów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Pitt39 napisał:

Pierwsze co mi się rzuciło w tym jak zagrał, to potężne zejście na basie(nawet jeden z pracowników stwierdził, że dawno tam takich kolumienek nie mieli co by potrafiły tak potrząść nogawką). Według specyfikacji pasmo przenoszenia: 28 - 33 000. 

Chyba w większości salonów TopHifi pomieszczenia nie grzeszą akustyką, zazwyczaj bas dość mocno się niesie.

Te same kolumny w domu w zaadoptowanym pomieszczeniu potrafią zagrać lepiej.

 

 

43 minuty temu, Pitt39 napisał:

Chciałbym... mój zestaw to jest w cenie okablowania jakie tam zagrało, a może brakło by 

Hihi, nie pytam zatem co tam Ci gra 😉

23 minuty temu, Rafał S napisał:

Podobnie odebrałem model podstawkowy Response D2R.

 

23 minuty temu, Rafał S napisał:

Gabaryty ograniczały zejście i ilość basu, ale poza tym: jego jakość, sprężystość - bez zarzutu. Gdyby tylko miały woofer 18cm, to bym je zabrał do domu

A jak duży masz swój "pokój audio" ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DiBatonio napisał:

A jak duży masz swój "pokój audio" ?

Mniejszy niż Ty. Niecałe 19m2. Ale mam słabość do dużych wooferów. Te 18cm w moich Dynaudio to i tak kompromis. Wypożyczałem Spendory i Harbethy z przetwornikami 20-21cm i w pewnych aspektach dla mnie to było to. Kwestia gustu i reszty toru. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DiBatonio napisał:

Chyba w większości salonów TopHifi pomieszczenia nie grzeszą akustyką, zazwyczaj bas dość mocno się niesie.

Te same kolumny w domu w zaadoptowanym pomieszczeniu potrafią zagrać lepiej.

 

Nie chciałem tego pisać, bo dzięki uprzejmości salonu można posłuchać fajnych sprzętów, ale szczerze to tak... aż się prosi by do rogów wsadzić pułapki(większość wygląda chyba podobnie, wiec jest miejsce), odsunąć sofe/kanapę od tylnej ściany, jakiś dyfuzor za plecy. Od razu sprzedaż by wzrosła 🙂

12 minut temu, DiBatonio napisał:

Hihi, nie pytam zatem co tam Ci gra 😉

Teraz to dźwięk natury. Ptasie koncerty od 5 rano do późnego wieczoru... komfort mieszkania praktycznie w lesie. Zero wzbudzającego sie  basu, problemów z akustyką 😉

36 minut temu, Rafał S napisał:

Podobnie odebrałem model podstawkowy Response D2R. Oczywiście basu nie miały tak imponującego, jak w opisywanych przez Ciebie podłogówkach, ale reszta się zgadza, może nawet było lepiej (bardziej monitorowo i "referencyjnie") w zakresie sopranów i średnicy. Scena, barwa, namacalność wokali - od jazzu, przez bluesa do spokojniejszego rocka - bajka. Gabaryty ograniczały zejście i ilość basu, ale poza tym: jego jakość, sprężystość - bez zarzutu. Gdyby tylko miały woofer 18cm, to bym je zabrał do domu. Podłogówek nawet nie rozważałem (z różnych powodów).

Tak. Wokale i w tych kolumnach zagrały podobnie. Ładnie sie odrywały od nich, były namacalne, ciepłe. Ucha to nie męczyło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Pitt39 napisał:

Teraz to dźwięk natury. Ptasie koncerty od 5 rano do późnego wieczoru... komfort mieszkania praktycznie w lesie. Zero wzbudzającego sie  basu, problemów z akustyką 😉

Tego to Ci zazdroszczę, chociaż u mnie też od 4-5 rano ptaki wqrwiają, bo drą papę szpaki, wrony i inne krukopodobne 🤦

13 minut temu, Rafał S napisał:

Mniejszy niż Ty. Niecałe 19m2. Ale mam słabość do dużych wooferów. Te 18cm w moich Dynaudio to i tak kompromis. Wypożyczałem Spendory i Harbethy z przetwornikami 20-21cm i w pewnych aspektach dla mnie to było to. Kwestia gustu i reszty toru. :)

O cały 1 metr 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...