Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Jak taka rzadka to pewnie mega popsuta i w ogóle ;) 

Przełożyłem sobie mniejsze marconi , spora różnica do dużych , jest taka jakby mgiełka. Kto kiedyś oglądał w starym kinie ten pamięta muzykę na wstępie , i te małe tak u mnie grają jak Fogg śpiewał , są bardziej melodyjne (oczywiście odchodzimy od "naturalności") , ale spokojna muzyka mega relaksująca.

Heh nie trzeba zmieniać sprzętu , wystarczy lampami żonglować i na nowo się cieszyć lekko innym brzmieniem :D

Daj znać jak dłużej posłuchasz jaka różnica do dużych , w sumie to od razu powinno być słychać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych dużych mam 3 parki. Czarnym koniem okazaly się Sylvanie chrome top natomiast na tych Marconi chyba będę sluchał...Narazie mogę stwierdzić lepszy balans tonalny. Te wieksze są skoczne, dynamiczne te mniejsze z dwoma dziurami są...normalne. Nie ma efektownego podkręcania tempa. Narazie to ostatnia parka 6sn7. Mam w czym wybierać.

Dziś juz nie mam siły i ochoty na słuchanie muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, audiowit napisał:

No więc Marconi z lat 40tych zostają w przedwzmacniaczu. Najbardziej dojżałe brzmienie. Najlepsza rozdzielczość i głębokość sceny. Myslę, ze jeszcze lepiej zagrają.

Dla mnie moje małe Marconi też takie przyjemniejsze w odbiorze ;) 

Zobaczymy jak będzie po 100h grania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jako iż w Krakowie burza się pojawiło a lampa była włączona to mogę stwierdzić to co @audiowit pisał kiedyś. Przy dużym zapasie w zasilaniu wzmak nie gaśnie od razu, światło , źródło przygasło i to znacznie :D Także fajnie , oczywiście po chwili wyłączyłem sprzęt bo to raczej szkodliwe w takich warunkach.

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19 sierpnia 2019 o 20:21, Kubakk napisał:

Nie wiem jak wzmak może grać po wyłączeniu , mój nie gra , po to jest guzik "sezamie wyłącz się" :D

Jak widać wystarczyła burza... i już po trzech tygodniach dowiedziałeś się że wzmacniacz może grać pare-paredziesiąt sekund bez prądu :-)

Witek,

ja też staram się od razu wyłączać sprzęt jak tylko zbliża się burza (a właściwie już przy wiadomościach pogodowych zapowiadających burze-gdy nie będzie mnie w domu w przewidywanym terminie). A dokładniej to nie tylko wyłączam, ale wręcz wyjmuję z gniazdek w ścianie kable zasilające oraz nawet wtyczkę RJ-45 ze streamera by ograniczyć do minimum ewentualne szkody mogące powstać po uderzeniu pioruna. Kiedyś jak miałem miniwieżę czy zestaw stereo wart około tysiąca to się nie przejmowałem, bo choć ryzyko było podobne -to jednak kwota na odtworzenie wtedy sprzętu była do zakceptowania. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niedawno oddałem Krzyśkowi na zmodzenie mego ca dacmagica100 http://audiopurist.pl/mods-pl/cambridge-audio-dacmagic-100-modification/

Zmienione kondensatory , kość wolfsona , wtyki rca , przekaźnik itp. efektem czego jest zupełnie inne brzmienie , bardzo dobrze kontrolowany dół , średnica podobna jak wcześniej chociaż więcej jakości , niekiedy masy, natomiast  góra nie jest już tak zaznaczona , co wcześniej mogło trochę denerwować przy rocku , czy muzyce klasycznej.

Do tego zrobiłem sobie kabel rca w oparciu o wtyki axiomedia 9mm (miedź tellurowa) + przewód neotech nei-3004 (miedź monokrystaliczna) , pierwszy wtyk robiłem tyle ile pozostałe 3 , niestety jak się dawno człowiek nie "bawił" to poprawiać trzeba było ;) 

Kabelek tak jak Krzysiek wspominał tak też się stało dodał "mocy" , całe pasmo stało się czystsze w odbiorze , bas jest odczuwalny na desce w toalecie :D , góra stała się przyjemniej zaokrąglona , wokale mają przyjemnie zaznaczony początek i koniec , zresztą instrumenty podobnie.

Ogólnie leci Max Richter (Taboo , Black Mirror , Vivaldi recomposed) i jest mega kameralnie , przy Taboo (jeden z lepszych soundtracków jakie słyszałem) odczucia niczym z sali kinowej.

Zmiany w dac-u dały także lepszą kontrolę nad membranami (wiele piosenek dawniej "ucinało" w połowie przywalenia basowego , teraz idzie do końca wybrzmienie) , chociaż nie mam pojęcia jak to możliwe - całe pasmo bardziej się wyrównało , góra wcześniej efektowna ,ale jednak obecna daje więcej smaczków.

Zauważyłem ,że wzmak pozytywnie zareagował na w/w "poprawki" , także mam powody sądzić iż w następnej kolejności kable głośnikowe , potem może zasilający powinny także poprawić brzmienie.

PS: polecam usługi audiopurist , jeśli macie jakieś budżetowe sprzęty , polecam zapytać o zmodzenie.

dac_promo_4.jpg

DSC_0090.JPG

DSC_0093.JPG

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Dnia 25.10.2015 o 14:31, Gość napisał:


Używam do dziś interkonektu Ixos 100.X03 Studio do połączenia Pioneera PD-S06 z Lebenem 300XS, natomiast do połączenia Pioneera A-5 z głośnikami NHT 1.5 głośnikowe Ixos 606 Pakora (w drugim systemie)
Niegdyś używałem interkonektu Ixos 101, teraz mój przyjaciel łączy udanie gramofon Music Hall ze wmacniaczem Cayin A55T.
Ponadto odsłuchiwałem Ixos 6003, Exotica oraz XHS756... Wszystkie wymienione mają znakomitą relację ceny do jakości, niestety starsze modele jak Studio.X03 czy 101 (oba na wtykach WBT) lub Pakora trudne do zdobycia.

Kupilem niedawno Ixos 101. Wpialem do swojego systemu i gra to calkiem przyjemnie. Mam mozliwosc zakupienia wyzszego (tak mi sie wydaje) modelu IXOTICA™ IX2. Nie za wiel moge na jego temat znalezc oproc recenzji w ktorej pisza ze gora nie jest dostatecznie wyrafinowana. Reszta na poziomie IC'ow w tej cenie czyli za ok 1500. Brac czy nie? :) Cena to chyba ok 500?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Masz na myśli Piotra Bocianka, tak? Ja nie znam branży 🙂.

A to nie będzie zawracanie mu d...? Ja przecież malutko wiem na temat lamp.

9 minut temu, Sanwing napisał:

Bo nie miał kto o lampach pisać od kilku lat. Bardzo mało osób je ma, a jeszcze mniej miało więcej niż jedną na dłużej( na tym forum).

Jeśli dobrze czytam to masz na myśli, że jest jakieś inne forum "lampowe"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...