Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

3 minuty temu, audiowit napisał:

Byle z sensem.

Staram się ;)

6 minut temu, audiowit napisał:

No i pre dorownujace klasie zestawu.... z tym mógłby być problem.

 

4 minuty temu, kaczadupa napisał:

A już było tak miło ...

Najlepsze pre to podobno te z najkrotsza ścieżka

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się logiczne. I pewnie w teorii tak jest. Konstrukcja dobrego pre min polega na skracaniu ścieżki.

Natomiast mnie nigdy nie udało się z powodzeniem wyeliminować aktywnego pre z toru. Czyli beż pre ... słabo.

1 minutę temu, Adi777 napisał:

To chyba jacyś odosobnieni. Genelec ma w większości pozytywne/bardzo pozytywne opinie od słuchaczy, raczej trudno sobie wyobrazić, żeby u dźwiękowców było gorzej?

Neumanny kolorowały?

Ja nie mówię, że Genelec jest be. Jest zajebisty. Mówię, że do odsluchu w domu nie za bardzo się nadaje.

Tak, Neumann 120kh uprzyjemniał granie. Ale dało się na nim słuchać muzyki. Trzeba tylko pamiętać, że to mały monitor.

17 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ale czy potwierdzasz ze pre z krótką ścieżka jest naj? Czyż nie o to chodzi by jak najmniej wnosić wlasnego charakteru? By maxymalnie pokazac dźwięk pozostałych skladowych toru audio np. Kolumn?

Miro, analizuję co napisałeś. Pre nie ma pokazywać dźwięku pozostałych składowych toru, tylko nagrania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, audiowit napisał:

Ja nie mówię, że Genelec jest be. Jest zajebisty. Mówię, że do odsluchu w domu nie za bardzo się nadaje.

Napisałem przed chwilą e-maila o ewentualny odsłuch do jednego z salonów, które mają Genelec. Ciekawe, co odpiszą.

Przed chwilą, Rega napisał:

że to pierdziawki.

Tylko, że jak już słuchać, to od 8341/8351/S360A wzwyż, a nie te małe, bo po co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, audiowit napisał:

Miro, analizuję co napisałeś. Pre nie ma pokazywać dźwięku pozostałych składowych toru, tylko nagrania.

Ogolnie rzecz ujmując Niby tak,  ale jesli mam na myśli pre z najkrotsza mozliwa sciezka czyli np. Drabinka to w moim "widzimisie" (być może błędnym) jest "tlumikiem" zespołu kolumn i wzmacniacza. A one z kolei pokazujac nagranie poprzez swoj charakter grania. Tak to widze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rega napisał:

@Adi777 - słuchałeś jakichkolwiek Genelec czy bazujesz wyłącznie na opiniach innych i antycypujesz? Ja miałem, słuchałem i twierdzę, że to pierdziawki. Nie od dziś, zresztą. Pierwszy raz pisałem o nich przed czterema laty. Oczywiście każdemu wolno mieć własne zdanie. 

Ja słuchałem z 10 modeli Genelec. Pierdziawki może to nie są ale na tle tego co mam w domu to lipa. Te o których piszę to pierwsze 3 drożne G jakie będę mógł posłuchać w domu.

Ostatnio jakiś takich. Nawet nie wiem co to za model.

20230221_161730.jpg

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo pre typu drabinka. Im bardziej "odkrecone"  (podglasnianianie dźwięku) tym mniej tłumi. A im mniej tłumi tym bardziej "znika" z toru audio. Zgodzisz się @audiowit? Wiesz... nie pytam byle pierwsza osobę, a wlasnie Ciebie.

Możesz to odebrać jako komplement

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit może źle się wyraziłem pisząc pierdziawki. Ale dźwięk , który prezentowały te , które miałem (chyba 8030 - już nie pamiętam) to był tak słaby, że pozbyłem się ich po dwóch tygodniach. Wzmacniacz wewnętrzny był wielkości dwóch pudełek od zapałek - sprawdzałem to z ciekawości.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

A propo pre typu drabinka. Im bardziej "odkrecone"  (podglasnianianie dźwięku) tym mniej tłumi. A im mniej tłumi tym bardziej "znika" z toru audio. Zgodzisz się @audiowit? Wiesz... nie pytam byle pierwsza osobę, a wlasnie Ciebie.

Możesz to odebrać jako komplement

Myślę, że nie jest to takie proste. Dzięki za komplement, ale pytaj o to bardziej światłych technicznie. Ja odbieram świat na slych i nie rozbieram tego na elektronikę.

mozesz wyeliminować drabinkę stosujac przekaźniki. Rezystory tez "grają". 

poczytaj jeszcze o drabinkach typu shunt. Może to naprowadzi Cię na trop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rega napisał:

dźwięk , który prezentowały te , które miałem (chyba 8030 - już nie pamiętam) to był tak słaby, że pozbyłem się ich po dwóch tygodniach

Słuchałem podobnego modelu - aluminiowy, mały monitor około 8k za parę z tego co pamiętam. Było słabo, sucho i ostro, a do tego zupełnie bez basu. Niedługo potem kupiłem Adam audio A7x i to już jak najbardziej się nadawało do domu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rega napisał:

@audiowit może źle się wyraziłem pisząc pierdziawki. Ale dźwięk , który prezentowały te , które miałem (chyba 8030 - już nie pamiętam) to był tak słaby, że pozbyłem się ich po dwóch tygodniach. Wzmacniacz wewnętrzny był wielkości dwóch pudełek od zapałek - sprawdzałem to z ciekawości.

Wiem o czym piszesz. Dlatego, jak pojawia się ekscytacja monitorami odsłuchowymi, to pierwsze moje pytanie jest czy wogole ten ktoś takich słuchał, a jeśli tak, to czy u siebie w domu i jak długo. Bo można się zachwycić, jest efekt wow.... trwający z 15 min :).

yamaha ns powoduje opad szczeny, a po pół godz zgrzytanie zębami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...