Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Ciezka sprawa....3 x CD.

Drone, Avant-garde Jazz, Avantgarde, Ambient, Doom Metal, Krautrock, No Wave, Free Jazz, Free Improvisation

 

To The Earth (Aker Hu Benben)

1-1Daiitoku-Myōō No Ōdaiko 大威徳明王 鼓童 : L'Impact De Théia Durant L’Éon Hadéen 6:13

1-2Nganga : Grand Guérisseur Magique De L’Ère Probocène8:35

1-3Lamasthu : Ensemenceuse Du Reigne Fongique Primordial & Infanticides Des Singes Du Néogène4:00

1-4Ptah Sokar Osiris : Rituel De L’Ouverture De La Bouche Dans L’Éon Archéen9:16

1-5Magická Džungl'a : Carboniferous2:20

1-6Enūma Eliš : La Mondialisation Ou La Création Du Monde : Éon Protérozoïque7:11

To The Moon (Heka Khaibit Sekhem)

2-1Zâr : Empowering The Phurba / Éon Phanérozoïque7:05

2-2Vajrabhairava གཤིན་རྗེ་གཤེད་, རྡོ་རྗེ་འཇིགས་བྱེད། : The Summoning (Nasatanada Zazas !)6:03

2-3Vajrabhairava གཤིན་རྗེ་གཤེད་, རྡོ་རྗེ་འཇིགས་བྱེད། : The Rising2:04

2-4Vajrabhairava གཤིན་རྗེ་གཤེད་, རྡོ་རྗེ་འཇིགས་བྱེད། : The Great Wars Of Quaternary Era Against Ego8:36

2-5Iadanamada ! : Homo-sensibilis Se Prosternant Sous La Lumière Cryptique De Proboscidea-sapiens5:38

2-6Oi Sonuf Vaoresaji ! La Sixième Extinction De Masse : Le Génocide Anthropocène12:32

To The Sun (Ânkh Maät Sia)

3-1Eôs : Avènement De L’Éon Evaísthitozoïque Probocène Flamboyant18:32

3-2Heka Hou Sia : Les Animaux Pensent-ils Comme On Pense Qu’ils Pensent ?6:24

3-3Heliozoapolis : Les Criosphinx Sacrés D’Amon-Rê, Protecteurs Du Cogito Ergo Sum Animal15:24

3-4Khonsou Sokaris : We Are, We Were And We Will Have Been8:36

 

Neptunian Maximalism  'Éons'

 

https://neptunianmaximalism.bandcamp.com/album/ons

 

R-15574264-1593874167-5805.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@J4Z Tak mi się skojarzyło: słyszałeś kiedyś J.J. Band czyli Jacka Jagusia z kolegami na żywo? Instrumentalnie nasi miażdżą Brothers Moving swoją wersją Roxanne. :)

 

 

A skoro już jestem przy Dżej-dżejach - jedna z moich ulubionych polskich płyt XXI wieku.

"J. J. Band I Przyjaciele Grają Utwory Tadeusza Nalepy"

 

 

 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem słuchałem audycji Jana Chojnackiego "Strumień zdumień" w radiu Nowy Świat. Zaprezentował on ponadpółgodzinny utwór The Allman Brothers Band, "Mountain Jam", ich  improwizowaną przeróbkę kawałka Donovana "There is a Mountain". Dawno już nie włączałem ich koncertowej płyty "At Fillmore East", na której się on znajduje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maxredaktor napisał:

Dawno już nie włączałem ich koncertowej płyty "At Fillmore East", na której się on znajduje.

Moim zdaniem jedna z najlepszych  koncertówek lat 70-tych (zarówno w ramach bluesa, jak i rocka). "In Memory of Elizabeth Reed" - czysta magia. :) 

 

@sonique, @Grzesiek202 , @slaw0001, @stach_s.  Na pewno znacie, ale i tak przypominam, bo jest na liście moich ulubionych numerów wszech czasów. :) Pora nieodpowiednia bo to kawałek do wieczornych odsłuchów. @tomek4446 - jak już pisałem, w takich chwilach zazdroszczę Ci lampy. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał S Oj dawno tego nie słyszałem. Ale właśnie odpalona została cała płytka.

31 minut temu, Rafał S napisał:

 Pora nieodpowiednia bo to kawałek do wieczornych odsłuchów.

Tu się jednak widzę mamy inne preferencje 😉. Bo jak dla mnie idealne do słuchania w robocie. A żeby słuchać muzyki, którą z kolei proponujemy w temacie o polskim jazzie, to ja muszę mieć spokój i ciche tło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adi777 napisał:

The Doors - "Absolutely Live" (1970) 

A ja akurat wyjątkowo nie cenię koncertowych Doorsów. Moim zdaniem instrumentalnie byli dość przeciętni w porównaniu z resztą, wymienionych, szczególnie rytmicznie. Chyba tylko Manzarek miał coś więcej do powiedzenia jako muzyk, ale tutaj z kolei dyskusyjny był wybór instrumentów klawiszowych (Vox Continental itp.). W ogóle, uważam, że w dłuższych kawałkach na żywo zwyczajnie przynudzali - dla mnie tam nie było dość treści. Pod względem zespołowego zgrania i poziomu zaawansowania muzyki  (jazzowe wycieczki) chyba nikt w bluesrocku nie zaszedł aż tak daleko jak ABB. Może poza Colosseum. Cream - tak, ale było ich tylko trzech, więc to inna kategoria. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„On był miłością mojego życia, potrząsnął mną, zmienił mnie kompletnie. Byliśmy dla siebie stworzeni. Dzięki niemu czuję się atrakcyjną, dającą sobie świetnie radę w życiu kobietą. Bycie ze sobą było dla nas rodzajem terapii. Może również inspiracją, ale nie intelektualną, raczej psychiczną. Byliśmy dwiema zawieruszonymi duszami, które potrzebowały siebie. Żeby tworzyć, odchodziliśmy od siebie” (Urszula Dudziak)

„Kładę się teraz do snu, na trochę dłużej niż zwykle. Nazwijmy to wiecznością" (Jerzy Kosiński)

”Zrobił to metodą polecaną przez Hemlock Society - nowoorleańską grupę pomagającą odejść z godnością beznadziejnie chorym” (Janusz Głowacki - autor powieści o Jerzym Kosińskim „Good Night, Dżerzi”)

„Ból. Właśnie tym słowem mogę opisać tę płytę. Pracowałam tak długo, aż ból został oswojony moim głosem” (Urszula Dudziak)

Urszula Dudziak - Malowany Ptak

Polonia Records 1997

Urszula Dudziak - vocal

Okładka - Rafał Olbiński

Polecam

A3D893EA-B368-4752-91A9-3E4E4FA7EFEF.jpeg.fc88e03dbc00229d7d91f272df95b226.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''

Moja krew co chyłkiem płynie w głębi ciała
Które kryje się po ciemnych korytarzach
W alkoholu w ustach kobiet krew
Podskórne życie me mierzone w litrach
I płynące wspólną rzeką w morze krwi
Moja krew moja krew

Mrożona wysyłana i składana w bankach krwi
Bankierzy przelewają ją na tajne konta tajna broń
Moją krwią tajna broń konstruowana
Aby jeszcze lepiej jeszcze piękniej
Bezboleśniej ucieleśnić krew
Moją krew wypijaną przez kapłanów
Na trybunach na mównicach na dyskretnych rokowaniach
Moja krew

Moja krew
To moją krwią zadrukowane krzyczą codzień rano stosy gazet
Nagłówkami barwionymi krwią
Moją krew wykrztusił z gardła spiker
Na ekranie liczę ślady mojej krwi
Moją krwią moją krwią
Leciutko podchmielone damy delikatnie przechylają szkło
Na rautach w ambasadach
Tak to moja krew
To moją krwią podpisywano wojnę miłość
Rozejm pokój wyrok układ czek na śmierć
Moja krew

Moja krew
Moja krew
Moja krew
Moja krew

I Twoja też
Moja krew
I wasza też
Moja krew
I moja też
Moja krew
I Twoja też

Moja krew
I wasza też
Moja krew
I nasza krew
Moja krew
I Twoja tez
Moja krew
I wasza tez
Moja krew
I nasza też
Moja krew

Moja krew
I twoja też
Moja krew
Moja krew
Moja krew''

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...