Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

11 minut temu, JaZz napisał:

Też chyba nie znam.

Kiedyś Piotr Kaczkowski w Trójce ,zawsze w czwartki o 20 prowadził audycję Mini Max -minimum słów maksimum muzyki ,i puszczał tam wieleświetnych niszowych kapel.Często to było zbierane w składanki i wydawane.Dużo świetnych kapel można było posłuchać.

mini max.jpg

minimax2.jpg

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Fafniak napisał:

Na Tidalu jest remasterowany szajs

Warto poszukać nie majstrowanych płyt

No właśnie się nakręciłem na taką płytę J.P. British Steel i... poszło enter na Discogs, całkiem niedrogo ;) a na moich obecnych paczkach taka nuta zaaajebiście brzmi 👍

 

40 minut temu, Fafniak napisał:

i wara od nich !!!! ;)

Tak, tak! 🤘🤘🤘

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej płytki Mini Max jeszcze moje ulubione Chenko zespołu Red Box ,które miało taki wielki przebój " For Amerika",które mnie akurat nie podchodzi,na płytce mam fajniejszą wersję "Chenko" 6min 30s.

https://tidal.com/browse/track/7778195

https://tidal.com/browse/track/7778201

 

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniał bym jeszcze jedna świetna płytka,która powinna być bardziej znana ,z wielkim przebojem "Power of Love",a dla mnie kapitalny początek płyty i świetne "Witajcie w świątyni radośći " 

https://tidal.com/browse/album/86639807

 

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Fafniak napisał:

Marillion jest zajebistą kapelą i jak ktoś ma do nich jakieś "wąty" to "gupi i ma wszy" ;) (tak to taki gupi żarcik)

Wiesz, to nie o to chodzi, jak napisałeś powyżej, że - "Ja nie widzę problemu w tym że ktoś napisze że nie podoba mu się judas priest czy iron maiden". Chodziło o coś innego. Ja byłem gotów na dyskusję, drugi kolega nie, ja przedstawiłem swoje racje, kolega się obraził, no bo chyba swoje racje to nie - bo mi się podoba, no kurde, coś tu nie halo. Osobiste preferencje nie mają nic do rzeczy w tego typu dyskusjach. Czy ja komuś zabraniam słuchać Marillionu? Nie, napisałem tylko, co myślę o tym zespole. Równie dobrze ktoś może napisać o Gentle Giant, którego uwielbiam, że są dziwni, niezrozumiali, może nawet słabi, i tak dalej, i co? Strzelę focha? No nie, tylko postaram się przedstawić swoje racje, dlaczego uważam ich za gigantów proga.

To tak w skrócie.

W temacie:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, JohnDoe napisał:

No właśnie się nakręciłem na taką płytę J.P. British Steel i... poszło enter na Discogs, całkiem niedrogo ;) a na moich obecnych paczkach taka nuta zaaajebiście brzmi 👍

To była chyba pierwsza albo 2 może trzecia płyta winylowa wydana na zachodzie CBS -która udało mi się kupić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak weź już nie podpuszczaj bo na Discogs jest kilka CD "Target" Genesis. Mam je w zakładce "wantlist" od jakiegoś czasu i kurde zaraz nie wytrzymam i kupię którąś!!!   Muszę natychmiast opuścić to pomieszczenie bo zbankrutuję  😆 spadam posłuchać różności

20210522_192959.thumb.jpg.5a2ad10d7f54a527fc0bd0524cdb6381.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Fafniak napisał:

Co do Welcome to the Pleasuredome  - to polecam poszukanie wersji niemajstrowanej - warto

Z tego zespołu znam chyba tylko dwa utwory, z tej właśnie płyty, chyba najbardziej znane, czyli Relax i The Power of Love. The Power of Love nawet ładne, zgrabna ballada.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Fafniak napisał:

Jak popatrzysz na historię rocka, to znajdziesz podobne stylizacje.

Wiem, przede wszystkim glam rock, ale też w metalu można to znaleźć.

Skończyłem przed chwilą, mój pierwszy raz z tym zespołem:

Ktoś się odważy? 😉 Bardzo interesująca muzyka, słychać tu elementy folkowe, avant progowe, elementy muzyki dawnej, świetna, choć niełatwa w odbiorze płyta.

A teraz:

Na razie słuchałem tylko albumu "Happy Sad" (1969), bardzo urokliwa płyta.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...