Skocz do zawartości

Zmiany na forum


Recommended Posts

14 minut temu, JaZz napisał:

Jaka grupa?

 

21 minut temu, JaZz napisał:

Napisał że wiemy że masz stałe czy coś takiego z tego co pamiętam. 

No napisałeś, ze wypowiedział się w ten sposób. Nie, że on wie tylko że wiemy. Liczba mnoga , stąd mój wniosek.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2021 o 07:59, Kraft napisał:

 

Mam pytanie do administracji. Czy użytkownicy mają możliwość podglądu adresów IP innych forumowiczów? 

Wczoraj jeden użytkownik próbował straszyć innego tym, że zna jego IP. Jak mógł pozyskać taką informację? To jakaś opcja dostępna w panelu, czy wiedzę tę posiada jedynie administracja czy moderator?

@Redakcja AUDIO. W innym temacie napisałaś Olu:

"owszem, jestem w stanie poznać IP każdego (to oczywista możliwość każdego administratora każdego forum), ale bynajmniej się tą wiedzą nie dzielę. To raz. Dwa - Dzik miał dwa konta, sam się do tego dawno przyznał, drugie zostało zablokowane i nie jest to żadną tajemnicą. Trzy - forum nie zostało przejęte przez kryptohakerów, żadne dane nie wyciekną."

Przyjmuję z dobrą wiarą, że nie miałaś z zaistniałym zdarzeniem nic wspólnego. Oficjalnie sprawa jest dla mnie zakończona.

Wszystko wskazuje jednak na to, że wspomniane dane - choć bez Twojego udziału - niestety jakoś wyciekły, Nieoficjalnie, na podstawie posiadanego oglądu sytuacji. Uważam, że knucie moderatora z niektórymi użytkownikami przeciwko innym forumowiczom, do tego z wykorzystaniem powierzonych administracji danych, jest wyjątkowo niefajnym zjawiskiem. 

Jak silna jest chęć dokopania oponentowi, że kolejne granice przyzwoitości (pomijając, że chyba i granice prawa) zostają dla niej przekroczone. Bardzo to smutne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kraft napisał:

Wszystko wskazuje jednak na to, że wspomniane dane - choć bez Twojego udziału - niestety jakoś wyciekły,

Co na to wskazuje?

Pytam po raz kolejny bo piszesz o tym znowu bez podawania jakichkolwiek konkretów. A sprawa jest poważna. Więc albo należy ukarać kogoś kto takie bezpodstawne oskarżenia feruje albo osobę która się dopuściła wycieku danych osobowych!

Na to przecież jest paragraf.

5 minut temu, Kraft napisał:

Uważam, że knucie moderatora z niektórymi użytkownikami przeciwko innym forumowiczom, do tego z wykorzystaniem powierzonych administracji danych, jest wyjątkowo niefajnym zjawiskiem. 

Konkrety proszę!

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft

Z całym szacunkiem pozwolę się z tobą nie zgodzić. W mojej opinii wysuwasz za daleko idące wnioski. Audiowit wypowiedział się swoim tonem wszystkowiedzącego wiedzącego, dorzucił aluzję i tak dalej. Ale to wszystko dym i lustra. 

P.S. Ip jest tak gównianie nic nie mówiącą informacją, że szkoda sobie zawracać tym głowę nawet. A perm bany po ip tylko edukują jak używać vpna. 

A co do moderatorów na tym forum, to działają okej. Nadgorliwość gorsza faszyzmu a tutaj tego nie ma. Plus to My jako społeczność kształtujemy forum, jeśli trzeba wzywać moderatora do zamordyzmu to nie jest dobrze parafrazując klasyka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bahzell napisał:

P.S. Ip jest tak gównianie nic nie mówiącą informacją, że szkoda sobie zawracać tym głowę nawet.

Nie. Podlega ochronie prawnej jak i inne nasze dane osobowe. I chciałbym wiedzieć czy jest tutaj bezpieczne czy ni?  Czy @Kraft ma rację czy też bezpodstawnie, publicznie zarzuca moderacji łamanie prawa.? Albo, albo.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, HQ150 napisał:

Poprosiłem moderację o zajęcie stanowiska w tej sprawie.

Niepotrzebnie. Administracja już stanowisko zajęła. 

"owszem, jestem w stanie poznać IP każdego (to oczywista możliwość każdego administratora każdego forum), ale bynajmniej się tą wiedzą nie dzielę."

Koniec tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, HQ150 napisał:

Nie. Podlega ochronie prawnej jak i inne nasze dane osobowe. I chciałbym wiedzieć czy jest tutaj bezpieczne czy ni?  Czy @Kraft ma rację czy też bezpodstawnie, publicznie zarzuca moderacji łamanie prawa.? Albo, albo.

Tak a i owszem. Tak samo jak mail. Co nie zmienia faktu, że jest to gówniana informacja, którą można bardzo łatwo manipulować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzam ze nawet nie chciało mi się czytać o co kaman tylko przeczytałem post Krafta.

Kraft oczywiście przeinaczył to co napisałem, bo ma w tym cel. Za wszelką cenę będzie próbował się na mnie zemscic, bo kiedyś ujawniłem jego zgodę na opublikowanie testu na stronie producenta kolumn. Chodziło o sam fakt.

Panowie, nie dajcie się wciągnąć w podłe zagrywki Krafta i nie dajcie sobą manipulować.

Nie znam IP Dzika. Nie blefowałem. Dzik sam kiedyś mówił o tym skąd pisze.

Hq150 znam prawo. Dokładnie jeśli chodzi o rodo jak i ścigania przestępczości internetowej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast Kraft. Rozpowszechnianie tego co wydaje Ci się lub mowienie publiczne że następuje, a nie ma to miejsca jest pomówieniem i jest karalne.

1 godzinę temu, Bahzell napisał:

@Kraft

Z całym szacunkiem pozwolę się z tobą nie zgodzić. W mojej opinii wysuwasz za daleko idące wnioski. Audiowit wypowiedział się swoim tonem wszystkowiedzącego wiedzącego, dorzucił aluzję i tak dalej. Ale to wszystko dym i lustra. 

P.S. Ip jest tak gównianie nic nie mówiącą informacją, że szkoda sobie zawracać tym głowę nawet. A perm bany po ip tylko edukują jak używać vpna. 

A co do moderatorów na tym forum, to działają okej. Nadgorliwość gorsza faszyzmu a tutaj tego nie ma. Plus to My jako społeczność kształtujemy forum, jeśli trzeba wzywać moderatora do zamordyzmu to nie jest dobrze parafrazując klasyka. 

Prostuję nadal. Nic nie sugerowałem powiedziałem wprost, że stałe IP jest łatwe ( dla prokuratury) do ustalenia. I pisałem, że nie ma anonimowości w internecie.

 

Hq150 jeśli nie jest to jeszcze dla Ciebie sprawa rozwiązana to specjalnie Tobie oświadczam, że nigdy nie prowadziłem rozmow o ujawnianiu żadnych adresów.

Natomiast teraz poproszę Krafta o przeprosiny zarówno mnie jak i użytkowników forum o próbę zmanipulowania moim tekstem i wmanipulowania użytkowników w intrygę, o której nawet nikt nie pomyślał.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważałem sprawę za zamkniętą, a okazuje się, że nawet jej nie było. Tylko zmarnowałem miejsce na serwerach. Przepraszam.

I nawet żadni użytkownicy nie knują za placami innych, by pognębić tego, czy innego. Wspaniale! Jak dobrze jest żyć w przeświadczeniu, że człowieka otaczają sami poczciwcy. To uczucie tak miłe sercu, że aż chce się śpiewać...

Grajmy Panu na harfie
Grajmy Panu na cytrze
Chwalmy śpiewem i tańcem
Cuda te fantastyczne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Niepotrzebnie. Administracja już stanowisko zajęła. 

Wiem. Po czym Ty po raz kolejny oskarżyłeś ją publicznie o przestępstwo.

Więc zgłupiałem do reszty. Bo jakim cudem nie boisz się wysuwać takich oskarżeń? Robisz to bezpodstawnie a administracja ma to gdzieś?

Ja też tak mogę? Bezkarnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bahzell napisał:

Co nie zmienia faktu, że jest to gówniana informacja, którą można bardzo łatwo manipulować. 

Wiem, tak samo można powiedzieć, że dane z dowodu są gówniane bo można sobie ,, dowód kolekcjonerski'' od Ukraińców kupić.

Nie zmienia to jednak faktu, że dane IP są chronione prawem. Podawałem już tutaj wykładnię prawną.

1 godzinę temu, Redakcja AUDIO napisał:

Panowie, błagam, przestańcie 😔 

Ale jakie przestańcie?

Forumowicz po raz kolejny oskarża Was publicznie o łamanie prawa a Wy przechodzicie nad tym do porządku dziennego.

To chyba nie jest stan normalny.  Ja też mogę Was publicznie oskarżyć o łamanie prawa i pozostanę bezkarny?

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Natomiast Kraft. Rozpowszechnianie tego co wydaje Ci się lub mowienie publiczne że następuje, a nie ma to miejsca jest pomówieniem i jest karalne.

No właśnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, HQ150 napisał:

Wiem. Po czym Ty po raz kolejny oskarżyłeś ją publicznie o przestępstwo.

Więc zgłupiałem do reszty. Bo jakim cudem nie boisz się wysuwać takich oskarżeń? Robisz to bezpodstawnie a administracja ma to gdzieś?

Ja też tak mogę? Bezkarnie?

Nie , @HQ150 , Ty nie możesz - bo zachowujesz się kulturalnie i proszę nie zmieniaj tego.

Nie mamy tego "gdzieś" - dość oszczędnie rozdajemy "bany" i tymczasowo blokujemy niektóre wątki by posprzątać na spokojnie i potem je odblokować.

Pomówienia Krafta są bezzasadne (innych określeń nie użyję - przez grzeczność),  być może dla Niego sprawa jest załatwiona, a jednak Jego zachowanie zostawia niesmak.
... i nie tylko Jego 😞

Dziwne i smutne jest przede wszystkim to, że w ostatnich dniach coraz więcej jest akcji "dowalić komuś" - a głosy wzywające do opamiętania są ignorowane.
I to jest temat do zastanowienia się...

Wygląda na to, że sprawa "słyszenia/niesłyszenia kabli" jest często tylko pretekstem do wojenki.

 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Redakcja AUDIO napisał:

administracja absolutnie nie ma gdzieś pomówień @Kraft, który następnym razem zastanowi się nad sensem swoich słów.

Gdyby Wasza reakcja była natychmiastowa i zdecydowana jak on te słowa po raz pierwszy tutaj napisał, ile niepotrzebnej pisaniny i emocji byśmy po obu stronach zaoszczędzili.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft się zastanawia już od dawna, dlaczego pewne najagresywniej wypowiadające się na forum osoby nigdy nie są strofowane przez administracje, a inne - często znacznie bardziej kulturalne - dostają bany. Najbardziej zajmuje Krafta próba odpowiedzi na pytanie, czy przypadkiem nie decydują o tym osobiste kontakty i sympatie moderatora RoRo?

Oczywiście żartuję.. Po co tracić czas na myślenie o sprawach oczywistych. 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...