Skocz do zawartości

Muzyka Elektroniczna , co o niej sądzicie ? co polecacie ? czyli ogólna dyskusja


lukasz_pro

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Tak, sobie przeglądam wątek gatunku, i już w pewnym momencie pomyślałem, że nikt tu nie ma pojęcia, o tym, że w Polsce też się komponuje kawał dobrej muzyki elektronicznej.
Chciałem napisać coś o Przemku Rudziu, no ale na ósmej stronie wątku, objawienie....
Zatem wspomnę o twórczości innego kompozytora, dla odmiany z Łodzi, wydającego muzykę on-line, pod pseudonimem konspiracyjnym Dieter Werner.
Jego twórczość charakteryzuje się bogactwem formy. Utwory tego twórcy są bardzo zróżnicowane stylistycznie, bardzo ilustracyjne, żywiołowe, pełne emocji. O stylach, o które haczy nie będę wspominać, bo napisałbym tu książkę, chyba. ;)
Po za tym, cytując Klausa Schulze:  mówić o muzyce, to tak, jakby tańczyć o architekturze.
Zapraszam do słuchania, jest też możliwość nabycia albumów w formatach bezstratnych wav, flac itp.
Link kieruje do konkretnego albumu, ale można tam znaleźć kompletną twórczość kompozytora.
Dieter Werner Epoka Dywergencji
 

 

Edytowano przez Eltanianin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eltanianin doskonale wiem, że jest mnóstwo nieznanych, utalentowanych twórców el-muzyki w Polsce - tylko kiedy to wszystko znaleźć i przesłuchać? Mało kto ciągle siedzi na forum i pisze,  a jak już pisze, nieraz pisze sam dla siebie 😶Jak zapewne zauważyłeś, na tym i i na innych forach zainteresowanie muzyką elektroniczną jest znikome, ludziska się boją, że stracą "twarz" bo to takie nieaudiofilskie 😁 Z kolei większość z tych, co już pisze, z reguły odgrzewa stare kotlety, które są wszystkim powszechnie znane aż do obrzydzenia. Oczywiście bez urazy, bo każdy ma prawo słuchać czego chce i pisać  o tym ile chce - ale ileż można wklejać Jarre'a, Tangerine Dream czy innych wielkich klasyków el-muzy? Ja od lat trzymam się zasady, że praktycznie nie piszę nic o najbardziej sławnych artystach, producentach i zespołach, staram się popularyzować tych mało / mniej znanych.

Za Dietera Wernera dziękuję, nie znałem, dorobek chętnie poznam w wolnej chwili.

Z mojej strony Polaris i brzmienia w duchu berlin school:

https://polarismusic.bandcamp.com/album/desert-run

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie wrzucę ot takie utworki.

Nils Frahm

https://tidal.com/track/103386854

Boards of Canada *

https://tidal.com/track/16024566

 

 

8 godzin temu, Eltanianin napisał:

Tak, sobie przeglądam wątek gatunku, i już w pewnym momencie pomyślałem, że nikt tu nie ma pojęcia, o tym, że w Polsce też się komponuje kawał dobrej muzyki elektronicznej.

 

3 godziny temu, Profi napisał:

doskonale wiem, że jest mnóstwo nieznanych, utalentowanych twórców el-muzyki w Polsce - tylko kiedy to wszystko znaleźć i przesłuchać?

To prawda, tak sobie myślę, że jedną z takich osób i artystów jest Maciej Staniecki muzyk i kompozytor.

Nagrał cztery solowe płyty z muzyką instrumentalną wydane przez wydawnictwo Requiem Records. Jedna z nich zatytułowana "To co nieokreślone" została uznana przez magazyn "Hi Fi Muzyka" płytą roku 2004.

Mam kilka jego płyt CD z wydawnictwa Requiem Records m.in. "To co nieokreślone ".

Polecam też płytę "Following the light". 

Więcej na stronie: 

https://requiem-records.com/pl/artysci/maciej_staniecki

Kilka albumów jest na Tidalu:

https://tidal.com/artist/13363329

Polecam.

 

Edytowano przez RoRo
Na prośbę autora-poprawiłem nazwę zespołu *
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Profi napisał:

Doskonale wiem, że jest mnóstwo nieznanych, utalentowanych twórców el-muzyki w Polsce [...]

[...]...bo to takie nieaudiofilskie[...]

Za Dietera Wernera dziękuję, nie znałem, dorobek chętnie poznam w wolnej chwili.

Z mojej strony Polaris i brzmienia w duchu berlin school:

https://polarismusic.bandcamp.com/album/desert-run

 

Polaris, znam znam... Na kilku występach na żywo, też się było... między innymi w Taklamakanie - Opalenica.

Ja miałem, to szczęście, ze wpadłem w niszowe środowisko el-muzyczne, już jakoś w pierwszej dekadzie tego wieku. Takie festiwale jak "Elektroniczny Woodstock" Kruszwica, WEM - Słubice, The Day Of Electronic Music - Cekcyn ;) Znawcy tematu wiedzą ;) i wiele pomniejszych wydarzeń.
Inna sprawa, że ciężko o nagrania, a już na pewno ciężko o takie w dobrej jakości, o jakimś  hi - ress, nie wspominając, więc choćby z tego tytułu nie jest to działka audiofilska.

...a jak, schodzimy do polskiej niszy, polecam: Endorphine "Świat Równoległy"  
Relaksik, po stresującym dniu w pracy ;) też do nabycia w formie elektronicznej, ale i w postaci CDA.

Edytowano przez Eltanianin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, DiBatonio napisał:

Będzie poprawione 😉

Jacek - poprawiłem tę "Canade" w Twoim poprzednim wpisie.

A tak swoją drogą to Twój wpis był jak najbardziej poprawny, z tym że sprzętowo!
Bo ktoś (a właściwie to "ktosie" 🙂 ) faktycznie bardzo Kanadę polubił i to już dawno temu 👍

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny polski twórca klasycznej muzyki elektronicznej. Często współpracujący z Przemkiem Rudziem Tomasz Pauszek
Wybrałem dla Was album z 2017
LO-FI LO-VE

Zapraszam do słuchania. tej i innych realizacji kompozytora :)
Można muzykę nabyć w formacie plików bezstratnych. oraz w formie fizycznego albumu 2CD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Na sąsiednim forum podejrzałem taką oto propozycję 

The Flashbulb - Our Simulacra 

Na razie słuchałem z telefonu. Pierwszy odsłuch - myślę sobie - dziwactwo. Coś jednak mnie przykuło i przesłuchałem cały album. Drugi odsłuch i rogal na gębie. Jeszcze muszę przysiąść do odsłuchu słuchawkowego, ale chyba będzie zakup.

Muzyka nietuzinkowa, słychać, że artysta włożył sporo pracy w swoje dzieło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, nad "wykupem" którejś z platform streamingowych audio.
Na której znajdę najwięcej elektroniki, rocka elektronicznego, i progresywnego?
Z możliwością pobierania plików w jakości przynajmniej płyty CD Audio  44.1kHz, a najlepiej więcej, łapiącej się w standard Hi Res.



Z góry dzięki za s sugestie....

Edytowano przez Eltanianin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to ja znów "zagram" "po naszemu" :)
Dieter Werner - Kraina Lodu"

Zwróćcie uwagę na przestrzeń, chciało by się powiedzieć, 3D w utworach "Koło Podbiegunowe", [2] oraz "Pleistocen"[5] Przy tym 5tym miałem autentyczny odruch cofnięcia stóp, by "w ognisko nie wlazly" ;)
Momentami stereofonia mi się z pokoju wylewa.... ;) 


Miłego słuchania.... Nie zamarznijcie mi, tylko :) No i uważajcie na stopy :D

Kraina Lodu.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 30.11.2023 o 10:38, Eltanianin napisał:

Zwróćcie uwagę na przestrzeń, chciało by się powiedzieć, 3D w utworach "Koło Podbiegunowe", [2] oraz "Pleistocen"[5] Przy tym 5tym miałem autentyczny odruch cofnięcia stóp, by "w ognisko nie wlazly" ;)
Momentami stereofonia mi się z pokoju wylewa.... ;) 

 

Nic dodać, nic ująć

Niedawno zakupiłem jego całą dyskografię w pakiecie. Zostały mi jeszcze pierwsze 3 albumy do odkrycia. Te które już przesłuchałem, bardzo mi się podobają. Świetna robota. Słychać inspirację Artysty muzyką J.M. Jarre'a i Tangerine Dream, lecz nie robi tego w nachalny sposób.

Spośród tych wszystkich albumów najwyżej oceniam  "Land of Ice", to jest po prostu mistrzostwo świata, są tu dźwięki które najlepiej łechcą moje uszy. Daję 11pkt na 10 😊.

Myślę, że duże uznanie uzyska też całkowicie odmienny stylistycznie, słodko-klubowy album "Berlin"

https://dieterwerner.bandcamp.com/album/berlin

Tak, że jeszcze raz dziękuję @Eltanianin za przywołanie Dietera Wernera do zbiorowej świadomości 🥰

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...