Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Dzięki „polecajce” @Highlander_now po około dwóch latach jako takiej abstynencji znowu wpadłem w ciąg… I na razie nie wygląda na to abym miał z niego szybko wyleźć. Najpierw dyptyk „Last Dance” i „Jasmie”. Potem „The Köln Concert”. A na deser moja pierwsza kupiona wiele lat temu płyta CD z jego muzyką.

Keith Jarrett - Paris Concert

IMG_1242.jpeg.8280e5fdc796a302097070b40dc60a0c.jpeg
 

 

@Adi777, Joe Farrell Quartet - piękna płyta. Dzięki!

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bebop napisał:

Nogi same latajo. Polecam.

Aż miło popatrzeć. Też mam słabość do tego gatunku. :)

Jeśli lubisz swing w starym stylu, ale z bardziej współczesną jakością dźwięku, to polecam Ci wytwórnie płytowe Arbors i Nagel-Heyer. Tę drugą z grubsza do końca lat 90-tych, bo potem trochę się zmienił profil. Weterani swingu i młodsi adepci grający według najlepszych wzorców. Bez żadnych naleciałości popowych, rockabilly itp. Czyste granie niczym z epoki. Oczywiście poza tym, sporo takich rzeczy wydał Concord (np. Scotta Hamiltona czy Ruby Braffa), ale to jest łatwiej dostępne i przez to bardziej popularne.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bebop napisał:

Lubicie taki funk? Prostota i artyzm w jednym. 

Piękne.

Oglądam właśnie drugi sezon Treme, więc jestem mocno w klimatach nowoorleańskich, również funkowych. The Meters - wspaniali muzycy, zwłaszcza sekcja rytmiczna, ale nie tylko. :) Ten duch wciąż żyje w NOLA. Z bębniarzy bardzo lubię Stantona Moore'a w różnych konfiguracjach muzycznych, np. wczesnym Galactic, czy w trio z Robertem Walterem i Willem Bernardem. W ogóle mam na półkach trochę muzyki stamtąd, zarówno tej bardziej znanej (Dr John, Allen Toussaint), jak i trochę mniej. Z Luizjany lubię chyba wszystko poza zydeco. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Rafał S napisał:

Jeśli lubisz swing w starym stylu, ale z bardziej współczesną jakością dźwięku, to polecam Ci wytwórnie płytowe Arbors i Nagel-Heyer. Tę drugą z grubsza do końca lat 90-tych, bo potem trochę się zmienił profil. Weterani swingu i młodsi adepci grający według najlepszych wzorców. Bez żadnych naleciałości popowych, rockabilly itp. Czyste granie niczym z epoki. Oczywiście poza tym, sporo takich rzeczy wydał Concord (np. Scotta Hamiltona czy Ruby Braffa), ale to jest łatwiej dostępne i przez to bardziej popularne.

Dzięki za podpowiedź, dziś poszperam na Discogs i serwisach streamingowych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sztuka fugi". Ileż to wykonań i nagrań powstało. Dziś znalezione na pchlim targu, za psie pieniądze, świetne instrumentarium, bardzo piękne wykonanie i równie doskonałe nagranie.

Płyta z 1985 roku, Neues Bachisches Collegium Musicum Leipzig, dyryguje Max Pommer, wydanie DDR-owska ETERNA.

obraz.png.48cc8348a7579d109cee0935facc3636.png

Posiadaczy gramofonu uczulam, jak traficie gdzieś to wydanie nie omieszkajcie przyjrzeć się i nabyć. Nie jestem pewien czy wydano CD z tym dokładnie nagraniem. Na serwisach strumieniowych oczywiście brak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...