Skocz do zawartości

Muzyka Elektroniczna , co o niej sądzicie ? co polecacie ? czyli ogólna dyskusja


lukasz_pro

Recommended Posts

43 minuty temu, Kraft napisał:

Ty to masz pamięć słuchową;) 

Dynamikę można zmierzyć. Taką dynamikę powinno mieć i taką ma.

obraz.png.c4026c04c0ae7eee12a7732c6bd7356c.png

Nagrania porównawcze w wersji cyfrowej też są dostępne. Różnice są do wychwycenia. Na dobrze przechodzonych płytach to poza tym to po prostu słychać. Ja nie mam problemu z wyłapaniem tego.

Ot i cała tajemnica.

P.S. Pamięć słuchowa rzeczywiście mi pomaga. Z muzyką kojarzę ludzi, miejsca, sytuacje. Np. w ostatnim Minimaksie
Piotra Kaczkowskiego, przed stanem wojennym, ostatnim utworem było Dream On  zespołu Nazareth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popołudnie rozpoczyna dziś również Jean Michel Jarre w nawiązaniu do Equinoxe. Konkretnie to pozycja Equinoxe Infinity. Winyl już współczesny (2018). Poniżej spektrogram ze strumienia i zapewne CD z którego ów strumień pochodzi. Na Dezzer wygląda tak:

spectro2.png.1f7a786094a70b898c615d1855b0bfe2.png

Natomiast na płycie winylowej znalazłem ciekawy pod względem wizualnym, nie wiem czy niezamierzony fragment:

spectro1.png.70fd5ffa3de3cc2449d5ef6f846e81fa.png

Nota bene widać tu z dobrym przybliżeniem pasmo przenoszenia wkładki i/lub głowicy nacinającej.

Wydanie płyty 180 gramowe.

obraz.png.cae0e037ba31c5c2b82c0a371b095276.png

Na koniec porównanie dynamiki winylu, strumienia i CD.

Zrzutekranu2023-06-03140052.png.f293c9f0ad09f548fa280d1e5acfae24.png

Edytowano przez Highlander_now
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kraft napisał:

"The Millenium Concert. The Twelve Dreams Of The Sun".

Tytuł nietrafiony - pudło i falstart;)

Jarre popełnił ten sam błąd co Juliusz Słowacki w Kordianie in pewnie wielu innych: wiek czy millennium nie zaczynają się 1 stycznia po zakończeniu roku z dziewiątką na końcu tylko z zerem. Więc sabat czarownic u Słowackiego w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia 1799r nie był początkiem wieku. Jarre wpadł w tę samą pułapkę. Obecne millenium zaczęło się 1 stycznia 2001r;)

A tak przy okazji, i tak byłeś wytrwały co do twórczości JMJ. Ja zbastowałem po Revolution…

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Sqter83 napisał:

Kebu, lubię gościa widać że ta muza to jego życie. Chętnie wybrałbym się na jego koncert.

Dwa spostrzeżenia z koncertu Kebu z STHLM Italo Disco Party 2015...

Stare syntezatory, podobnie jak sprzęt audio wówczas produkowany, były bardzo porządnie wykonane. Drewniane boki nie były rzadkością. Sam wciąż posiadam Korga N1 z 1998r (więc wcale nie bardzo stary), ma drewno po bokach i waży ponad 20kg... (zdjęcie z Internetu). Oczywiście wciąż śmiga bez zarzutu…

obraz_2023-06-06_001743213.png.6d3cebea033ff98dfadefecbb8e42d5a.png

Drugie spostrzeżenie to... Szwedów nawet taka muzyka nie jest w stanie zmusić do pląsania… gosh!!!;)

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, sonique napisał:

Tutaj Giorgio opowiada co nieco o sobie. Dla fana muzyki elektronicznej jest to gratka nie lada... Bardzo ciekawa historia...

https://tidal.com/browse/track/211822893

 

Interesujaca historia.Chciec to moc.

Odnosnie plyty 'RAM' to pamietam ze kiedy sie ukazala pozyczylem sobie ja z netu.Tak dla ''obczajki''.Dwa,trzy przesluchania i skasowalem folder.Po paru miesiacach znow pozyczylem,znow podejscie i znow smietnik.Po jakims roku kupilem CD w Tesco za trojke.Szedlem wtedy na impreze,wlazlem do sklepu po piwo.No i na tej imprezie zaskoczylo!!Po paru dniach kupilem 12" i wtedy totalnie mi szczena wyjebala,spadla na podloge,odbila sie i przykleila do sufitu!!!

Zeby nie pisac tylko glodnych kawalkow,ponizej lineczka do Warszawiakow.

Pare kawalkow na albumie jest dobrych,pare smierdzi brudnym kiblem.

https://xenony.bandcamp.com/album/polish-space-program

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2023 o 10:30, sonique napisał:

Czy był ktoś z Was na koncercie Marka Bilińskiego w Szczecinie na Wałach Chrobrego

No, niestety, nie miałem przyjemności. A L E za to byłem na koncercie grupy BANK w 1982 r, gdzie Marek Biliński był klawiszowcem i w czasie koncertu miał kilka swoich solowych wystąpień. Miałem nawet przyjemność porozmawiania z Nim oraz pozostałymi członkami grupy. Rozmawialismy ok pół godziny, po koncercie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że to nie jest niemożliwe. Ode mnie też jest starszy o 7 lat. A rozmawiało nam się bardzo dobrze. Opowiadał mi, m.in o tym jak kobinował aby wymigać się od służby wojskowej, co też mu się udało po kilku miesiącach pobytu w armii.😉. No, takie były czasy, że służba wojskowa niekoniecznie była zaszczytem. Wtedy byla bardzo przykrym obowiązkiem.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Coś z gatunku Glitch / Minimal Techno / Ambient. Artysta tworzył też ścieżkę dźwiękową m.in. do filmu The Revenant (Zjawa).

Alva Noto - Uni Blue

 

Dnia 8.06.2023 o 18:09, Adi777 napisał:

Tima Heckera słuchałeś?

Tak, podsłuchuję czasami :)

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...