Skocz do zawartości

Zmiany na forum


Recommended Posts

O wszystkich zmianach będzie mogli się wypowiadać do woli, ale że głosów jest wiele, nie zawsze dojdziemy do porozumienia icon_smile.gif Kropeczki można zastąpić własną grafiką, czyli mogę je zmienić. Ale to detal icon_smile.gif Tematy ciężko będzie ruszyć, bo tylko w kinie domowym są ponad 3 tysiące, a przepinanie do nowych działów ręcznie jest w zasadzie niemożliwe. Trzeba by ewentualnie rozważyć stworzenie subfor w działach Stereo i Kino domowe poświęconych konkretnym zagadnieniom, np. doborowi kolumn itp. Wyszukiwarka będzie jednak teraz bardziej widoczna, może to coś da. Właśnie testuję pomysł widocznego pokazania wpisu "Pierwsze posty", ale nie wiem, czy mi się spodoba icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przyjrzeć się wyszukiwarce, ponieważ w obecnej postaci stanowi ona lekkie nieporozumienie, taki żarcik, a nie - przydatne narzędzie.
Po wpisaniu szukanego słowa wyszukiwarka znajduje tylko wątek / wątki, gdzie ono się znajduje, ale i tak trzeba przejrzeć po kolei wszystkie strony danego tematu, ponieważ każdy z nich wyświetlany jest od 1-szej strony. Pół biedy, gdy wątek zajmuje 3 strony, a co gdy trzeba przebić się np. przez dyskusję sansujową? Życzę powodzenia...

Na forum AS działa to znakomicie, po wyszukaniu i wyświetleniu listy tematów z danym słowem, klikam i od razu mam wyświetloną stronę, gdzie owa fraza występuje po raz pierwszy.
Pewnym rozwinięciem byłaby funkcja "Znajdź następny" pozwalająca na szybsze nawigowanie w ramach większych objętościowo tematów.
Myślę, że taka modyfikacja wyszukiwarki przyniesie więcej pożytku na forum niż zamiana kwadracików na kropeczki, a kropeczki na gwiazdeczki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarka jest na nowym forum znacznie lepsza. Uchylam rąbka tajemnicy (załącznik - wyniki wyszukiwania prostego) icon_smile.gif icon_smile.gif To bardzo mały wycinek. Tak czy siak jest przewidziane nieco lepiej skonfigurowane szukanie zaawansowane, myślę, że będzie Wam dobrze służyć.

Dział "Komentarze i opinie" wyodrębniłam jako oddzielne forum, w którym to utworzyłam dwa subfora:

1. Nic o nas bez Was: Uwagi i pytania dotyczące portalu i miesięcznika AUDIO.
2. Rozmowy (nie)kontrolowane: Wystawy, spotkania, ogłoszenia, czyli groch z kapustą.

...i zrobiłam tam porządek icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W profilu każdego użytkownika są "osobiste informacje" - ograniczone do 300znaków. Tam można napisać krótko o swoim sprzęcie i słuchanej muzyce. Choć może warto tak zrobić, by dla zalogowanych użytkowników było to bardziej "na wierzchu" - jak na innych forach i szybciej można taką informację zobaczyć (oraz 300 znaków to trochę za mało).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Moi drodzy forumowicze, patrząc oczyma nowicjusza trudno mu się po forum poruszać. Choćby ten dział- pomieszanie z poplątaniem.
Wg mnie forum.audio.com.pl powinno być zreformowane. W taki sposób by wyraźnie rozgraniczyć część doradczą od dyskusyjnej... W ramach dyskusyjnych części tematy, które są nadal kontrowersyjne ale i tym ciekawsze (wpływ akcesorii, kabli, platform itp). No i jeszcze trzecia wyodrębniona część- muzyczna. Sądzę, że z podzieleniem każdej z trzech części nie byłoby problemów.

Acha! Zapomniałbym o części czwartej- to ta w której właśnie piszę......
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku w pełni się z Tobą zgadzam.
Pisaliśmy już o tym w innym wątku, że forum od jakiegoś czasu przeobraża się w instytucję doradczą. Jak pisał tam Audiowit, 80 - 90 % wątków to poradnictwo. Czy takie powinno być forum?
Niestety poziom wypowiedzi, szczególnie tych aktualnie rejestrujących się pozostawia wiele do życzenia. Coraz częściej mamy do czynienia z osobami roszczeniowymi, nie przygotowanymi do zadania sensownego pytania, nie okazującymi za grosz pokory i szacunku dla doświadczonych Kolegów, nie tolerującymi zwyczajów i zasad panujących na forum.
Czy jak wchodzimy pierwszy raz do czyjegoś domu to narzucamy gospodarzowi swój sposób bycia, zwyczaje - delikatnie mówiąc?

Wielu z tych, którzy uzyskali odpowiedź znika z forum. O tym, aby zabrali sensowny głos w dyskusji na tematy jak to nazwałeś "dyskusyjne" nie ma szans.
To powoduje, że wielu z nas czuje się taką sytuacją zmęczeni, bywa że puszczają nam nerwy.

Zjawisko, o którym piszę nie jest charakterystyczne dla naszego forum. Coraz częściej mamy do czynienia z tym zjawiskiem, czyli bylejakością, brakiem szacunku dla innych (szeroko pojętego) w całej sieci.
Reasumując. Byłoby sensowne i popieram tu Wpszoniaka, aby podzielić forum na część informacyjno-doradczą i merytoryczno-dyskusyjną.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... A wiesz, przyszedł mi do głowy taki pomysł:
Zaprosiłbym (nie ja, lecz administracja forum) do współpracy dystrybutorów audio. Niech oni spełniają "obowiązek doradczy", a my tuż obok będziemy bardziej lub mniej teoretycznie sobie gadali (pewny jestem, że szybko jacyś się znajdą do dyskutowania z namil)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... Ale działają niezobowiązująco. Ja myślałem by oddać im we władanie poniekąt i żeby się zdeklarowali czy np. chcą być uhonorowani jako odpowiedzialni za tę część banerami z nazwą firmy (wiesz o co mi chodzi?). Szukający porady szukaliby u konkretnego dystrybutora.... Rolą moderatora byłaby tylko kontrola od czasu do czasu czy rizmowy przebiegają z zachowaniem kultury.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja myślałem by oddać im we władanie poniekąd i żeby się zdeklarowali czy np. chcą być uhonorowani jako odpowiedzialni za tę część banerami z nazwą firmy (wiesz o co mi chodzi?). Szukający porady szukaliby u konkretnego dystrybutora.... Rolą moderatora byłaby tylko kontrola od czasu do czasu czy rozmowy przebiegają z zachowaniem kultury.


...oraz kontrola nad tym, bo poprawiali błędy - bo czasami (niektórych) trudno zrozumieć,

O ile jestem w stanie zrozumieć chęć do napisania dużej ilości postów - to już tego, że nie chce się poświęcić pół minuty na poprawienie tego co autokorekta wyczynia z niektórymi słowami nie rozumiem. Przecież to też jest wizerunek firmy!

Ale bardzo dobrze, że firmy wreszcie zaczęły się pojawiać i udzielać na naszym Forum (tzn. od paru lat, pierw jedna, potem druga, ... w międzyczasie kilka innych firm które niestety rzadko się udzielają).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

O ile jestem w stanie zrozumieć chęć do napisania dużej ilości postów - to już tego, że nie chce się poświęcić pół minuty na poprawienie tego co autokorekta wyczynia z niektórymi słowami nie rozumiem. Przecież to też jest wizerunek firmy!


Oczywiście! Masz rację. Jeśli wizerunek firmy miałby nie ucierpieć to niech pilnują jak my.... Jak wiesz jestem dysortografikiem- poprawiam napisany tekst wielokrotnie (nawet po paru dniach). Wstyd mi za swoje błędy i dlatego poprawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku przepraszam, że tak piszę, ale należymy do wymierającego gatunku. Obecnie nie ważne jest jak piszesz i jaką masz wiedzę. Liczy się tupet, pewność siebie i niepohamowana arogancja wobec innych. Nie tylko tych starszych, ale również wobec tych, którzy próbują czegokolwiek tych kolesi nauczyć, włącznie z szacunkiem do innych. Porażająca jest pewność takich, że tylko oni mają rację.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... może nie? Przypominam sobie radosne pierwsze lata komunikatora gg gdy 95% użytkowników pisało bez uwzględnienia polskich znaków. Przypominasz sobie? Ja uparcie pisałem jak mi nauczyciele nakazali i.... Przeszła ta okropna tendencja w zapomnienie. Nigdy tak nie będzie, że coś od wstępu złe zwycięży to co lepsze, ładniejsze i bardziej zrozumiałe (w efekcie).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podług mnie, niezależnie od obszaru rozważań, jakość zawsze będzie w cenie. Jedyny kłopot w tym, że w niektórych dziedzinach trudniej jest się jej przebić w zalewie wszechogarniającej tandety.
Nie wiem ile macie lat Koledzy wpszoniak oraz belfer54, przeczuwam, że jestem odrobinę młodszy. I widzę wśród młodszych ode mnie również sporo osób, które stawiają na jakość, na kulturę, na wiedzę itp. A to daje mi promyk nadziei na lepsze jutro. Przeca i nasi dziadowie mawiali, że ta "młodzież dzisiejsza to taka niewychowana".
Cytując słowa jakiegoś kabaretu młodzież ogólnie dzielimy na "dobrą" i "ach, tą dzisiejszą" icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy Wpszoniak, Gambeat wiem, że trochę "przerysowałem", ale też celowo to zrobiłem, aby sprowokować innych do refleksji. Może zajrzą tu i poczytają, zastanowią się.
Mam świadomość, że wśród młodych ludzi, z tzw. pokolenia "Z" są tacy o jakich pisze Kolega Gambeat. Czyli "stawiają na jakość, na kulturę, na wiedzę itp." Pracuję z takimi na co dzień. Oby takich było jak najwięcej na tym forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien pomysł, aby problem ortografii zniknął raz na zawsze.
Uruchomić taką opcję podczas pisania posta, aby edytor sprawdzał błędy ortograficzne z automatu . Jeśli takowe się pojawią nie będzie można wysłać tak napisanej wiadomości.

Suma sumarum użytkowników będzie zmuszony poprawić swoją wypowiedź. W przeciwnym razie nie zada pytania. Jeśli nowicjusz napotka taką barierę, i będzie zbyt leniwy, aby poprawić post zostanie wyeliminowany z dyskusji.

Bez minusów, kropek, ostrzeżeń itp.

Poprostu nie szanujesz innych , masz gdzieś zasady , jesteś krnąbrny...
Sayonara.
Podobnie jak podczas odwiedzin w czyimś domu/mieszkaniu. Nie szanuje zasad, nie podoba się , w takim układzie do widzenia.

Myślę, że pomysł przynajmniej do przedyskutowania.
Można by go rozwinąć o np. Zasadę zawarcia w pierwszym poście przynajmniej 3 punktów z listy " jak pisać pierwsze posty ". I nerwów mniej, i nie kompetentych użytkowników itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W postach #262 i #265 zawarte są ciekawe przykłady rozwiązań, widać że House ma doświadczenie i można z niego korzystać. Postawmy pytania o to jakie efekty chcemy osiągnąć na forum, i szukajmy odpowiedzi. Nauka kultury - nie odpowiadać na niechlujne posty, a przestrzeganie zasad ortografii i pisowni wpisać do regulaminu. Nauka szacunku - ban za nieodpowiednie treści, odpowiadać tylko na właściwie przygotowane zapytania, zgodne ze wzorem. Namysł pytających, odsunięcie szukających na już - pytania po 10 dniach od rejestracji. Świata nie zmienimy ale możemy uporządkować forum. Koledzy liniowi chyba mają trochę dość tej orki na ugorze. Może Działy, Sprzęt do kwoty ... pomogłyby? Więcej wątków muzycznych - tu nie będzie lepszego magnesu niż ten który już jest obecny - teksty bardzo dobre merytorycznie i zaangażowanie piszących, rozwinie się.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam pewien pomysł, aby problem ortografii zniknął raz na zawsze.
Uruchomić taką opcję podczas pisania posta, aby edytor sprawdzał błędy ortograficzne z automatu . Jeśli takowe się pojawią nie będzie można wysłać tak napisanej wiadomości.

Suma sumarum użytkowników będzie zmuszony poprawić swoją wypowiedź. W przeciwnym razie nie zada pytania. Jeśli nowicjusz napotka taką barierę, i będzie zbyt leniwy, aby poprawić post zostanie wyeliminowany z dyskusji.


Pomysł jest nierealny (choć ciekawy), gdyż korzystamy z nazw firm i modeli których nie ma w słowniku i raczej nie jest możliwe by były.
Poza tym taki system może kwalifikować jako błędne linki do aukcji czy różnych stron www.

Swoją drogą niestety wielu osobom nie chce się sprawdzić, czy poprawnie ortograficznie napisały swój post. A argument że piszą z komórki i nie widzą błędów (niby edytor nie podkreśla błędów) zazwyczaj jest po prostu wciskaniem kitu: bo błędy są podkreślane, ale użytkownikom się nie chce.

A chyba jeszcze gorsi są ci, którzy piszą jednym ciągiem bez ładu i składu - i bardzo trudno się zorientować co chcieli napisać. Więc co z tego, że nie popełnią (przez przypadek chyba...) żadnego błędu, skoro wychodzi "siara"?

Albo ktoś przeoczy - napisze "Poprostu" zamiast "Po prostu"... icon_wink.gif

Wspominałem też by wrócić do meritum-a jak ktoś ma propozycje zmian to niech również przejrzy wcześniejsze posty i co już było zgłaszane, bo ponownie nie odkrywał Ameryki.

Pozdrawiam
PS. Poza tym - mówiąc krótko jest pare osób na naszym Forum które piszą ciekawie i w sposób czytelny, ale zdarzają się im błędy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...