Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Welcome i prawdziwie rockowy polski zespół SBB. Pierwsza próba wyjścia na rynek zachodni, zresztą zauważona. Welcome został wydany także w RFN. Ja mam wersję polską, ale w stanie "jak ze sklepu" i brzmi jak polskie płyty z tamtego czasu.

NTUtMTg0NS5qcGVn.jpeg

Posiadam także wydanie na CD z roku 2019, wytwórnia GAD Records.

Czym sobie na to zasłużyliśmy?

Jest to najbardziej popsuta płyta jaką mam. Kolejne wydanie dla niedosłyszących, Wszystkie ciche fragmenty są głośne, a głośne są przesterowane. Tak, przesterowane i zniekształcone.

Z ciekawości sprawdziłem zakres dynamiki winyla sprzed 40 lat. Średnio jest to dla albumu 39dB, a utwór Rainbow Man osiąga nawet 50 dB czyli w okolicach maksimum technologicznego dla starej płyty winylowej.

W przypadku wspomnianego CD jest to ledwo 20 dB, a wzmiankowany utwór osiąga, "aż" 24dB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drone, Avant-Folk, Auvergnat Folk Music, Post-Minimalism, Neo-Medieval Folk.

Auvergnat Folk Music - "Auvergne is a region in France. Its best-known form of folk music is that played on the cabrette (little goat in Auvergnat), a bagpipe made of goatskin. This is used to play swift, 3/8 dance music, slow airs (regrets) and other."

Interesująco się zapowiada.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Lepiej późno niż później". Bo gdybym jeszcze zwlekał parę lat to "później" mogłoby zamienić się na "wcale". Tak mi się od kilku lat dzieje, że nie wysiedzę przy muzyce rozrywkowej zbyt długo bo się po prostu dość szybko nudzę. Pojedyncze utwory - tak, całe płyty - "no way". Nie jest to fajne ale jest. Nie walczę z tym. Akceptuję. Może kiedyś ta tendencja się zatrzyma. A może nawet zawróci. Na szczęście jest w czym wybierać aby tym stanem rzeczy się zbytnio nie smucić. Dlatego po mainstream sięgam bardzo rzadko. Zaraz zaraz, mainstream? No tak... mainstream lat 80-tych powinienem dodać (ewentualnie 70-tych lub maksymalnie 90-tych) bo do tego obecnego nie mam odwagi podejść. Byłem w piątek w EMPIK-u i kilka osób jedynie przy HipHop-ie. Pozostałe aleje płytowe wypełniał przeciąg. I ja.

Tears For Fears - The Seeds of Love (1989). Pierwsze w życiu przesłuchanie w całości. To "w całości" jest istotne bo na singlach promujących krążek pojawiła się dokładnie jego połowa czyli cztery utwory. No ale druga połowa, niczym niewidoczna strona Księżyca, nigdy nie była mi znana. A i w sumie te znane, singlowe utwory, kurz demencji przyprószył i chętnie je odświeżyłem.

Płyta - zaskoczenie. Jest świetna! Bardzo dobrze zrealizowana, ciekawie zaaranżowana i zagrana. Ze świetnymi i rozbudowanymi partiami instrumentalnymi ale i wokalnymi. Jest gęsto. Te utwory świetnie się bronią po latach... aż 34. Byłem nastolatkiem gdy płyta została wydana, i choć kilka utworów zawsze mi się podobało, to fanem Tears For Fears nigdy nie byłem (ktoś w ogóle był?). Nie wiem czy zespół osiągnął sukces komercyjny po jej  wydaniu ale czytałem (piszę z pamięci), że sesja kosztowała milion Funtów vs kilkadziesiąt tysięcy wydanych przy nagrywaniu poprzedniej.

Przy tak starej płycie, którą już pewnie wszyscy słyszeli oprócz mnie głupio mi jest napisać "polecam". Tak samo głupio by mi było polecać Batmana, z tego samego zresztą 1989 roku...

IMG_3142.jpeg.dcf981018a47a9715db67aec4384d028.jpeg

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sonique napisał:

Przy tak starej płycie, którą już pewnie wszyscy słyszeli oprócz mnie

;)

@kaczadupa Zarąbisty kawałek 😀 Dawno nie słuchałem Sheppa, i ogólnie free jazzu.

Ten utwór powiniem być akurat dość zjadliwy dla osób niezaznajomionych z taką formą jazzu.

9 godzin temu, Bebop napisał:

Lubicie taki folk?

 

Idzie posłuchać, teb afrobeat też 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sonique napisał:

Pozostałe aleje płytowe wypełniał przeciąg. I ja.

🙂 "Czego słuchasz" to mój ulubiony wątek. Wchodzę na stronę forum, widzę taki wpis. Nie mam pojęcia co to za płyta. Ale kojarzę już mniej więcej czego słucha @sonique. I poznam album dziś wieczorem.

12 godzin temu, Bebop napisał:

Lubicie taki folk?

Ja kocham. Szkoda, że tak wielu ulicznych artystów nie ma jeszcze wydanych płyt. Z chęcią bym wspomógł kupując materiał, ale niektóre rzeczy odnajduję tylko na YT. Na przykład taki hiszpańskojęzyczny temacik:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...