Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Dnia 8.08.2023 o 07:22, Wing0 napisał:

można go nie trawić. 

No i ja tak mam. Zupełnie nie przekonuje mnie jego nietuzinkowość i nietypowe zachowanie. Uważam, że braki w jego możliwościach wokalnych sa tak wielkie , że same chęci śpiewnia oraz wyuczone umiejętności choreograficzne niczego tu nie dowodzą. Miauczących jest więcej w naszym kraju.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Ishq i album 'Orchid'. Jakoś tak sam wpadł w ręce... Zauważyłem, że jak jeszcze nigdy dotąd urzeka mnie utwór "Arc", niby zamykający płytę i wygaszający odsłuch, a wręcz przeciwnie - zaprasza do ponownego smakowania tych czarujących dźwięków. Album leci zatem w kółko.

Coraz bardziej mam ochotę na inny utwór, "Cloud Forest" z płyty 'Flowering Mountain Earth', ale tu może być zarwana nocka, więc jeszcze się waham... Czysty dźwiękowy narkotyk, od którego ciężko mi się uwolnić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycja współczesna, rok 2015. Miłośnikom płyt winylowych mogę ją polecić z czystym sumieniem, jest zrobiona naprawdę dobrze.

W kontekście dyskusji o współczesnych wytworach muzycznych, proponuję porównać je np. z płytą Korowód Marka Grechuty, a staną się płaskie i przyziemne.

NC02Mjg4LmpwZWc.jpeg

Muzyka ponadczasowa, przesłania dla każdego i w każdym wieku. Niekiedy trzeba tylko zrozumieć odniesienia jak np. w utworze Nowy radosny dzień pod sam koniec. Choć czy współczesność nie zmierza dokładnie w tym kierunku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Highlander_now napisał:

Korowód Marka Grechuty

Grechuty, ale też Jana Kanty Pawluśkiewicza. Bez niego to nie byłoby to, tak, jak nie byłoby Demarczyk, jaką znamy, bez Koniecznego. :) No i ta szwagierka JKP - prześliczna wiolonczelistka. ;) 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafał S napisał:

Grechuty, ale też Jana Kanty Pawluśkiewicza. Bez niego to nie byłoby to, tak, jak nie byłoby Demarczyk, jaką znamy, bez Koniecznego. :) No i ta szwagierka JKP - prześliczna wiolonczelistka. ;) 

A propos prześlicznej wiolonczelistki. 😉

W roki wiolonczelistki, Ewa Szykulska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Highlander_now napisał:

W kontekście dyskusji o współczesnych wytworach muzycznych, proponuję porównać je np. z płytą Korowód Marka Grechuty, a staną się płaskie i przyziemne.

 

To zależy, które wytwory ;)

"Cała jesteś w skowronkach" - bardzo przyjemny pop-rock. „Dwadzieścia minut po północy” to mój faworyt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

@Highlander_now Marek Grechuta to, obok Niemena, mój ulubiony polski twórca muzyczny, tak na marginesie.

Lubisz tę płytę?

 

Nigdy nie przekonałem się do Zauchy. Zawsze to był Ktoś i Andrzej Zaucha.

Dziś zmęczony dniem powróciłem do najbardziej klasycznej klasyki Die Kunst der Fuge w wykonaniu Academy of St. Martin-in-the Felds pod dyrekcją Nevielle Marrinera.

Płyta z 1975 roku. Zdobyta kiedyś w stanie "jak ze sklepu" i to zarówno nośnik jak i opakowanie w postaci pudełka na dwie płyty. Rok produkcji implikuje wiotkość płyty (kryzys naftowy z pierwszej połowy lat 70 tych 20 go wieku spowodował pocienienie płyt) lecz to jak do tej pory nie spowodowało słyszalnych mikropęknięć, bardzo dobre tworzywo. Cieszy to tym bardziej, że jest to zacne nagranie, jak na tę Orkiestrę przystało.

NC0zMDU3LnBuZw.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...