Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

4 godziny temu, Rega napisał:

Myślę, że Witkowi to mało kto w Polsce mógłby wysłać coś Go interesującego😉

No bez przesady, sluchałem kilka swietnych systemow i nie ma szans żebym zdążył za tego zycia posluchac je wszystkie u siebie. 

Dodatkowo w naszym pieknym kraju nie ma lub są mało popularne niektore tylko firmy. Zwróccie uwagę, na naszym forum przewija się w sumie tylko kilka marek. Warto szperać po zagranicznych forach. Innowiercy mają wiekszy staż w audio i wieksze doswiadczenie. Przyklad Graafa. Przeciez to znana manufaktura. Tylko, ze w Pl chyba dystrybucji nie było. Ale to nie znaczy, że w PL nikt nie ma. Mają... sluchalem i zawsze była rewelacja.

Michał, smacznego. Mam nadzieję, ze spodoba Ci się Lux. No i to tez kawalek ladnego mebla :).

44 minuty temu, R_33 napisał:

Patrząc na Wasze systemy - to mój wygląda  bardzo ubogo :)
Ale jest mój i dla mnie moja ulubiona muzyka na tym systemie brzmi super :)

Już się nim chwaliłem w zakładce z gramofonami :) 

aud.jpg

ram.jpg

IMG_0229.jpg

kol.jpg

Ważne, że Tobie się podoba, a najwazniejsze, ze sluchasz muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, audiowit napisał:

Michał, smacznego. Mam nadzieję, ze spodoba Ci się Lux. No i to tez kawalek ladnego mebla :).

Konsumuje jak wiesz, a faktycznie mebel nie lada.... Ale dawniej robili sprzęty czy to Sansui czy ten Lux kurcze, miedzi więcej niż w niejednym mieszkaniu ;). 

ZZTop fajnie wywyja, ale z gracją ;). 

IMG_20240601_210824792.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RoRo napisał:

Tymbark jest passé

Ale za przypadkową reklamę przynajmniej nikt się nie przyczepi. Bo, za pokazanie etykiet tych butelek w środku to już może być różnie. A wolność jeszcze mi miła😉

Może i daleko, ale przecież NIE NA KSIĘZYCU.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rega napisał:

Może i daleko, ale przecież NIE NA KSIĘZYCU.

No fakt! Prędzej czy później się zdarzy ... bo skoro wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, to kierunek się zgadza - wystarczy tylko zmienić zwrot!

Pozdrawiam
PS. A przy tym Ty wiesz i ja wiem (oraz jeszcze parę osób), że to słowo ma pewien podtekst 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby się rozbijać. Dostaniecie pokój z łożem małżeńskim😉, a poza tym, jesli taka wola, można spać w pokoju odsłuchowym. Jest tam dwuosobowa, rozkładana kanapa. I barek pod ręką😉, i muza na wyciągnięcie ręki po pilota. I pięć wzmaków, a wkrótce sześć🙂 itd,itd,itd.

20200628_121810.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Roman, coś mało tych wzmacniaczy, musisz się podciagnąć ;)

Myslisz, ze ja tak z dobrego serca pozyczam sprzęt. Kondensatory trzeba raz na jakis czas ładować :)

Muszę coś Wam napisać na temat dźwięku Graaf GM50B. Jest wspaniały. Nie chcę bawic się tu w stopnie skali rozdzielczosci, wysokich, basu czy wokali. Wzmacniacz gra niesamowicie wyrafinowanym, mocnym, na wskroś realnym dźwiękiem. Co najwazniejsze chce się choć na chwilkę usiąść i posluchać muzyki. Czasu niewiele ale nawet na pół godzinki warto przysiąść.

Lampa robi swoje. Tylko, ze warto zaznaczyć, ze to jest potwór. Mowienie o slabowitych lampach w tym przypadku jest calkowicie nietrafione. Ma zbior cech, ktore pozwalają na słuchanie muzyki, a nie sprzetu. Bardzo go polubilem. Myslałem o Sansujach, Mcintoshach, Mbl ach nawet Accu przeszło przez sita weryfikacyjne ( brrr musialem być bardzo wyposzczony) Oczywiscie nie tych topowych. Na szczescie o nich zapomnialem.

Lubię go. Strzał w 10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ten szósty zabierze ze soba trochę sprzętu do kompletu i zrobi się u mnie lekko przestronniej. 

@audiowit- to będzie sześć jednocześnie. Co prawda nie stać mnie na tak egzotyczne jak Twoje, ale też nie są to jakieś szroty z wystawki. Można posłuchać. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli ktoś się zastanawia zeby kupić wzmacniacz chiński, nowy, efektowny niech sie dobrze zastanowi. Najlepsza elektronika, wspaniale trafa, popularne lampy, schematy w necie. Podobna historia byla w PL z Luxmanami. W naszym kraju malo popularne mozna było kupić za grosze. No ale były Marantze, Yamahy z plastikowymi galkami itd. Teraz juz dobrego Luxa w cenie plastikowej Yamahy się nie kupi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxy to dobre sprzęty, szczególnie te lampowe. @elektron6 miał pieknego. Zastanawiałem się czy go nie kupić, ale dla mnie był wtedy trochę zbyt drogi. 

Czasem zdarzają się jeszcze na DBA. Tak jak Sony STR-V7. Ostatnio był za równowartość 1400 zł. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...